Lublin. Holograficzna projekcja Misterium Męki Pańskiej

W piątek o godz. 20.00, 21.00 i 21.30 na fasadzie bazyliki ojców dominikanów na Starym Mieście (ul. Złota 9), będzie można oglądać holograficzną projekcję Misterium Męki Pańskiej "Passione Christi".

«- Idea holograficznego, jednoaktowego spektaklu, odtwarzanego cyklicznie na fasadzie bazyliki związana jest - jak przekazują organizatorzy - z refleksją nad przeżywaniem mistycznych treści Triduum Paschalnego, najważniejszego wydarzenia w roku liturgicznym.

Holograficzny spektakl wpisuje się w sięgającą XII wieku tradycję widowisk pasyjnych, odgrywanych do dzisiaj w wielu miejscach na świecie. To, co ten spektakl wyróżnia, to sięgnięcie po współczesne zaawansowane technologie. Zastosowanie nowych środków wyrazu, adekwatnych do doświadczeń medialnych współczesnych widzów sprawi, że otrzymają oni szansę przeżycia niesamowitych doznań.

Producentem spektaklu jest Europejska Akademia Edukacyjna w Lublinie. W projekt zaangażowali się także: artyści i naukowcy z UMCS, specjaliści i technicy z Inkubatora Medialno-Artystycznego i ACK UMCS "Chatka Żaka" wraz z filmowcami i profesjonalistami z lubelskiego środowiska filmowego.»

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego