powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Kraków. Wirtualny festiwal Łaźni Nowej - wejdź do naszego archiwum!

Archiwizacja i digitalizacja zbiorów teatralnych zawsze jest długim i żmudnym zajęciem. Jednak efekty tej pracy robią wrażenie! Dzięki Funduszom EOG i Funduszom Norweskim, ponad 10 lat działalności Łaźni Nowej przenosi się do wirtualnej rzeczywistości, a już niebawem będziecie mieli dostęp do kilku "eksponatów" z tego nowoczesnego muzeum.

29-ego kwietnia o godz. 10.00 wejdźcie na stronę www.wirtualny.laznianowa.pl, a co kilkanaście minut otrzymacie od nas porcję cennych archiwów - muzykę, fragmenty scenariuszy, zdjęcia rekwizytów, projekty kostiumów czy scenografii. Również tego dnia będziecie mogli zobaczyć dwa spektakle Teatru Łaźnia Nowa:- "Emigranci" (12.00) i "Przypadek według Krzysztofa Kieślowskiego" (16.00), które pokażemy W CAŁOŚCI w technologii 360° virtual reality. Oznacza to, że poruszając tabletem, smartfonem, albo myszką komputerową, przeniesiecie się w sam środek przedstawienia. Prócz tego - konkursy z nagrodami (gadżety, książki, bilety do teatru) dla uczestników wirtualnej zabawy.

Do zobaczenia w sieci!

Fundusze EOG i fundusze norweskie są formą bezzwrotnego dofinansowania przyznawaną przez Norwegię, Islandię i Liechtenstein Polsce i 14 państwom członkowskim Unii Europejskiej. Głównymi ich celami są: przyczynianie się do zmniejszania różnic ekonomicznych i społecznych w obrębie Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz wzmacnianie stosunków dwustronnych. W ramach obu funduszy Łaźnia Nowa korzysta z grantu w wysokości 4 490 000,00 zł.