powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Panel dyskusyjny "Ruch w stronę przyszłości"

Fundację ART_committed zaprasza do udziału w panelu dyskusyjnym "Ruch w stronę przyszłości" w ramach wielopłaszczyznowego projektu "LEM_ONIADA"// projekt edukacyjno-artystyczny.

"Ruch w stronę przyszłości", poświęcony będzie współczesnej dramaturgii dla młodzieży oraz roli jaką w edukacji młodzieży odgrywa teatr tańca. Panel odbędzie się 17 maja o godz. 13.00 w Pracowni Duży Pokój - Miejsce na Kulturę ul. Warecka 4/6 (wejście od ul. Kubusia Puchatka).

Zaproszenie kierujemy do:

- koordynatorów dzielnicowych Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej

- nauczycieli polonistów

- instruktorów teatrów szkolnych

- grup teatralnych działających przy instytucjach kultury

- wszystkich chętnych

Prowadzący panel: red. Szymon Kazimierczak (miesięcznik Teatr)

Eksperci panelu: Paulina Danecka (dramatopisarka), Waldemar Raźniak (reżyser, Dziekan Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie), Justyna Sobczyk (Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie), Magdalena Szpak (Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie)

Tematy panelu:

Jak zwiększyć zainteresowanie sztuką współczesną, ze szczególnym uwzględnieniem sztuki teatralnej wśród młodzieży, jak przygotować ją na odbiór tego typu dzieł.

Jak tworzyć spektakle teatralno-taneczne łączące walory edukacyjne i wysoką jakość artystyczną.

Współczesna polska dramaturgii dla młodzieży - autorzy, dostępność, tematyka. Czy teatr dla młodzieży potrzebuje nowych tekstów?

Jak interdyscyplinarność sztuk: dramaturgii, tańca, teatru wpływa na odbiór dzieła przez młodzież.

Cele edukacyjne i artystyczne inscenizacji lektur. Co kultura - a zwłaszcza teatr - może zaoferować młodzieży? Czy adaptacja sceniczna może funkcjonować jako uzupełnienie lekcji/jako forma bryka/a może jako pogłębienie doświadczenia artystycznego lub rzucenie nowego światła na znaną z lektury historię, czy wizję świata?

Panel dyskusyjny jest pierwszym elementem wielopłaszczyznowego projektu Fundacji ART_committed. Druga część projektu to powstanie spektaklu teatralno - tanecznego w oparciu o twórczość Stanisława Lema ze szczególnym uwzględnieniem "Bajek robotów".

Spektakl będzie prezentowany w warszawskich gimnazjach.

Tekst spektaklu stworzy Paulina Danecka, reżyserem będzie Waldemar Raźniak. Trzecią część projektu stanowią artystyczne warsztaty teatralno-taneczne odbywające się po spektaklu i prowadzone przez obsadę "LEM_ONIADY", oparte na tematach i wątkach z obejrzanej sztuki.

Państwa udział w Panelu jest szansą na pogłębienie rozmów o miejscu teatru w dzisiejszej edukacji młodzieży i miejscu sztuki współczesnej w szkołach.

Udział w panelu jest bezpłatny. Zapewniamy certyfikat uczestnictwa z podpisami Ekspertów

Będziemy wdzięczni za potwierdzenie obecności:

biuro@artcommitted.com // 886 - 325 - 669 // 695 - 667 - 147