powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Kielce. Kubuś z Białoszewskim na Maskaradzie

12 maja Teatr Lalki i Aktora Kubuś wystąpi na VII Festiwalu Teatrów Ożywionej Formy "Maskarada" w Rzeszowie, gdzie zaprezentuje spektakl dla dorosłych "Dziady po Białoszewskim", na podstawie "Chamowa" oraz poezji Mirona Białoszewskiego.

Spektakl, zrealizowany w ramach projektu "Debiuty w Teatrze Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach" okazał się bardzo trafną inicjatywą, wspierającą młodych twórców i dużym sukcesem debiutującego zespołu realizatorskiego (scenariusz i reżyseria - Anna Retoruk, scenografia - Justyna Banasiak, muzyka - Paweł Sowa).

"Maskarada" to festiwal prezentujący najlepsze przedstawienia teatru ożywionej formy, przygotowane w ostatnich sezonach w polskich i zagranicznych teatrach. Dostarcza rozrywki na najwyższym poziomie widzom w każdym wieku. Wzbogacają go liczne imprezy towarzyszące.

Celem "Maskarady" jest ukazanie tego, jak różne "maski" przywdziewa współczesny teatr formy. Podczas festiwalu rzeszowska publiczność ma okazję zobaczyć spektakle dla dzieci i spektakle dla dorosłych, widowiska plenerowe i przedstawienia kameralne, spektakle oparte na ruchu i takie, w których najważniejszy jest tekst. Wspólnym mianownikiem wszystkich tych prezentacji jest ożywiona forma stanowiąca jeden z głównych środków wyrazu.

Tegoroczna edycja "Maskarady" uczci Jubileusz 60-lecia Teatru "Maska" w Rzeszowie.

A ciekawostką tej edycji festiwalu jest Nagroda Tajnego Jurora - nikt nie wie, kto, za co i komu ją przyzna!