powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Łódź. Prapremiera w Teatrze Zamiast

Prapremierowe wystawienie spektaklu "Zanikam" Arne Lygre szykuje zespół Teatru Zamiast. To pierwsza sztuka norweskiego pisarza przetłumaczona na język polski. Autorem tłumaczenia jest Elżbieta Frątczak-Nowotny.

Spektakl powstaje w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru, czyli akcji "Dotknij Teatru" koordynowanej przez Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi.

ZANIKAM to podróż do równoległych światów, w których bohaterzy sprawdzają granice swojej wyobraźni i lęków. Gdzie jest granica współodczuwania i czy jest ono w ogóle możliwe, dopóki my sami jesteśmy bezpieczni? Takie pytanie stawia sobie główna bohaterka dramatu, która tworzy równoległe światy, w których repliki jej przyjaciół oraz ona sama, sprawdzają granice współodczuwania.Co się stanie kiedy nasze wyobrażenie o zagrożeniu, materializuje się i nagle zaczyna się dziać tu i teraz?

TEATR ZAMIAST został założony w 2014 przez aktorów, absolwentów "łódzkiej filmówki" Z potrzeby serca i pracy, młodzi aktorzy samodzielnie odnowili zniszczony, pofabryczny kompleks Wi-Ma w Łodzi, w którym dziś odbywają się spektakle, warsztaty, koncerty i recitale. Do tej pory wystawiliśmy spektakle, m.in.: "Targowisko, czyli dzieje rozkładu Pana H." (reż. Magdalena Drab), "Miasto Ł"' na podstawie powieści Tomasza Piątka (reż. Magdalena Drab), "Tajemnice kwiatu paproci" (reż Przemysław Jaszczak) w ramach DOTKNIJ TEATRU 2015, teatr czytany "Dzielni chłopcy" (reż. Magdalena Drab), "At last" czyli recital na podstawie standardów bluesowo jazzowych. Ta praca została wyróżniona nagrodą - Złotą Maską za "Najważniejsze wydarzenie na scenie off w sezonie 2013/2014".