powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. "Ewelina płacze" nagrodzona na Kontrapunkcie

24 kwietnia podczas gali finałowej 51. festiwalu Przeglądu Teatrów Małych Form Kontrapunkt spektakl "Ewelina płacze" z TR Warszawa otrzymał dwie prestiżowe nagrody: Nagrodę Magnolii oraz Nagrodę Promocyjną im. Kazimierza Krzanowskiego.

Jury festiwalu w składzie Dorote Lena Eilers, Dorota Ignatjew, Tomasz Kireńczuk (przewodniczący), Artur Pałyga i Anja Quickert przyznało Nagrodę Magnolii - Nagrodę Miasta Szczecina w wysokości 8.000 zł aktorom występującym w spektaklu "Ewelina płacze" (na zdjęciu) - Marii Maj, Rafałowi Maćkowiakowi, Ewelinie Pankowskiej i Adamowi Woronowiczowi za ukazanie wartości kolektywnej pracy w teatrze; za stworzenie perfekcyjnie współgrającego zespołu, który bawiąc się swoją tożsamością zadaje ważne pytanie o to, co znaczy dzisiaj bycie sobą.

Nagrodę Promocyjną im. Kazimierza Krzanowskiego w wysokości 4.000 zł za błyskotliwość, inteligencję, konsekwencję w tworzeniu wypowiedzi, która burzy tradycyjne hierarchie i pokazuje jak ważne jest zaufanie w pracy teatralnej, otrzymała reżyserka spektaklu "Ewelina płacze" Anna Karasińska.

Kontrapunkt to jeden z najstarszych festiwali teatralnych w Polsce. Festiwal organizowany jest przez Miasto Szczecin. Współgospodarzami są Teatr Lalek "Pleciuga", Teatr Współczesny i Ośrodek Teatralny KANA.