powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Gdańsk. Teatr Amareya leci do Turcji

Po niedawnych sukcesach związanych z polsko-japońskim projektem "Kantor_Tropy", który miał swoją premierę w 2015 roku i niebawem ruszy w dużą trasę po Polsce, trójmiejski Teatr Amareya w dniach 1-11 kwietnia zaprezentuje się na scenach Ankary, Istambułu i Bartin.

Katarzyna Pastuszak i Joanna Duda z Teatru Amareya zostały zaproszone do udziału w 10. ETHOS Ankara Uluslararas Tiyatro Festivali w Ankarze oraz w 22. Bartn Uluslararasi Tiyatro Festivali w mieście Bartn. Artystki zaprezentują tam spektakl "Yameru maihime_prolog" (Chora tańcząca księżniczka_prolog; Katarzyna Pastuszak - taniec, Joanna Duda - muzyka na żywo), a także poprowadzą warsztaty tańca i improwizacji. Artystki zaprezentują wspomniany spektakl także w Tatavla Sahne (Teatr Tatavla) w Istambule oraz poprowadzą warsztaty w istambulskim centrum tańca ÇATI (ÇATI Çadaş Dans Sanatçlar Dernei).

Warto dodać, że spektakl "Yameru maihime_prologue" (na zdjęciu) był ostatnio prezentowany w Japonii w ramach Festiwal Butoh International 2015 w Minato - Keio University Art Centre w Tokio oraz na Tohoku Fringe Festival 2015 w Aomori.

Pobyt Katarzyny Pastuszak i Joanny Dudy w Turcji jest możliwy dzięki wsparciu Instytutu Adama Mickiewicza w ramach programu "Kultura polska na świecie"

***

Harmonogram wydarzenia:

1.04.2016 - prezentacja spektaklu "Yameru maihime_prolog" w ramach 22. Bartin Uluslararasi Tiyatro Festivali w Bartn

3.04.2016 - udział w wydarzeniach 10. ETHOS Ankara Uluslararas Tiyatro Festivali w Ankarze (Turcja)

4.04.2016 - prezentacja spektaklu "Yameru maihime_prolog" na 10. ETHOS Ankara Uluslararas Tiyatro Festivali w Ankarze (Turcja)

5-7.04.2016 - autorskie warsztaty w ramach festiwalu 10. ETHOS Festival w Ankarze

8.04.2016 - prezentacja spektaklu "Yameru maihime_prolog" w Tatavla Theatre (Tatavla Sahne) w Istambule

9-11.04.2016 - autorskie warsztaty w Ośrodku ÇATI Dance Association (ÇATI Çadaş Dans Sanatçlar Dernei) w Istambule