powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Monodram Sławomira Hollanda w Promie Kultury

Prom Kultury Saska Kępa zaprasza 12 maja o godz. 19.30 na premierę sztuki "Życie Jadzi według mnie" Zam Believeingood w reż. Pawła Paszty.

"Życie Jadzi według mnie" to monodram opowiadający historię miłosną z punktu widzenia starzejącego się mężczyzny. Magister inżynierii sanitarnej dzieli się wspomnieniami z kilku lat wielkiej miłości z Jadzią, która odmienia jego życie. Bohater porusza się jak dziecko we mgle, a sytuacje wokół niego wciąż go dziwią i zaskakują. Z komedii rodzi się dramat. Życie po raz kolejny wywraca się do góry nogami.

Sławomir Holland (ur. 1958). Aktor, absolwent PWST we Wrocławiu, pracował z zespołach teatrów: S. Żeromskiego w Kielcach, Popularnego, Szwedzka 2/4, Na Woli w Warszawie, Polskiego w Bydgoszczy, Ateneum w Warszawie. W jego dorobku znajdują się takie role jak Henryk w "Ślubie", Artur w "Tangu", Chlestakow w "Rewizorze", AA w "Emigrantach", Gość w "Jesiennym wieczorze" Durenmata, Francois Pignon w "Kolacji dla głupca", a także w "Czego nie widać" Frayna, "Kolaboracji" Harwooda.

Paweł Paszta (ur. 1984). Reżyser i pedagog. W roku 2012 ukończył z wyróżnieniem Wydział Reżyserii warszawskiej Akademii Teatralnej. Jeszcze na studiach przygotował wiele spektakli prezentowanych na Festiwalu Szekspirowskim w Gdańsku (2010), Bydgoskim Festiwalu Operowym (2010), Forum Młodej Reżyserii (2012). Jego "Dziady-Widma" zostały zarejestrowane przez TVP Wrocław. Reżyserował spektakle i czytania performatywne w Teatrze Żydowskim, Teatrze Powszechnym, Teatrze Kamienica i Teatrze Collegium Nobilium w Warszawie, a także w Teatrze Bagatela oraz Teatrze Słowackiego w Krakowie, Teatrze Horzycy w Toruniu, Teatrze Norwida w Jeleniej Górze.

Bilety 30 zł; studenci i uczniowie 25 zł