Kraków. Popremierowa "Via-gra" na Scenie pod Rayszen

Opiatku (18.03) do niedzieli (20.03). O godz. 19 na scenie Pod Ratuszem możemy obejrzeć nowość Teatru Ludowego, czyli "Via-grę" w reżyserii Tomasza Obary.

«Inteligentna komedia zawsze, kiedy już wybrzmi śmiech, budzi refleksje. Tak jest też w przypadku Via-gry Freda Apke, znanego i popularnego w Polsce niemieckiego dramaturga.

"Inteligentna komedia zawsze, kiedy już wybrzmi śmiech, budzi refleksje. Tak jest też w przypadku Via-gry Freda Apke, znanego i popularnego w Polsce niemieckiego dramaturga, którego sztuki zawsze bawią przewrotnością dialogów. Już sam tytuł tej tragikomedii przywodzi na myśl wiele wręcz groteskowych skojarzeń, a cóż dopiero, jeśli wpisać go w kontekst związku starszego mężczyzny z młodszą kobietą z apetytem na życie. Każda taka historia ma wiele meandrów i szczegółów. Warto się w nie zagłębić, korzystając z lekkiej, komediowej formy przedstawienia" - wyjaśniają realizatorzy.

Za przekład odpowiada Marta Klubowicz, a za scenografię Andrzej Witkowski. Występują: Kajetan Wolniewicz, Beata Schimscheiner i Piotr Pilitowski. Bilety w cenie: 40-50 zł.»

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego