Teatr solidarny

17-03-2011
02-06-2020
Warszawa. JOINTOJOY - inicjatywa Akademii Teatralnej
Teatr Collegium Nobilium nie otworzy się w tym sezonie teatralnym, ale rusza z projektem #JOINTOJOY, którego inicjatorem jest Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza, a głównym koordynatorem - Piotr Głowacki.
29-05-2020
Piotr Biedroń: Nie mam dużego talentu do malowania, ale sprawia mi to radość
- Myślę, że po pandemii docenimy to, że możemy przyjść do teatru, że pokochamy go jeszcze bardziej. Teatr przetrwa, bo ludzie go potrzebują - mówi Piotr Biedroń, aktor Teatru Wybrzeże w Gdańsku.
26-05-2020
Warszawa. Zachęta udostępniła piktogramy dotyczące zasad bezpieczeństwa
Zachęta ze studiem graficznym NOVIKI zaprojektowała piktorgramy informujące o zasadach bezpieczeństwa w galerii w związku z COVID-19. Teraz udostępnia je innym za darmo.
22-05-2020
Białystok. #Hot16Challenge. OiFP włącza się w akcję
Po nominacji Teatru Muzycznego Roma Opera i Filharmonia Podlaska przygotowała utwór w ramach akcji #Hot16Challenge.
22-05-2020
Wrocław. Teatr Polski szyje maseczki dla seniorów
Teatr Polski, podobnie jak inne instytucje kultury, stara się w tych trudnych czasach być w stałym kontakcie ze swoimi Widzami. Artyści występują on-line, a krawcy z pracowni teatralnych szyją maseczki ochronne.
21-05-2020
Warszawa. Pierwszy tysiąc maseczek od Teatru Żydowskiego
Poza działalnością artystyczną online #TeatrŻydowskiWDomu, którą Teatr Żydowski prowadzi regularnie w sieci, zajął się również pomaganiem. Dzisiaj pracownicy teatru przekroczyli pierwszy tysiąc własnoręcznie uszytych maseczek.
15-05-2020
Śląskie. Artyści rapują dla medyków
Internetowa akcja #hot16challenge2 zatacza coraz szersze kręgi. Dołączają do niej także artyści i instytucje z województwa śląskiego, m.in. Robert Talarczyk, dyrektor Teatru Śląskiego, aktor Dariusz Chojnacki, Adam Sobierajski, solista bytomskiej Opery Śląskiej, Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" czy nawet... Galeria Katowicka.
13-05-2020
Białystok. Kombinezony i maseczki OiFP dla najbardziej potrzebujących
Wczoraj do SP ZOZ Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku trafiły kolejne kombinezony ochronne uszyte w pracowniach Opery i Filharmonii Podlaskiej.
12-05-2020
Katowice. Teatr Śląski solidarny z górnikami
Nie zgadzamy się na hejt, na przerzucanie winy i na wskazywanie górników jako kozłów ofiarnych! - piszą w komunikacie dyrekcja i zespół Teatru Śląskiego w Katowicach.
08-05-2020
Wrocław. Capitol i Koszarowa we wspólnym projekcie
"Bądź obok mnie" - polska wersja "Stand by Me" - to wspólny apel wrocławskiego Szpitala na Koszarowej i Teatru Muzycznego Capitol.
04-05-2020
Warszawa. Dziesięciu artystów i dziesięć prac w ośmiu lokalizacjach
Zachęta przekazuje część własnego budżetu komunikacyjnego i udostępnia swoje nośniki reklamowe twórcom oraz innym galeriom zamkniętym teraz dla publiczności.
29-04-2020
Białystok. OiFP przekazała pierwszych 60 kombinezonów lekarzom i ratowników
W środę, 29 kwietnia Opera i Filharmonia Podlaska przekazała pierwszą partię kombinezonów ochronnych lekarzom i ratownikom medycznym.
29-04-2020
Szczecin. Świetlane serce na niebie Opery na Zamku
Opera na Zamku w Szczecinie wraz Zamkiem Książąt Pomorskich przyłączają się do ogólnopolskiej akcji "Light The Sky". To wyraz solidarności przede wszystkim z tymi, którzy są na pierwszej linii frontu w walce z epidemią - z personelem medycznym.
29-04-2020
Warszawa. Apel ZASP do Dyrektorów Instytucji Kultury i Organizatorów Działalności Kulturalnej
Związek Artystów Scen Polskich ZASP-Stowarzyszenie wystosował apel do dyrektorów instytucji kultury i organizatorów działalności kulturalnej o solidarne wsparcie dla podległych im jednostek.
29-04-2020
Warszawa. Wylicytuj Złoty Bilet do Teatru Roma
Do czwartku 30 kwietnia do godziny 20.00 można licytować Złoty Bilet do Teatru Muzycznego ROMA.
28-04-2020
Opole. Widzowie, aktorzy i reżyserzy oburzeni zwolnieniem Grażyny Misiorowskiej
Informacja o zwolnieniu aktorki odbiła się szerokim echem wśród twórców i pasjonatów teatru. - Każdy, kto z nią pracował (ja też) i każdy, kto ją na scenie oglądał, to wie, że Teatr Kochanowskiego w Opolu od 30 lat Misiorowską stoi! - napisał Jacek Poniedziałek, aktor i reżyser teatralny.
27-04-2020
Kielce. Teatr Żeromskiego rozdaje maseczki
W związku z zaleceniem noszenia maseczek, Teatr im. Żeromskiego przychodzi z pomocą i rozpoczyna akcję ich rozdawania.
27-04-2020
Warszawa. Teatr Żydowski szyje maseczki
Teatr Żydowski w Warszawie, pomimo braku pracy i przymusowego "urlopu", nie próżnuje. Jego pracownicy postanowili wesprzeć m.in. dzieci z domów dziecka, osoby starsze oraz zwierzęta ze schronisk. Pierwsze sto maseczek trafiło do Domu Pomocy Społecznej "Na Bachusa" w Warszawie.
24-04-2020
Warszawa. Tomasz Karolak wspiera walkę z koronawirusem piosenką i teledyskiem
"Za nowy lepszy dzień" - taki tytuł nosi najnowszy singiel Tomasza Karolaka. Popularny aktor wspiera nim walkę z pandemią koronawirusa.
24-04-2020
Warszawa. wspieraMY, czyli pakiet dla artystów muzyków i tancerzy
Instytut Muzyki i Tańca do swoich priorytetowych zadań zalicza wszechstronne wspieranie artystów muzyków i tancerzy. Obecna sytuacja związana z pandemią może być trudna pod względem ekonomicznym, zawodowym, społecznym, a także psychicznym.
24-04-2020
Wilno. Apel Polskiego Teatru Studio: Nie bądź obojętny! Przekaż 1,2 proc. na kulturę!
Ogłoszenie kwarantanny w związku z ogólnoświatową pandemią, wywołaną COVID-19 szczególnie odbija się na placówkach kulturalnych. Od 60 lat Polski Teatr Studio upowszechnia polską kulturę, język polski, trafiając ze swoimi działaniami do szerokiego grona odbiorców. Obecnie jak nigdy dotąd potrzebujemy każdego wsparcia finansowego, aby móc realizować naszą misję, dlatego prosimy o Wasz 1,2 proc. podatku dochodowego!
22-04-2020
Sosnowiec. Teatr Zagłębia koordynuje akcję szycia fartuchów ochronnych
Już 150 fartuchów ochronnych uszyły sosnowieckie zakonnice ze Zgromadzenia Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Sosnowcu. Fartuchy za pośrednictwem Urzędu Miasta trafiły do potrzebujących. Akcję koordynuje Teatr Zagłębia.
22-04-2020
Warszawa. IMiT uruchomił pakiet skierowany do artystów muzyków i tancerzy
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom środowiska, Instytut Muzyki i Tańca (IMiT) uruchamia bezpłatny pakiet wspieraMY dla artystów muzyków i tancerzy - poinformowała PAP kierownik ds. promocji IMiT Agata Szymczak.
21-04-2020
Kalisz. Teatr im. Bogusławskiego szyje fartuchy i maseczki ochronne
Pracownia krawiecka kaliskiego Teatru rozpoczęła produkcję jednorazowych fartuchów ochronnych i maseczek dla służb walczących z COVID-19 - informują organizatorzy.
21-04-2020
Śląskie. Krawcowe w teatrach szyją maseczki. Również dla swoich widzów
Teatry od ponad miesiąca stoją puste. Nie odbywają się w nich próby z udziałem aktorów, nie ma wieczornych spektakli dla widzów. Działalność artystyczną przeniosły do internetu, ale w pracowniach praca wre - krawcowe (i nie tylko one) szyją tak pożądane dziś maseczki.
17-04-2020
Barbara Kurdej-Szatan: Nie dzielmy się na gorszych i lepszych
- W trudnym czasie epidemii koronawirusa powinniśmy szczególnie uważać na to, żeby nie dzielić się na gorszych i lepszych, chorych i zdrowych, na to, kto jest jakiego wyznania i jakiego koloru skóry- mówi Barbara Kurdej-Szatan, aktorka, piosenkarka, ambasadorka akcji "Żonkile" upamiętniającej powstanie w getcie warszawskim. Rozmowa z Magdaleną Dubrowską w Gazecie Wyborczej - Co Jest Grane.
17-04-2020
Katowice. Teatr Śląski udostępnia spektakle i rozdaje maseczki
Trwa najtrudniejszy czas w 112-letniej historii Teatru Śląskiego w Katowicach. Globalna epidemia sprawiła, że od ponad miesiąca teatr jest zamknięty dla widzów i na razie nic nie wskazuje na to, że w najbliższym czasie instytucje kultury w Polsce zostaną otwarte.
16-04-2020
Białystok. Opera Podlaska będzie szyć kombinezony ochronne
Już nie tylko maseczki będą powstawać w pracowniach krawieckich Opery i Filharmonii Podlaskiej. Wkrótce rozpocznie się też produkcja kombinezonów ochronnych.
15-04-2020
Szczecin. Szyjemy dalej - Opera na Zamku dla służby zdrowia
Opera na Zamku w Szczecinie kontynuuje swoją pomoc dla pacjentów oraz pracowników służby zdrowia. Pracownia krawiecka po świętach ponownie przystąpiła do pracy. Szyjemy elementy ochrony osobistej od połowy marca. Bo w trudnym czasie powinniśmy być solidarni.
14-04-2020
Białystok. Opera i Filharmonia Podlaska kontynuuje akcję szycia maseczek
W pracowniach krawieckich Opery i Filharmonii Podlaskiej systematycznie powstają kolejne maseczki ochronne. W planach jest także produkcja kombinezonów.
11-04-2020
Gliwice. Pracownice Teatru Miejskiego szyją maseczki dla szpitali
W Teatrze Miejskim w Gliwicach pusta widownia. Wstrzymane zostały próby do spektakli, produkcja kostiumów i scenografii. Pracownicy czekają na sygnał, aż machina teatralna znów ruszy. Czekając, szyją maseczki dla służby zdrowia pracującej w Gliwicach.
10-04-2020
Kielce. W Teatrze Żeromskiego nadal szyją dla szpitali
Załoga Teatru im. Stefana Żeromskiego nie przestaje szyć maseczek oraz elementów odzieży ochronnej dla pracowników szpitali. - Przekazaliśmy ponad 800 maseczek, 150 czepków oraz 30 par ochraniaczy na buty - informuje kielecka scena.
09-04-2020
Gliwice. Zamiast siedzieć w domu i narzekać... w Teatrze Miejskim szyją maseczki
W Teatrze Miejskim w Gliwicach pusta widownia. Wstrzymane próby spektakli, zatrzymana produkcja kostiumów i scenografii. Pracownicy czekają na sygnał, aż machina teatralna znów ruszy, ale jak na razie trudno przewidzieć kiedy. Obecny sezon teatralny, który tak świetne się zapowiadał został stracony.
09-04-2020
Internet. Dołącz do akcji #WspieramKulture
Portal www.ewejsciowki.pl stara się pomóc instytucjom kultury w tym trudnym dla nich czasie. Na fanpage'u Weź mnie. Do teatru. na Facebooku i Instagramie wystartowała akcja #WspieramKulture, która koncentruje się na rozpowszechnianiu sposobów na poprawienie sytuacji instytucji kultury.
09-04-2020
Kraków. Krawcowe Bagateli i Słowackiego szyją kombinezony dla szpitala im. Żeromskiego
Krakowskie teatry z pomocą dla służby zdrowia. Krawcowe Teatru Słowackiego i Bagateli szyją kombinezony oraz fartuchy ochronne dla lekarzy i pielęgniarek. Odzież trafi do Szpitala im. Żeromskiego.
09-04-2020
Warszawa. Artyści z Teatru Ateneum śpiewają Młynarskiego
- Jeszcze w zielone gramy, jeszcze nie umieramy, jeszcze któregoś rana odbijemy się od ściany - śpiewają artyści Teatru Ateneum w hołdzie dla tych, którzy walczą z koronawirusem na pierwszej linii frontu.
08-04-2020
Gorzów Wlkp. Teatr szyje maseczki
Teatr im. J. Osterwy w obliczu szerzącej się epidemii postanowił wykorzystać swoje zasoby i wesprzeć Wielospecjalistyczny Szpital w Gorzowie Wlkp.
08-04-2020
Łódź. Teatr Nowy kontynuuje akcję szycia maseczek
Maseczki trafiają do Fundacji Krwinka z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 4 im. Marii Konopnickiej i Miejskiego Centrum Medycznego im. dr Karola Jonschera.
08-04-2020
Płock. Teatr Dramatyczny szyje maseczki ochronne i prowadzi działalność online
Teatr Dramatyczny w Płocku im. Jerzego Szaniawskiego rozpoczął szycie maseczek ochronnych. Placówka kontynuuje jednocześnie działalność online poprzez internetowe media społecznościowe; aktorzy czytają baśnie dla dzieci i wiersze płocczanina Władysława Broniewskiego.
07-04-2020
Białystok. Opera dziś na niebiesko
Dziś , 7 kwietnia Opera i Filharmonia Podlaska podświetli swoją siedzibę na niebiesko z okazji Dnia Pracownika Służby Zdrowia.
07-04-2020
Kraków. Bagatela uszyje trzy kilometry kombinezonów dla Szpitala Żeromskiego
Z inicjatywy aktorki Aliny Kamińskiej w pracowniach Teatru Bagatela szyte są kombinezony i fartuchy dla personelu medycznego Szpitala Żeromskiego w Krakowie.
07-04-2020
Rzeszów. Teatr im. Siemaszkowej wspiera akcję "Maseczki dla Łańcuta"
Dużo materiału i zdolne ręce wspaniałych krawcowych Moniki, Gabrysi i Madzi, które na co dzień w pracowni krawieckiej tworzą widowiskowe kostiumy sceniczne. W poniedziałek w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie ruszyła produkcja bawełnianych maseczek wielokrotnego użytku.
06-04-2020
Jacek Poniedziałek: Chciałbym wesprzeć swoją fizjoterapeutkę i fryzjerkę
- Ci ludzie wykonują pracę, której czasem nie dostrzegamy, ale bardzo jej potrzebujemy, bo wszyscy potrzebujemy czuć się zaopiekowani - mówi o branży beauty Jacek Poniedziałek, aktor, reżyser teatralny, w Gazecie Wyborczej.
03-04-2020
Kraków. Teatry szyją kombinezony i fartuchy dla szpitala
2,5 tys. kombinezonów i fartuchów ochronnych z tkaniny hydrofobowej powstaje w pracowniach krawieckich Teatru Bagatela. Trafią one do Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego w Krakowie. Do akcji włączył się także teatr im. Słowackiego.
03-04-2020
Poznań. Pracownicy Teatru Wielkiego z Białą Pyrą Tygodnia
Po raz kolejny przyznajemy tylko Białą Pyrę tygodnia. Na szczęście jest komu ją dać! Co tydzień przyznajemy Białą Pyrę (tym, którzy zasługują na pochwałę) i Czarną Pyrę (tym, którzy się nie popisali). Na czas pandemii koronawirusa postanowiliśmy ten obyczaj zmienić - przyznajemy tylko Białą Pyrę za przejawy ludzkiej solidarności, większe i mniejsze gesty wsparcia.
02-04-2020
Radom. #przeszyjtosam - w Powszechnym szyją maseczki
Pracownicy Teatru Powszechnego w Radomiu włączyli się do akcji prowadzonej przez stowarzyszenie "Przeszyj to sam", które swoją akcją wspiera Radomskie Szpitale Specjalistyczne.
01-04-2020
Legnica. W teatralnych warsztatach szyją maseczki
Pierwszych tysiąc maseczek ochronnych uszytych w pracowni krawieckiej warsztatów legnickiego Teatru Modrzejewskiej przekazano personelowi Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Legnicy. Część maseczek trafi także do pracowników teatru. Akcja jest kontynuowana.
01-04-2020
Poznań. Teatr Wielki szyje maseczki dla szpitali
2,2 tys. maseczek ochronnych powstało do tej pory w pracowniach produkcyjnych Teatru Wielkiego w Poznaniu. W teatrze wykrawane są też materiały dla innych pracowni krawieckich; przygotowano dla nich już 14 tys. wykrojów maseczek.
31-03-2020
Kielce. Teatr Żeromskiego przekazał maseczki szpitalom
Teatr im. Żeromskiego, przy pomocy Straży Miejskiej, przekazał pierwszą partię maseczek ochronnych dla obsługi medycznej. To nie koniec akcji pomocy, krawcy teatralni szyją dalej!
30-03-2020
Białystok. Teatr Dramatyczny wspiera akcję "Szycie ratuje życie"
Krawcowe z pracowni Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku pomagają w szyciu masek dla pracowników służby zdrowia. Instytucja wspiera oddolną akcję "Szycie ratuje życie".
30-03-2020
Olsztyn. Teatr Jaracza wspiera szpital
Nawet dwieście masek dziennie szyje pracownia krawiecka Teatru Jaracza w Olsztynie, by pomóc się chronić przed koronawirusem personelowi medycznemu ze szpitala wojewódzkiego.
28-03-2020
Łódź. Teatr Nowy włącza się w akcję szycia maseczek
Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi włącza się w akcję szycia maseczek. Pracownia krawiecka sceny tworzy je m.in. dla małych pacjentów - podopiecznych Fundacji Krwinka z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego Nr 4.
28-03-2020
Sosnowiec. Teatr Zagłębia szyje maseczki, kombinezony i fartuchy dla służby zdrowia
Teatr Zagłębia cały czas działa i wspomaga w tym trudnym okresie miejskie placówki zdrowia. Ponieważ środków ochrony osobistej ciągle brakuje, teatr chce wejść we współpracę z pracowniami krawieckimi z regionu i razem produkować kombinezony oraz fartuchy.
27-03-2020
Kielce. Teatr szyje maski i odzież dla medyków
Teatr im. Żeromskiego włączył się w akcję "Kielce szyją maski dla medyków". Pracownie krawieckie i plastyczne ruszyły do dzieła - szyją maseczki oraz odzież ochronną, które wkrótce zostaną przekazane pracownikom medycznym świętokrzyskich placówek.
27-03-2020
Opole. W Teatrze Kochanowskiego szyją maseczki ochronne
W Teatrze Kochanowskiego szyją maseczki ochronne. Trafią do szpitali w regionie
27-03-2020
Warszawa. Warszawska Opera Kameralna szyje maseczki
Warszawska Opera Kameralna otwiera swoje pracownie na potrzeby produkcji maseczek ochronnych.
26-03-2020
Gdańsk. Krawcowe z Opery Bałtyckiej szyją maseczki dla Szpitali Pomorskich
Coraz więcej osób włącza się w akcję szycia masek. Pierwsza partia trudno dostępnej na rynku flizeliny medycznej, którą udało się kupić spółce Szpitale Pomorskie, trafiła 25 marca do krawcowych z Opery Bałtyckiej. Także one szyć będą teraz maseczki.
26-03-2020
Olsztyn. Teatr Jaracza szyje maseczki dla szpitala
Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie, mimo tego, że, całkowicie zrozumiałą, decyzją władz nie może prezentować spektakli - nadal pracuje.
26-03-2020
Poznań. Teatr Wielki dołączył do akcji szycia maseczek
Pracownicy Teatru Wielkiego włączyli się w akcję szycia maseczek ochronnych. Wielkopolska Izba Lekarska dostarczyła im 700 metrów materiału. Od poniedziałku udało się uszyć już blisko 500 maseczek.
25-03-2020
Białystok. Opera szyje maseczki. Widzów zaprasza do internetu
Krawcowe Opery i Filharmonii Podlaskiej zaczęły szycie maseczek ochronnych. To teraz towar deficytowy, który trafi do najbardziej potrzebujących.
21-03-2020
Sosnowiec. Pracownice Teatru Zagłębia szyją maseczki
Pracownice sosnowieckiego Teatru Zagłębia - garderobiane oraz krawcowe, które na co dzień przygotowują kostiumy do spektakli - zajmują się szyciem maseczek ochronnych.
21-03-2020
Szczecin. Krawcowe z Polskiego i Opery szyją maseczki
Na produkcję dla personelu medycznego przestawiają się pracownie krawieckie Teatru Polskiego i Opery na Zamku w Szczecinie. Pierwsze partie materiału, z którego uszyte będą maseczki, jeszcze w piątek miały trafić do krawcowych opery.
20-03-2020
Szczecin. Maseczki dla szpitali i pogotowia od Opery na Zamku
Opera na Zamku w Szczecinie uruchamia swoją pracownię krawiecką i rozpoczyna pracę na rzecz szpitali i pogotowia. Krawcowe będą szyły maseczki z atestowanych materiałów przekazanych przez Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego.
09-03-2020
Częstochowa. Akcja adopcyjna trwa
To kolejna odsłona akcji adopcyjnej Teatru im. Mickiewicza. Tym razem przy okazji występu w Częstochowie poszukiwania prawdziwego domu dla bezdomnych piesków wsparła piosenkarka Ania Rusowicz.
03-03-2020
Warszawa. Musical "Friends" przeciwko przemocy w szkole
1 marca odbyła się premiera musicalu przeciwko przemocy w szkole - młodzi artyści na rzecz SOS Wiosek Dziecięcych - w Teatrze Capitol.
02-03-2020
Poznań. Maja Ostaszewska, Agata Buzek i tancerze PTT w zoo
- Nie zabijam. Zwierzę jest osobą, podmiotem. Czuje cierpienie i ma prawo do życia zgodnie z naturą - czytała w niedzielę w poznańskiej słoniarni aktorka Maja Ostaszewska. Razem z Agatą Buzek broniła w niedzielę w słoniarni poznańskiego zoo praw dla zwierząt.
29-02-2020
Poznań. Apel i performance dla nieumarłych zwierząt
1 marca o godz. 11.00 w Nowym Zoo w Poznaniu specjalni goście, Maja Ostaszewska i Agata Buzek, odczytają "Apel dla nieumarłych", będący wezwaniem do ochrony zwierząt oraz polskiego i światowego dziedzictwa przyrodniczego.
21-02-2020
Kraków. Pomóż - kup psi kalendarz literacki
Psy patrzą z każdej strony tego kalendarza. Psy zwyczajne - nierasowe. Każdy ma swój wiersz. - Psi kalendarz ciągle można kupić, choć - jak mówi Tomasz Kireńczuk, dyrektor programowy Teatru Nowego w Krakowie (jeden z jego inicjatorów) - już sprzedaliśmy więcej, niż zamierzaliśmy. Planujemy dodruk.
20-02-2020
Kraków. Opera Krakowska zagrała dla Australii
To był jeden z tych wieczorów, które na długo się zapamiętuje - w sobotę 15 lutego odbył się specjalny koncert charytatywny "Artyści Opery Krakowskiej dla Australii", z którego cały dochód przeznaczony był na pomoc ofiarom pożarów buszu na tym kontynencie.
19-02-2020
Koszalin. Teatr pomaga bezdomnym kociakom
Rozrywka i pomoc do dobrany duet. Po raz kolejny można się o tym przekonać w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym. - Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, który świętujemy w marcu, chcemy wspólnie z naszymi widzami zrobić prezent koszalińskim zwierzakom. Tym razem współpracujemy z Fundacją Miau, Kocie Wąsy i Spółka - informuje Agata Kowalska z biura promocji teatru.
06-02-2020
Koszalin. Idziesz na spektakl? Weź karmę!
Bałtycki Teatr Dramatyczny pomaga Fundacji Miau, Kocie Wąsy i Spółka, opiekującej się kotami. Możesz wesprzeć zbiórkę karmy lub dorzucić parę złotych do budowy Kociego Azylu.
03-02-2020
Poeci i ludzie teatru stworzyli kalendarz literacki dla bezdomnych psów
O tym, że psy zasługują na wiersze i miejsce w powieściach, wiedzieli już Emily Dickinson, Tomasz Mann czy Franz Kafka. Nic więc dziwnego, że znani polscy poeci i pisarze chętnie podarowali twórcom "Psiego Kalendarza Literackiego 2020" nowe, niepublikowane wcześniej utwory o psiej tematyce - pisze Kalina Mróz w Wysokich Obcasach.
31-01-2020
Kraków. Artyści Opery Krakowskiej dla Australii
Do grupy wspierających Australię dołączyli artyści Opery Krakowskiej. W porozumieniu z dyrekcją Opery w Sydney, 15 lutego na deskach krakowskiego teatru odbędzie się koncert charytatywny "Artyści Opery Krakowskiej dla Australii".
25-01-2020
Kraków. Artyści Opery Krakowskiej zaśpiewają, by pomóc ogarniętej pożarami Australii
Ogromne połacie wypalonej ziemi, ofiary śmiertelne w ludziach, miliony cierpiących zwierząt i zrujnowane domy - o tragicznych skutkach pożarów w Australii donoszą media z całego świata. Artyści Opery Krakowskiej nie pozostają obojętni i już 15 lutego o godzinie 18.30 na Dużej Scenie odbędzie się koncert charytatywny.
24-01-2020
Kraków. Artyści Opery Krakowskiej dla Australii - koncert charytatywny
Ogromne połacie wypalonej ziemi, ofiary śmiertelne w ludziach, miliony cierpiących zwierząt i zrujnowane domy - o tragicznych skutkach pożarów w Australii donoszą media z całego świata. Artyści Opery Krakowskiej nie pozostają obojętni i już 15 lutego o godzinie 18:30 na Dużej Scenie odbędzie się koncert charytatywny. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął marszałek Województwa Małopolskiego, Witold Kozłowski.
15-01-2020
Kraków. Psiaki bezdomniaki w Teatrze Nowym
"Psi kalendarz literacki. Bezdomniaki z Rytlowa 2020" - taki tytuł nosi nowe wydawnictwo krakowskiej sceny, stworzone przy współpracy z Fundacją Miasto Literatury. Można wpisywać w niego ważne wydarzenia, można skreślać mijające tygodnie, można zaznaczać urodziny znajomych. Przed wszystkim jednak, można dzięki niemu pomóc bezdomnym zwierzakom.
15-01-2020
Poznań. Krystyna Janda i Magda Umer na gali "Kobiety kobietom"
W poniedziałek, 20 stycznia w Auli UAM odbędzie się VI Wielka Gala Charytatywna "Kobiety Kobietom". Jej gwiazdami będą Krystyna Janda i Magda Umer, które zaprezentują program "Nasze ulubione piosenki".
13-01-2020
Kraj. Polscy artyści nawołują do walki o ochronę środowiska
W serwisie YouTube dostępny jest teledysk do utworu "Jutro" napisanego przez Michała Walczaka. Na stronę muzyczną projektu odpowiada Andrzej Izdebski. Założeniem teledysku jest wywołanie u odbiorców refleksji dotyczących ich codziennych nawyków.
13-01-2020
Warszawa. Olga Tokarczuk: cała Polska gra z Fundacją WOŚP
Dziś [12.01] cała Polska gra z Fundacją Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP) do końca świata i jeden dzień dłużej. Wspieram mocno. Brawo Jurek - napisała na Twitterze w niedzielne przedpołudnie w trakcie 28. Finału WOŚP laureatka literackiego Nobla Olga Tokarczuk.
11-01-2020
Kraków. Psi kalendarz literacki 2020 w Teatrze Nowym
Bezdomne psiaki z przytuliska Psy Pani Magdy w Rytlowie czekają na pomoc. Zwierzaki można adoptować albo wspomóc je, kupując "Psi kalendarz literacki 2020" za 33,33 zł. Na pomysł wydania kalendarza wpadł Teatr Nowy "Proxima" oraz Fundacja "Miasto Literatury".
08-01-2020
Łódź. Teatry Nowy i Arlekin dla dzieci uchodźców
Teatr Nowy i Teatr Lalek Arlekin im. Henryka Ryla w Łodzi łączą swoje siły, by zorganizować 12 stycznia zajęcia dla dzieci z Ośrodka dla cudzoziemców Orchidea w Grotnikach.
04-01-2020
Warszawa. Charytatywny koncert kolęd "Polska pomaga. Na ratunek Syrii"
Najważniejsze jest to, że możemy coś dobrego zrobić dla innych - mówił w sobotę wicepremier, szef MKiDN Piotr Gliński przed charytatywnym koncertem "Polska pomaga. Na ratunek Syrii". Kolędy w wykonaniu artystów Polskiej Opery Królewskiej będzie można usłyszeć 6 stycznia w TVP1 i radiowej Jedynce.
03-01-2020
Warszawa. Wydarzenie charytatywne w Teatrze Lalek Guliwer
4 stycznia w Teatrze Lalek Guliwer odbędzie się charytatywny spektakl dla podopiecznych warszawskich ośrodków opiekuńczo-wychowawczych. Poza obejrzeniem spektaklu, widzowie będą mogli również zwiedzić Teatr i zobaczyć teatralne lalki.
23-12-2019
Częstochowa. Adopcyjna akcja w teatrze
Grudzień w Teatrze im. Mickiewicza przyniósł dwie sesje promujące adopcję bezdomnych czworonogów. Inspiracji do pierwszej - z udziałem dyrektor artystycznej teatru Magdaleny Piekorz i aktorki Agnieszki Łopackiej - dostarczyła "Królowa Śniegu". W drugiej rodzinnie wzięli udział Janusz "Yanina" Iwański i Zuzanna Iwańska.
20-12-2019
Warszawa. Teatr Powszechny otrzymał Nagrodę Złote Wachlarze
Teatr Powszechny w Warszawie otrzymał Nagrodę Złote Wachlarze w kategorii "instytucja" za - jak brzmi uzasadnienie - "włączanie sztuki do dyskursu na temat migracji i włączanie migrantów w kulturę".
19-12-2019
Emilian Kamiński: Wigilia w teatrze
- Teatr też jest przecież domem, a Kamienica to nazwa mojego teatru - świadomie przyjęta, bo jest miejscem, gdzie mieszkają ludzie. Bezdomni mogą się tutaj na chwilę ogrzać, nie tylko w znaczeniu fizycznym - mówi Emilian Kamiński, dyrektor Teatru Kamienica w Warszawie, o wigilii dla bezdomnych w rozmowie z Rafałem Węglewskim w tygodniku Idziemy.
17-12-2019
Kraków. Charytatywny musical na deskach teatru Variete
Czarno to widzę" to nietypowy musical. Przygotowali go bowiem wolontariusze firmy UBS, a dochód z występu przeznaczony zostanie na rzecz podopiecznych Fundacji Hearty z Krakowa. Pierwsze przedstawienie na deskach teatru Variete już we wtorek, 17 grudnia.
17-12-2019
Tarnów. Nauczyciele zagrali w spektaklu napisanym przez uczniów
Nauczyciele IV LO w Tarnowie wcielili się w role spektaklu przygotowanego przez uczniów.
12-12-2019
Koszalin. "Wigilia Pani Skurcz" na rzecz Hospicjum dla Dzieci
Bałtycki Teatr Dramatyczny podsumował sobotni finał akcji charytatywnej. Wiemy, jaką kwotą zasili konto hospicjum, które otacza opieką najmłodszych pacjentów.
09-12-2019
Częstochowa. Teatr i studio tańca chcą pomóc potrzebującym zwierzakom
Zaczęło się od akcji częstochowskiego Studia Tańca Impact zachęcającej do odbycia mikołajkowego spaceru z czworonożnymi podopiecznymi schroniska w Jamrozowiźnie. Potem pomysł rozszerzono o zbiórkę na rzecz bezdomnych zwierzaków, w którą zaangażował się Teatr im. Mickiewicza. Obie inicjatywy każdy może wspomóc.
05-12-2019
Koszalin. Sobotni kiermasz świąteczny
7 grudnia Bałtycki Teatr Dramatyczny zaprasza widzów do wsparcia akcji pomocy małym pacjentom hospicjum.
05-12-2019
Warszawa. Stanisława Celińska zaśpiewa dla hospicjum
Sanisława Celińska dołączy z koncertem charytatywnym do międzynarodowej akcji, która wspiera pacjentów nieuleczalnie chorych na raka.
04-12-2019
Chełm. Bożena Zawiślak-Dolny charytatywnie
6 grudnia Towarzystwo Muzyczne i Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Chełmie zapraszają na koncert Bożeny Zawiślak-Dolny. Początek o godz. 18 w sali im. Idy Haendel w szkole muzycznej przy Hrubieszowskiej 102. Koncert ma charakter charytatywny.
03-12-2019
Wrocław. Spektakl dla Martynki w TPL
Teatr Polski zaprasza 14 i 15 grudnia na "Xięgi Schulza" w reż. Jana Szurmieja grany w ramach Wielkiej Draki dla Dzieciaka. Pieniądze zebrane podczas tegorocznej edycji wydarzenia zostaną przekazane na leczenie 13-letniej Martynki, podopiecznej Fundacji Polsat.
29-11-2019
Częstochowa. Aktorzy zachęcają do adopcji bezdomnych psiaków
Adopcyjna akcja Teatru im. Mickiewicza doczekała się kolejnej odsłony. Tym razem do tego, by dać bezdomnym zwierzakom nowy dom, zachęcali aktorzy Teresa Dzielska i Bartosz Kopeć. W efekcie dwaj psi bracia Serwusik i Siemek znaleźli opiekunów.
27-11-2019
Poznań. "Kobietostan. Chór na jedną aktorkę" w Scenie Roboczej
Już w najbliższą sobotę w Scenie Roboczej będzie można obejrzeć poruszający i pomysłowy spektakl "Kobietostan. Chór na jedną aktorkę" w reżyserii Joanny Lewickiej. Sztuka odbędzie się w ramach Międzynarodowego Dnia Walki z Przemocą Wobec Kobiet.
19-11-2019
Rosja. Kampania solidarności na rzecz Wenecji
W Rosji rozpocznie się we wtorek kampania solidarności i zbieranie datków na rzecz Wenecji. W ambasadzie Włoch w Moskwie odbędzie się koncert słynnego Teatru Maryjskiego z Petersburga, pod batutą znanego dyrygenta Walerija Giergijewa.
13-11-2019
Lublin. Spektakl "Siedem grzechów" na rzecz Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego
"Siedem grzechów" to tytuł spektaklu realizowanego w ramach charytatywnego cyklu "Znani a nieznani", w którym wystąpią znani lublinianie.
13-11-2019
Warszawa. Happening przed gmachem Zachęty
Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych oraz magazyn "Vogue Polska" zapraszają do wzięcia udziału w happeningu pod gmachem Zachęty.
12-11-2019
Poznań. Aktorzy "28 dni" solidaryzują się z kobietami z Teatru Bagatela
Napis "Solidarni" pojawił się podczas premiery "28 dni" Olgi Szylajew, ułożyli go na scenie aktorzy Teatru Polskiego. - Ten spektakl jest manifestem przemocy wobec kobiety. Chcielibyśmy wykorzystać tę sytuację i wyrazić solidarność z pracowniczkami Teatru Bagatela - mówiła podczas premiery "28 dni" Kamila Siwińska, reżyserka przedstawienia.
06-11-2019
Warszawa. Aleksandra Kurzak i Roberto Alagna charytatywnie
Po raz drugi odbędzie się w Warszawie koncert charytatywny "Wielcy Artyści Małym Pacjentom". Gwiazdami wieczoru będzie słynna para śpiewaków operowych Aleksandra Kurzak i Roberto Alagna, którzy wystąpią 18 listopada w atrium warszawskiego biurowca Senator z towarzyszeniem Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus pod batutą Rubena Silvy. Ostatnie bilety na to wydarzenie są jeszcze w sprzedaży.
05-11-2019
Warszawa. Trwa zbiórka pieniędzy na operację młodego aktora
Mateusz Burdach - aktor znany m.in. z serialu "Korona Królów" w kwietniu uległ wypadkowi na jednej z prób do spektaklu "Płatonow". Czeka go operacja i rehabilitacja, która kosztuje 20 tys. zł.
04-11-2019
Koszalin. Akcja #kaszanka 2.0 w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym
Bałtycki Teatr Dramatyczny zaprasza widzów do wsparcia akcji pomocy potrzebującym dzieciom. Grudniową premierę spektaklu "Wigilia Pani Skurcz" poprzedzi świąteczny kiermasz, a dochód z obu wydarzeń zasili konto hospicjum dla dzieci.
02-11-2019
USA. Jane Fonda została aresztowana po raz czwarty w ciągu miesiąca
Słynna aktorka Jane Fonda została w piątek po raz czwarty w ciągu miesiąca aresztowana w Waszyngtonie za udział w demonstracji przeciwko bierności polityków w obliczu niebezpieczeństw związanych ze zmianami klimatu. Tym razem grozi jej kilka dni więzienia.
15-10-2019
Warszawa. Biennale Warszawa solidarnie z Rożawą
W związku z agresją turecką na północną Syrię Biennale Warszawa pokaże w czwartek, 17 października, dwuczęściowy film Marwy Arsanios, poświęcony Autonomicznemu Ruchowi Kobiet w Rożawie.
14-10-2019
Częstochowa. Teatr nadal szuka domu dla suczki Kizi
Teatr im. Mickiewicza w ramach specjalnej akcji zachęca do adoptowania bezdomnych zwierzaków. Aktualnie poszukuje domu dla suczki Kizi, która blisko 8 lat spędziła w schronisku. Do jej adopcji zachęca Artur Andrus.
11-10-2019
Częstochowa. Sebastian Banaszczyk świętuje jubileusz
W sobotę, 12 października aktor Teatru im. Mickiewicza Sebastian Banaszczyk świętować będzie jubileusz 20-lecia pracy artystycznej. Z tej okazji o godz. 19 na częstochowskiej scenie zaprezentowany będzie spektakl "Czechow: żarty z życia".
26-09-2019
Częstochowa. "RakoTwórczość" w teatrze
Spektakl "RakoTwórczość" doczekał się reaktywacji. Podopieczni Stowarzyszenia Hospicjum "Dar serca" zaprezentują się na scenie częstochowskiego teatru już 30 września. Wstęp na wydarzenie jest wolny, obowiązują jednak darmowe wejściówki, których jest już coraz mniej.
20-09-2019
Toruń. Czytanie dramatu "Mam w szafie lalkę" u Horzycy
Performatywne czytanie dramatu - tak Teatr im. Wilama Horzycy włącza się w Festiwal III Marszu Równości w Toruniu.
13-09-2019
Poznań. Będą czytać bajki, aby pomóc Hospicjum Palium
Już po raz szósty, w najbliższą środę 18 września z inicjatywy Lions Clubu New Design znani i lubiani (m.in. Ewa Wycichowska) czytać będą w Sali Wielkiej CK Zamek swoje ulubione bajki, aby pomóc poznańskiemu Hospicjum Palium.
20-08-2019
Internet. Artyści w kampanii przeciwko nienawiści
- Jeśli nie protestuję, kto zaprotestuję, kiedy mnie zaatakują? Bądźmy z tymi, których prześladują. Bądźmy solidarni - apelują artyści, którzy wzięli udział w kampanii społecznej Stowarzyszenia przeciw Antysemityzmowi i Ksenofobii Otwarta Rzeczpospolita.
03-08-2019
Kraków. Tęczowa flaga zawisła na budynku Teatru Łaźnia Nowa
Nie godzę się na stygmatyzowanie, poniżanie ludzi, na szczucie jednych na drugich - napisał na swoim facebookowym profilu Bartosz Szydłowski, dyrektor ds. artystycznych nowohuckiego Teatru Łaźnia Nowa. Za słowami poszły czyny - w sobotę dyrektor wywiesił na budynku teatru flagę środowisk LGBT.
12-07-2019
Warszawa. Ekologiczny Dramatyczny - stanęły pierwsze recyklomaty
Teatr Dramatyczny włączył się do akcji Miasta Stołecznego Warszawy promującego eko-działania. Na pl. Bankowym i ul. Ząbkowskiej stanęły recyklomaty. Po wrzuceniu do nich pustych butelek lub puszek mieszkańcy otrzymają punkty. Będą je mogli wymienić na zniżki do kina, teatru lub na kawę za pomocą specjalnej aplikacji. Zebrane szkło, plastik i aluminium trafi do powtórnego wykorzystania.
10-07-2019
Kurs uciekania dla początkujacych
"W Bolonii zobaczyłam teatr, który był jednocześnie dobry artystycznie i zaangażowany politycznie, poruszał ważne społeczne tematy, ale nie językiem tyrady filozoficznej" - mówi Alicja Borkowska, współtwórczyni Stołu Powszechnego.
08-07-2019
Bielsko-Biała. Teatr pokazuje, jak może wyglądać centrum bez drzew
Koleje wycinają tysiące drzew rosnących przy torach, zniknąć mają także drzewa z centrum Bielska-Białej. Teatr Polski włączył się w ich obronę.
05-07-2019
Wrocław. Premiera "Kartoteki. Lustra" w Imparcie
O spotkaniu starości z młodością opowiada we współpracy z wrocławskimi seniorami Michał Znaniecki. Premiera "Kartoteki. Lustra" w sobotę na scenie Impartu.
01-07-2019
Ciechocinek. Wystąpią - na ratunek zwierzętom
Mieczysław Giedrojć - bydgoski aktor i mim. Od ponad 30 lat organizuje i prowadzi zajęcia teatralne pantomimiczne i cyrkowe. Twórca Teatru Małych Form w Bydgoszczy.
01-07-2019
Kielce. Teatr Kubuś prowadzi program teatralny w więzieniu
Już po raz piąty Teatr Lalki i Aktora Kubuś i Areszt Śledczy zaprosili na zajęcia w ramach programu "Teatr, Mama, Tata i Ja". Jego wyjątkowość polega na tym, że jest on skierowany do osób osadzonych i ich rodzin.
28-06-2019
Warszawa. Teatr Reminiscencyjny - inicjatywa, która pomaga odzyskać wspomnienia
Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę" udostępniło scenariusz innowacyjnego projektu "Teatr Reminiscencyjny" łączącego sztuki sceniczne z działaniami terapeutycznymi.
26-06-2019
Wrocław. Spektakl w ramach projektu "Głos Wykluczonych"
Michał Znaniecki przygotowuje wraz z podpopiecznymi Miejskiego Centrum Usług Socjalnych i artystami Fundacji Jutropera widowisko "Kartoteka: lustro". Premiera z cyklu "Głos Wykluczonych" 6 lipca w Imparcie.
25-06-2019
Warszawa. Plenerowy spektakl "Filmy z epoki smogu"
6 i 7 lipca odbędą się premierowe pokazy spektaklu "Filmy z epoki smogu" w reż. Michała Zadary. Projekt jest próbą stworzenia sztuki, która nie ignoruje faktu, że umieramy z powodu zatrutego powietrza. Multimedialny spektakl to połączenie działania obywatelskiego, sztuki teatralnej i filmu.
24-06-2019
Poznań. Malta Festival. Garażówka na placu Wolności
Kupujesz bon za 5, 10, 20 zł, a potem wymieniasz go na rzeczy - korale sprzed 40 lat, świetną książkę, wegańską przekąskę. W ten sposób pomagasz dzieciom z Syrii.
19-06-2019
Warszawa. Teatr apeluje: wywieście flagi
Z okazji przypadającego w czwartek Światowego Dnia Uchodźcy Teatr Powszechny zachęca instytucje publiczne do wywieszenia międzynarodowej flagi uchodźców.
19-06-2019
Warszawa. Teatr Powszechny apeluje o wywieszenie flag z okazji Światowego Dnia Uchodźcy
Teatr Powszechny w Warszawie już po raz drugi zachęca polskie i zagraniczne instytucje publiczne do symbolicznego wsparcia akcji organizowanej z okazji Światowego Uchodźcy, który obchodzony jest 20 czerwca - poinformował PAP rzecznik prasowy tego teatru Mateusz Węgrzyn.
18-06-2019
Warszawa. Letnie Spotkania Klimatyczne w Teatrze Powszechnym
Teatr Powszechny, Młodzieżowy Strajk Klimatyczny oraz kolektyw Dream Adoption Society zapraszają do uczestnictwa w cyklu "Letnie Spotkania Klimatyczne". Rozmowy, debaty, warsztaty i performanse odbywać się będą w okresie od 19 czerwca do 9 lipca.
07-06-2019
Warszawa. Flaga z okazji Światowego Dnia Uchodźcy
Teatr Powszechny w Warszawie już po raz drugi zachęca polskie i zagraniczne instytucje publiczne do symbolicznego wsparcia akcji organizowanej z okazji Światowego Dnia Uchodźcy (20 czerwca). Akcja polega na wywieszeniu międzynarodowej flagi uchodźców.
28-05-2019
Warszawa. Gala Fundacji Teatru Trans-Atlantyk w klubie SPATiF
Goście ze świata kultury, sztuki, rozrywki oraz biznesu. Koncerty, pokazy improwizacyjne, performance - tak zapowiada się trzecia edycja Gali Charytatywnej Fundacji Teatru Trans-Atlantyk. Wydarzenie odbędzie się 2 czerwca w klubie SPATiF przy Alejach Ujazdowskich.
17-05-2019
Olsztyn. Chcą zbudować dom dla osób niepełnosprawnych
Stąd pomysł na zorganizowanie charytatywnego recitalu, który odbędzie się w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Dochód przeznaczony zostanie właśnie na ten cel
16-05-2019
Lublin. Teatr dla Kacpra
Teatr Muzyczny organizuje 25 i 26 maja zbiórkę pieniędzy na leczenie Kacpra Drzazgi pod hasłem "Idziemy na wojnę z białaczką - armia Kacpra Drzazgi!".
25-04-2019
Kraków. PAH i Teatr VARIETE z pomocą dla Sudanu Południowego
Przez splot wielu niekorzystnych okoliczności, w ciągu najbliższych kilku miesięcy liczba osób zagrożonych głodem może być rekordowo wysoka i sięgnąć prawie 7 milionów
18-04-2019
Poznań. Teatr Polski wspierał nauczycieli w Wielką Środę
W środę w całej Polsce odbyła się akcja "Wielka Środa Dla Nauczycieli", mająca na celu wyrażenie wsparcia dla strajkujących pedagogów. W Poznaniu w akcji udział wzięli przedstawiciele Teatru Polskiego.
18-04-2019
Szczecin. Teatr Współczesny ze strajkującymi
Podobnie jak było w wielu innych ważnych instytucjach kultury w całej Polsce, załoga szczecińskiego Teatru Współczesnego zamanifestowała w środę w południe poparcie dla protestujących nauczycieli.
17-04-2019
Warszawa. Wielkanoc u Emiliana Kamińskiego
Więcej niż teatr - to hasło Kamienicy, które oddaje charakter tej instytucji. Teatr przy Alei Solidarności po raz kolejny zaprasza do siebie bezdomnych. 18 kwietnia do stołu z Emilianem Kamińskim zasiądzie około 250 osób ciężko doświadczonych przez życie.
15-04-2019
Wojciech Malajkat: Nauczyciele, wytrwajcie
- Jest ciężko i czekają was czarne chwile zwątpienia, ale jeśli wytrwacie, jest szansa na zmianę waszej sytuacji, polskiej szkoły i naszego społeczeństwa - mówi do strajkujących Rektor Akademii Teatralnej w Warszawie, Wojciech Malajkat w rozmowie z Anitą Karwowską w Gazecie Wyborczej.
12-04-2019
Słupsk. Zatańczą w Rondzie charytatywnie
W sobotę w Teatrze Rondo zobaczymy przedstawienie Teatru Tańca Enza pt. "Utero". W spektaklu panie tańcem opowiedzą o macierzyństwie, bezpłodności, chorobach, determinacji i odwadze kobiet.
08-04-2019
Poznań. Kultura na czas strajku
W czasie strajku nauczycieli, w poniedziałek, 8 kwietnia, poznańskie instytucje kultury zapraszają do siebie dzieci i młodzież. Przygotowały specjalne wydarzenia: lekcje, warsztaty, spektakle, oprowadzania po wystawach, które pozwolą twórczo i aktywnie spędzić czas poza szkołą.
05-04-2019
Sosnowiec. Teatr Zagłębia wspiera strajk nauczycieli
"Wspieramy protest nauczycieli" - baner z takim hasłem zawisł na elewacji Teatru Zagłębia w Sosnowcu. Teatr jest również gotów zapewnić opiekę i zorganizować zajęcia dla tych uczniów, których nauczyciele będą strajkować.
05-04-2019
Sympatyczna diva i muzyka, która wbija w fotel
Sondra Radvanovsky - gwiazda światowych scen operowych - wystąpiła w czwartek w Filharmonii Bałtyckiej, uświetniając swoim recitalem kolejną odsłonę charytatywnego cyklu "Muzyka Czyni Cuda". Diva oczarowała słuchaczy brawurową interpretacją arii Verdiego, Pucciniego czy Giordano, a melomani hojnie wsparli podopiecznych Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Chirurgicznie Chorym - pisze Ewa Palińska w portalu Trójmiasto.pl.
04-04-2019
Poznań. Ósemki zagrają dla uczniów
W czasie strajku nauczycieli także Teatr Ósmego Dnia przygotował coś specjalnie dla uczniów. Tuż po zakończeniu VI Ogólnopolskiego Konkursu Więziennej Twórczości Teatralnej pozostaje w temacie i we wtorek, 9 kwietnia zaprasza na spektakl "Osadzeni. Młyńska 1".
02-04-2019
Poznań. Teatr Polski wspiera nauczycieli
Na 8 kwietnia - dzień rozpoczęcia strajku nauczycieli - szykują się nie tylko protestujący. Miasto stara się na ten czas zorganizować alternatywne zajęcia dla uczniów, których szkoły zostaną zamknięte, a prezydent Jacek Jaśkowiak chciałby poprowadzić w jednej ze szkół lekcje religii.
29-03-2019
Częstochowa. Teatr zachęca do wsparcia budowy Domu Oczami Brata
29 i 30 marca w Teatrze im. Mickiewicza odbędzie się zbiórka pieniędzy na rzecz stworzenia w Częstochowie domu dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Podobne akcje przeprowadzone zostaną również w innych teatrach i instytucjach w kraju.
25-03-2019
Warszawa. Koncert charytatywny dla Joanny Turkowskiej
Wake up Joanna. Bliscy aktorki, przyjaciele i artyści walczą o wynudzenie i powrót do zdrowia Joanny Turkowskiej.
22-03-2019
Kielce. Spektakl z loterią w Teatrze Żeromskiego
Od piątku do niedzieli, 22-24 marca o godzinie 18 widzowie będą mogli zobaczyć najnowszą premierę Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Wyreżyserowany przez islandzką artystkę Unę Thorleifsdottir spektakl "=[prawie równo]" to ujęta w komediowo-dramatyczną formę opowieść o tym, jak pieniądz rządzi naszym życiem, jak współczesna forma kapitalizmu zawłaszcza naszą rzeczywistość.
21-03-2019
Ważny dzień prezesa Fundacji, który aktorstwa uczy się w Olsztynie
Paweł Bilski jest z Częstochowy. W tym roku akademickim zaczął naukę w olsztyńskim studium teatralnym przy Teatrze Jaracza. Pięć lat temu założył Fundację Oczami Brata, działającą na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Zdecydował się na to rok po śmierci Karola, swojego starszego, 30-letniego brata, który miał zespół Downa - pisze Iwona Görke w Gazecie Wyborczej - Olsztyn.
18-03-2019
Sopot. Adam Ferency w Hotelu Haffner
To było kolejne spotkanie w ramach charytatywnego cyklu "Serca gwiazd". Tym razem na specjalne zaproszenie Fundacji Przemek Dzieciom do Trójmiasta przyjechał doskonały aktor teatralny i filmowy, Adam Ferency. Również publiczność dopisała i stawiła się w Hotelu Haffner. Cegiełka, która jednocześnie była biletem wstępu, kosztowała 20 zł.
12-03-2019
Warszawa. Poparcie Teatru Powszechnego dla Deklaracji LGBT+
Wyrażamy pełne poparcie dla Deklaracji "Warszawska Polityka Miejska na Rzecz Społeczności LGBT+", przyjętej 18 lutego 2019 roku przez władze m.st. Warszawy - czytamy w oświadczeniu Teatru Powszechnego.
04-03-2019
Wałbrzych. Akcja "Dokarmiamy zwierzęta ze schroniska" w TLiA
24 marca o godz. 12.30 Teatru Lalki i Aktora zaprasza dzieci od 5. roku życia do spektakl "Dobrze, że jesteś" w reż. Joanny Gerigk. Promocyjne ceny biletów dla widzów, którzy przyniosą karmę dla psa lub kota.
04-03-2019
Warszawa. Niskie głosy w szczytnym celu
Baryton Artur Ruciński i bas Rafał Siwek wystąpią 15 marca w Warszawie na jedynym wspólnym koncercie charytatywnym "Wielcy Artyści - Małym Pacjentom" na rzecz Centrum Zdrowia Dziecka. Wydarzenie zorganizowała wybitna skrzypaczka Patrycja Piekutowska.
21-02-2019
Częstochowa. Teatr znowu zachęca, by pomóc bezdomnym zwierzakom
To kolejna akcja w Teatrze im. Mickiewicza poświęcona czworonogom. Tym razem pomoc trafić ma do Fundacji "Psia Duszka" w Herbach i schroniska w Szczytach koło Wielunia. Karmą i akcesoriami można dzielić się do 19 marca.
14-02-2019
Warszawa. Rafał Siwek i Artur Ruciński w koncercie charytatywnym
Wielcy Artyści Małym Pacjentom - 15 marca odbędzie się w Warszawie niezwykły koncert charytatywny na rzecz modernizacji Centrum Zdrowia Dziecka, w którym udział wezmą światowej sławy śpiewacy operowi - Artur Ruciński i Rafał Siwek - od lat znajdujący się w pierwszej dziesiątce najwybitniejszych polskich wokalistów.
11-02-2019
Ostrów Maz. Oddaj głos na szczytny cel
Kierownik Sceny Kotłownia w Ostrowi Mazowieckiej, Rafał Swaczyna, został nominowany w plebiscycie Osobowość Roku 2018 w kategorii Kultura przez kapitułę Tygodnika Ostrołęckiego.
