Łódź. Jubileusz, czyli dziesięć lat szkoły tańca

W Klubie Wytwórnia zatańczyło 400 tancerzy. Szkoła Lilia House skończyła 10 lat. Na spektakl złożyły się układy choreograficzne prezentujące różne style taneczne.

«Dziesięć lat minęło od czasu, gdy w Łodzi powstała szkoła tańca Lilia House. Jubileusz stał się okazją do zaprezentowania spektaklu z udziałem tancerzy amatorów i tych, którzy tańcem zajmują się profesjonalnie. Na scenie wystąpiło 400 artystów w różnym wieku.

Motywem przewodnim była podróż. Na scenie zawisł ogromny telebim, na którym widoczne były multimedialne projekcje związane z motywami pociągów i stacji.

- Na studiach (projektowanie ubrań ASP przyp. red.) poznałam paryskiego choreografa Thierry'ego Vergera - wspomina Małgorzata Wojdal, właścicielka szkoły. - To mnie tak zainspirowało, że wyjechałam do Paryża i tam przez rok uczyłam się tańczyć.

Nauka w Paryżu zaowocowała występem Małgorzaty Wojdal w spektaklu "Opentaniec", który był wystawiany w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Po powrocie do Lodzi postanowiła otworzyć szkołę tańca, która będzie przypominała tę paryską. Do współpracy zaczęła zapraszać choreografów i tancerzy, którzy występowali na światowych scenach.

- Największą satysfakcję w tej pracy daje mi podglądanie naszych uczniów - dodaje Małgorzata Wojdal. - Nie każdy, kto przychodzi na kurs tańca zamierza wiązać swoją przyszłość z tańcem. Ale na zajęciach dają z siebie wszystko, zarażają pogodą ducha, uśmiechem, który daje tyle radości.

Tę radość z tańca widać było w trakcie jubileuszowego spektaklu. Na scenie występowały dzieci, nastolatki i dorośli. Gwiazdą był rosyjski tancerz baletowy Kirył (na co dzień tancerz Teatru Wielkiego), który pokazał, że nawet klasyczne figury baletowe na scenie dobrze wpisują się w nowoczesną formę spektaklu. Uczniowie szkoły prezentowali takie style taneczne jak lyrical jazz, hip hop, break dance, modem jazz, latin solo, bouncing.»

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego