powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Gdańsk. "Kantor_Tropy: Collage" rusza w trasę

Po niedawnych sukcesach artystycznych w Turcji, Amareya Theatre & Guests rusza w trasę po Polsce z polsko-japońską produkcją "Kantor_Tropy: Collage" w reżyserii Katarzyny Pastuszak.

Dzięki współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach projektu "Scena dla Tańca" spektakl zostanie zaprezentowany między innymi w Teatrze Ósmego Dnia w Poznaniu, Teatrze im. A. Mickiewicza Częstochowie, Teatrze Polskim w Bielsku-Białej, Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, Katowice Miasto Ogrodów - Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek, Chorzowskim Centrum Kultury, Ośrodku Kultury w Drawsku Pomorskim, Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie i Synagodze Nowej w Gdańsku.

Kolektyw Amareya Theatre - Yuko Kawamoto, Kae Ishimoto, Ichi Go, Rui Ishihara, Joanna Duda (muzyka), Agnieszka Kamińska, Aleksandra Śliwińska, Katarzyna Pastuszak, Daniela Komędera oraz Jan Grządziela i Przemysław Jurewicz. Muzykę do spektaklu skomponowali i wykonują na żywo Joanna Duda i Jan Młynarski (J=J). Spektakl powstał w 2015 roku w ramach polsko-japońskiego projektu "Kantor_Tropy", który w rankingu Gazety Świętojańskiej, podsumowującym Rok Teatralny 2015 na Pomorzu, zdobył wyróżnienie za najlepszy koncept.

Prezentacje spektaklu "Kantor_Tropy: COLLAGE" w ośrodkach na terenie całej Polski pozwolą na zaistnienie tego spektaklu w szerszym kontekście kultury polskiej, a także przyczynią się do podniesienia świadomości odbiorców na temat relacji między sztuką Tadeusza Kantora i wybranymi zjawiskami obecnymi w tańcu i sztukach widowiskowych.

PREZENTACJA SPEKTAKLU ODBYWA SIĘ W RAMACH PROJEKTU "Kantor_Tropy 2016 - Scena dla Tańca", REALIZOWANEGO WE WSPÓŁPRACY Z INSTYTUTEM MUZYKI I TAŃCA

--

Harmonogram pokazów:

6.05 Katowice Miasto Ogrodów - Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek

8.05 Opera i Filharmonia Białystok

10.05 Teatr Polski Bielsko-Biała

13.05 Teatr im. A. Mickiewicza Częstochowa

14.05 Centrum Kultury - Chorzów

16.05 Teatr 8 Dnia - Poznań

18.05 Centrum Kultury Drawsko Pomorskie

1-18.11 - Nowohuckie Centrum Kultury - Kraków, Synagoga Nowa Gdańsk-Wrzeszcz