powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. "Pozytywni" w Imce

Teatr Imka i Garnizon Sztuki zapraszają na kolejne pokazy spektaklu "Pozytywni" Cezarego Harasimowicza w reż. Krzysztofa Czeczota. Najbliższe spektakle odbędą się 8 i 9 kwietnia.

Magdalena Boczarska, Olga Bołądź, Janusz Chabior i Łukasz Simlat zagrają w wyjątkowym spektaklu "Pozytywni". Uroczysta premiera zaplanowana jest na 30 listopada, gościnnie w warszawskim Teatrze IMKA. Przedstawienie realizowane jest w ramach 7. edycji kampanii Projekt Test. Jest to część międzynarodowej akcji MAC AIDS FUND podejmującej na całym świecie działania na rzecz walki z AIDS.

Międzynarodowymi ambasadorami MAC AIDS FUND są m.in.: Elton John, Mary J. Blige, Shirley Manson, Linda Evangelista, Christina Aguilera, Nicki Minaj, Lady Gaga, Ricky Martin czy Rihanna.

Projekt Test już od 7 lat walczy z tabu związanym z zakażeniem HIV (www.projekttest.pl) oraz zachęca do wykonywania testów na HIV. - Co roku razem z MAC Cosmetics oraz partnerami ze świata medycyny, kultury, mody i biznesu podejmujemy różnego rodzaju działania, aby skutecznie zwiększać świadomość Polaków na temat HIV/AIDS. Pomysł społecznie zaangażowanego spektaklu teatralnego chodził za nami od zawsze, czekaliśmy tylko na idealny scenariusz. Napisał go dla nas Cezary Harasimowicz - tłumaczy autorka kampanii, Agata Kwiatkowska.

Spektakl "Pozytywni", autorstwa Cezarego Harasimowicza, to komediodramat o tym jak człowiek mierzy się ze swoimi lękami i słabościami. Historie głównych bohaterów pokazują, że pozytywnym można i trzeba być nawet wtedy, gdy pozytywny jest wynik testu na HIV. Także wtedy, gdy jest się kobietą w męskim ciele, antysemitką odkrywającą swoje żydowskie pochodzenie czy rolnikiem-gejem. W spektaklu udział weźmie plejada znakomitych aktorów: Magdalena Boczarska, Olga Bołądź, Janusz Chabior oraz Łukasz Simlat. Reżyseria spektaklu powierzona została Krzysztofowi Czeczotowi - jednemu z najzdolniejszych polskich aktorów, dramaturgów i reżyserów młodego pokolenia, który za swoją pracę nagrodzony został wieloma międzynarodowymi nagrodami. Uroczysta premiera spektaklu odbędzie się 30 listopada, w wigilię Międzynarodowego Dnia Walki z AIDS. Na początku 2016 roku spektakl "Pozytywni" wystawiany będzie w Teatrze IMKA w Warszawie, ale już wkrótce przeniesiony zostanie w zupełnie nową przestrzeń Sceny Garnizon na warszawskim Mokotowie w al. Niepodległości.

***

Najbliższe spektakle:

8 kwietnia, godz. 20.00

9 kwietnia, 18.30 i 20.00

12 maja, godz. 19.00

13 maja, godz. 19.00

14 maja, godz. 19.00

18 czerwca, godz. 18.00 i 20.00

19 czerwca, godz. 19.00