11-02-2019
Poznań. Zbiórka na leczenie Roberta Mirzyńskiego
Robert Mirzyński, dziennikarz, reżyser i dyrektor Bramy Poznania, choruje od sześciu lat. Możliwości leczenia refundowanego przez NFZ się wyczerpały. Potrzebuje leku, który miesięcznie kosztuje 13 tys. zł.
30-01-2019
Łódź. Psy nie zagrają, ale bezdomnym pomogą
Henio Pies najpierw sprawdził się na scenie jako aktor w sztuce "Doktor Dolittle i przyjaciele". Teatr wciągnął go tak bardzo, że po udziale w trzech przedstawieniach napisał książkę "My, psy, czyli czapka kapitana Yamamoto" (premiera 14 lutego). W najbliższą sobotę jego przyjaciel Przemysław Dąbrowski pokaże w Teatrze Nowym spektakl oparty na tej powieści (adresowany do dzieci i młodzieży). Spektakl ma poruszyć ludzkie serca.
28-01-2019
Kraków. Do 16 lutego zbórki na pomoc dla Jemenu
Teraz wybierając się do Teatru Nowego, będzie można nie tylko zobaczyć spektakl, ale również wesprzeć działania Polskiej Akcji Humanitarnej.
28-01-2019
Kraków. W lutym koncert dla Teresy Budzisz-Krzyżanowskiej
Fundacja Anny Dymnej "Mimo wszystko" zaprasza na koncert charytatywny oraz aukcję dla aktorki Teresy Budzisz-Krzyżanowskiej.
28-01-2019
Lublin. Teatr Osterwy dla zwierzaków
Teatr im. Osterwy organizuje zbiórkę na rzecz Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Lublinie. Zachęcamy do przyłączenia się do naszej akcji.
28-01-2019
Warszawa. Nadzwyczajny Koncert Charytatywny w Filharmonii
24 marca o godz. 18.00 w Filharmonii Narodowej odbędzie się Nadzwyczajny Koncert Charytatywny dla aktorki Joanny Turkowskiej.
26-01-2019
Kraków. Aktorzy Teatru Nowego zagrają w obronie ofiar wojny
Nawet 22 miliony Jemeńczyków może potrzebować pomocy humanitarnej. Artyści z krakowskiego Teatru Nowego Proxima rozpoczęli współpracę z Polską Akcją Humanitarną. Na najbliższych spektaklach będą kwestować na rzecz ofiar wojny domowej.
25-01-2019
Kraków. PAH i Teatr Nowy razem dla Jemenu
22 miliony mieszkańców Jemenu (ponad 75% populacji kraju) potrzebuje pomocy humanitarnej. Pomoc w odpowiedzi na największy kryzys humanitarny na świecie rozpoczyna Polska Akcja Humanitarna. Wesprzeć PAH będzie można na zbiórkach prowadzonych w najbliższych tygodniach w krakowskim Teatrze Nowym Proxima.
24-01-2019
Katowice. Teatr Korez zagrał dla WOŚP
Teatr Korez przekazał Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy dochód ze spektaklu "Kolega Mela Gibsona", który odbył się 22 stycznia. - Kwota, którą po spektaklu przelaliśmy na konto WOŚP, to 3145 zł 16 gr. - informuje katowicka scena.
17-01-2019
Warszawa. Teatr Lalka gra dla WOŚP
19 stycznia o godz. 17.30 w Teatrze Lalka zgodnie z reperturem odbędzie się spektakl "Król Maciuś I" w reż. Darii Kopiec. Dochód z przedstawienia przeznaczony zostanie na fundusz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
16-01-2019
Warszawa. Teatr 6.piętro gra dla WOŚPu
Teatr 6.piętro, aby uczcić pamięć zmarłego Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska, a także by wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, przekaże na ten cel cały dochód z najbliższych spektakli.
15-01-2019
Toruń. Prezydent miasta czytał dzieciom bajki
Na scenie Baja Pomorskiego odbył się specjalny koncert kolęd połączony z licytacją charytatywną. Wydarzenie zorganizowali nauczyciele Zespołu Szkół nr 26 w Toruniu.
15-01-2019
Warszawa. TR Warszawa odwołuje spektakle w związku z żałobą
W związku z ogłoszoną przez prezydenta m. st. Warszawy Rafała Trzaskowskiego trzydniową żałobą po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, TR Warszawa podjął decyzję o odwołaniu spektakli "Fantazji" w reż. Anny Karasińskiej, zaplanowanych na 16 i 17 stycznia.
15-01-2019
Kraj. Imprezy kulturalne odwołane w związku z żałobą po śmierci Pawła Adamowicza
Prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że w dniu pogrzebu zmarłego w poniedziałek prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza zostanie ogłoszona w Polsce żałoba narodowa - terminu uroczystości jeszcze nie ustalono. Wiele instytucji kulturalnych rozważa odwołanie wydarzeń zaplanowanych na ten dzień.
14-01-2019
Kielce. Pacynka Pana Doktora z Kubusia dla WOŚP
W Teatrze Lalki i Aktora Kubuś odbyła się premiera sztuki "Pod adresem marzeń". To historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, które miały miejsce w kamienicy przy Dużej 9 w Kielcach, gdzie dziś mieści się scena dla młodego widza. Ale jest to także, a może przede wszystkim, sztuka o spełnionych marzeniach. Po premierze została wylicytowana pacynka Pana Doktora ze spektaklu "Mały Tygrys Pietrek".
14-01-2019
Warszawa. Oświadczenie zespołu TR Warszawa ws. zamachu na Pawła Adamowicza
Jesteśmy wstrząśnięci śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, zamordowanego podczas akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - czytamy w oświadczeniu zespołu TR Warszawa.
12-01-2019
Sopot. Aktorzy zaśpiewają dla Orkiestry
Fundacja Pomysłodalnia wraz z Teatrem Wybrzeże zapraszają 13 stycznia na kolejną edycję charytatywnego koncertu "Śpiewający aktorzy", z okazji XXVII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
12-01-2019
Sopot. Teatr Boto zagra z WOŚP
13 stycznia odbędzie się 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Teatr Boto postanowił dołączyć do tego wydarzenia i przekazać cały dochód z biletów ze spektaklu z tego dnia na WOŚP. Z tej okazji zagra "Nord-Ost" w reżyserii Adama Nalepy.
08-01-2019
Kielce. Licytacja lalki teatralnej na rzecz WOŚP
13 stycznia po raz kolejny zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tym razem dla dzieci małych i bez focha - na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Teatr Lalki i Aktora Kubuś przyłączy się do tej szlachetnej akcji już dzień wcześniej, tj. 12 stycznia.
07-01-2019
Olsztyn. Wielka orkiestra halabardników
Po raz kolejny Olsztyński Teatr Lalek dołącza do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Będzie można obejrzeć spektakl i wziąć udział w licytacji. W sobotę 12 stycznia Olsztyński Teatr Lalek zaprasza widzów do wspólnych działań na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
31-12-2018
Częstochowa. Akcja teatru dla bezdomnych zwierząt
Na facebookowym profilu Teatru im. Mickiewicza co środę będą się pojawiać zdjęcia znanych artystów z bezdomnymi czworonogami. Do adoptowania zwierzaków zachęcają m.in. Muniek Staszczyk i Edyta Olszówka.
29-12-2018
Kraków. W Nowym trwa akcja zbierania karmy dla zwierzat
Każdy może zostać św. Mikołajem, nawet jeżeli 6 grudnia już dawno za nami. Aktorzy Teatru Nowego Proxima do końca roku zbierają karmę dla bezdomnych zwierząt. W zamian oferują bilety na spektakle i teatralne gadżety.
28-12-2018
Kraków. Zbiórka datków dla Jemenu w Starym Teatrze
- Brakuje praktycznie wszystkiego: wody, jedzenia, schronienia, edukacji - mówi aktor Krzysztof Zawadzki. Ostatnie spektakle zaplanowane w tym roku w Starym Teatrze aktorzy poświęcą ofiarom wojny domowej w Jemenie. Jak? Zbierając na ich rzecz datki w dniach przedstawień.
22-12-2018
Kraków. Zostań psim Mikołajem, przynieś karmę dla zwierząt
Młodzi i seniorzy związani z Teatrem Nowym Proxima zachęcają do udziału w świątecznej zbiórce karmy dla bezdomnych zwierząt. Wśród darczyńców zostaną rozlosowane bilety na spektakle i gadżety teatralne. Akcja trwa do końca grudnia.
20-12-2018
Kraków. Teatr Nowy, radni i artyści dla zwierząt ze schroniska
W środę dzięki Teatrowi Nowemu Proxima w Krakowie zorganizowano akcję zbiórki karmy dla zwierząt wśród krakowskich radnych.
19-12-2018
Kielce. Niezwykły wieczór w Teatrze Żeromskiego
Ponad 50 tys. zł udało się zebrać podczas charytatywnej zbiórki na rzecz dwuletniej Amelki i jej trzymiesięcznej siostry Basi oraz wieloletniej pracownicy Teatru Żeromskiego.
19-12-2018
Siedlce. Nagrody VII Festiwalu Teatrów "Sztuka plus Komercja"
Tym razem głosy trzech składów jury, oceniających VII Ogólnopolski Festiwal Teatrów "Sztuka plus Komercja" rozłożyły się. Dzięki temu laureatami festiwalu zostały aż trzy spektakle.
17-12-2018
Poznań. Bożena Szczerbal jedną z Wolontariuszek Roku
Śpiew to dla niej największa radość. To nim dzieli się z innymi, aby pomagać. Śpiewaczka Teatru Wielkiego Bożena Szczerbal jest jedną z osób wyróżnionych w konkursie na Poznańskiego Wolontariusza Roku.
17-12-2018
Warszawa. Zaśpiewają dla bezdomnych w Kamienicy
W najbliższy piątek, 21 grudnia Kamienica przyjmie pod swój dach blisko 200 bezdomnych. Oprócz ciepłego posiłku, tradycyjnego dzielenia opłatkiem, potrzebujący będą mogli posłuchać kolęd w wykonaniu artystów. Dla bezdomnych zaśpiewają: Emilian Kamiński, Justyna Sieńczyłło, Katarzyna Pakosińska i Maciej Miecznikowski.
14-12-2018
Warszawa. Koncert dla Wandy Warskiej w Palladium
- Gramy na serdecznej nucie - powiedziała PAP Krystyna Gucewicz, organizatorka koncertu charytatywnego na rzecz wybitnej piosenkarki Wandy Warskiej. - Koncert z udziałem znakomitych muzyków jazzowych odbędzie się 19 grudnia w Palladium w Warszawie - dodała.
12-12-2018
Erwin Schrott uwiódł słuchaczy swoim śpiewem
Występuje na najbardziej prestiżowych scenach operowych, a jego kreacje w dziełach Mozarta budzą zachwyt publiczności na całym świecie. W poniedziałkowy wieczór urugwajski bas/baryton Erwin Schrott wystąpił w Filharmonii Bałtyckiej w ramach kolejnej odsłony cyklu "Muzyka Czyni Cuda", kradnąc serca słuchaczy i wręcz uwodząc ich brawurowymi interpretacjami operowych arii i argentyńskich tang - pisze Ewa Palińska w portalu Trójmiasto.pl.
12-12-2018
Łódź. Koncert charytatywny dla Joanny Turkowskiej w AM
Studenci Akademii Muzycznej zapraszają na świąteczny koncert charytatywny "#WakeUpJoanna" dla Joanny Turkowskiej - wykładowcy aktorstwa łódzkiej uczelni muzycznej.
04-12-2018
Katowice. Wsparcie dla Kazimierza Kutza
Zbiórka na rzecz powrotu do zdrowia wybitnego reżysera.
01-12-2018
Bydgoszcz. Będą licytować dla zwierzaków ze schroniska
Kolejny raz bydgoskie schronisko organizuje szczególną akcję. Znani bydgoszczanie przekazali przedmioty na licytacje. Całkowity zysk z aukcji zostanie przeznaczony na rzecz czworonożnych mieszkańców schroniska.
27-09-2018
Szczawno-Zdrój. Koncert charytatywny Wiesława Ochmana
W sobotę, 6 października o godz. 19 Wiesław Ochman wystąpi w Szczawnie-Zdroju. W Teatrze Zdrojowym im. Henryka Wieniawskiego, posiadającym jedną z najpiękniejszych sal teatralnych w Polsce, światowej sławy tenor zaśpiewa i poprowadzi koncert na rzecz odbudowy, spalonego 5 marca, zabytkowego Zakładu Przyrodoleczniczego w Szczawnie-Zdroju.
18-09-2018
Łódź. Nowy projekt Bra Day 2018 w próbach
Teatr Powszechny - zgodnie z ideą "Teatru blisko ludzi" - podjął współpracę z organizatorami łódzkich obchodów BraDay (Breast Reconstruction Awareness Day), zwanego w Polsce Dniem Informacji o Rekonstrukcjach Piersi. Trwają próby wspólnego projektu artystycznego, a ich efekt będzie można zobaczyć 19 października w Centrum Promocji Mody Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi podczas Łódź Young Fashion.
16-08-2018
Szamocin. Wesprzyj akcję "#Stacjaregeneracja"
W portalu pomagamy.im trwa akcja "#Stacjaregeneracja", dotycząca Ośrodka Edukacyjno-Teatralnego "Stacja Szamocin" założonego w 1997 roku przez Lubę Zarembińską. Obecnie jest to bodajże jedyny teatr w Unii Europejskiej nie posiadający ogrzewania, dlatego jego działalność może być prowadzona tylko kilka miesięcy w roku. Celem akcji #Stacjaregeneracja jest zebranie funduszy na założenie centralnego ogrzewania.
25-07-2018
Ukraina. Intelektualiści i twórcy kultury apelują do Sencowa o przerwanie głodówki
Blisko 50 ukraińskich intelektualistów i twórców kultury zaapelowało do głodującego w rosyjskim więzieniu ukraińskiego reżysera Ołeha Sencowa o przerwanie protestu. Jesteś nam potrzebny - napisali w opublikowanym w środę liście do artysty.
27-06-2018
Warszawa. Pokaz mody z udziałem czeczeńskich uchodźców
Wyjątkowy pokaz mody w Nowym Teatrze na Mokotowie. W rolę modelek i modeli wcieliły się wczoraj czeczeńskie dzieci z ośrodków dla cudzoziemców.
08-06-2018
Warszawa. List Teatru Powszechnego ws. Dnia Uchodźcy
Z okazji obchodzonego 20 czerwca Światowego Dnia Uchodźcy Teatr Powszechny zachęca do wywieszenia na budynkach warszawskich instytucji publicznych międzynarodowej flagi uchodźców.
04-06-2018
Warszawa. Teatralna wersja "Szkła kontaktowego"
Owacją na stojąco prawie pół tysiąca widzów Teatru 6. piętro przyjęło 28 maja wyreżyserowaną przez Eugeniusza Korina teatralną wersję "Szkła kontaktowego", programu telewizyjnego cieszącego się od dawna ogromną popularnością.
01-06-2018
Katowice. Miasto gra dla Aleppo
12 artystów i zespołów przez 15 godzin będzie występować w siedzibie Miasta Ogrodów, żeby wesprzeć budowę ośrodka dla dzieci z Aleppo tworzonego przez franciszkanów działających w tym syryjskim mieście w ramach akcji Śląskie dzieciom Aleppo.
01-06-2018
Poznań. Gwiazdy w charytatywnej akcji "Dzieci Tańca"
Lekcje tańca, wizyty na planach zdjęciowych, kolacje z gwiazdami i wiele więcej można wylicytować w trwającej do 11 czerwca akcji "Dzieci Tańca". Dochód zostanie w całości przeznaczony na stypendia artystyczne dla utalentowanych dzieci ze środowisk zagrożonych.
28-05-2018
Ukraina. Międzynarodowa petycja o uwolnienie Sencowa
Prawie 33,5 tys. podpisów zebrano w internecie pod międzynarodową petycją do przywódców państw Europy, a także USA i Kanady z apelem o uwolnienie skazanego w Rosji ukraińskiego reżysera Ołeha Sencowa. Od 14 maja prowadzi on głodówkę.
26-05-2018
Kraków. "Mayday" charytatywnie
Choć na scenie jest od 24 lat, zdobycie biletów wciąż graniczy z cudem. Tym razem jest jeszcze szansa, w dodatku w niecodziennych okolicznościach - w niedzielę kultowy spektakl "Mayday" można obejrzeć w... Auditorium Maximum UJ. A każdy bilet to cegiełka dla niepełnosprawnych!
25-05-2018
Katowice. Ateneum i Korez zagrają dla Aleppo
Katowice postanowiły włączyć się w prowadzoną przez panewnickich franciszkanów akcję "Śląskie Dzieciom Aleppo" i zorganizuje trzydniowe wydarzenie muzyczne, teatralne i sportowe, z którego dochód zasili konto akcji.
25-05-2018
Kraków. "Mayday" charytatywnie w Audytorium Maximum
Spektakl "Mayday" na scenie Bagateli grano już ponad 1600 razy. Jednak jego pokaz, zaplanowany na 27 maja, będzie szczególny. Dochód z niego zostanie bowiem przekazany na pomoc osobom niepełnosprawnym.
23-05-2018
Katowice. Ateneum zagra dla Aleppo
W Międzynarodowym Dniu Dziecka, 1 czerwca o godz. 17 Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum zaprasza na szczególne przedstawienie. Cały dochód ze spektaklu "Babcia na jabłoni" Miry Lobe zostanie bowiem przekazany na rzecz dzieci z Aleppo, dotkniętych tragedią wojny.
16-05-2018
Poznań. "Bajkowisko" dla hospicjum
W środę w Centrum Kultury Zamek przyjaciele hospicjum Palium będą czytać i animować ukochane bajki swojego dzieciństwa. To już piąte "Bajkowisko" z rzędu, z którego cały dochód zostanie przekazany na rozbudowę poznańskiego hospicjum.
15-05-2018
Poznań. Będą czytać bajki, aby pomóc hospicjum
Lions Club Poznań New Design zaprasza w środę, 16 maja o godzinie 18 do Sali Wielkiej CK Zamek na doroczne "Bajkowisko". Jego tegoroczne hasło brzmi "Bajki dzieciństwa - mojego, twojego, jej, jego".
11-05-2018
Warszawa. Krystyna Janda o statusie niepełnosprawnych w Polsce
"Odmawianie Im (rodzicom osób niepełnosprawnych protestującym w Sejmie - red.) pomocy i to co się dzieje w tej sprawie jest niegodne i oburzające. Obrażające pojęcie człowieczeństwa" - napisała na swoim profilu na Facebooku aktorka Krystyna Janda.
08-05-2018
Poznań. Arnold Rutkowski zaśpiewa na rzecz dzieci
Ceniony w świecie polski tenor Arnold Rutkowski będzie gwiazdą XIII Charytatywnej Tennis Art Gali. Odbędzie się ona w Teatrze Polskim 15 czerwca. Będzie to zarazem pierwszy recital tego artysty w Poznaniu.
08-05-2018
Sosnowiec. Zaczytani w Teatrze Zągłębia
Teatr Zagłębia dołączył do ogólnopolskiej akcji zbiórki książek Zaczytani.org. W dniach 30 kwietnia - 20 maja w teatrze można zostawiać książki, które stworzą Bibliotekę Małego Pacjenta na szpitalnych oddziałach dziecięcych.
23-04-2018
Gdańsk. Wielka Zbiórka Książek w Teatrze Wybrzeże
Od dzisiaj do 20 maja w Teatrze Wybrzeże trwa Wielka Zbiórka Książek organizowana przez Fundację Zaczytani.org. Dla tych, którzy w tym czasie przyniosą do kas Teatru Wybrzeże choć jeden tom, czeka specjalna oferta...
20-04-2018
Warszawa. Głos więźniów politycznych
W niedzielę w TR Warszawa artyści i artystki odczytają listy, oświadczenia i manifesty więźniów i więźniarek politycznych z całego świata.
14-04-2018
Ewa Błaszczyk: Fallaci, czyli silna i krucha kobieta, a nie "buldożer"
- Zawód jest wentylem. To jest praca, ale też wentyl. Jest abstrakcja, przygoda, zmienność, to jest też przesuwanie pierwszego planu w tył i potem odwrotnie - mówi Ewa Błaszczyk, aktorka STUDIO teatrgalerii w Warszawie.
04-04-2018
Warszawa. Ponad 100 tys. zł zebrano podczas koncertu Pieśni Pasyjnych
Ponad 100 tys. zł na pomoc poszkodowanym w wojnie Syryjczykom zebrała Caritas Polska dzięki Polskim Pieśniom Pasyjnym, które wykonano w Wielki Piątek w Łazienkach Królewskich w Warszawie - poinformowała w środę Caritas Polska na swojej stronie internetowej.
30-03-2018
Warszywa. Polska Opera Królewska ofiarom Syrii
Artyści Polskiej Opery Królewskiej wykonają dziś w Teatrze Królewskim w Łazienkach Królewskich w Warszawie polskie pieśni pasyjne dedykowane ofiarom wojny w Syrii.
28-03-2018
Kielce. Aktorzy zaśpiewali dla pani Mieci
Malinową nalewkę, figurkę łosia, lampę naftową czy voucher do spa można było wylicytować we wtorkowy wieczór w kieleckim Teatrze Żeromskiego w trakcie koncertu charytatywnego "Stars 4 Pani Miecia Show". Pieniądze trafią do ciężko chorej pracownicy teatru Mieczysławy Moćko.
23-03-2018
Kielce. Wystawa i koncert na Międzynarodowy Dzień Teatru
Wystawę teatralnych plakatów oraz koncert charytatywny dla chorej pracownicy przygotował kielecki Teatr Żeromskiego z okazji przypadającego 27 marca Międzynarodowego Dnia Teatru.
23-03-2018
Warszawa. Świąteczne spotkanie dla bezdomnych w Kamienicy
Dać nadzieję na zmiany i siłę do ich wprowadzenia, ale też na tych kilka godzin stworzyć namiastkę domu to już tradycja świątecznych spotkań dla osób bezdomnych. Odbędą się one w Wielką Środę w warszawskim Teatrze Kamienica i Niedzielę Wielkanocną w Pensjonacie św. Łazarza.
22-03-2018
Kielce. Międzynarodowy Dzień Teatru u Żeromskiego
Teatr im. Żeromskiego zaprasza w najbliższy wtorek, 27 marca na obchody Międzynarodowego Dnia Teatru, połączone z jubileuszem 20-lecia istnienia województwa świętokrzyskiego.
19-03-2018
TVP1. Polska Opera Królewska zagra dla Aleppo
30 marca o godz. 20.00 w Programie 1 Telewizji Polskiej odbędzie się transmisja koncertu "Polskie pieśni pasyjne" w wykonaniu artystów Polskiej Opery Królewskiej. Koncert ma charakter charytatywny i odbędzie się w ramach programu Caritas Polska - "Rodzina Rodzinie. Pomoc dla Aleppo".
14-03-2018
Kraków. Syria umiera! Pomóżmy! Zbiórka datków w Starym Teatrze
Dorota Segda, Krzysztof Globisz i inni aktorzy Starego Teatru zachęcają do udziału w akcji charytatywnej. Podczas dwóch marcowych spektakli "Wesela" zbierane będą pieniądze na rzecz ofiar wojny w Syrii.
12-03-2018
Kielce. Aktorzy z Teatru Żeromskiego znów pomogą
Był koncert "KarnawaLOWE dla Magdy", a teraz będzie "Stars 4 Pani Miecia Show". Aktorzy z Teatru Żeromskiego w Kielcach po raz drugi organizują koncert charytatywny. Tym razem dla chorej pracownicy teatru.
23-02-2018
Kraków. Charytatywny wieczór kabaretowy Macieja Stuhra
Maciej Stuhr o komediowym obliczu oraz jego goście specjalni - Sonia Bohosiewicz, Natalia Rybicka i Kuba Badach. Razem z nimi Big Collective Band Wiesława Pieregorólki. Tak zapowiada się charytatywny wieczór kabaretowy z big-bandowym przytupem "Maciej Stuhr wraca na pole". Co to za tytuł? Przekonamy się 26 lutego w ICE Kraków.
23-02-2018
Kraków. Oglądając dwa spektakle pomożemy chorym na raka
Krakowski Komitet Zwalczania Raka zaprasza jutro do ICE Kraków na dwa przedstawienia, z których dochód zostanie przeznaczony na Centrum Onkologii.
12-02-2018
Kraków. Udane licytacje aukcji na rzecz Magdy Piekorz
Szwajcarski zegarek Jana Pawła II okazał się hitem aukcji charytatywnej zorganizowanej przez fundację Anny Dymnej na rzecz chorej reżyserki Magdaleny Piekorz. W niedzielę w Filharmonii Krakowskiej przedmiot papieża Polaka sprzedano za 50 tys. zł.
12-02-2018
Leszno. "Komedia w ciemno" dla Magdy Piekorz
Magda Piekorz od trzech lat choruje na boreliozę, choroba zmusiła ją do wycofania się z życia zawodowego. Kosztowne leczenie pochłonęło całe oszczędności reżyserki. Na dalsze leczenie pieniądze zbiera Fundacja im. Darii Trafankowskiej. Do zbiórki włączył się Teatr Miejski w Lesznie, który wystawi spektakl charytatywny na rzecz fundacji.
03-02-2018
Pióra i lot helikopterem na pomoc reżyserce Magdalenie Piekorz
- Gdy wykona się nawet mały, życzliwy gest i dzięki temu ktoś się uśmiechnie, to ten uśmiech potem do nas wraca - przekonuje Anna Dymna, założycielka i prezes fundacji "Mimo Wszystko". 11 lutego o godz. 17 w Filharmonii Krakowskiej odbędzie się koncert i aukcja na leczenie i rehabilitację Magdaleny Piekorz.
02-02-2018
Warszawa. Komuna/Warszawa zaprasza na karaoke
Komuna/Warszawa i Teatr Powszechny świętują otrzymanie Wdech - nagród "Co Jest Grane 24" i zapraszają na koncert karaoke. Dochód z imprezy przeznaczą na walkę o prawa kobiet.
29-01-2018
Kielce. Wsparli Fundację im. Darii Trafankowskiej
W Teatrze Lalki i Aktora Kubuś zorganizowano zbiórkę na rzecz Fundacji im. Darii Trafankowskiej. Rozpoczęła się ona zaraz po zakończeniu spektaklu "Akademia Pani Beksy". Przeprowadziła ją Agata Sobota, aktorka Teatru Lalki i Aktora Kubuś.
24-01-2018
Kielce. Zbiórka pieniędzy dla Fundacji pomagającej aktorom
28 stycznia, po spektaklu "Akademia Pani Beksy", który rozpocznie się o godz. 11, Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" przeprowadzi zbiórkę pieniędzy na rzecz Fundacji im. Darii Trafankowskiej, która od lat pomaga aktorom, znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.
24-01-2018
Słupsk. Na "Daszeńkę" do Tęczy z darami dla schroniska
Wśród osób, które na spektakl "Daszeńka, czyli żywot szczeniaka" Karola Čapka, w sobotę, 27 stycznia, przyniosą dary dla słupskiego schroniska dla zwierząt, rozlosujemy zaproszenie na najbliższą premierę - informuje Teatr Tęcza.
16-01-2018
Puszczykowo. Stanisława Celińska dla Drużyny Szpiku
Otwarty, charytatywny koncert Stanisławy Celińskiej zabrzmi w piątek w podpoznańskim Puszczykowie.
13-01-2018
Kielce. Licytacja roli dla dziewczynki lub chłopca w Kubusiu
W najbliższą niedzielę, 14 stycznia, odbędzie się 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a jego celem będzie pozyskanie środków dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. Teatr Kubuś, jak co roku, przyłącza się do Orkiestry Jurka Owsiaka.
13-01-2018
Poznań. Teatr Animacji dla WOŚP
Teatr Animacji w Poznaniu aktywnie włączył się w 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! W niedzielę 14 stycznia o godzinie 11 i 13 zagra spektakl autorstwa Maliny Prześlugi pt. "Odlot" w reżyserii Janni Younge.
12-01-2018
Warszawa. Teatr Imka gra dla WOŚP
W najbliższą niedzielę Teatr IMKA wraz z Tito Productions, współtwórcą i zarządzającym sceną IMKA Light, będą uczestniczyć w 26. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
11-01-2018
Toruń. VIII Marszałkowski Bal Dobroczynny
Deskorolkę przesłaną przez Davida Lyncha z podpisami ekipy filmowej "Twin Peaks" będzie można wylicytować na aukcji VIII Marszałkowskiego Balu Dobroczynnego w Toruniu. Dochód z imprezy trafi do regionalnych instytucji pomagającym m.in. samotnym matkom i niepełnosprawnym.
10-01-2018
Jelenia Góra. Polska prapremiera "Karmelka" w Zdrojowym Teatrze Animacji
"Karmelek" pióra Marty Guśniowskiej w reżyserii Bogdana Nauki to najnowszy spektakl i pierwsza w tym sezonie artystycznym premiera Zdrojowego Teatru Animacji. Pierwsze polskie wystawienie sztuki będzie miało miejsce w niedzielę (14.01) o godz. 16.00. Po przedstawieniu rozpocznie się wyjątkowa licytacja lalek teatralnych, z której dochód trafi na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
09-01-2018
Warszawa. Portret Ostaszewskiej, kolacja z Więckiewiczem
A także płyty winylowe z autografami artystów, obrazy i rysunki, seanse w kinie i spektakle teatralne - sprawdź, co możesz wylicytować dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
09-01-2018
Wrocław. Kolacja z aktorem dla WOŚP
Kolacja z Mateuszem Banasiukiem to jedna z akcji wspierających tegoroczną Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.
03-01-2018
Warszawa. Zaśpiewają dla Aleppo
7 stycznia o godz. 20 zabrzmi Charytatywny Koncert Kolęd "Rodzina Rodzinie. Pomoc dla Aleppo" w wykonaniu Polskiej Opery Królewskiej.
23-12-2017
Toruń. Szef rady miasta Herodem. Jasełka w Baju
Fundacja Światło wraz z Toruńską Grupą Teatralną EFATA przygotowali "Jasełka ze Światłem". W postacie wcielili się znani torunianie m.in. Marcin Czyżniewski, przewodniczący rady miasta.
12-12-2017
Katowice. Koncert Świąteczny w Teatrze Żelaznym
Teatr Żelazny zaprasza 17 grudnia na Koncert Świąteczny i czytanie "Dziadka do orzechów". Podczas tego wydarzenia odbędzie się zbiórka karmy dla schroniska.
08-12-2017
Poznań. Mikołaj z Rovaniemi w Teatrze Muzycznym
Już po raz trzeci Teatr Muzyczny w Poznaniu zaprasza najmłodszych widzów na specjalny Mikołajkowy Spektakl Charytatywny. W tym roku będzie nim roztańczony musical dla dzieci i rodzin "Madagaskar - musicalowa przygoda".
07-12-2017
Poznań. Te prezenty pomagają. Ty też możesz
6. edycja Studenckich Targów Sztuki już w tę sobotę. Znajdziecie tam nie tylko pomysły na oryginalny prezent, ale też przedmioty, dzięki którym możecie nieść pomoc innym.
05-12-2017
Częstochowa. Podziel się ciepłem z bezdomnymi
Do pomocy znów wzywa aktorka Teatru im. Mickiewicza Sylwia Oksiuta-Warmus. Tym razem zbierane są ciepłe ubrania, buty, śpiwory, termosy... Wszystko, co może pomóc przetrwać osobom bezdomnym zimowe miesiące.
04-12-2017
Poznań. Jacek Wójcicki śpiewał dla chorych dzieci
Jacek Wójcicki był w sobotę w gwiazdą koncertu z okazji 25-lecia Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi.
30-11-2017
Słynny tenor zaśpiewał dla chorych dzieci i rozpalił publiczność do czerwoności
W środowy wieczór Juan Diego Florez - najsłynniejszy tenor liryczny na świecie - zaśpiewał w Filharmonii Bałtyckiej podczas koncertu charytatywnego "Muzyka Czyni Cuda", nie pozostawiając wątpliwości, że w jego przypadku sława idzie w parze z talentem - pisze Ewa Palińska w portalu Trójmiasto.pl.
17-11-2017
Sosnowiec. "Podaj łapkę" - akcja Teatru Zagłębia
Teatr Zagłębia organizuje akcję dla sosnowieckiego schroniska pod nazwą "Podaj łapkę", polegającą na zbiórce rzeczy, które pomogą psom ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Sosnowcu przetrwać zimę.
16-11-2017
Częstochowa. Podaruj misia osieroconym dzieciom
W sobotę, 25 listopada przypada Dzień Pluszowego Misia. To właśnie wydarzenie dało impuls do stworzenia akcji "Podaruj misia osieroconym dzieciom". Jej pomysłodawczynią jest Sylwia Oksiuta-Warmus, aktorka Teatru im. Mickiewicza i organizatorka licznych charytatywnych przedsięwzięć (ostatnim była czytelnicza akcja "Do zaczytania").
14-11-2017
Płock. Dramatyczny pomaga Świętemu Mikołajowi
Prezenty dla dzieci szykują już w Teatrze Dramatycznym i czekają na wsparcie. Coroczną akcję rozpoczęli też płoccy Moto Mikołaje, którzy zrobili długą listę wymarzonych prezentów.
03-10-2017
Czasem trzeba dać kopa
- Chciałbym pracować z ludźmi wykluczonymi w szerokim znaczeniu tego słowa. Nie tylko z więźniami, bezdomnymi, ale też z chorymi na AIDS, bo oni są szczególnie odrzuceni - z aktorem Dariuszem Jeżem rozmawia Kornelia Kurach w Lubelskiej Gazecie Teatralnej Proscenium.
26-09-2017
Gdańsk. Koncert charytatywny dla Dziemian
W sobotę w Teatrze Miniatura odbędzie się koncert charytatywny na rzecz poszkodowanych przez sierpniową nawałnicę. Pomoc przeznaczona jest dla mieszkańców gminy Dziemiany.
25-09-2017
Artur Żmijewski: Byłem tam! Polska powinna przyjąć uchodźców z Syrii
Artur Żmijewski - odtwórca głównej roli w wielu filmach, m.in. w serialu "Ojciec Mateusz" - jest jednocześnie ambasadorem Dobrej Woli UNICEF. W piątek, 22 września, gościł w Gdańsku jako uczestnik zorganizowanej przez Muzeum Historyczne Miasta Gdańska debaty "Wrzesień - czy wszystkie dzieci idą do szkoły? O dzieciach pozostających w trudnej sytuacji życiowej". Portalowi Gdańsk.pl udzielił wywiadu, w którym apeluje do naszych sumień: - Życie Syryjczyków w obozach dla uchodźców to wegetacja. Ich sytuacja jest beznadziejna. Mamy obowiązek im pomóc.
21-09-2017
Warszawa. Ostry Dyżur Poetycki w Narodowym
Teatr Narodowy i Duszpasterstwo Środowisk Twórczych zapraszają na Ostry Dyżur Poetycki z honorowym udziałem aktorów dobrodziejów. Wydarzenie odbędzie się 1 października o godz. 12.00.
19-09-2017
Bydgoszcz. Opera i balet w prezencie
Na dwa wrześniowe przedstawienia "Jasia i Małgosi" oraz balet "Kopciuszek" w październiku Opera Nova zaprosiła grupy dzieci z Rytla, miejscowości poszkodowanej podczas sierpniowej nawałnicy.
16-09-2017
Marzena Sadocha: Rozumiem kobiety, ale nie rozumiem państwa
- Słysząc o kolejnym katowaniu kobiety, zadaję sobie pytanie o relacje, w jakich wychowywani są mężczyźni. Co mówi polska szkoła, Kościół i dom o pozycji kobiety? - mówi Marzena Sadocha, reżyserka spektaklu "Tu mówi Elektra" we wrocławskim Capitolu.
04-09-2017
Płońsk. Spektakl charytatywny "Pomoc sąsiedzka"
Cały dochód z biletów zostanie przekazany na rzecz stowarzyszenia Idziemy na Spacer, które przeznaczy go na wyposażenie salki rehabilitacyjnej dla ciężko chorych dzieci.
17-08-2017
Kielce. Aktorki zachęcają do badań
Aktorki z Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach twarzami nowej kampanii zachęcającej kobiety do cytologii i mammografii. - Nie chcemy straszyć rakiem, ale pokazać, że badanie może być czymś przyjemnym, ważnym - podkreśla dr Leszek Smorąg, ginekolog onkologiczny z ŚCO.
05-08-2017
Lublin. Spektakl "Zły" charytatywnie w CK
Po raz kolejny w Centrum Kultury będzie można zobaczyć znakomity spektakl Łukasza Witta-Michałowskiego "Zły". Widzowie, którzy dotychczas nie oglądali przedstawiania, będą mieli doskonałą okazję by połączyć przyjemne z pożytecznym - dochód ze spektaklu przeznaczony zostanie na cele charytatywne.
21-07-2017
Katarzyna Michalska: czuję strach, że jutro obudzę się w innym państwie
- Mamy to szczęście - i w tym jest też nasza siła - żyjemy w specyficznym punkcie geograficznym. Gdańsk zawsze jest, był, i mam nadzieję, będzie miastem opozycyjnym, silnie wolnościowym. Tym samym nasz teatr ma to wyryte w swoich fundamentach i murach - mówi Katarzyna Michalska, aktorka Teatru Wybrzeże.
19-07-2017
Katarzyna Z. Michalska: Musimy dziś mówić ze sceny własnym głosem
- Nie chciałabym żyć w czasach, gdy teatr jest sprowadzony tylko i wyłącznie do miejsca rozrywki. Zygmunt Hübner mówił, że teatr musi się wtrącać. Też tak uważam - z Katarzyną Z. Michalską, aktorką, inicjatorką oświadczenia zespołu Teatru Wybrzeże, ws. planowanej w Polsce reformy sądownictwa, rozmawia Jarosław Zalesiński z Polski Dziennika Bałtyckiego.
19-07-2017
Kraj. List ludzi kultury do prezydenta Andrzeja Dudy
Maria Janion i Jakub Kornhauser, Jerzy Bralczyk i Katarzyna Grochola, Kira Gałczyńska i Karolina Korwin-Piotrowska, Janusz Gajos i Wojciech Smarzowski, Piotr Rogucki i Krzysztof Penderecki - 313 ludzi kultury apeluje w liście otwartym do Andrzeja Dudy o zawetowanie ustaw zmieniających polskie sądownictwo.
18-07-2017
Aktorzy protestują przeciwko planowanej reformie sądownictwa
16 lipca po spektaklu "Mary Page Marlowe" na Dużej Scenie Teatru Wybrzeże Katarzyna Z. Michalska odczytała oświadczenie dyrekcji i aktorów teatru odnośnie do planowanej w Polsce reformy sądownictwa. - Uważam, że artysta, mający przywilej mówienia o rzeczach ważnych ze sceny, ma też obowiązek skorzystania z tego przywileju, żeby odnieść się do bieżących wydarzeń politycznych, zwłaszcza jeśli zagrażają one naszej wolności - mówi aktorka.
17-07-2017
Gdańsk. Aktorzy też protestowali w obronie sądów
Ponad tysiąc osób w Gdańsku i ok. 500 w Gdyni wzięło udział w "łańcuchu światła" przeciwko rewolucji PiS w sądownictwie. Do protestów przyłączyli się też aktorzy i dyrekcja Teatru Wybrzeże, którzy przeczytali ze sceny oświadczenie.
07-07-2017
Poznań. Aktorzy Teatru Ósmego Dnia solidarni z imamem
Około 300 osób demonstrowało w czwartek w milczeniu na placu Wolności w obronie poznańskiego imama Youssefa Chadida, który znów dostaje pogróżki. Protest zorganizował aktor i happener Kuba Kapral.
19-06-2017
Poznań. Wyprzedaż na rzecz Syrii przyciągnęła tłumy
Polsko-Syryjska Wyprzedaż Garażowa to wspólna inicjatywa poznańskich organizacji i stowarzyszeń działających na rzecz uchodźców. Ruszyła w sobotę w samo południe, w ramach trzeciego dnia festiwalu Malta.
10-06-2017
Poznań. Wyprzedaż Garażowa podczas tegorocznej Malty
Będą tartaletki od Meskaliny, brownie z kawiarni Dobra, płyty od poznańskich artystów, rzeczy do kupienia przyniesione przez poznaniaków. I nie tylko. W przyszłą niedzielę na placu Wolności odbędzie się Polsko-Syryjska Wyprzedaż Garażowa. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na potrzeby uchodźców w Libanie. Wyprzedaż odbędzie się w trzecim dniu festiwalu Malta.
15-05-2017
Sosnowiec. Aktorzy Teatru Zagłębia dla Hospicjum
W poniedziałek 22 maja o godz. 18 aktorki i aktorzy Teatru Zagłębia wystąpią dla Hospicjum Sosnowieckiego im. św. Tomasza Apostoła.
28-03-2017
Częstochowa. Wielkanocny koszyk pomocy
W Częstochowie ruszyła właśnie przedświąteczna zbiórka żywności dla osób ubogich i bezdomnych z Częstochowy i okolic. Dary można dostarczać do siedziby Stowarzyszenia Wzajemnej Pomocy "Agape" do 14 kwietnia.
09-03-2017
Szczecin. Prawdziwe życie uchodźczyń
Odważne kobiety uciekające od wojny, ubóstwa, od relacji patriarchalnych. Opisały doświadczenia swojego życia, a ich wspomnienia czytają inspirujące kobiety ze Szczecina.
04-03-2017
Legnica. Dziś koncert "Teatr przeciw rasizmowi"
Piosenki Kultu, Obywatela G.C., Siekiery, Bielizny i Czesława Niemena będą wśród kilkunastu utworów, które (4 marca) złożą się na teatralny koncert artystów sprzeciwiających się narastającej w Polsce fali agresji na tle rasistowskim.
02-03-2017
Słupsk. "Las Villas" dla Michała Maleckiego
Aktorzy Nowego Teatru im. Witkacego zagrają dla Michała Maleckiego, chorującego na stwardnienie rozsiane. - 12 marca o godz. 18 zagramy spektakl "Las Villas", z którego przychód zostanie przeznaczony na rehabilitację Michała - informuje słupski zespół.
27-02-2017
Berlin. Solidarność z Teatrem Powszechnym
Jesteśmy poważnie zaniepokojeni informacjami o atakach wymierzonych przeciwko twórcom "Klątwy" wg Olivera Frljicia na podstawie dramatu Stanisława Wyspiańskiego o tej samej nazwie - pisze w liście otwartym Shermin Langhoff, dyrektor artystyczny Maxim Gorki Theater w Berlinie.
14-02-2017
Legnica. Artyści przeciw rasizmowi u Modrzejewskiej
Piosenki Siekiery, Kultu i Lecha Janerki usłyszy publiczność wyjątkowego koncertu w Legnicy. Renata Przemyk, Jarek Janiszewski, Mamadou Diouf oraz aktorzy Teatru Modrzejewskiej zaśpiewają je, żeby przeciwstawić się rasizmowi.
10-02-2017
Poznań. Idź do Teatru Polskiego, wesprzyj uchodźców z Syrii
Akcją #TeatrDlaSyrii Teatr Polski w Poznaniu chce pomóc syryjskim uchodźcom w Libanie. W niedzielę bilety na spektakl "Krakowiacy i Górale" będą kosztować mniej, a Stowarzyszenie Lepszy Świat zbierze pieniądze dla potrzebujących.
09-02-2017
Poznań. Teatr Polski dla Syrii
Teatr Polski w Poznaniu zaprasza 12 lutego o godz. 20 na spektakl "Krakowiacy i Górale" w reż. Michała Kmiecika. - Tego dnia zapłacicie za bilet 20 zł. Będziemy wdzięczni, jeżeli pozostałą część ceny biletu zechcecie wrzucić do puszek, do których Stowarzyszenie "Lepszy Świat" będzie zbierać fundusze na pomoc uchodźcom z Syrii - informuje teatr.
08-02-2017
Warszawa. Zbiórka na rzecz ofiar pedofilii i debata w Powszechnym
Podczas premierowego spektaklu "Klątwa" w reżyserii Olivera Frljicia - 18 lutego w Teatrze Powszechnym - odbędzie się zbiórka pieniędzy prowadzona przez Fundację Nie Lękajcie Się, która niesie pomoc ofiarom księży-pedofilów, zapewnia im wsparcie prawne i psychologiczne.
01-02-2017
Poznań. Artyści solidarni ze zwolnionymi pracownikami wrocławskiego teatru
- Nie zaciskaj pasa. Zaciskaj pięść - to jedno z haseł poznańskiej pikiety. Tę w Poznaniu zorganizowali artyści w ramach poparcia dla pracowników Teatru Polskiego z Wrocławia.
01-02-2017
Rzeszów. Koncert charytatywny dla aktora Siemaszki
W niedzielę, 5 lutego, w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie odbędzie się charytatywny koncert organizowany dla Grzegorza Pawłowskiego, cenionego i lubianego przez rzeszowską publiczność aktora "Siemaszki".
01-02-2017
Warszawa. Pikieta ws. Teatru Polskiego pod siedzibą PSL
Około pięćdziesięciu osób - w tym związkowcy z Inicjatywy Pracowniczej, przedstawiciele Instytutu Teatralnego, aktorzy z Teatru Polskiego w Bydgoszczy, Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu, byli i obecni pracownicy wrocławskiego Polskiego (Halina Rasiakówna, Bartosz Porczyk i Marcin Pempuś), TR Warszawa oraz przedstawiciele publiczności, a także Partii Razem - wzięło udział w pikiecie pod warszawską siedzibą Polskiego Stronnictwa Ludowego.
31-01-2017
Warszawa. Koncert charytatywny w Teatrze Ochoty
Teatr Ochoty zaprasza na koncert charytatywny "Sodoma Gomora - Hotel" w reż. Marcina Przybylskiego. Wydarzenie odbędzie się 3 lutego o godzinie 22.00 w ramach cyklu "Straszny sezon" autorstwa Marcina Hycnara.
30-01-2017
Poznań. Teatr Polski solidarny z uchodźcami
Teatr Polski w Poznaniu przystąpił do dwóch akcji, których zadaniem jest zwrócenie uwagi na trwający w Europie kryzys migracyjny: #TeatrDlaSyrii oraz Zaadoptuj kamizelkę.
26-01-2017
Warszawa. Studio wspiera projekt "Wymiana ciepła"
STUDIO teatrgaleria włączył się do projektu "Wymiana ciepła".
26-01-2017
Warszawa. Teatr Baj zbiera pieniądze dla Aleppo
Teatr Baj włącza się w akcję "Warszawa dla Aleppo". Od 20 do 29 stycznia we foyer teatru zostaną wystawione puszki UNICEF Polska, w których będą zbierane środki na pomoc syryjskim rodzinom.
24-01-2017
Częstochowa. Teatr w prosi o pomoc dla bezdomnych zwierząt
Teatr im. Mickiewicza po raz kolejny angażuje się w zbiórkę na rzecz pokrzywdzonych zwierząt, a także namawia do adopcji. Pomóc czworonożnym podopiecznym Fundacji Psia Duszka może każdy!
24-01-2017
Warszawa. Ponad 58 tys. zł na WOŚP dzięki filmowcom
Ponad 58 tys. zł na WOŚP zebrano dzięki sprzedaży na aukcjach przedmiotów przekazanych przez polskich filmowców - poinformował w poniedziałek PISF. Najwyższe ceny w licytacji osiągnęły: kolacja z Agnieszką Holland oraz klaps i album od Wojciecha Smarzowskiego.
17-01-2017
Kielce. Wieczór charytatywny w Teatrze Żeromskiego
Ponad 16 tys. zł udało się zebrać w poniedziałkowy wieczór w Teatrze Żeromskiego podczas koncertu charytatywnego "KarnawaLOWE dla Magdy". Pieniądze trafią do ciężko chorej córki aktora Andrzeja Cempury.
13-01-2017
Sopot. Aktorzy zaśpiewają dla WOŚP
Z okazji 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Fundacja Pomysłodalnia wraz z Teatrem Wybrzeże zapraszają na kolejną edycję charytatywnego koncertu "Śpiewający aktorzy".
13-01-2017
Sosnowiec. Wesprzyj WOŚP z Teatrem Zagłębia
Zobaczyć spektakl ze sceny lub zostać aktorem na jeden wieczór - Teatr Zagłębia włącza się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, przekazując na aukcję dwa wydarzenia. Licytacje odbędą się podczas 25. finału WOŚP w Sosnowcu oraz na portalu Allegro.
11-01-2017
Kielce. Licytacja lalki Wilczycy dla WOŚP
W najbliższą niedzielę już po raz 25 zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która będzie zbierać pieniądze z przeznaczeniem na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz na zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom. Teatr Lalki i Aktora Kubuś przyłączy się do Orkiestry Jurka Owsiaka już dzień wcześniej, tj. 14 stycznia.
11-01-2017
Słupsk. Zespół Tęczy zagra dla WOŚP
Tęcza w ten weekend Gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. 14 stycznia o godz. 11 aktorzy zagrają "Pana Kotowskiego" - historię nobliwego kocura, która zachodzi w głowę, gdzie podziały się jego buty...? A tu przecież zima i śnieg... Po spektaklu licytacje teatralnych lalek i zaproszeń na spektakle.
10-01-2017
Wrocław. Pantomima gra z WOŚP
Wrocławski Teatr Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Na aukcji internetowej można wylicytować m.in. publikacje jubileuszową "Teatr swój widzę kuliście" z autografami Zespołu WTP.
10-01-2017
Zielona Góra. Finał WOŚP z rozmachem
- Będziemy chyba jedynym miastem w Polsce, gdzie podczas WOŚP zagrają dwie sceny - chwali się zielonogórski sztab Wielkiej Orkiestry. Do imprezy włącza się także Lubuski Teatr, który zorganizuje korowód i przekaże na licytację ciekawe rekwizyty i nagrody, m.in. przejażdżkę u boku Bachusa i prezydenta Janusza Kubickiego podczas Winobrania.
04-01-2017
Warszawa. Kolacja z Agnieszką Holland wśród filmowych aukcji na rzecz WOŚP
Kolacja z Agnieszką Holland, pamiątkowy klaps Allana Starskiego, krzesło reżyserskie Jerzego Skolimowskiego to niektóre rzeczy, które można licytować podczas aukcji filmowych na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy - podał PISF.
02-01-2017
Warszawa. Teatr Lalka solidarny z Aleppo
6 stycznia o godz. 12.00 w Teatrze Lalka odbędzie się specjalny spektakl "Szopki krakowskiej", z którego dochód będzie przeznaczony dla dzieci z Aleppo.
30-12-2016
Warszawa. Koncert charytatywny w Muzeum POLIN
Koncert charytatywny "Gramy dla Syrii", zorganizowany przez Polską Akcję Humanitarną (PAH) i Muzeum Historii Żydów Polskich, odbędzie się 6 stycznia w Audytorium Muzeum POLIN w Warszawie.
28-12-2016
Warszawa. Artyści Teatru Roma w 25. Finale WOŚP
Artyści Teatru Muzycznego ROMA w Warszawie przyłączają się do 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się w dniu 15 stycznia. Na dwóch aukcjach będzie można wylicytować podwójną platynową płytę za polską wersję albumu z musicalu "Mamma Mia!" oraz 20 miejsc w loży VIP na jeden ze spektakli.
19-12-2016
Toruń. Cały zespół Horzycy na scenie, by ratować dzieci
14 450 zł udało się zebrać na leczenie i rehabilitację dwójki chorych dzieci: 3-letniej Niny i 6-letniego Stasia. Te pieniądze to dochód ze sprzedaży biletów na charytatywną premierę w Teatrze Horzycy.
16-12-2016
Bydgoszcz. Można pomóc cywilom w Syrii
Teatr Polski w Bydgoszczy organizuje zbiórkę dla ofiar wojny w Syrii.
16-12-2016
Toruń. Dobroczynny spektakl Teatru Horzycy dla małych widzów
W sobotę premiera "Dwunastu miesięcy" Samuela Marszaka w reżyserii Bartosza Zaczykiewicza. Całkowity dochód z tego przedstawienia Teatr Horzycy przeznaczy na pomoc chorym dzieciom.
12-12-2016
Poznań. Pchła i Święty Mikołaj w Teatrze Muzycznym
Spektakl "Pchła Szachrajka" to tegoroczna propozycja Teatru Muzycznego w Poznaniu jako Mikołajkowego Spektaklu Charytatywnego. Spektakle organizowane 13 grudnia zwieńczy pojawienie się na scenie prawdziwego św. Mikołaja z Rovaniemi, w ramach jego oficjalnej wizyty w Polsce.
06-12-2016
Częstochowa. Akcja świątecznej pomocy
Potrzebna jest ciepła odzież, koce, żywność z długim terminem ważności, środki czystości... Wszystko trafi do osób bezdomnych. Zbiórka "BezDOMNE Święta" trwa do 23 grudnia. Każdy możne się przyłączyć.
06-12-2016
Łódź. Szwalnia listy pisze
Teatr Szwalnia od 9 do 11 grudnia weźmie udział w Maratonie Pisania Listów 2016, który odbywa się co roku w ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10 grudnia).
05-12-2016
Toruń. Charytatywna premiera "Dwunastu miesięcy" u Horzycy
w Teatrze Horzycy zbliża się kolejna premiera. Wyjątkowa z dwóch powodów, jest to propozycja skierowana do najmłodszych widzów oraz premiera charytatywna. Dochód ze sprzedaży biletów na premierowy spektakl bajki "Dwanaście miesięcy" zostanie przekazany dwójce dzieci pracowników Teatru Horzycy - Ninie Spirewskiej oraz Stasiowi Nowakowi.
02-12-2016
Wrocław. Koncert dla Pana Szewca w Capitolu
Pan Zbyszek miał mały zakład szewski przy ul. Piłsudskiego, ale musiał go zamknąć. Jego córka bardzo poważnie zachorowała, a pan Zbyszek musi zająć się wnuczkiem. Nie może już naprawiać butów i nie będzie mógł zarobić. Teatr Muzyczny Capitol zaprasza na koncert charytatywny "Capitol dla Pana Szewca" w piątek, 2 grudnia, o godz. 19 na Dużej Scenie.
01-12-2016
Poznań. Wójciak i Raczak demonstrowali przed prokuraturą
Kilkadziesiąt osób demonstrowało w środę przed poznańskim wydziałem Prokuratury Krajowej w geście solidarności z zatrzymanym we wtorek byłym senatorem Józefem Piniorem.
25-11-2016
Puck. Więdłocha, Olszówka i Pawlicki zaśpiewają dla hospicjum
Co przypomina nam, że święta tuż-tuż? Reklamy telewizyjne, wystawy sklepowe i... Fala Dobra! To już szósta edycja płyty z kolędami, którą od 2011 roku przygotowują dzieci uczące się w szkołach związanych z Fundacją Pozytywne Inicjatywy. Idea, którą silnie wspierał ks. Jan Kaczkowski - założyciel Puckiego Hospicjum, jest kontynuowana.
23-11-2016
Wrocław. Capitol pomaga szewcowi
- Pan Zbyszek miał mały zakład szewski przy ulicy Piłsudskiego. Miał, ale musiał go zamknąć. Jego córka bardzo poważnie zachorowała, a pan Zbyszek musi zająć się wnuczkiem - mówi Joanna Kiszkis, rzeczniczka Capitolu. Teatr postanowił pomóc szewcowi.
15-11-2016
Warszawa. Uruchomienie platformy internetowej Refugee Atlas
16 listopada o godzinie 19.00 w Teatrze Powszechnym im. Zygmunta Hübnera odbędzie się prezentacja atlasu internetowego "Refugee Atlas", którą organizuje Fundacja Strefa WolnoSłowa. Wstęp wolny.
05-11-2016
Wrocław. Artyści zagrają dla chorych dzieci
- Popularność walki o demokrację postanowiliśmy przekuć w coś realnego - mówi Maciej Wiśniewski, współorganizator charytatywnego koncertu "Nie oddamy wam kultury". Artyści zagrają w niedzielę dla chorych dzieci.
02-11-2016
Olsztyn. Ewa Błaszczyk zaśpiewa recital
Aktorka i założycielka fundacji "Akogo?" Ewa Błaszczyk zaśpiewa 28 listopada w Teatrze im. Jaracza w Olsztynie recital, z którego dochód zostanie przeznaczony na zakup stymulatorów dla osób pozostających w śpiączce.
24-10-2016
Katowice. Udana aukcja "Krzesła dla Iskierki"
Aż 106 tysięcy złotych udało się zebrać podczas licytacji w czasie uroczystej gali "Krzeseł dla Iskierki", która zakończyła w sobotni wieczór obchody 45-lecia Spodka.
21-10-2016
Katowice. Trzynaście krzeseł dla Iskierki
Trzynaście krzeseł, podarowanych na akcję "Krzesła dla Iskierki" przez postaci ze świata sztuki, kultury, sportu, nauki, polityki i nie tylko, zmieniło się w rękach artystów w niezwykłe dzieła. Już wkrótce będzie je można licytować podczas bankietu z okazji 45. urodzin Spodka.
17-10-2016
Katowice. Arlekin Barbary Ptak gotowy dla "Iskierki"
Krzesło od Wojciecha Saługi, marszałka województwa śląskiego, zamówione na cel akcji w gliwickiej pracowni SOKKA zmieniło się nie do poznania. W teatralnego arlekina przerobiła go kostiumolożka Barbara Ptak.
14-10-2016
Warszawa. Przeczytają dramat Pałygi w Powszechnym
Dziś o godz. 19.30 w Teatrze Powszechnym odbędzie się czytanie performatywne nowej sztuki autorstwa Artura Pałygi "Przywitajcie go! Przecież już wiecie jak".
13-10-2016
Katowice. Hollyłódzkie krzesło dla Iskierki zyskało wzorki
Wysoki, stylowy mebel podarowany przez Krystynę Jandę na cel akcji "Krzesła dla Iskierki" uatrakcyjnił Marek Kuś, dyrektor Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach.
13-10-2016
Warszawa. Czytanie performatywne w Powszechnym
W piątek w Warszawie dzień solidarności z uchodźcami. Teatr Powszechny oraz Dom Spotkań z Historią organizują z tej okazji performatywne czytanie sztuki Artura Pałygi.
06-10-2016
Bydgoszcz. Tomasz Karolak na Balu Prezesa
Sto par z regionu będzie się w połowie października bawiło na hucznym Balu Prezesa. Nie tylko potańczą. Pomogą w leczeniu Huberta, który zbiera pieniądze na operację w USA.
30-09-2016
Warszawa. Teatry Krystyny Jandy odwołują spektakle
"Czarny protest" kobiet w poniedziałek w całej Polsce, m.in. przed Sejmem w Warszawie. Zryw przeciwko zaostrzeniu przepisów aborcyjnych zainicjowała na Facebooku aktorka i reżyserka Krystyna Janda.
29-09-2016
Katowice. Zlicytują krzesło Barbary Ptak dla "Iskierki"
Dębowe krzesło podarowane przez marszałka województwa śląskiego Wojciecha Saługę, w rękach słynnej scenografki i kostiumolożki Barbary Ptak zamieni się w teatralnego Arlekina.
29-09-2016
Lublin. Terapia muzyką
W środę dla pacjentów ze Szpitala Neuropsychiatrycznego w Abramowicach zagrali artyści Teatru Muzycznego w Lublinie i Filharmonii Lubelskiej.
29-09-2016
Warszawa. Krystyna Janda o proteście kobiet i zakazie aborcji
Krystyna Janda zapowiedziała, że w poniedziałek nie wystąpi na scenie. - Dwa razy w życiu byłam w takiej sytuacji, że gdyby lekarze nie pomogli mi z ciążą, to bym nie żyła. Podejmowałam bardzo dramatyczną decyzję - powiedziała aktorka.
22-09-2016
Kraków. Sceny z życia cyganerii
Pierwszym spektaklem, który zobaczymy w teatrze przy Lubicz jest "Cyganeria" Giacoma Pucciniego w inscenizacji Laco Adamika i Barbary Kędzierskiej.
19-09-2016
Katowice. Zlicytują krzesło Jandy w szczytnym celu
Hollyłódzkie krzesło z warszawskiego Teatru Polonia, podarowane nam przez Krystynę Jandę, trafiło do Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach. Do licytacji przygotuje je Marek Kuś, dyrektor tej instytucji. Czy zmieni się w awangardowe dzieło sztuki?
12-09-2016
Sopot. Boto solidarne z Osobami Chorującymi Psychicznie
18 września, w Teatrze Boto, w ramach Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie, obejrzeć będzie można trzy spektakle.
24-06-2016
Warszawa. Aktorzy Teatru Studio wspierają Żydowski
Aktorzy Teatru Studio wystosowali list otwarty do twórców Teatru Żydowskiego, w którym odnieśli się do obecnej sytuacji placówki.
23-06-2016
Wrocław. Artyści na ratunek koniom
Aktorzy Teatru Polskiego we Wrocławiu protestują przeciwko porozumieniu, jakie Polska planuje zawrzeć z Japonią na wywóz koni na rzeź. Do rozpoczętej przez nich akcji przyłączyli się artyści z całej Polski - m.in. Krystyna Janda, Krystian Lupa i Piotr Polk.
16-06-2016
Warszawa. Gwiazda opery zaśpiewa dla śpiewaka, który stracił głos
Bas zaśpiewa dla basa - Tomasz Konieczny, wybitny, ale prawie nieznany w Polsce wykonawca ról wagnerowskich, zadedykuje swój pierwszy koncert w warszawskiej Operze Narodowej choremu na raka koledze Jackowi Janiszewskiemu. To już w czwartek 16 czerwca.
07-06-2016
Warszawa. Recital Ewy Błaszczyk w szczytnym celu
13 czerwca w Teatrze Studio odbędzie się recital Ewy Błaszczyk "Pozwól mi spróbować jeszcze raz". Bilety po obniżonej scenie można otrzymać dzięki wpłacie na konto Fundacji "Akogo?".
20-05-2016
W. Brytania. Przedstawiciele świata kultury za pozostaniem w UE
250 osobistości brytyjskiego świata kultury opowiedziało się w piątkowym liście otwartym za pozostaniem W. Brytanii w UE i wezwało Brytyjczyków do głosowania przeciwko Brexitowi. Wśród sygnatariuszy listu są aktorzy Keira Knightley i Benedict Cumberbatch.
18-04-2016
Kraków. Trzeci Tor przywraca życie radiowemu słuchowisku
Krakowscy aktorzy i dzieci z nowohuckiego zespołu Nutka nagrali serię słuchowisk o tematyce historycznej. Są bezpłatnie dostępne w internecie.
08-04-2016
Warszawa. "Moja krew - Twoja krew" - charytatywna akcja w Teatrze Buffo
W sobotę, 9 kwietnia, pod Teatrem Studio Buffo będzie można oddać krew w autobusie i stać się potencjalnym dawcą szpiku.
07-04-2016
Warszawa. Aktorzy śpiewają kołysankę dla dzieci
Fundacja Serce Dziecka wraz z Julią Kamińską, Anną Czartoryską-Niemczycką i Marcinem Januszkiewiczem przygotowali kołysankę "Baśniowe okruszki".
23-03-2016
Poznań. Fasada Teatru Polskiego w barwach belgijskiej flagi
Teatr Polski w Poznaniu solidaryzuje się z ofiarami ataku terrorystycznego w Brukseli. 22 marca wieczorem fasadę Teatru Polskiego w Poznaniu rozświetliła iluminacja w kolorach belgijskiej flagi.
18-03-2016
Warszawa. "Jajeczko dla Bezdomnych" w Kamienicy
22 marca o godz. 11 Fundacja ATUT działająca przy Teatrze Kamienica po raz kolejny organizuje "Jajeczko dla Bezdomnych". - W tym dniu będziemy spożywać wspólnie śniadanie wielkanocne - mówi Emilian Kamiński.
16-03-2016
Częstochowa. Aktorka współorganizatorką akcji "Podziel się jajkiem"
Ruszyła właśnie akcja "Podziel się jajkiem z bezdomnymi". Świąteczne życzenia i surowe jaja można przynosić do 25 marca do Domu Księcia. Zebrane dary zostaną przekazane podopiecznym ośrodków Stowarzyszenia Wzajemnej Pomocy "Agape" w Lubojence i Mariance Rędzińskiej.
10-03-2016
Białystok. Koncert charytatywny dla hospicjum
Podczas Wielkiego Tygodnia w środę 23 marca o godz. 19.00 odbędzie się Koncert pasyjny Chóru Dziecięcego OiFP pod batutą Ewy Barbary Rafałko. Będzie on wsparciem dla Hospicjum stacjonarnego "Dom Opatrzności Bożej" prowadzonego przez doktora Tadeusza Borowskiego-Besztę. Aukcję poprowadzi Ryszard Doliński z Białostockiego Teatru Lalek.
08-03-2016
Wisła. 8. PZU Bieg po Nowe Życie
Gwiazdy kina, teatru i estrady, dziennikarze i sportowcy, a przede wszystkim osoby po przeszczepach, będą promowali ideę transplantacji uczestnicząc w 8. PZU Biegu po Nowe Życie w Wiśle - poinformował we wtorek rzecznik imprezy Tomasz Furtak.
05-03-2016
Białystok. Projekt dla podopiecznych hospicjum
Kilka lat temu powstał projekt Modny Białystok Pomaga i właśnie - już 20 marca - szykuje się kolejne działanie grupy kreatywnych osób, które chcą wesprzeć małych podopiecznych Fundacji Pomóż Im.
01-03-2016
Warszawa. Spotkanie na Dworcu Gdańskim w rocznicę wydarzeń Marca '68
8 marca o godzinie 12.00 w 48. rocznicę wydarzeń marcowych 1968 roku Fundacja Shalom zaprasza na spotkanie pod tablicą pamiątkową na Dworcu Gdańskim z cytatem Henryka Grynberga "tu więcej zostawili po sobie niż mieli".
29-02-2016
Warszawa. Przyjaciele pomogą Bohdanowi Smoleniowi
W poniedziałek w Teatrze Kamienica w Warszawie odbędzie się koncert na rzecz Bohdana Smolenia.
26-02-2016
Warszawa. Pierwsze efekty pomocy dla Jacka Janiszewskiego
Prawie 13 tysięcy złotych udało się już zebrać dla wybitnego basa, Jacka Janiszewskiego. Opera Narodowa rozpoczęła pracę nad specjalnym koncertem.
19-02-2016
Jelenia Góra. Spektakl charytatywny u Norwida
Teatr im. Norwida zaprasza na spektakl charytatywny "Każdemu Everest" Radosława Paczochy w reż. Piotra Jędrzejasa, który odbędzie się 21 lutego (niedziela) o godz. 19.30 na Scenie Studyjnej.
19-02-2016
Olsztyn. Nietypowa akcja Teatru Jaracza w Poliklinice
Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie postanowił w niecodzienny sposób umilić pacjentom placówki onkologicznej pobyt na oddziałach. Będą mogli oglądać nagrania spektakli z archiwum instytucji.
19-02-2016
Płock. Charytatywna Szopka Noworoczna u Szaniawskiego
Już w niedzielę płocczanie będą mogli obejrzeć lokalnych polityków, biznesmenów, dziennikarzy, społeczników, a być może po prostu swoich znajomych na scenie Teatru Dramatycznego w rolach zaskakujących nawet dla samych odtwórców. Niejeden z widzów uśmieje się do łez.
17-02-2016
Białystok. 50 tys. zł na 50. urodziny
Chodzi o pomoc w uzbieraniu 50 tysięcy złotych na leczenie aktorki Doroty Radomskiej. Zaplanowano trzy koncerty, połączone z aukcjami charytatywnymi. Pierwszy z nich już 20 lutego.
16-02-2016
Płock. Szopka Noworoczna w szczytnym celu
To jedyne takie wydarzenie w Płocku. W niedzielę, 21 lutego na scenie Teatru Dramatycznego zagrają osoby, które na co dzień z aktorstwem nie mają nic wspólnego - prezydent miasta, radni, dyrektorzy miejskich instytucji czy dziennikarze. To znak, że znów rusza Szopka Noworoczna. Będzie dużo dobrej zabawy. Przede wszystkim chodzi jednak o pomoc.
15-02-2016
Warszawa. O problemie przemocy seksualnej w Teatrze WARSawy
Teatr Warsawy zaprasza 15 lutego na czytanie performatywne sztuki "Malanova" w adaptacji i reżyserii Karoliny Kirsz. Tekst powstał na podstawie książki "Napiętnowana", opowieści Anny Marii Scarfo spisanej przez Christinę Zagarla dziennikarkę "La Reppublica".
13-02-2016
Warszawa. Zbierają fundusze na rehabilitację Bohdana Smolenia
W warszawskim Teatrze "Kamienica" odbędzie się charytatywny koncert, z którego dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację znanego satyryka.
12-02-2016
Warszawa. Bilet dla par jednopłciowych w Powszechnym
Przed Dniem Zakochanych Teatr Powszechny wprowadza do stałej oferty nowy rodzaj biletu. Jest to skierowany szczególnie do par jednopłciowych bilet dla dwóch. Umożliwia on obejrzenie wybranego spektaklu w dowolnym terminie wraz z bliską osobą. Poprzez swoją propozycję Teatr Powszechny pragnie wyrazić szacunek dla praw mniejszości seksualnych w Polsce.
09-02-2016
Płock. Znani robią szopkę
Scenariusz napisany, role rozdane, lada dzień zaczną się próby, a w kasie teatru już sprzedają bilety-cegiełki na 3. płocką Szopkę Noworoczną. Dwie chore dziewczyny bardzo liczą na dużą frekwencję, dochód bowiem zostanie przeznaczony właśnie dla nich.
23-01-2016
Białystok. Zbierają fundusze na leczenie Doroty Radomskiej
Wystarczył jeden mały odzew na portalu społecznościowym, a zadziało się tak wiele. Chodzi o pomoc w uzbieraniu 50 tysięcy złotych na leczenie onkologiczne znanej białostockiej aktorki Doroty Radomskiej. Akcję charytatywną organizują jej przyjaciele z teatru, widzowie i wiele osób, które jak widać pomaganie mają we krwi.
19-01-2016
Warszawa. Koncert charytatywny dla Bohdana Smolenia w Kamienicy
29 lutego o 20.00 w Teatrze Kamienica odbędzie się charytatywny koncert dla Bohdana Smolenia "A tam cicho być!".
18-01-2016
Poznań. Po pobiciu Palestyńczyka koncert w Teatrze Polskim
Nidal Kalboneh, muzyk z Palestyny, pod koniec roku został pobity na Starym Rynku. - Nie chcę mieszkać w mieście, na którego ulicach panuje agresja - mówi Maciej Nowak, dyrektor Teatru Polskiego i organizuje koncert z udziałem Palestyńczyka.
18-01-2016
Warszawa. Ostry Dyżur Poetycki w szczytnym celu
24 stycznia o godz. 12.00 Teatr Narodowy i Duszpasterstwo Środowisk Twórczych zapraszają na Ostry Dyżur Poetycki.
14-01-2016
Warszawa. Aktorzy razem w szczytnym celu
Fundacja im. Darii Trafankowskiej, która od dziesięciu lat pomaga ratować życie i zdrowie osób związanych ze sceną, skończyła właśnie prace nad nowym projektem - kalendarzem, z którego dochód zostanie przeznaczony na pomoc najbardziej potrzebującym podopiecznym.
12-01-2016
Łódź. Arlekin zbiera dary dla zwierząt
Zimową pomoc dla czworonogów organizuje w swojej siedzibie Teatr Arlekin.
11-01-2016
Łódź. Oddaj krew po spektaklu w Muzycznym
W najbliższy czwartek (14 stycznia br.), po odbywającym się tego dnia przedstawieniu "Łajza", w godzinach od 13.30 do 17.00 na parkingu przed Teatrem Muzycznym w Łodzi w specjalnym autobusie odbędzie się zbiórka krwi.
09-01-2016
Bielsko-Biała. Marian Opania w Teatrze Polskim
11 stycznia w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej wystąpi Marian Opania. Dochód z koncertu zostanie przeznaczony na budowę Teatru Integracyjnego.
09-01-2016
Sopot. Aktorzy zaśpiewają dla WOŚP
Z okazji 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w najbliższą niedzielę o godz. 12 na Scenie Kameralnej Teatru Wybrzeże w Sopocie, odbędzie się koncert "Śpiewający aktorzy".
04-01-2016
Wrocław. Wrocławski Teatr Współczesny zgra dla WOŚP
Spektakl "Radio Armageddon.Transmisja" Wrocławskiego Teatru Współczesnego wg powieści Jakuba Żulczyka zostanie zagrany 10 stycznia na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Bilety w tym dniu będą kosztować tylko 17 zł.
15-12-2015
Poznań. Gala fundacji Mam Marzenie z aktorami
- Poznań nie zawodzi - mówiła Małgorzata Kożuchowska. W auli UAM aktorka wraz z Tomaszem Karolakiem poprowadziła wielką galę fundacji Mam Marzenie, spełniającą życzenia chorych dzieci: od nowego laptopa poprzez pływanie z delfinami, na spotkaniu ze sławnymi piłkarzami kończąc.
07-12-2015
Warszawa. "Gwałt. Głosy" dziś w Powszechnym
Dziś w Teatrze Powszechnym spektakl "Gwałt. Głosy" w reż. Agnieszki Błońskiej.
20-11-2015
Warszawa. List otwarty Daniela Olbrychskiego do Nikity Michałkowa
List otwarty członka Polskiej Akademii Filmowej, Daniela Olbrychskiego ws. reżysera Olega Sencowa, do znanego rosyjskiego reżysera, Nikity Michałkowa.
14-11-2015
Minuta ciszy dla ofiar zamachów
Francuski teatr to starszy brat polskiej sceny. Francuski repertuar, francuscy artyści zawsze stanowili inspirację i wyzwanie dla naszego teatru. W chwili niewyobrażalnej tragedii, jaka dotknęła naszych przyjaciół znad Sekwany, w dniu żałoby i przerażenia, apelujemy do polskich teatrów, by przed dzisiejszymi przedstawieniami minutą ciszy oddać hołd niewinnym ofiarom i dać wyraz polskiej solidarności z narodem Francji - Dorota Buchwald, Maciej Nowak - założyciele Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego.
14-11-2015
Poznań. Fasada Teatru Polskiego w barwach francuskiej flagi
Jako instytucja kultury nie możemy przejść obojętnie wobec wydarzeń, jakie miały miejsce wczorajszego wieczoru w Paryżu - informuje naszą redakcję Teatr Polski w Poznaniu.
09-11-2015
Koszalin. Aktorzy BTD charytatywnie
W sprzedaży są jeszcze cegiełki-bilety na jutrzejszy spektakl "Cafe Sax", który rozpocznie się o godz. 19 w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym. Całkowity dochód z cegiełek, wycenionych na 30 zł, zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację Krzysztofa Czerwińskiego, syna jednego z aktorów.
06-11-2015
Wrocław. Pokaz dedykowany Marcie Steiner
14 listopada Instytut Grotowskiego organizuje nadzwyczajny pokaz "Odklejania" dedykowany Marcie Steiner, antropolożce teatru, która w grudniu 2012 zapadła na zespół Guillaina-Barrégo.
04-11-2015
Koszalin. Spektakl dla Krzysztofa Czerwińskiego w BTD
Przyjaciele z Bałtyckiego Teatru Dramatycznego, Fundacja "Pokoloruj Świat" oraz Przyjaciele z Urzędu Miasta w Koszalinie zapraszają 10 listopada na charytatywny spektakl muzyczny "Cafe Sax", podczas którego będzie można usłyszeć, w nowej aranżacji, najbardziej znane piosenki Agnieszki Osieckiej.
29-10-2015
Warszawa. Bałkańska rzeczywistość uchodźców na wystawie w XS
30 października o godz. 18.00 w przestrzeni XS przy ul. Narbutta 27a zostanie otwarta wystawa "Jesteśmy tam teraz: relacja z bałkańskiego szlaku uchodźczego".
16-10-2015
Legnica. Jacek Głomb solidarny z Olgą Tokarczuk
Apelujemy do wszystkich mieszkańców Dolnego Śląska - w tym ludzi organizacji pozarządowych i kultury - do polityków: posłów i senatorów, do radnych wszelkich samorządów, do wójtów, burmistrzów, prezydentów, marszałka dolnośląskiego - o wsparcie naszego apelu albo tworzenie własnych. Najwyższy na to czas - pisze Jacek Głomb, Prezes Fundacji "Naprawiacze Świata", dyrektor Teatru im. Modrzejewskiej.
15-10-2015
Teatr Polski w Bydgoszczy w Dniu Solidarności z Uchodźcami
15 października jest Dniem Solidarności z Uchodźcami. Bierzemy udział w akcji, ponieważ jako teatr publiczny zobowiązani jesteśmy do zajmowania stanowiska w sprawie dramatycznej sytuacji ludzi uciekających przed wojną. Zapraszamy do lektury tekstu Marii Wodzińskiej i Filipa Wesołowskiego, wolontariuszy w obozie dla uchodźców w Tabanovcach (w Macedonii).
06-10-2015
Tuwim nie był magnesem
W niedzielne popołudnie Bałtycki Teatr Dramatyczny zaprosił na spektakl, który gwarantował rozrywkę na wysokim poziomie - "Tuwim liryczny i nie tylko". Zacni aktorzy, wyśmienita poezja, czasem nastrojowa, czasem z humorem. Choć mieszanka to wspaniała, na spektakl charytatywny do BTD nie przyszło wielu widzów - pisze Joanna Krężelewska w Głosie Koszalińskim.
01-10-2015
Kraj. 15 października - Dzień Solidarności z Uchodźcami
Są takie chwile, kiedy trzeba głośno i wyraźnie wypowiedzieć swoje zdanie. Powiedzieć o wartościach, które łączą, a nie dzielą. Porozmawiać o lękach, które można przezwyciężyć i nazwać zło, któremu trzeba się sprzeciwić. Dziś jest właśnie ta chwila.
29-09-2015
Koszalin. Poetycki spektakl dla pacjentów Hospicjum
Nowy sezon artystyczny Bałtycki Teatr Dramatyczny rozpoczyna nie tylko spektaklami znanymi już koszalińskiej publiczności i pracą nad premierami, ale też inicjatywą charytatywną na rzecz chorych.
28-09-2015
Berlin. Uchodźcy w Deutsches Theater
- Pomysłowość obywateli nie zna granic. Aktorzy Deutsches Theater - czołowej berlińskiej sceny - wygospodarowali osiem miejsc do spania w pomieszczeniach teatru. Mają ciasno, ale przynajmniej nie pada im na głowę - mówi dyrektor DT Ulrich Khuon.
16-09-2015
Tarnów. Talia 2015 pomaga Leonkowi
Jedną z tradycji Festiwalu Komedii Talia organizowanego przez Teatr Solskiego jest wsparcie dla osób, które z powodu choroby znalazły się w potrzebie. W tym roku na cele charytatywne zostały przekazane 2 karnety na Festiwal Komedii Talia 2015. Środki uzyskane z licytacji pomogą w rehabilitacji 3 letniego Leonka z Tarnowa.
11-09-2015
Stanowisko Teatru Polskiego w Bydgoszczy ws. fali rasistowskich komentarzy dotyczących uchodźców
W związku z nasilającą się falą rasistowskich komentarzy dotyczących uchodźców publikujemy napisany na nasze zamówienie tekst Moniki Bobako "Konieczność walki z cieniem. Europejska nowoczesność i rasizm" - informuje na swojej stronie internetowej Teatr Polski w Bydgoszczy.
03-09-2015
Toruń. Jacek Bończyk zaśpiewa charytatywnie
Działająca przy Fundacji Światło Akademia Walki z Rakiem obchodzi w tym roku 10. urodziny. Z tej okazji organizacja zaprasza na koncert charytatywny podczas którego wystąpi m.in. Jacek Bończyk.
10-07-2015
Wrocław. Szekspir wykluczonych w parku Leśnickim
W tej sztuce Mela Koteluk, Małgorzata Bogdańska oraz Marek i Michał Koterscy spotkają się z reprezentantami mniejszości etnicznych. Dołączy się do nich także młodzież i seniorzy. Pośród drzew przedstawią nową wersję historii Demetriusza, Heleny, Tezeusza i Hipolity.
06-07-2015
Wrocław. Wkrótce Brave Festival
Spektakle i koncerty prezentujące tradycje kulturowe społeczności z różnych krajów Afryki znalazły się w programie 11. edycji Brave Festivalu, który rozpocznie się 10 lipca.
26-06-2015
Częstochowa. Teatr im. Mickiewicza kończy sezon
W sobotę 27 czerwca częstochowski teatr zaprasza na ostatnie przedstawienie sezonu 2014/2015. O godz. 18 pokaże spektakl "Życie: trzy wersje".
03-06-2015
Szczecin. Pleciuga pomoże zwierzętom w schronisku
Prosta historia o sympatycznym małym misiu i jego nowo poznanym czworonożnym przyjacielu to najnowsze przedstawienie szczecińskiej "Pleciugi". Spektakl miły, zabawny, okraszony wieloma piosenkami spodoba się dwulatkowi i siedmiolatkowi, wywoła uśmiech na twarzy także u rodziców i dziadków.
18-05-2015
Warszawa. Tomasz Karolak wspiera Teatr Horzycy w Toruniu
Reżyserzy, dyrektorzy polskich teatrów - róbcie zdjęcia, nagrywajcie filmiki, przysyłajcie słitfocie, mówcie po spektaklu ze sceny, że popieracie Horzycę! - apelują inicjatorzy grupy Teatr jest Nasz, stworzonej na Facebooku.
05-05-2015
Gniezno. "Niech nigdy w tym dniu słońce nie świeci" u Fredry
Z okazji Europejskiego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych, Teatr Fredry poleca spektakl "Niech nigdy w tym dniu słońce nie świeci" w reż. Rafała Urbackiego.
29-04-2015
Gorzów Wlkp. Teatr dla małych pacjentów
Teatr to nie tylko budynek. Teatr to aktorzy i widzowie. Autorski projekt gorzowskiego Teatru im J. Osterwy "... przy łóżku?" jest już dokładnie zaplanowany. Za kilka miesięcy zaczną się pierwsze spotkania z małymi pacjentami gorzowskiego szpitala. Tym razem to nie widzowie przyjdą do teatru, a teatr przyjdzie do nich.
16-04-2015
Częstochowa. Zobacz "Trenera życia" i pomóż Fundacji Oczami Brata
Dziś o godz. 19 Teatr im. Mickiewicza zaprosi na specjalny charytatywny spektakl "Trener życia". Dochód z wejściówek-cegiełek wesprze działalność częstochowskiej Fundacji Oczami Brata. Zostały już ostatnie bilety.
20-03-2015
Częstochowa. "Trener życia"dla Fundacji Oczami Brata
16 kwietnia, czyli kilka dni po oficjalnej premierze, Teatr im. Mickiewicza zaprosi na specjalny charytatywny spektakl "Trener życia". Dochód z wejściówek-cegiełek wesprze działalność częstochowskiej Fundacji Oczami Brata.
17-03-2015
Poznań. Artyści będą czytać bajki i pomogą hospicjum
Gwiazdy sceny i estrady, a także sportowcy i dziennikarze, czytać będą we wtorek w Sali Wielkiej CK Zamek bajki. Wszystko po to, aby pomóc poznańskiemu hospicjum. W Bajkowisku udział wezmą między innymi Mieczysław Hryniewicz, Daniela Popławska, reżyser Jerzy Moszkowicz. Nie będzie Anny Dymnej, ale przygotowała niespodziankę.
17-03-2015
Poznań. Charytatywne "Listy miłosne" w Polskim
23 marca o godz. 19 w Teatrze Polskim w Poznaniu odbędzie się charytatywny spektakl "Listy miłosne", w wykonaniu Grażyny Wolszczak i Piotra Machalicy. Współorganizatorem wydarzenia jest Lions Club Poznań Patria.
16-03-2015
Kraków. "Patryk K." w słusznej sprawie
Teatr Praska 52 w Krakowie zaprasza na monodram "Patryk K.", który tym razem grany jest, by pomóc w rehabilitacji Marka, członka ekipy RMF MAXXX.
10-03-2015
Kraków. Charytatywny "Patryk K." w Teatrze Praska 52
RMF MAXXX zaprasza 16 marca o godz. 19 na spektakl charytatywny pt. "Patryk K." wg Jerzego Pilcha, który odbędzie się w Teatrze Praska 52. Dochód ze spektaklu przeznaczony będzie na rehabilitację kolegi z radiowej ekipy RMF MAXXX - Marka Zielińskiego.
10-03-2015
Warszawa. "Ostry dyżur poetycki" w Narodowym
Teatr Narodowy i Duszpasterstwo Środowisk Twórczych zapraszają 15 marca o godz. 12 na "Ostry dyżur poetycki" z honorowym udziałem aktorów dobrodziejów.
02-03-2015
Wrocław. 140 tys. złotych od Brave Festival dla dzieci Tybetu
Jubileuszowa odsłona Brave Festival przyniosła rekordową sumę ze sprzedaży biletów - 140 tys. złotych. Jak co roku, dochód w całości został przeznaczony na rzecz Organizacji Charytatywnej ROKPA International, która wspiera młodych Tybetańczyków. Dzięki tym pieniądzom do szkoły chodzi 200 dzieci z prowincji Qinghai.
20-02-2015
Lublin. Przyjacie dla Ani
Ania Adamczyk jest tancerką lubelskiego Teatru Muzycznego. Na próbie przed premierą do kolejnego spektaklu upadła i zerwała więzadło w kolanie. Lekarze wyznaczyli termin operacji na 2017 rok. Może udać się wcześniej, ale to kosztuje. Z pomocą przychodzą przyjaciele, którzy organizują koncert, by zebrać pieniądze na wcześniejszą operację.
20-02-2015
Warszawa. "Dobry Wieczór w AT"
Zbliża się kolejna edycja "Dobry Wieczór w AT" - trzydniowego cyklu prezentacji wybranych pokazów egzaminów studentów I, II i III roku Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza. Dochód w całości zostanie przeznaczony na rehabilitację wybitnego aktora, profesora PWST w Krakowie - Krzysztofa Globisza, który od lipca ubiegłego roku po udarze mózgu szczęśliwie wraca powoli do zdrowia.
17-02-2015
Kraków. Emocjonująca licytacja na koncercie "Nasz Anioł w Krakowie"
Największą atrakcją aukcji, na którą zebrano ponad 60 przedmiotów, były przekazane przez papieża Franciszka pióro z jego wizerunkiem. Emocje wzbudzały za to inne przedmioty, jak pióro Waterman Kazimierza Kutza, z karteczką "Krzysiu pisz!".
17-02-2015
Kraków. Zebrali fundusze na leczenie Krzysztofa Globisza
Ponad 150 tysięcy złotych udało się zebrać na dalsze leczenie oraz rehabilitację Krzysztofa Globisza, w trakcie niedzielnego koncertu i licytacji w Filharmonii Krakowskiej.
17-02-2015
Toruń. Aktorzy wspierają Fundacją Światło
Kilka tygodni temu pisaliśmy o Oldze Bołądź, która została ambasadorką Niepublicznego Przedszkola Terapeutycznego "Mały Książa". Z kolei dziś przedstawiamy nowych Ambasadorów Śpiochów - Edytę Jungowską i Włodzimierza Matuszaka.
16-02-2015
Kraków. Anielskie dźwięki dla Krzysztofa Globisza
W blasku świecącego anioła na scenie Filharmonii w Krakowie oraz wyświetlanych zdjęć archiwalnych odbył się niedzielny koncert charytatywny "Nasz Anioł w Krakowie", a po nim licytacja piór wiecznych i zegarków przekazanych przez darczyńców. Goście, których przybyło mnóstwo, wsparli w ten sposób rehabilitację wybitnego aktora Krzysztofa Globisza.
14-02-2015
Koncert i aukcja dla Globisza. Z przesyłką z Watykanu
Czekają na niego w szkole, w teatrze. - Czeka jego garderoba, czekają jego spektakle, czekamy i trzymamy kciuki. On jest potwornie mocny w tym wszystkim. Odliczamy dni do powrotu - mówi Jan Klata, dyrektor Starego Teatru.
13-02-2015
Kraków. Polska z pomocą Krzysztofowi Globiszowi
Pomóc Aniołowi? Choć może brzmieć to niewiarygodnie, to jak najbardziej możliwe! W niedzielę o godz. 17 w Filharmonii Krakowskiej odbędzie się charytatywny koncert "Nasz Anioł w Krakowie".
12-02-2015
Kraków. Koncert "Nasz Anioł w Krakowie"
Na leczenie aktora Krzysztofa Globisza, który w lipcu ub. r. doznał udaru mózgu, przeznaczony zostanie dochód z niedzielnego koncertu "Nasz Anioł w Krakowie". Podczas wieczoru w Filharmonii Krakowskiej licytowane będą m.in. pióro i zegarek papieża Franciszka.
11-02-2015
Gdynia. "Śpiąca Królewna" charytatywnie dla Alicji
Scena 138 zaprasza 12 lutego o godz. 18 do Centrum Kultury w Gdyni na spektakl charytatywny "Śpiąca Królewna". Dochód ze sprzedaży cegiełek przekazany zostanie na leczenie Alicji, która od czterech lat zmaga się z poważnymi kłopotami zdrowotnymi.
09-02-2015
Poznań. Lekarze na scenie Nowego
Teatr Nowy zaprasza na bezprecedensowe wydarzenie - 24 lutego o godz. 20 na Dużej Scenie odbędzie się charytatywne przedstawienie "Lekarze w teatrze", z którego dochód przeznaczony zostanie na rzecz Hospicjum Palium i Oddziału Chemioterapii Szpitala Przemienienia Pańskiego w Poznaniu.
04-02-2015
Słupsk. Charytatywny "Tomcio Paluch" w Tęczy
W sobotę widzowie Teatru Tęcza będą mogli pomóc dzieciom, ofiarom pożaru w Daliowej na Podkarpaciu, w którym zginęła ich matka.
27-01-2015
Słupsk. Bilet ulgowy do Tęczy za karmę
Teatr Lalki Tęcza wraz ze słupskim oddziałem Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami rusza z akcją "Dokarmiamy zwierzaczki".
09-01-2015
Sopot. Aktorzy zaśpiewają dla WOŚP
Z okazji 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w niedzielę 11 stycznia o godz. 12 na Scenie Kameralnej w Sopocie odbędzie się koncert "Śpiewający aktorzy".
08-01-2015
Kraków. Krzysztof Globisz wraca do zdrowia, ale długa droga przed nim
15 lutego w krakowskiej filharmonii odbędzie się koncert charytatywny i aukcja na rzecz rehabilitacji aktora Krzysztofa Globisza.
05-01-2015
Bydgoszcz. Bezpłatny "Baron cygański" dla instytucji i organizacji
9 stycznia 2015 roku o godz. 18 odbędzie się w Operze Nova spektakl "Baron cygański", zorganizowany dla podopiecznych Ośrodków Opieki Społecznej, organizacji pozarządowych i innych instytucji z terenu Województwa Kujawsko-Pomorskiego zajmujących się pomocą społeczną.
23-12-2014
Wierzę że Krzysztof wróci na scenę
Anna Dymna organizuje wyjątkowy koncert, z którego dochód przeznaczony będzie na leczenie Krzysztofa Globisza. - Co roku, od siedmiu lat, wraz z Filharmonią Krakowską robimy koncert i aukcję dla artysty, który znalazł się w trudnej sytuacji i potrzebuje pomocy. W tym roku rzeczą oczywistą jest to, że robimy to dla Krzysia Globisza - mówi w Super Expressie.
16-12-2014
Wrocław. Charytatywny koncert kolęd i pastorałek
Szczególny koncert w szczególnym czasie dla ośmioletniej Julii Rozłąkowskiej, podopiecznej Dolnośląskiej Fundacji Rozwoju Ochrony Zdrowia.
15-12-2014
Częstochowa. Trwa zbiórka dla osób bezdomnych
Potrzebna jest żywność z długą datą ważności, środki czystości, odzież. Dary można dostarczać do 22 grudnia. Bezdomni dostaną je tuż przed wigilią. Pomysł akcji zrodził się w głowie aktorki częstochowskiego teatru - Sylwii Oksiuty.
15-12-2014
Wrocław. "Pokolenie P: Prokofiew" wraca na scenę
Fundacja Jutropera i Biuro Festiwalowe Impart 2016 zaprezentuje spektakl "Pokolenie P: Prokofiew" w wersji scenicznej. Plenerowa premiera przedstawienia wyreżyserowanego przez Michała Znanieckiego, w ramach cyklu "Głos wykluczonych", odbyła się w lipcu.
12-12-2014
Wrocław. "Piotruś i wilk" głosem wykluczonych
Reżyser teatralny i operowy Michał Znaniecki wraca do nas, aby znów spotkać się z podopiecznymi Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania i niepełnosprawnymi seniorami z Miejskiego Centrum Usług Socjalnych. Artyści amatorzy ponownie wystawią baśń Sergiusza Prokofiewa "Piotruś i wilk".
29-11-2014
Kraków. Dla Krzysztofa Globisza
Dziś w PWST spektakl muzyczny "Szpilki" z przebojami lat 50. i 60. XX wieku. W lutym Anna Dymna zaprasza na koncert "Nasz Anioł w Krakowie" oraz aukcję piór i zegarków.
27-11-2014
Kraków. Wyjątkowy musical. Pomóż Krzysztofowi Globiszowi
To będzie muzyczna uczta i okazja, by pomóc doskonale znanemu słuchaczom Radia Kraków aktorowi Krzysztofowi Globiszowi. Krakowscy artyści organizują koncert charytatywny z przebojami z ery bigbendów, z którego dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację artysty.
18-10-2014
Wielka akcja pomocy po wypadku artysty. "Myślałem, że fani o mnie zapomną"
- Chciałbym znów stanąć na scenie i zaśpiewać. Ale w pionie. Nigdy na wózku - mówi Tomek Kowalski, który zagrał Ryśka Riedla w spektaklu "Skazany na bluesa" w Teatrze Śląskim w Katowicach.
15-10-2014
Wrocław. Koncert dla Grześka
Teatr Polski oraz Bartosz Porczyk włączyli się w akcję pomocy swojemu wiernemu widzowi Grześkowi, który choruje na stwardnienie rozsiane.
14-10-2014
Lublin. Spektakl dla małych pacjentów
Znani lublinianie zagrają w przedstawieniu i zatańczą. To wszystko w szczytnym celu. Chcą zebrać pieniądze na sprzęt potrzebny do operacji dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego.
10-10-2014
Wrocław. Aktorzy czytają bajki małym pacjentom
W czwartek na oddziale dziecięcym w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym przy ul. Borowskiej otwarto bibliotekę dla dzieci. Pacjenci mieli z tej okazji gości - klaunów i aktorów, którzy czytali im nowe książki na głos.
06-09-2014
Katowice. Przyjaciele zagrali koncert dla Tomka Kowalskiego
Na przyjaciół zawsze można liczyć. Prawdziwości tych słów dowiedli ci, którzy spotkali się w piątek w Teatrze Śląskim na koncercie charytatywnym poświęconym Tomaszowi Kowalskiemu, wokaliście FBB, grającemu Ryśka Riedla w spektaklu "Skazany na bluesa".
03-09-2014
Katowice. Jutro koncert dla Tomka Kowalskiego w Śląskim
5 września na dużej scenie Teatru Śląskiego odbędzie się koncert "Gramy dla Tomka Kowalskiego - Skazani na bluesa i skazani na przyjaźń!", podczas którego wystąpią m.in. Renata Przemyk, Arkadiusz Jakubik i jego zespół Dr Misio oraz aktorzy TŚ.
27-08-2014
Słupsk. Za wyprawkę szkolną na "Królewnę Śnieżkę"
Słupski teatr Tęcza gromadzi wyprawki szkolne. Każdy, kto pomoże je skompletować, dostanie wejściówkę na przedstawienie.
25-08-2014
Katowice. Koncert dla Tomka Kowalskiego w Śląskim
Byliście na spektaklu "Skazany na bluesa" zrealizowanym w ubiegłym sezonie w Teatrze Śląskim w Katowicach? Jeśli tak, na pewno pamiętacie wspaniałą kreację Tomasza "Kowala" Kowalskiego jako Ryśka Riedla. W wakacje artysta uległ poważnemu wypadkowi i został sparaliżowany od pasa w dół.
20-08-2014
Poznań. Artyści przyjaciołom Holendrom - koncert pamięci i przyjaźni
6 września o godz. 19 w poznańskiej Wadze Miejskiej odbędzie się koncert upamiętniający ofiary katastrofy samolotu zestrzelonego nad Ukrainą w dniu 17.07.2014 roku. Koncert przygotowują śpiewacy Tomasz Raczkiewicz i Paweł Posadzy.
06-08-2014
Gdańsk. Marta i Piotr Jankowscy dla Wspólnoty Burego Misia
8 sierpnia w restauracji Kawior w Gdańsku-Brzeźnie kelnerami będą Marta i Piotr Jankowscy. Zebrane napiwki i fundusze zostaną przekazane na budowę nowego domu dla osób niepełnosprawnych w Osadzie Burego Misia pod Kościerzyną.
15-07-2014
Baśniowy głos wykluczonych
Znaniecki burzy stereotypy i włącza ludzi starych i sieroty do świata sztuki z korzyścią dla nas wszystkich - Dorota Oczak pisze o spektaklu "Pokolenie P: Prokofiew" w reż. Michała Znanieckiego w ramach projektu "Głos wykluczonych".
04-07-2014
Warszawa-Katowice. Artyści wspierają Tomka Kowalskiego
Artyści Must Be The Music wspierają Tomka Kowalskiego, który miał poważny wypadek na motocyklu. Specjalnie dla niego nagrali utwór "Nie tracę wiary".
03-07-2014
Wrocław. Pomóżmy dr Marcie Steiner
Dotarły do nas niepokojące wieści na temat dr Marty Steiner, cenionej antropolożki teatru z Zakładu Teorii Kultury i Sztuk Widowiskowych Uniwersytetu Wrocławskiego. W grudniu 2012 dr Steiner zapadła na zespół Guillaina-Barrégo. Rodzina i przyjaciele dr Marty Steiner zwracają się z prośbą o pomoc w sfinansowaniu Jej rehabilitacji.
01-07-2014
Katowice. Tomasz Kowalski sparaliżowany po wypadku
Jest kolejna informacja na temat stanu zdrowia Tomasza Kowalskiego, wcielającego się w rolę Ryszarda Riedla w spektaklu "Skazany na bluesa" w Teatrze Śląskim. Artysta, oprócz licznych obrażeń, doznał w wypadku poważnego uszkodzenia rdzenia kręgowego i jest sparaliżowany od pasa w dół. Będzie musiał poruszać się na wózku inwalidzkim.
16-06-2014
Kraków. Koncert niewidomych artystów z Lwowa
26 czerwca o godz. 19 w Teatrze Groteska odbędzie się unikalny koncert "Otworzyło się życie" w wykonaniu niewidomych wokalistów z Ukrainy i orkiestry Teatru Narodowego im. M. Zańkowieckiej.
14-06-2014
Łódź. Bajka dla dzieci dotkniętych przez los
Prapremierę bajki "Mój tata chce latać jak ptak" Davida Almonda pokaże w niedzielę Teatr Powszechny. Spektakl powstał w ramach edukacyjnej akcji "Dziecko w sytuacji", a na widowni zasiądą dzieci z rodzin dotkniętych bezrobociem.
14-06-2014
Warszawa. Spektakl dla Małgorzaty Braunek
We środę 23 lipca w Teatrze Dramatycznym odbędzie się spektakl "Persona. Marilyn" w reż. Krystiana Lupy, z którego całkowity dochód zostanie przekazany na leczenie chorej na nowotwór Małgorzaty Braunek. Aktorka zagrała w drugiej części tryptyku Lupy "Persona. Ciało Simone". Twórcy biorący udział w spektaklu zgodzili się zagrać tego dnia bez honorarium.
27-05-2014
Warszawa. Charytatywne "Metro" w obsadzie sprzed 23 lat
4 czerwca o godzinie 19:00, na deskach Teatru Studio Buffo, legendarny musical "Metro" w obsadzie sprzed 23 lat.
24-05-2014
Łódź. Maciej Stuhr przekaże 100 tys. zł na hospicjum
Pieniądze, które aktor przekaże Stowarzyszeniu "Łódzkie Hospicjum dla Dzieci", są formą zadośćuczynienia otrzymanego po wygranym procesie o ochronę dóbr osobistych.
14-05-2014
Walczą o uwolnienie Pavla Jurowa i Denisa Hryszczuka - podpisz ape
O więzionych w Słowiańsku artystów Pavla Jurowa i Denisa Hryszczuka upominają się zasłużeni rosyjscy twórcy i międzynarodowe grono działaczy kultury.
09-05-2014
Olsztyn. Ukraiński teatr gościnnie u Jaracza
W najbliższy poniedziałek, 12 maja spektakl Narodowego Akademickiego Teatru Dramatycznego im. Marii Zańkowieckiej z Kijowa na spektakl "Przypowieści o Iwanie, znalezione w malowanej skrzyni z napisami".
09-05-2014
Ukraina. Los młodego reżysera nadal nieznany
Ukraiński reżyser teatralny Pavel Yurov od dwóch tygodni jest przetrzymywany w Słowiańsku przez tzw. separatystów. Od 25 kwietnia nie ma z nim kontaktu. Nie wiadomo, w jakim jest stanie. W tej samej sytuacji jest Denis Hryszczuk, kurator, wolontariusz, z wykształcenia lekarz. Pomóżmy w ich uwolnieniu.
14-04-2014
Gdynia. Zaśpiewają dla Marka Pacuły
14 kwietnia o godz. 18 w Teatrze Miejskim w Gdyni odbędzie się koncert charytatywny dla Marka Pacuły pt. "Jak linoskoczek". Cały dochód z koncertu zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację Marka Pacuły, który od roku pozostaje w stanie śpiączki po rozległym udarze mózgu.
09-04-2014
Wrocław. Spektakl Znanieckiego z dziećmi
Trwają próby do muzycznego widowiska "Generation P: Prokofiew", który reżyser teatralny i operowy Michał Znaniecki przygotowuje wraz z dziećmi z Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania.
07-04-2014
Gdynia. Koncert dla Marka Pacuły
14 kwietnia o godz. 18 w Teatrze Miejskim w Gdyni odbędzie się koncert charytatywny dla Marka Pacuły pt. "Jak linoskoczek...", pod patronatem prezydenta Gdyni. Cały dochód z koncertu zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację Marka Pacuły, który uległ wypadkowi i pozostaje w śpiączce.
01-04-2014
Warszawa. Baj solidarny z osobami chorymi na autyzm
Teatr Baj na zaproszenie Fundacji SYNAPSIS przyłączył się do akcji Światowego Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu obchodzonego 2 kwietnia, a który rozpoczyna obchody Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu, jakim został ogłoszony kwiecień 2014 r.
31-03-2014
Kraków. Łaźnia Nowa blisko problemów Ukrainy
W teatrze Łaźnia Nowa można było poczuć atmosferę gorących wydarzeń na Ukrainie. W czasie koncertu "Solidarni z Ukrainą" wystąpił zespół Dakh Daughters Band. Tworzy go siedem ukraińskich aktorek, które były mocno zaangażowane w niedawne protesty przeciwko władzy na kijowskim Majdanie.
29-03-2014
Kraków. Wystąpią artystki Dakh Daughters Band
Artystki Dakh Daughters Band i zarazem aktorki teatru Dakh z Kijowa wystąpią w Krakowie. "Gazecie Wyborczej" opowiadają o występach na Euromajdanie oraz jak możemy pomóc Ukrainie.
28-03-2014
Kraków. Aktywistki z Majdanu wystąpią w sobotę w Nowej Hucie
Łaźnia Nowa chce przybliżyć krakowianom kulturę, tradycję i poglądy Ukraińców, a przy okazji pomóc tym, którzy zostali poszkodowani podczas niedawnych walk w Kijowie. Oprócz koncertu Dakh Daughters Band odbędzie się dyskusja na temat obecnej sytuacji na Ukrainie. Organizacje charytatywne będą jednak zbierać wolne datki na rzecz poszkodowanych na Majdanie
28-03-2014
Rzeszów. Artyści solidarni z Ukrainą
W niedzielę o godz. 19 w teatrze Maska w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru odbędzie się wieczór poezji ukraińskiej poetki Łesi Ukrainki. Wieczorne spotkanie ma być gestem solidarności z narodem ukraińskim.
27-03-2014
Kraków. Młode ukraińskie aktorki w Łaźni Nowej
Siedem młodych ukraińskich aktorek tworzących zespół muzyczno-kabaretowy Dakh Daughters Band wystąpi w sobotę w krakowskim Teatrze Łaźnia Nowa. Dochód z koncertu przeznaczony będzie dla poszkodowanych na Majdanie.
21-03-2014
Łódź. Arlekin dla chorych dzieci w akcji "Dotknij teatru"
Projekt z myślą o chorych dzieciach przygotował Teatr Arlekin z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru - Klinika Teatralna to zestaw czterech małych form teatralnych. Spektakle będą prezentowane dzieciom przebywającym aktualnie w szpitalach i ośrodkach opieki.
21-03-2014
Warszawa. Olbrychski odmawia grania w Moskwie
Piękny język Puszkina, Tołstoja, Czechowa i moich przyjaciół Okudżawy i Wysockiego zaczyna się kojarzyć z agresywną wojenną retoryką Pana Putina - pisze Daniel Olbrychski do Eugeniusza Ławreńczuka, dyrektora Polskiego Teatru w Moskwie. I odmawia grania głównej roli w spektaklu "Porwanie Europy", którego premiera jest planowana na maj.
18-03-2014
Warszawa. Grali i śpiewali dla Ukrainy
Artyści teatrów warszawskich, m.in. Urszula Dudziak, Daniel Olbrychski, Michał Urbaniak i Borys Szyc, wystąpili w poniedziałek na koncercie "Solidarni z Ukrainą". Impreza odbyła się w Teatrze Żydowskim.
18-03-2014
Gdańsk. "Zapiski z Majdanu" w Wybrzeżu
24 marca o godz. 19 w Teatr Wybrzeże odbędzie się czytanie sztuki dokumentalnej ukraińskich twórców teatralnych, dotyczącej wydarzeń, jakie miały miejsce na Majdanie w 2013 roku i na początku 2014. Twórcy byli nie tylko świadkami, ale i aktywnymi uczestnikami tych zdarzeń. Czytanie odbędzie się z wyświetlonym polskim tłumaczeniem.
17-03-2014
Bydgoszcz. Studenci Wydziału Wokalno-Aktorskiego AM bohaterom Majdanu
29 marca o godz. 24.00 w Katedrze Bydgoskiej pw. św. św. Marcina i Mikołaja odbędzie się koncert "Bohaterom Majdanu - Niebiańskiej Sotni".
17-03-2014
Warszawa. Znani artyści zaśpiewają dziś wieczorem dla Majdanu
Artyści i aktorzy warszawscy, m.in. Ewa Błaszczyk, Stanisława Celińska, Maryla Rodowicz, Urszula Dudziak, wystąpią dziś na koncercie charytatywnym, z którego dochód zostanie przekazany na pomoc medyczną dla ofiar starć na kijowskim Majdanie.
17-03-2014
Apel dramaturgów ukraińskich
15-03-2014
Warszawa. Wieczór poezji ukraińskiej w 200-lecie urodzin Tarasa Szewczenki
Słowa Szewczenki to słowa wolności - mówił ambasador Ukrainy w Polsce Markijan Malskyj w trakcie wieczoru poezji ukraińskiej w 200. rocznicę urodzin Tarasa Szewczenki. Przypomniał, że wiersze ukraińskiego wieszcza odczytywano na kijowskim Majdanie.
15-03-2014
Wrocław. Teatr Polski z Ukrainą
17 marca w Teatrze Polskim aktorzy przeczytają sztukę Marzeny Sadochy "Ptaki które jem" - to wydarzenie specjalne zorganizowane w ramach solidarności z narodem ukraińskim. To protest przeciw bezradności Europy wobec dramatycznych wydarzeń u naszych sąsiadów.
14-03-2014
Wrocław. Spektakl dla Ukrainy
Aktorzy z Teatru Arka podjęli decyzję, że wpływy z piątkowego spektaklu "Ucisz serce" przekażą Ukrainie.
11-03-2014
Warszawa. Artyści teatrów warszawskich "Solidarni z Ukrainą"
W poniedziałek 17 marca br. o 19.00 w Teatrze Żydowskim w Warszawie odbędzie się charytatywny koncert "Solidarni z Ukrainą". Cały przychód z koncertu zostanie przekazany na pomoc medyczną dla ofiar starć na Majdanie.
07-03-2014
Kraj. List otwarty polskich środowisk twórczych ws. Ukrainy
Zwracamy się do Pana, by w imieniu polskiego rządu zadeklarował pierwszy miliard euro na międzynarodowy fundusz pilnej pomocy dla nowej Ukrainy, oraz by polski rząd zachęcił naszych sojuszników do udziału w tym funduszu - twórcy do premiera Donalda Tuska.
05-03-2014
Kraj. Artyści razem z Ukrainą
Polscy filmowcy, pisarze i muzycy wysłali pismo do premiera Donalda Tuska, w którym apelują o finansowe wsparcie Ukrainy. Pod apelem podpisali się między innymi Jacek Bromski, Joanna Kos-Krauze i Maciej Stuhr.
04-03-2014
Warszawa. Artyści dla Ukrainy
Aktorzy i artyści estradowi m.in. Olgierd Łukaszewicz, Joanna Szczepkowska i Maryla Rodowicz wezmą udział w koncercie, z którego dochód zostanie przekazany na pomoc medyczną dla ofiar starć na kijowskim Majdanie. Koncert odbędzie się 17 marca w Teatrze Żydowskim.
03-03-2014
Wrocław. Artystycznie solidaryzowali się z Ukrainą
Bez przemówień, wielkich słów, za to z artystycznym zacięciem i ukraińską muzyką - tak w niedzielę Wrocławianie solidaryzowali się z narodem ukraińskim.
28-02-2014
Gniezno. "Ukrainna" artystycznie i solidarnie
W ramach akcji "Ukrainna" w środę (26 stycznia) przed Teatrem Fredry pokazano instalację artystyczną - performatywny pokaz dramatu współczensej ukraińskiej dramatopisarki Nedy Neżdany pt. "Kto otworzy drzwi?".
28-02-2014
Poznań. "Pojedynek" Peszków, który pomoże dzieciom
Jana i Błażeja Peszków zobaczymy w poniedziałek w Teatrze Polskim w spektaklu "Pojedynek -zabawa w detektywa". Ma on cel charytatywny - zebranie środków na pomoc dzieciom z Zespołu Szkół przy Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym Szpitalu Uniwersyteckim im. Wiktora Degi.
28-02-2014
Szczecin. Ukraińcy dziękują Polakom
Wystawa fotografii, występ chóru i spektakl "Śmierć Szewczenki" to atrakcje, jakie przygotował Związek Ukraińców w Polsce Oddział w Szczecinie, w ramach ogólnopolskiej akcji "Solidarnym z Ukrainą - dziękujemy".
27-02-2014
Mistrzowskie sztuki przyjemne i nieprzyjemne
"Mistrzowie"- taki jest temat dwudziestej, jubileuszowej edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych. Przygotowując ją, oczywiście jak każdy człowiek tworzący pod presją - a jubileusz jest przecież taką swoistą presją - z jednej strony bardzo chciałam, aby pojawiło się na nim coś wyjątkowego, z drugiej natomiast chciałam uciec od przeglądu, retrospekcji mistrzów, starając się, by nie wpaść w pułapkę banału. Rozwiązanie, jak to bywa, przyszło samo - dyrektor Ewa Pilawska zaprasza na festiwal.
26-02-2014
Bielsko-Biała. Artyści dla kijowskiego Majdanu
W Teatrze Polskim odbył się koncert "Artyści dla Majdanu". Zbiórka pieniędzy trwa, można wrzucać datki do puszek. Na scenie wystąpili m.in. aktorzy Teatru Polskiego, muzycy, artyści sceny kabaretowej.
26-02-2014
Gniezno. Teatr dla Ukrainy
Dziś o godzinie 17:30 Teatr Fredry zaprasza mieszkańców do uczestnictwa w instalacji teatralnej sztuki Nedy Neżdany pt. "Kto otworzy drzwi?".
22-02-2014
Bielsko-Biała. Koncert i pomoc dla kijowskiego Majdanu
Aktorzy Teatru Polskiego wystąpią 24 lutego w specjalnym koncercie poparcia dla kijowskiego protestu. Teatr organizuje też akcję zbierania datków. Dochód z koncertu oraz datki zostaną przekazane na Ukrainę za pośrednictwem Caritas Polska i przeznaczone na zakup leków i żywności.
22-02-2014
Kraków. Akcja dla Ukrainy
W sobotę o godz. 17 na Placu Szczepańskim aktorzy Starego Teatru odczytają świadectwa uczestników dramatycznych zdarzeń z Kijowa. Zgromadzeni będą mogli wyrazić solidarność z ukraińskim protestem.
22-02-2014
Kraków. Arie w umiarkowanym tempie
Minutą ciszy rozpoczęła się w czwartek w Teatrze im. Słowackiego pierwsza w tym roku odsłona Opera Rara, podczas której zaprezentowano "Admeto" Georga Friedricha Händla. W ten sposób uczczono pamięć ofiar starć w Kijowie.
22-02-2014
Zielona Góra. Teatr solidarny z Ukrainą
W piątek o godz. 20 Teatr Lubuski się zabarykadował. Instalacja ułożona z opon to znak solidarności z Ukraińcami. Zapłonęły świeczki. - Życzymy naszym przyjaciołom z Ukrainy, żeby wreszcie mieli normalny kraj - powiedział Robert Czechowski, dyrektor zielonogórskiej sceny. Pod teatr przyszło blisko 200 osób.
21-02-2014
Bielsko-Biała. Pomagają Ukrainie
W najbliższą sobotę w Teatrze Polskim wystawione zostaną puszki, do których zbierane będą pieniądze dla poszkodowanych w starciach na Ukrainie. Zbiórka publiczna potrwa tydzień.
21-02-2014
Olsztyn. Artyści z Teatru Jaracza będą wspierać kijowski Majdan
Olsztyńscy aktorzy nie chcą pozostawać obojętni wobec tego, co się dzieje na Ukrainie. Poniedziałkowe wydanie "Czytanek Marginesu" poświęcą twórczości ukraińskich i polskich pisarzy, która jest związana z przemianami za wschodnią granicą.
21-02-2014
Wrocław. Akcja dla kijowskiego Majdanu
2 marca odbędzie się happening upamiętniający pierwsze ofiary ukraińskiego protestu.
21-02-2014
Zielona Góra. Artyści solidarni z Ukrainą!
Lubuski Teatr w geście solidarności z Euromajdanem dziś o godz. 20 (piątek 21 lutego) organizuje wyjątkową akcję artystyczną.
20-02-2014
Warszawa. Salon Poezji Ukraińskiej
23 lutego o godz. 12.00 Teatr Polski organizuje specjalny Salon poezji poświęcony poezji ukraińskiej. Pretekstem do jego organizacji są oczywiście wydarzenia na Ukrainie.
19-02-2014
Olsztyn. Solidarni z Ukrainą
Zapraszamy na konferencję prasową, na której opowiemy o specjalnym wydaniu "Czytanek Marginesu" poświęconych wydarzeniom ostatnich dni na Ukrainie.
19-02-2014
Kraj. Zbiórka na rzecz protestujących na Ukrainie
Leki, środki opatrunkowe, żywność, ciepła odzież, śpiwory i koce, a także pieniądze - w całym kraju prowadzone są zbiórki pomocowe na rzecz Ukrainy. Dary na bieżąco wysyłane są m.in. na kijowski Majdan. Na Ukrainie są też polscy wolontariusze.
18-02-2014
Łódź. Koncert charytatywny w Teatrze Muzycznym
25 lutego koncert charytatywny "Znani Łodzianie - rodzinnie". W programie pokazy mody z udziałem znanych Łodzian oraz spektakl Hity Buffo z Nataszą Urbańską, Januszem Józefowiczem oraz Januszem Stokłosą i jego orkiestrą.
03-02-2014
Elbląg. Dary pojechały na Ukrainę
Dziś pierwszy transport darów od elblążan dla protestujących Ukraińców pojechał z wolontariuszami do Koszalina, tam zostanie wszystko przepakowane do większego samochodu i dostarczone z pozdrowieniami od wolnej Polski. Nadal, przez całą dobę dary serca można przynosić na portiernię Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu przy ul. Teatralnej 11.
03-02-2014
Kraków. Aukcja wiecznych piór i koncert charytatywny dla artystów
Wieczne pióra i zegarki należące do znanych osób będzie można wylicytować 16 lutego, podczas koncertu charytatywnego "Kocham, więc jestem", zorganizowanego przez Fundację Anny Dymnej "Mimo wszystko" i Filharmonię Krakowską.
03-02-2014
Szczecin. Offensywa Teatralna dla Ukrainy
Koncertem na zamkowym dziedzińcu zakończyła się w niedzielę akcja "Zachodnie Pomorze Ukrainie". Przez cały weekend szczecinianie mogli wspierać protestujących Ukraińców, także datkami i darami. Akcję współorganizowała Zachodniopomorska Offensywa Teatralna wraz ze Związkiem Ukraińców Polskich, Urzędem Marszałkowskim, Caritasem oraz lokalnymi samorządami.
01-02-2014
Szczecin. Finał akcji "Pomorze Zachodnie pomaga Ukrainie"
Koncerty, marsz przeciwko łamaniu praw człowieka, zbiórki darów - w weekend mieszkańcy Zachodniopomorskiego mogą wesprzeć Ukraińców. Finał akcji w niedzielę na Zamku. Po co to? Organizatorzy: - Kiedyś Europa pomagała nam, dziś my pomagamy innym. To naturalne, zwyczajnie ludzkie.
30-01-2014
Słupsk. Do Teatru Tęcza za karmę dla psa lub kota
Zima w pełni, mróz daje się odczuć nie tylko nam, ale i zwierzaczkom. Teatr Tęcza wraz z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami - Oddział w Słupsku organizuje kolejną akcję "Wejściówka za karmę".
29-01-2014
Elbląg. Teatr Sewruka solidarny z Ukrainą
Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu wspólnie z elbląskim Zarządem Oddziału Związku Ukraińców w Polsce organizują zbiórki leków i innych potrzebnych rzeczy, które zostaną przekazane uczestnikom protestów na Euromajdanie w Kijowie.
29-01-2014
Rusza akcja "Zachodnie Pomorze Ukrainie"
Ludzie sztuki, społecznicy, dziennikarze, osoby publiczne i przede wszystkim mieszkańcy ziem zachodnich, zjednoczmy się we wspólnej akcji "Zachodnie Pomorze Ukrainie". Nasze działania rozpoczynamy dzisiaj w kilkunastu miejscach województwa, a finał odbędzie się 2 lutego w Szczecinie w godz. 12.00 - 18.00. Inicjatorem akcji jest Zachodniopomorska OFFensywa Teatralna.
28-01-2014
Elbląg. Możesz pomóc protestującym Ukraińcom
Teatr im. Aleksandra Sewruka wraz z elbląskim oddziałem Związku Ukraińców w Polsce organizują zbiórkę darów, które trafią na Majdan. Potrzebne są leki, koce, śpiwory, kurtki i obuwie zimowe.
25-01-2014
Ukraiński teatr w areszcie
Majdan zamienił się w papierek lakmusowy. Jesteś związany z Majdanem? A może jest ci z nim nie po drodze, bo tu zbiera się tylko bydło? - w dwutygodniku.com relacje reżyserów, kuratorów i krytyków z ostatnich dni na Ukrainie
24-01-2014
Pomóż Ukrainie!
Inicjatywa Lubelskiego EuroMajdanu Kulturalnego spotkała się z szerokim odzewem w mieście, Polsce i Europie. W 24 godziny od podjęcia decyzji o organizacji Lubelskiego EuroMajdanu Kulturalnego swój akces do inicjatywy zgłosiło kilkudziesięciu twórców. Organizatorzy zapraszają w niedzielę, 26 stycznia od godz 12, pod Centrum Kultury. Zgłoś się i Ty. Pomóż Ukrainie!
24-01-2014
Apel Jurija Andruchowycza: Zbrodnia przeciw ludzkości
Po zapadnięciu zmroku po Kijowie zaczynają przemieszczać się nieznane grupy "ludzi po cywilnemu", które wyłapują przede wszystkim młodzież, szczególnie z symbolami Euromajdanu i Unii Europejskiej. Porywają ich, wywożą do lasów, gdzie rozbierają i katują na srogim mrozie. Dziwnym trafem, ofiarami takich zatrzymań najczęściej są młodzi artyści - aktorzy, malarze, poeci - pisarz Jurij Andruchowycz o sytuacji na Ukrainie.
23-01-2014
Bądźmy solidarni z Ukrainą!
Zaniepokojeni tragiczną sytuacją panującą na EuroMajdanie w Kijowie, przepełnieni lękiem o eskalację konfliktu chcemy, aby Lublin dał sygnał wsparcia dla działań demokratycznych naszych wschodnich sąsiadów. Środowisko artystyczne i kulturalne naszego miasta podjęło wspólną decyzję o charytatywnej organizacji Lubelskiego EuroMajdanu Kulturalnego "LEK".
16-01-2014
Łódź-Szczecin. Akcja teatralna Szwalni i Kany
Od 31 stycznia do 2 lutego akcja "Pobyt tolerowany" realizowana w Szczecinie przez Teatr Szwalnia i Ośrodek Teatralny Kana. To sugestywny projekt Weroniki Fibich, opisujący losy uchodźców w Polsce.
15-01-2014
Gniezno. Teatr dla WOŚP
Teatr Fredry włączył się w akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - aktorzy i pracownicy w kostiumach teatralnych przez weekend przebiegli ponad 20 km.
15-01-2014
Wrocław. "Dziady" na aukcji WOŚP
Teatr Polski włączył się w tegoroczne działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekazując na aukcję internetową podwójne VIP-owskie zaproszenie na premierę "Dziadów" w reż. Michała Zadary, która odbędzie się 15 lutego
10-01-2014
Legnica. Aktorskie małżeństwa zagrają dla Owsiaka
Dwie małżeńskie pary w zespole Teatru Modrzejewskiej: Katarzyna Dworak i Paweł Wolak oraz Magdalena Drab i Albert Pyśk, uczestniczyć będą w niedzielnym legnickim 22. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
10-01-2014
Sopot. Aktorzy zaśpiewają dla WOŚP
Z okazji 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Teatr Wybrzeże i Fundacja Pomysłodalnia zapraszają na koncert "Śpiewający aktorzy", który odbędzie się w niedzielę, 12 stycznia o godz. 12 na Scenie Kameralnej w Sopocie.
08-01-2014
Kraków. Charytatywny Koncert Wiedeński
Piąty i prawdopodobnie ostatni charytatywny Koncert Wiedeński dla Małych Serc odbędzie się w niedzielę w Teatrze im. Słowackiego. Austriacka orkiestra Camerata Salzburg zagra z myślą o pacjentach Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej w Prokocimiu.
30-12-2013
Sopot. Aktorzy zaśpiewają dla WOŚP
Czwarty już z kolei koncert charytatywny w wykonaniu aktorów trójmiejskich scen odbędzie się 12 stycznia na Scenie Kameralnej Teatru Wybrzeże w Sopocie.
16-12-2013
Poznań. Aktorzy Teatru Nowego pomagają Soni
Aby pomóc dwuletniej Soni chorej na zespół Retta, aktorzy Teatru Nowego pomalowali bombki choinkowe, które nabyć może każdy.
28-11-2013
Tarnów. Akcja z Mikołajem u Solskiego
Teatr im. Ludwika Solskiego zachęca ludzi dobrego serca do gestu serdeczności wobec najmłodszych i potrzebujących. Proponujemy objęcie mecenatem wydarzenia "Mikołajem Być", poprzez zakup biletów dla podopiecznych Domów Dziecka czy Warsztatów Terapii Zajęciowych w regionie tarnowskim.
11-10-2013
Warszawa. Oswoić raka w teatrze
Teatr Dramatyczny oraz fundacje Rak'n'Roll i Chustka przygotowały projekt, którego celem jest przełamanie stereotypów na temat choroby nowotworowej.
26-09-2013
Kielce. Teatr Tańca dla chorych dzieci
Tancerze zapoczątkowali akcję pomocy dla ciężko chorego Frania Filiżanka, imbryk, cukierek i lód na patyku - czyli tancerze Kieleckiego Teatru Tańca odwiedzili w środę w Szpitalu Dziecięcym w Kielcach dzieci cierpiące na schorzenia nowotworowe. To początek akcji dla ciężko chorego Frania.
26-09-2013
Tarnów-Ładna. Idąc na spektakl Talii można wspomóc Maję
2,5-latka walczy z nowotworem złośliwym oka. Przy okazji tarnowskiego festiwalu komedii trwa zbiórka na jej leczenie.
19-08-2013
Słupsk. Wejściówka do Tęczy za wyprawkę szkolną
Teatr Lalki Tęcza organizuje czwartą już edycję akcji "Tęczowa wyprawka szkolna". To już 27 akcja charytatywna Teatru Tęcza.
23-07-2013
Znaniecki szuka Leara
"Szukając Leara: Verdi" w reż. Michała Znanieckiego w Imparcie we Wrocławiu. Pisze Magda Piekarska w Gazecie Wyborczej - Wrocław.
22-07-2013
Szczecin. Opera na The Tall Ships Races pamięci ludzi morza
Koncerty Opery na Zamku na Cmentarzu Centralnym mają swoją niepowtarzalną atmosferę. W tym roku dochodzi jeszcze nietuzinkowy wybór repertuarowy - "Requiem" Alfreda Schnittkego i "Holzwege" Tomasza Sikorskiego. Wyjątkowy koncert "Tym, co nie powrócili z morza" 4 sierpnia.
19-07-2013
Opera jutra myśli o wczoraj
Współczesna kultura to nie raj dla starych ludzi. Barier jest wiele - to i ekonomia, i fizyczna niesprawność, i strach przed nowym, więc niezrozumiałym. Z ciekawością przyglądam się, jak Michał Znaniecki widowiskowo je burzy. I wciąga seniorów z wrocławskich Domów Pomocy Społecznej na operową scenę - pisze Magda Piekarska w Gazecie Wyborczej - Wrocław.
19-07-2013
Wrocław. Teatralne poszukiwanie Leara w domach spokojnej starości
Prapremiera "Szukając Leara: Verdi"w Imparcie to wieczór spotkań. Profesjonalni aktorzy spotykają się amatorami z domów opieki społecznej, Szekspir spotyka Verdiego, a publiczność spotyka się tematem starości.
15-07-2013
Wrocław. "Szukając Leara: Verdi" z mieszkańcami domów opieki
Blisko 40 mieszkańców domów opieki w podeszłym wieku wystąpi w sztuce "Szukając Leara: Verdi", której prapremiera odbędzie się w sobotę we wrocławskim Imparcie. Przedstawienie wpisuje się w przygotowania Wrocławia do objęcia tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 r.
05-07-2013
Drzemlikowice. Letnie warsztaty Teatru Formy
Integra-Letni Plener Twórców to integracyjne warsztaty teatralno-ceramiczne organizowane przez wrocławski Teatr Formy 14 do 21 lipca.
04-07-2013
Wrocław. Lear, Verdi i Znaniecki w domu pomocy
Trwają próby do najnowszej realizacji Michała Znanieckiego. "Szukając Leara: Verdi" to spektakl angażujący mieszkańców domów opieki społecznej podległych Miejskiemu Centrum Usług Socjalnych we Wrocławiu.
28-06-2013
Łódź. "Teatru (S)tworzenie" z dziećmi z domów dziecka
To projekt teatralno - edukacyjny realizowany przez Fundację - ależ Gustawie!, skierowany do dzieci i młodzieży z domów dziecka na terenie miasta.
20-06-2013
Kłodzko. "Daszeńka, czyli żywot szczeniaka" charytatywnie
30 czerwca, o godz. 16.00 na scenie Kłodzkiego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji odbędzie się spektakl dla dzieci pt "Daszeńka, czyli żywot szczeniaka. Spektakl połączony będzie ze zbiórką darów dla czworonogów.
17-06-2013
Gdańsk. Performance o przemocy
22 i 23 czerwca o godz. 20 w Domu Angielskim w Gdańsku odbędzie się performance Aurory Lubos "Akty".
15-06-2013
Toruń. "Pippi Pończoszanka" na leczenie Damiana
"Pippi Pończoszanka" - adaptacja klasycznej książki Astrid Lindgren była w sobotę ostatnia premierą sezonu 2012/13 w toruńskim teatrze im. Wilama Horzycy. Spektakl miał wyjątkowo charakter charytatywny - dochód przeznaczono na leczenie 17-letniego Damiana.
14-06-2013
Toruń. "Pippi" na zakończenie sezonu u Horzycy
W sobotę, 15 czerwca na scenie Teatru Wilama Horzycy w Toruniu odbędzie się premiera nowej adaptacji powieści Astrid Lindgren "Pippi Pończoszanka" wyreżyserowana przez Adama Biernackiego. Premierowy spektakl będzie miał charakter charytatywny.
10-06-2013
Toruń. Charytatywna premiera u Horzycy
Sobotnia premiera "Pippi Pończoszanki" w Teatrze Wilama Horzycy będzie miała wyjątkowy charakter. Całkowity dochód z premiery przeznaczony zostanie na rzecz Damiana Kwarcianego, podopiecznego Fundacji "Zdążyć z pomocą".
04-06-2013
Dolny Śląsk. Teatr dla ofiar nazizmu
Spektakl "Ludzie poza pamięcią/People out of memory", upamiętniający ofiary nazistowskich obozów pracy przymusowej w Twierdzy Kłodzkiej oraz w innych miejscach na Dolnym Śląsku pokazali 1 czerwca młodzi aktorzy Polski, Słowacji, Czech i Niemiec. W planie pokaz jeszcze dwóch spektakli.
04-06-2013
Wrocław. Piosenki z "Hair" na Wyspie Słodowej
Aktorzy Capitolu zaśpiewają 7 czerwca 2013 na Wyspie Słodowej w koncercie charytatywnym, wieńczącym wrocławski projekt edukacyjny "Kropla Afryki".
27-05-2013
Toruń. Charytatywna premiera "Pippi" u Horzycy
15 czerwca na honorowym miejscu w Teatrze im. Wilama Horzycy zasiądzie Damian Kwarciany. Niepełnosprawny chłopiec nigdy nie widział spektaklu na żywo. "Pippi Pończoszanka" będzie specjalnie dla niego.
09-05-2013
Słupsk. Charytatywny "Tomcio Paluch" w Tęczy
Solidaryzując się z 25 mieszkańcami naszego miasta, którzy kilka dni temu na skutek wybuchu gazu i pożaru straciły dach nad głową i dorobek całego życia, Teatr Lalki "Tęcza" zaprasza w najbliższą sobotę 11 maja o godz. 11 na spektakl charytatywny "Tomcio Paluch".
07-05-2013
Kraków. MOPS i Stary Teatr przeciwko wykluczeniu z kultury
Zanim wydadzą każdą złotówkę, długo ją oglądają. A mają na co - jedzenie, ubranie, proszek do prania... Ale wolą wydać na teatr. Są podopiecznymi MOPS-u i nie chcą być wykluczonymi z kultury - pisze Renata Radłowska w Gazecie Wyborczej - Kraków.
07-05-2013
Słupsk. "Tomcio" w Tęczy dla pogorzelców
W sobotę 11 maja o godz. 11 w Teatrze Lalki "Tęcza" odbędzie się spektakl charytatywny ("Tomcio Paluch") z którego 100 % dochodu z biletów zostanie przeznaczonych na pomoc pogorzelcom słupskiej kamienicy.
08-04-2013
Wrocław. Marek Torzewski zaśpiewa dla Przylądka Nadziei
W Operze Wrocławskiej na koncercie charytatywnym zaśpiewa dziś Marek Torzewski wraz z grupą taneczno-akrobatyczną FlyCube.
25-03-2013
Wrocław. Marek Torzewski zaśpiewa dla dzieci chorych na raka
Torzewski będzie gwiazdą gali charytatywnej, z której dochód zostanie przeznaczony dla podopiecznych fundacji "Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową".
13-03-2013
Poznań. Kleyff i "Słoma" w Ósemkach
14 marca o godz. 19 w Teatrze Ósmego Dnia odbędzie się koncert Jacka Kleyffa i Jerzego "Słomy" Słomińskiego. W trakcie koncertu prowadzona będzie publiczna zbiórka funduszy przeznaczonych na obronę i pomoc prawną dla ofiar "czyścicieli" poznańskich kamienic, w ramach akcji "Solidarni z lokatorami".
12-03-2013
Gorzów Wlkp. Dni Kultury z Bratem Albertem od piątku
Koło Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta zaprasza na szóstą edycję Dni Kultury z Bratem Albertem. To autorski pomysł pracowników i członków gorzowskiego Koła Towarzystwa mający na celu integrację bezdomnych ze społeczeństwem. W programie sprzedaż książek, film i teatr.
08-03-2013
Poznań. Środowiska kultury "solidarne z lokatorami"
W tegoroczną akcję "Solidarni z lokatorami" w dniach 14-17 marca włączą się poznańskie środowiska kultury. Będą one zbierać pieniądze na wsparcie lokatorów usuniętych z mieszkań przez "czyścicieli" kamienic, czyli wyspecjalizowane firmy, działające na zlecenie ich właścicieli.
07-03-2013
Poznań. Wesprzyj inicjatywę "Solidarni z lokatorami"
W dniach od 14 do 17 marca odbędzie się pierwsza odsłona "Solidarnych z lokatorami" - inicjatywy poznańskiego środowiska kultury skupionego wokół Otwartego Forum Kultury. W zbiórkę funduszy na pomoc prawną dla lokatorów zaangażować może się każda poznańska instytucja i organizacja kulturalna, każdy/a artysta/ka, animator/ka, czy uczestnik/czka kultury.
16-02-2013
Kraków. Licytacja cennych piór
Jutro o godz. 17 odbędzie się w Filharmonii Krakowskiej licytacja piór należących m.in. do reżysera Andrzeja Wajdy, prezydenta Bronisława Komorowskiego i aktora Janusza Gajosa. Pieniądze zebrane z charytatywnej aukcji zostaną przeznaczone dla potrzebujących artystów.
08-02-2013
Kielce. Artyści dla chorego Pawła
Kilkunastu artystów, muzyków, aktorów i kabareciarzy przez trzy dni będzie występowało w kieleckim klubie Pooder, by uzbierać pieniądze dla chorego na białaczkę Pawła.
05-02-2013
Wrocław. Fotografia teatralna na dobroczynnej aukcji
5 lutego w klubie Firlej odbędzie się koncert organizowany przez Natalię Grosiak z Mikromusic oraz aukcja "Panny z dobrych domów na rzecz bezdomnych zwierząt". Na aukcji znajdzie się zdjęcie Krzysztofa Bielińskiego z nowego spektaklu w Teatrze Współczesnym.
02-02-2013
To był sentymentalny powrót nas deski
- "Honeymoon" to historia trzech współczesnych kobiet i opis ich relacji z mężczyznami. Akcja "Piękna, bo zdrowa" namawia kobiety do badania się pod kątem raka szyjki macicy i raka jajników. To ważne, by kobiety się badały. Część dochodu ze sprzedaży biletów naszego spektaklu zostanie przeznaczona na cele statutowe Organizacji Kwiat Kobiecości, której jestem ambasadorką - mówi aktorka NATALIA LESZ.
01-02-2013
Kraków. Koncert charytatywny w filharmonii
PAP oraz Fundacja Anny Dymnej "Mimo Wszystko" mają zaszczyt zaprosić Państwa na muzyczne wydarzenie, które odbędzie się już 17 lutego w Filharmonii Krakowskiej.˙
31-01-2013
Kraków. Pióra Jandy, Preisnera i Wajdy na aukcji u Dymnej
Krystyna Janda, Andrzej Wajda, Zbigniew Preisner, ks. kardynał Stanisław Dziwisz, Andrzej Sapkowski, Bronisław Komorowski, Donald Tusk i wielu innych znanych ludzi podarowało swoje wieczne pióra na rzecz aukcji charytatywnej zorganizowanej przez Fundację Anny Dymnej "Mimo Wszystko".
29-01-2013
Kraków. Aukcja i koncert charytatywny
Wieczne pióra ofiarowane m.in. przez prezydenta Bronisława Komorowskiego, aktorkę Krystynę Jandę i metropolitę krakowskiego kard. Stanisława Dziwisza będzie można kupić 17 lutego na akcji towarzyszącej koncertowi charytatywnemu "Miłość rodzi miłość" w Filharmonii Krakowskiej.
21-01-2013
Słupsk. Wejściówka na spektakl Tęczy za karmę
Teatr Lalki Tęcza od wielu lat współpracuje ze słupskim oddziałem Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. W dniach 21 stycznia - 1 lutego teatr, któremu nie jest obojętny los zwierząt, organizuje kolejną akcję "Pomagamy zwierzętom".
12-01-2013
Sopot. Aktorzy i dzieci zaśpiewają dla WOŚP
Z okazji 21. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy stowarzyszenie In gremio i Teatr Wybrzeże zapraszają na charytatywny koncert "Śpiewający aktorzy. Piosenka francuska", który odbędzie się w najbliższą niedzielę o godzinie 12 na Scenie Kameralnej w Sopocie. Wstęp za wrzutę do puszki.
10-01-2013
Łódź. WOŚP z lalkami Arlekina
13 stycznia w Publicznym Gimnazjum nr 37 przy ul. Jarosławskiej 29 po raz 21. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Z tej okazji Teatr Arlekin przygotował wystawę lalek teatralnych, która wypełni jedną z klas gimnazjum.
09-01-2013
Sopot. Aktorzy zaśpiewają dla WOŚP
Z okazji 21. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy stowarzyszenie In gremio i Teatr Wybrzeże zapraszają na charytatywny koncert "Śpiewający aktorzy. Piosenka francuska", który odbędzie się 13 stycznia o godz. 12 na Scenie Kameralnej w Sopocie. Wstęp za wrzutę do puszki.
08-01-2013
Tarnów. Teatr zagra z Orkiestrą Owsiaka
Jak co roku, w drugą niedzielę stycznia, zagra w całej Polsce Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W działania Orkiestry włącza się Teatr im. Solskiego.
14-12-2012
Solidarność aktorów
- Fundacja to było jej marzenie. Daria zawsze powtarzała, że jak już wyzdrowieje, to będzie wiedziała co robić - wspomina Dorota Landowska, prezes Fundacji im. Darii Trafankowskiej. Nie wyzdrowiała. Fundacja od 5 lat pomaga aktorom, których rola na scenie dobiegła końca, a ich życie lub zdrowie są zagrożone.
05-12-2012
Warszawa. Artyści malują bombki na licytację
Kolejny raz Ważne Osoby własnoręcznie malują bombki choinkowe na licytację.
05-12-2012
Tarnów. Aktorzy czytają najmłodszym
Aktorzy Teatru im. Solskiego po raz kolejny włączyli się do kampanii "Cała Polska czyta dzieciom".
05-10-2012
Lublin. VIPy w spektaklu charytatywnym
"Jeżozwierze i inne osobliwości"- to spektakl, który zobaczymy już w piątek w Filharmonii Lubelskiej. Widowisko niecodzienne, gdyż w obsadzie aktorskiej pojawią się m.in. przedstawiciele władz samorządowych i wojewódzkich
14-06-2012
Toruń. Ewa Błaszczyk gwiazdą koncertu charytatywnego
Aktorka i piosenkarka Ewa Błaszczyk zaśpiewa w Toruniu na koncercie charytatywnym na rzecz Zuzanny Gorońskiej i Eweliny Świerad.
25-04-2012
Tarnów. Piosenki Gaertner w koncercie dla Gaertner
Są jeszcze bilety na zapowiadany koncert z cyklu "Solski o Aktorzy Śpiewają". Tym razem zespół zaśpiewa piosenki z muzyką Katarzyny Gaertner. A dochód zostanie przeznaczony dla artystki.
24-04-2012
Tarnów. Charytatywnie dla Katarzyny Gaertner
Z inicjatywy dyrekcji Tarnowskiego Teatru im. Ludwika Solskiego 29 kwietnia o godz. 19:00 na Dużej Scenie odbędzie się koncert z cyklu "Solski o..." Tym razem aktorzy teatru zaśpiewają piosenki z muzyką Katarzyny Gaertner. Dochód z koncertu przeznaczony zostanie dla Artystki, której dom w Komaszycach spłonął kilka tygodni temu.
23-04-2012
Kraków. Charytatywnie u Słowackiego
305 tys. zebrało stowarzyszenie "Tak, Kraków" na budowę domów dla rodzin Nowaków poszkodowanych w ubiegłorocznym wypadku awionetki. Kwotę ogłoszono podczas niedzielnego charytatywnego koncertu w Teatrze Słowackiego.
21-04-2012
Tarnów. Teatr im. Solskiego dla Katarzyny Gaertner
Z inicjatywy dyrekcji Teatru 29 kwietnia o g. 19 na Dużej Scenie odbędzie się koncert z cyklu "Solski o...". Tym razem aktorzy zaśpiewają piosenki z muzyką Katarzyny Gaertner. Dochód z koncertu przeznaczony zostanie dla Artystki.
18-04-2012
Łódź. Akcja charytatywna na rzecz bezdomnych zwierząt
22 kwietnia w Teatrze Piccolo odbędzie się impreza charytatywno-kulturalna "Adoptuj miłość, zamiast ją kupować", organizowana ze Strażą dla Zwierząt - Okręgiem Łódzkim oraz Stowarzyszeniem Robotników Chrześcijańskich.
16-04-2012
Gdynia. Koncert dla Ani Iwasiuty w Miejskim
16 kwietnia w Tea-tralnej odbędzie się wieczór charytatywny dedykowany Ani Iwasiucie, w którym na jednej scenie wystąpią śpiewający aktorzy trójmiejskich teatrów, muzycy oraz zespoły. Gorąco zachęcamy Państwa do wsparcia duchowego, a przede wszystkim finansowego zmagań Ani z ciężką chorobą.
14-04-2012
Kraków. Pomóżmy Nowakom! - koncert charytatywny w Teatrze Słowackiego
Serdecznie zapraszamy do udziału w wyjątkowym koncercie charytatywnym, z którego dochód jest przeznaczony na odbudowę domów, jakie w sierpniu ubiegłego roku utraciły dwie wieloosobowe rodziny Nowaków z Nowej Huty, w wyniku pożaru wywołanego katastrofą awionetki
14-04-2012
Gdynia. Aktorzy zaśpiewają dla koleżanki
W gdyńskiej Tea-tralnej w sobotę i poniedziałek (14 i 16 kwietnia) odbędą się dwa koncerty charytatywne, z których dochód przekazany zostanie Annie Iwasiucie, na leczenie i rehabilitację. Ania to młoda gdyńska aktorka, której karierę przerwała ciężka choroba.
12-04-2012
Katowice. Koncert operowy w szpitalu
Pacjenci Samodzielnego Szpitala Klinicznego nr 5 w Katowicach mogli wysłuchać, 11 kwietnia operowego koncertu w wykonaniu artystów z Katowickiej Akademii Muzycznej.
23-03-2012
Zielona Góra. Spektakl charytatywny w Lubuskim
W "Balladzie o Królu Zębobulu" grają nauczyciele z zielonogórskiego przedszkola "Chatka Puchatka", w następny przedstawieniu rodzice przedszkolaków. Cel szczytny, pomoc chorym dziewczynkom.
21-03-2012
Bydgoszcz. Znani aktorzy walczą o przyszłość dzieciaków
Aktorzy Daria Widawska, Tamara Arciuch, Bartłomiej Kasprzykowski i Piotr Grabowski spotkali się z podopiecznymi Akademii Przyszłości z Bydgoszczy. Opowiadali o swojej pracy, pasjach. Obiecali też pomóc podopiecznym Akademii.
21-03-2012
Lublin. Przebudzenie "Śpiącej królewny" dla kliniki Budzik
- Nie mam ambicji, żeby przekazywać dzieciom coś szczególnego tą historią. Lubię klasykę. Lubię opowieści, w których są zawarte uniwersalne prawdy - wyznaje Czesław Sieńko, reżyser "Śpiącej królewny". Premiera w Teatrze Andersena 24 marca. Zamiast kwiatów datki na klinikę dzieci w śpiączce.
08-03-2012
Kielce. Tancerze tancerzom
Ludowa wyszywanka, oprawione zdjęcia tancerzy, figurka baletnicy - m.in. te przedmioty znalazły wczoraj nowych właścicieli, którzy nie szczędzili grosza w charytatywnej aukcji, jaka odbyła się w Kieleckim Teatrze Tańca.
01-03-2012
Kielce. Tańcem pomogą niepełnosprawnym
Kielecki Teatr Tańca wystąpi w przyszłym tygodniu specjalnie dla niepełnosprawnym tancerzy. Pieniądze zebrane z charytatywnej imprezy, trafią na zakup wózków inwalidzkich.
23-02-2012
Polskie Radio. Koncert "Gdy aktor zachoruje"
26 lutego w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego odbędzie się wyjątkowy koncert charytatywny "Gdy aktor zachoruje", którego współorganizatorem jest Teatr Polskiego Radia. Radiowa Jedynka zaprasza na jego retransmisję 4 marca o godz. 21.05.
20-02-2012
Gdynia. Zaśpiewają dla Anny Iwasiuty
20 lutego o godz. 19 w Blues Clubie w Gdyni odbędzie się koncert charytatywny "Dla Ani", dedykowany młodej aktorce Annie Iwasiucie, zmagającej się obecnie z ciężką chorobą.
18-02-2012
Lublin. "Niedźwiedź" charytatywnie
W niedzielę warto wybrać się na spektakl "Niedźwiedź" Teatru Enigmatic. Każdy, kto kupi bilet, czyli cegiełkę będzie mógł pomóc chorym osobom w dostępie do leczenia i rehabilitacji.
30-01-2012
Gdańsk. Teatr Zielony Wiatrak zagra dla Roberta
W poniedziałek 30 stycznia w Teatrze w Blokowisku na Zaspie odbędzie się wyjątkowy spektakl "Kręgli" Teatru Zielony Wiatrak, zadedykowany Robertowi Paluchowskiemu, założycielowi i kierownikowi artystycznemu Teatru Realistycznego ze Skierniewic.
11-01-2012
Poznań. Licytacja na rzecz Fundacji Burego Misia
Fundacja Sceny na Piętrze Tespis w Poznaniu po raz 20. zaprosiła widzów na charytatywny Wieczór Pastorałkowy. Było to ostatnie spotkanie w tej formule.
09-01-2012
Pomorze. Orkiestra zagrała z pompą
Morsy, aktorzy, rekonstruktorzy historyczni, muzycy, fryzjerzy, marynarze, studenci i setki tysięcy mieszkańców Pomorza zagrały w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.
04-01-2012
Sopot. Koncert WOŚP na Scenie Kameralnej
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to pospolite ruszenie wszystkich ludzi dobrej woli. Kolejny rok z rzędu nie zabraknie wśród nich artystów praktycznie wszystkich trójmiejskich scen teatralnych, którzy wystąpią na wyjątkowym koncercie "Śpiewający aktorzy. Alternatywny śpiewnik patriotyczny".
02-01-2012
Sopot. Śpiewający aktorzy na Scenie Kameralnej
Z okazji 20. edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Pomysłodalnia, stowarzyszenie In gremio we współpracy z Teatrem Wybrzeże przygotowują się do wielkiego, muzycznego wydarzenia na Scenie Kameralnej w Sopocie.
14-12-2011
Kraków. Tytus, Romek i A'Tomek dla Siemachy
20 grudnia o godzinie 19.00 w Teatrze Ludowym w Krakowie odbędzie się premiera nietypowego przedstawienia. Tego dnia pracownicy Centrum BPO Capgemini wystawią spektakl pt. "Ychu-Dychu, czyli Tytus, Romek i A'Tomek", oparty na słynnych komiksach Papcia Chmiela, czyli Henryka Chmielewskiego.
12-12-2011
Bielsko-Biała. Politycy charytatywnie na scenie
Posłowie, radni, urzędnicy, politycy, wójtowie, eurodeputowana wystąpili w niedzielę na deskach Teatru Polskiego w premierze charytatywnego przedstawienia "Lady Robin Hood" w reżyserii Tomka Szulakowskiego.
10-12-2011
Częstochowa. Premiera "Tylko noc..." na Gali Wolontariatu
W poniedziałek 12 grudnia o godz. 17 odbędzie się w MDK przy ul. Łukasińskiego 68 VI Gala Częstochowskiego Wolontariatu. W programie najnowsze dzieło teatru integracyjnego ALA. Wstęp wolny.
05-12-2011
Częstochowa. Aktorzy z chorymi w kalendarzu
Na każdej karcie osoba, której życie naznaczyła choroba nowotworowa, oraz aktor częstochowskiej sceny. Kalendarz na 2012 r. "Gramy o życie" wydają wspólnie: Akademia Walki z Rakiem, Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej i Teatr im. Mickiewicza.
02-12-2011
Poznań. Ósemki zagrają dla Robka Paluchowskiego
Robek Paluchowski - najbarwniejsza postać Skierniewic, nasz teatralny przyjaciel, od wielu miesięcy walczy o zdrowie. W całym kraju mają miejsce wydarzenia teatralne w ramach akcji "Solidarni z Robkiem". Teatr Ósmego Dnia zaprasza 2 grudnia o godz. 19 na charytatywny spektakl "Teczki", grany dla Robka.
01-12-2011
Polkowice. Inauguracja akcji Konwój Muszkieterów
W sobotę 3 grudnia w Polkowicach wystąpi Teatr Wariaté ze spektaklem zatytułowanym "Zimowa Układanka". Trupa teatralna oprócz Polkowic zawita do Bolesławca i Świdnicy.
01-12-2011
Wrocław. Zatańczą dla Moniki
W Centrum Inicjatyw Artystycznych (ul. Sienkiewicza 8a) w sobotę o godz. 18.30 zaplanowano pierwszą odsłonę projektu "Wrocław tańczący". To impreza charytatywna na rzecz Moniki Hoczyk zorganizowana przez wrocławskie środowisko taneczne oraz Julię Hoczyk, córkę Moniki.
25-11-2011
Szczecin. "Koniec" Becketta dla Robka Paluchowskiego
Teatr ABANOIA i Centrum Kultury MANUARTEFAKTURA zapraszają na monodram "Koniec" na podstawie Samuela Becketta w wykonaniu Bartosza Mazurkiewicza (Teatr KOD, Dębno) w reż. Anatola Wierzchowskiego.
19-11-2011
Poznań. Teatr Ósmego Dnia solidarny z Robkiem Paluchowskim
2 grudnia o godz. 19 Teatr Ósmego Dnia zaprasza na spektakl "Teczki". Tym razem zagramy go w wyjątkowej sprawie - dla naszego teatralnego przyjaciela Robka Paluchowskiego z Teatru Realistycznego ze Skierniewic, który od wielu miesięcy walczy o zdrowie.
18-11-2011
Częstochowa. Dla Roberta Paluchowskiego
W piątek 18 listopada Teatr S. zaprasza na monodram "M" w wykonaniu Anny Biernackiej. Aktorka zapowiada, że spektakl będzie formą artystycznej i finansowej pomocy choremu Robertowi Paluchowskiemu z Teatru Realistycznego. Początek o godz. 20. Bilety: 15 zł.
18-11-2011
Wrocław. "Wrocław tańczący" charytatywnie
To pierwsza odsłona projektu, będąca jednocześnie imprezą charytatywną dla Julii Hoczyk. Impulsem do zorganizowania programu stała się choroba nowotworowa znanej warszawskiej nauczycielki Moniki Hoczyk.
16-11-2011
Częstochowa. Spektakl dla Robka
Robert Paluchowski, założyciel Teatru Realistycznego, zmaga się z ciężką chorobą. Anna Biernacka swoim spektaklem wspiera akcję "Solidarni z Robkiem".
30-08-2011
Wrocław. Koncert "Solidarni z Martą"
Marta Świątek, aktorka i wiolonczelistka, rok temu uległa groźnemu wypadkowi na scenie kaliskiego teatru podczas prób do spektaklu. Doznała poważnych obrażeń kręgosłupa i miednicy. Artyści teatrów polskich pod patronatem Teatru Muzycznego Capitol solidaryzują sie z Martą zapraszając na koncert.
13-05-2011
Gorzów. Wlkp. Teatr dla hospicjum
Tegoroczna edycja tej kampanii Pola Nadziei organizowanej przez Hospicjum św. Kamila odbywa się pod hasłem "Gorzów miastem wrażliwości". W akcję włącza się Teatr im. Osterwy.
11-05-2011
Gdańsk. Artyści wspierają Japonię
82 sprzedane bilety i ponad 2 tys. zł zebrane dla poszkodowanych podczas trzęsienia ziemi i tsunami w Japonii. To bilans niedzielnej imprezy "Gdańsk dla Japonii", zorganizowanej przez Teatr Amareya i Stowarzyszenie Amareya Art.
06-05-2011
Gdańsk. Artyści dla Japonii w synagodze
W niedzielę w Nowej Synagodze odbędzie się jednodniowa impreza charytatywna "Gdańsk dla Japonii", zorganizowana przez Teatr Amareya oraz trójmiejskich i japońskich artystów.
04-05-2011
Gdańsk. Taniec i muzyka dla Japonii
8 maja w Synagodze Nowej odbędzie się impreza charytatywna wspierająca poszkodowanych trzęsieniem ziemi w Japonii "Gdańsk dla Japonii".
02-05-2011
Toruń. Koncert charytatywny na rzecz Japonii
Symfoniczny koncert charytatywny na rzecz ofiar niedawnego trzęsienia ziemi w Japonii organizuje we wtorek marszałek województwa kujawsko-pomorskiego. W programie utwory współczesnego polskiego kompozytora Mieczysława Weinberga, wykonywane przez 130 muzyków.
14-04-2011
Kinga Preis zachęca do przekazywania 1 proc. podatku
- Polacy pomagają w sytuacjach nadzwyczajnej mobilizacji. Gorzej jest z pamiętaniem o potrzebujących na co dzień - mówi Kinga Preis, aktorka i ambasador Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci. Rozmowa z aktorką w Gazecie Wyborczej - Wrocław.
11-04-2011
Warszawa. W Teatrze Wielkim uczczono pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej
Uroczysty koncert poświęcony pamięci ofiar katastrofy pod Smoleńskiem odbył się w niedzielę w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej. Udział w nim wzięli prezydent Bronisław Komorowski z małżonką, przedstawiciele rodzin ofiar katastrofy, minister kultury Bogdan Zdrojewski.
05-04-2011
Kraków. Żuraw Jana Peszka dla Kesennumy
Jan Peszek podpisał w poniedziałek żurawia, który pofrunie do mieszkańców zniszczonej przez trzęsienie ziemi Japonii.
30-03-2011
Kraków. Żuraw Grabowskiego na pomoc dla Kesennumy
Zapuściliśmy wczoraj żurawia do garderoby teatralnej Andrzeja Grabowskiego. Papierowy ptak z podpisem aktora dołączył do stada żurawi, które od trzech tygodni zbieramy dla mieszkańców Kesennumy.
19-03-2011
Kraków. Specjalny spektakl z datkami dla Japonii
Wczoraj w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej "Manggha" odbył się specjalny spektakl. Całkowity dochód z biletów muzeum przeznaczyło na pomoc mieszkańcom miasteczka Kesennuma. Krakowianie wsparli wczoraj jej mieszkańców, tłumnie uczestnicząc w spektaklu w muzeum Manggha.
17-03-2011
Wrocław. Pomóżmy polskim artystom z Sendai
Dwoje grafików - Ewa Hadydoń i Nyogen Nowak - przed 20 laty wyjechali z Wrocławia do Japonii. W trzęsieniu ziemi stracili dom i dorobek życia. Ich przyjaciele z Polski chcą im pomóc, organizując aukcję dzieł artystów.
16-03-2011
Kraków. Spektakl dla Japonii
Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha przekaże dochód z piątkowego spektaklu japońskiej sztuki scenicznej Shinnai i Buyo na pomoc dla poszkodowanej w kataklizmie miejscowości Kesennuma.
10-02-2011
Kraków. Koncert charytatywny i aukcja przedmiotów na szczęście
Koncert charytatywny i aukcja przedmiotów na szczęście, z której dochód przeznaczony zostanie na leczenie krakowskich artystek, organizuje w niedzielę w Krakowie Fundacja Anny Dymnej "Mimo wszystko" i Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie.
10-12-2010
Kraków. Charytatywny Piotruś Pan na scenie Ludowego
Bajkowy świat Piotrusia Pana według Capgemini - czyli charytatywne przedstawienie grupy teatralnej pracowników BPO Capgemini w Teatrze Ludowym w Krakowie
02-12-2010
Bielsko-Biała. Banialuka dla chorych dzieci
Aktorzy Teatru Lalek Banialuka pod postacią radosnych aniołków i psotnych diabełków czterokrotnie odwiedzą Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej (pierwsze spotkanie odbyło się 1 grudnia).
27-09-2010
Słupsk. Charytatywny "Pan Kotowski" w Tęczy
2 października o godz. 11 w Teatrze Lalki Tęcza odbędzie się spektakl charytatywny ("Pan Kotowski"), z którego dochód przeznaczony będzie dla Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami Oddział w Słupsku.
27-09-2010
Słupsk. Charytatywny "Pan Kotowski" w Tęczy
2 października o godz. 11 w Teatrze Lalki Tęcza odbędzie się spektakl charytatywny ("Pan Kotowski"), z którego dochód przeznaczony będzie dla Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami Oddział w Słupsku.
20-05-2010
Wrocław. Koncert charytatywny solistów Opery
Najpiękniejsze arie i duety zaśpiewają soliści Opery Wrocławskiej na koncercie charytatywnym w Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego (pl. Uniwersytecki 1). Dochód z piątkowego koncertu (21 maja) będzie przeznaczony na leczenie dziedz wrodzonymi wadami serca.
18-05-2010
Warszawa. Emilian Kamiński w akcji "Równi i razem"
Wczoraj rozpoczął się Tydzień Polski w Roku Walki z Ubóstwem. Obchody tygodnia zakończy piknik pod hasłem "Równi i razem", na którym zaprezentują się placówki dla osób niepełnosprawnych i dzieci, a także organizacje pozarządowe takie jak ATD Czwarty Świat czy Bank Żywności. Swój udział w pikniku potwierdzili polscy ambasadorzy projektu dla osób o niskim statusie społecznym, m.in. aktor i reżyser teatralny Emilian Kamiński.
05-01-2010
Warszawa. Orkiestra zagra dla dzieci chorych na raka
Arka Noego na scenie, złota kura Krystyny Jandy na Allegro i labradory na ulicach. W niedzielę XVIII finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
24-11-2009
Łódź. Aukcja na rzecz chorych dzieci u Pinokia
Teatr Pinokio i Fundacja Gajusz zapraszają na mikołajkową aukcję lalek połączoną z prezentacją spektaklu "Pinokio" w reżyserii Konrada Dworakowskiego.
14-04-2009
Słupsk. Tęcza zagra dla poszkodowanych w pożarze
W związku z ogłoszoną żałobą narodową dochód z jutrzejszego spektaklu "Nieznośne Słoniątko" (na zdjęciu) o godz. 10, zostanie przeznaczony na rzecz osób poszkodowanych w pożarze budynku w Kamieniu Pomorskim.
28-01-2009
Wigry. Charytatywny bal maskowy w klasztorze
7 lutego o g. 19 w klasztorze wigierskim odbędzie się charytatywny bal maskowy na który zapraszają dzieci z Domu Dziecka w Pawłówce i Dom Pracy Twórczej.
28-06-2008
Gdańsk. Edyta Jungowska u chorych dzieci
Karol narysował uśmiechniętego prosiaczka, Ania dziewczynkę, też z uśmiechem. W piątek dzieci z Kliniki Kardiologii Dziecięcej i Wrodzonych Wad Serca w Akademickim Centrum Klinicznym w Gdańsku rysowały uśmiechy na plakatach, które pojadą na wystawy do innych chorych dzieci. Do Gdańska na wspólne rysowanie przyjechała aktorka Edyta Jungowska [na zdjęciu], znana z roli Bożenki w serialu "Na dobre i na złe".
19-05-2008
Warszawa. Artyści malują podkoszulki dla chorych dzieci
14-08-2007
Warszawa. Małgorzata Foremniak dzieciom chorym na raka
Małgorzata Foremniak [na zdjęciu] jako znana i lubiana aktorka postanowiła wykorzystać swoją popularność w szczytnym celu: wzięła udział w przygotowaniu pierwszej w Europie olimpiady dla dzieci chorych na raka.
19-12-2006
Warszawa. Edyta Olszówka dla chorych dzieci
"Parafrazując słowa księdza Twardowskiego: Śpieszmy się kochać dzieci, tak szybko odchodzą" - tymi słowami rozpoczęła spotkanie ze zwycięzcami internetowej aukcji charytatywnej Edyta Olszówka [na zdjęciu], Marysia z serialu "Samo życie".
13-10-2006
Warszawa. Charytatywny "Ostry dyżur poetycki"
02-06-2006
Poznań. Aktorki czytały bajki chorym dzieciom
Buuum! Balon Dawida pękł właśnie wtedy, kiedy aktorka Antonina Choroszy powiadomiła dzieci z oddziału onkologicznego, że dwór Śpiącej Królewny zaśnie na 100 lat. Mali pacjenci zdębieli. - Spokojnie, wyśpią się i wstaną - uspokajała Krystyna Feldman [na zdjęciu].
11-02-2006
Bytom. Koncert charytatywny w Operze Śląskiej
Pamięci ofiar tragicznych wydarzeń na terenie Międzynarodowych Targów Katowickich będzie poświęcony koncert w Operze Śląskiej. Dochód z imprezy zostanie przekazany rodzinie bytomskiego policjanta, który zginął w katastrofie.
02-02-2006
Gdynia. Koncert charytatywny w Muzycznym
4 lutego o g. 19 w Teatrze Muzycznym w Gdyni odbędzie się koncert charytatywny "Błogosławieni... pieśni gospel" zadedykowany poszkodowanym katowickiej katastrofy i rodzinom ofiar.
29-09-2005
Łódź. Koncert dla chorych dzieci w Wielkim
Fundacja Gajusz organizuje koncert "Głosy dla hospicjów". Impreza odbędzie się w Teatrze Wielkim w Łodzi 8 października, a udział w niej zapowiedzieli m.in.: Krzysztof Krawczyk, Łódzki Chór Gospel i KG Band oraz Klara, dziewczyna, która ozdrowiała z choroby nowotworowej i dr Łukasz Przysło - lekarz hospicjum.
11-01-2005
Opole. Aktorzy dla chorych dzieci
Aktorzy opolskich lalek Barbara Lach, Agnieszka Zyskowska i Andrzej Mikosza [na zdjęciu] co tydzień czytają bajki najmłodszym pacjentom szpitala na Witosa. A raz do roku dają maluchom prawdziwe przedstawienie. W poniedziałek [10 stycznia] był to Czerwony Kapturek.
04-11-2004
Warszawa. Aktorzy malowali dla chorych dzieci
Warszawscy aktorzy malowali koszulki, które zlicytowano, a zebrane pieniądze zasiliły konto Fundacji TVN "Nie jesteś sam".