IV Koszalińskie Ogólnopolskie Dni Monodramu - Debiuty "Strzała Północy 2016"

Z radością informujemy, że czwarty organizowany przez nasz teatr festiwal odbędzie się w dniach 22-24 września 2016 roku.

Podczas festiwalu, którego szczegółowy program ogłosimy już niebawem, zostanie rozegrany turniej debiutów w monodramie. O Nagrodę Główną oraz, przyznawaną przez radę artystyczną festiwalu, statuetkę "Strzała Północy" za najlepszy debiut w monodramie ubiegać się mogą zarówno debiutujący aktorzy, jak i debiutujący w tej trudnej sztuce teatru reżyserzy, dramaturdzy, radiowi realizatorzy dźwięku oraz tancerze i twórcy choreografii.

Turniej debiutów w monodramie ma formę otwartą i mogą w nim rywalizować monodramy zgłoszone przez teatry, instytucje kultury, stowarzyszenia, niezależne grupy artystów, a także indywidualnych twórców. W turnieju mogą brać udział przedstawienia teatrów: "żywego planu", radia, telewizji oraz tańca. Termin premiery zgłoszonych przedstawień nie ma znaczenia - mogą w nim brać udział spektakle wznowione.

Organizatorem Koszalińskich Dni Monodramu - Debiuty jest Stowarzyszenie Teatr Propozycji "Dialog" im. Henryki Rodkiewicz w Koszalinie we współpracy z Urzędem Miejskim w Koszalinie, Bałtyckim Teatrem Dramatycznym im. Juliusza Słowackiego, Centrum Kultury 105, Pałacem Młodzieży oraz Polskim Radiem Koszalin (patronat medialny).

Radę artystyczną tegorocznego festiwalu tworzą: Aleksandra Dziurosz - dyrektor Warszawskiego Teatru Tańca, Wiesław Geras - dyrektor artystyczny Wrocławskich i Toruńskich Spotkań Teatrów Jednego Aktora, Zdzisław Derebecki - dyrektor Bałtyckiego Teatru Dramatycznego im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie i Marek Kołowski - autor projektu, dyrektor festiwalu. Wsparcie programowe festiwalu: Ewa Wycichowska - Polski Teatr Tańca w Poznaniu i Janusz Kukuła - Teatr Polskiego Radia w Warszawie.

Szczegóły turnieju debiutów w monodramie zawarte są w regulaminie, a ten można znaleźć na stronach internetowych: www.teatrdialog.koszalin.pl

ZGŁOSZENIA (tylko listownie) należy przesłać

do 15 czerwca 2016 roku

na adres organizatora:

Stowarzyszenie Teatr Propozycji "Dialog" im. Henryki Rodkiewicz

Domek Kata, 75-002 Koszalin, ul. Grodzka 3, tel. (094) 342 52 96. e-mail: m.kolowski@interia.eu

"STRZAŁA PÓŁNOCY 2016" już 22-24 września 2016 roku. Zapraszamy.

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego