Teatr solidarny

17-03-2011
20-04-2018
Warszawa. Głos więźniów politycznych
W niedzielę w TR Warszawa artyści i artystki odczytają listy, oświadczenia i manifesty więźniów i więźniarek politycznych z całego świata.
14-04-2018
Ewa Błaszczyk: Fallaci, czyli silna i krucha kobieta, a nie "buldożer"
- Zawód jest wentylem. To jest praca, ale też wentyl. Jest abstrakcja, przygoda, zmienność, to jest też przesuwanie pierwszego planu w tył i potem odwrotnie - mówi Ewa Błaszczyk, aktorka STUDIO teatrgalerii w Warszawie.
04-04-2018
Warszawa. Ponad 100 tys. zł zebrano podczas koncertu Pieśni Pasyjnych
Ponad 100 tys. zł na pomoc poszkodowanym w wojnie Syryjczykom zebrała Caritas Polska dzięki Polskim Pieśniom Pasyjnym, które wykonano w Wielki Piątek w Łazienkach Królewskich w Warszawie - poinformowała w środę Caritas Polska na swojej stronie internetowej.
30-03-2018
Warszywa. Polska Opera Królewska ofiarom Syrii
Artyści Polskiej Opery Królewskiej wykonają dziś w Teatrze Królewskim w Łazienkach Królewskich w Warszawie polskie pieśni pasyjne dedykowane ofiarom wojny w Syrii.
28-03-2018
Kielce. Aktorzy zaśpiewali dla pani Mieci
Malinową nalewkę, figurkę łosia, lampę naftową czy voucher do spa można było wylicytować we wtorkowy wieczór w kieleckim Teatrze Żeromskiego w trakcie koncertu charytatywnego "Stars 4 Pani Miecia Show". Pieniądze trafią do ciężko chorej pracownicy teatru Mieczysławy Moćko.
23-03-2018
Kielce. Wystawa i koncert na Międzynarodowy Dzień Teatru
Wystawę teatralnych plakatów oraz koncert charytatywny dla chorej pracownicy przygotował kielecki Teatr Żeromskiego z okazji przypadającego 27 marca Międzynarodowego Dnia Teatru.
23-03-2018
Warszawa. Świąteczne spotkanie dla bezdomnych w Kamienicy
Dać nadzieję na zmiany i siłę do ich wprowadzenia, ale też na tych kilka godzin stworzyć namiastkę domu to już tradycja świątecznych spotkań dla osób bezdomnych. Odbędą się one w Wielką Środę w warszawskim Teatrze Kamienica i Niedzielę Wielkanocną w Pensjonacie św. Łazarza.
22-03-2018
Kielce. Międzynarodowy Dzień Teatru u Żeromskiego
Teatr im. Żeromskiego zaprasza w najbliższy wtorek, 27 marca na obchody Międzynarodowego Dnia Teatru, połączone z jubileuszem 20-lecia istnienia województwa świętokrzyskiego.
19-03-2018
TVP1. Polska Opera Królewska zagra dla Aleppo
30 marca o godz. 20.00 w Programie 1 Telewizji Polskiej odbędzie się transmisja koncertu "Polskie pieśni pasyjne" w wykonaniu artystów Polskiej Opery Królewskiej. Koncert ma charakter charytatywny i odbędzie się w ramach programu Caritas Polska - "Rodzina Rodzinie. Pomoc dla Aleppo".
14-03-2018
Kraków. Syria umiera! Pomóżmy! Zbiórka datków w Starym Teatrze
Dorota Segda, Krzysztof Globisz i inni aktorzy Starego Teatru zachęcają do udziału w akcji charytatywnej. Podczas dwóch marcowych spektakli "Wesela" zbierane będą pieniądze na rzecz ofiar wojny w Syrii.
12-03-2018
Kielce. Aktorzy z Teatru Żeromskiego znów pomogą
Był koncert "KarnawaLOWE dla Magdy", a teraz będzie "Stars 4 Pani Miecia Show". Aktorzy z Teatru Żeromskiego w Kielcach po raz drugi organizują koncert charytatywny. Tym razem dla chorej pracownicy teatru.
23-02-2018
Kraków. Charytatywny wieczór kabaretowy Macieja Stuhra
Maciej Stuhr o komediowym obliczu oraz jego goście specjalni - Sonia Bohosiewicz, Natalia Rybicka i Kuba Badach. Razem z nimi Big Collective Band Wiesława Pieregorólki. Tak zapowiada się charytatywny wieczór kabaretowy z big-bandowym przytupem "Maciej Stuhr wraca na pole". Co to za tytuł? Przekonamy się 26 lutego w ICE Kraków.
23-02-2018
Kraków. Oglądając dwa spektakle pomożemy chorym na raka
Krakowski Komitet Zwalczania Raka zaprasza jutro do ICE Kraków na dwa przedstawienia, z których dochód zostanie przeznaczony na Centrum Onkologii.
12-02-2018
Kraków. Udane licytacje aukcji na rzecz Magdy Piekorz
Szwajcarski zegarek Jana Pawła II okazał się hitem aukcji charytatywnej zorganizowanej przez fundację Anny Dymnej na rzecz chorej reżyserki Magdaleny Piekorz. W niedzielę w Filharmonii Krakowskiej przedmiot papieża Polaka sprzedano za 50 tys. zł.
12-02-2018
Leszno. "Komedia w ciemno" dla Magdy Piekorz
Magda Piekorz od trzech lat choruje na boreliozę, choroba zmusiła ją do wycofania się z życia zawodowego. Kosztowne leczenie pochłonęło całe oszczędności reżyserki. Na dalsze leczenie pieniądze zbiera Fundacja im. Darii Trafankowskiej. Do zbiórki włączył się Teatr Miejski w Lesznie, który wystawi spektakl charytatywny na rzecz fundacji.
03-02-2018
Pióra i lot helikopterem na pomoc reżyserce Magdalenie Piekorz
- Gdy wykona się nawet mały, życzliwy gest i dzięki temu ktoś się uśmiechnie, to ten uśmiech potem do nas wraca - przekonuje Anna Dymna, założycielka i prezes fundacji "Mimo Wszystko". 11 lutego o godz. 17 w Filharmonii Krakowskiej odbędzie się koncert i aukcja na leczenie i rehabilitację Magdaleny Piekorz.
02-02-2018
Warszawa. Komuna/Warszawa zaprasza na karaoke
Komuna/Warszawa i Teatr Powszechny świętują otrzymanie Wdech - nagród "Co Jest Grane 24" i zapraszają na koncert karaoke. Dochód z imprezy przeznaczą na walkę o prawa kobiet.
29-01-2018
Kielce. Wsparli Fundację im. Darii Trafankowskiej
W Teatrze Lalki i Aktora Kubuś zorganizowano zbiórkę na rzecz Fundacji im. Darii Trafankowskiej. Rozpoczęła się ona zaraz po zakończeniu spektaklu "Akademia Pani Beksy". Przeprowadziła ją Agata Sobota, aktorka Teatru Lalki i Aktora Kubuś.
24-01-2018
Kielce. Zbiórka pieniędzy dla Fundacji pomagającej aktorom
28 stycznia, po spektaklu "Akademia Pani Beksy", który rozpocznie się o godz. 11, Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" przeprowadzi zbiórkę pieniędzy na rzecz Fundacji im. Darii Trafankowskiej, która od lat pomaga aktorom, znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.
24-01-2018
Słupsk. Na "Daszeńkę" do Tęczy z darami dla schroniska
Wśród osób, które na spektakl "Daszeńka, czyli żywot szczeniaka" Karola Čapka, w sobotę, 27 stycznia, przyniosą dary dla słupskiego schroniska dla zwierząt, rozlosujemy zaproszenie na najbliższą premierę - informuje Teatr Tęcza.
16-01-2018
Puszczykowo. Stanisława Celińska dla Drużyny Szpiku
Otwarty, charytatywny koncert Stanisławy Celińskiej zabrzmi w piątek w podpoznańskim Puszczykowie.
13-01-2018
Kielce. Licytacja roli dla dziewczynki lub chłopca w Kubusiu
W najbliższą niedzielę, 14 stycznia, odbędzie się 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a jego celem będzie pozyskanie środków dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. Teatr Kubuś, jak co roku, przyłącza się do Orkiestry Jurka Owsiaka.
13-01-2018
Poznań. Teatr Animacji dla WOŚP
Teatr Animacji w Poznaniu aktywnie włączył się w 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! W niedzielę 14 stycznia o godzinie 11 i 13 zagra spektakl autorstwa Maliny Prześlugi pt. "Odlot" w reżyserii Janni Younge.
12-01-2018
Warszawa. Teatr Imka gra dla WOŚP
W najbliższą niedzielę Teatr IMKA wraz z Tito Productions, współtwórcą i zarządzającym sceną IMKA Light, będą uczestniczyć w 26. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
11-01-2018
Toruń. VIII Marszałkowski Bal Dobroczynny
Deskorolkę przesłaną przez Davida Lyncha z podpisami ekipy filmowej "Twin Peaks" będzie można wylicytować na aukcji VIII Marszałkowskiego Balu Dobroczynnego w Toruniu. Dochód z imprezy trafi do regionalnych instytucji pomagającym m.in. samotnym matkom i niepełnosprawnym.
10-01-2018
Jelenia Góra. Polska prapremiera "Karmelka" w Zdrojowym Teatrze Animacji
"Karmelek" pióra Marty Guśniowskiej w reżyserii Bogdana Nauki to najnowszy spektakl i pierwsza w tym sezonie artystycznym premiera Zdrojowego Teatru Animacji. Pierwsze polskie wystawienie sztuki będzie miało miejsce w niedzielę (14.01) o godz. 16.00. Po przedstawieniu rozpocznie się wyjątkowa licytacja lalek teatralnych, z której dochód trafi na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
09-01-2018
Warszawa. Portret Ostaszewskiej, kolacja z Więckiewiczem
A także płyty winylowe z autografami artystów, obrazy i rysunki, seanse w kinie i spektakle teatralne - sprawdź, co możesz wylicytować dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
09-01-2018
Wrocław. Kolacja z aktorem dla WOŚP
Kolacja z Mateuszem Banasiukiem to jedna z akcji wspierających tegoroczną Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.
03-01-2018
Warszawa. Zaśpiewają dla Aleppo
7 stycznia o godz. 20 zabrzmi Charytatywny Koncert Kolęd "Rodzina Rodzinie. Pomoc dla Aleppo" w wykonaniu Polskiej Opery Królewskiej.
23-12-2017
Toruń. Szef rady miasta Herodem. Jasełka w Baju
Fundacja Światło wraz z Toruńską Grupą Teatralną EFATA przygotowali "Jasełka ze Światłem". W postacie wcielili się znani torunianie m.in. Marcin Czyżniewski, przewodniczący rady miasta.
12-12-2017
Katowice. Koncert Świąteczny w Teatrze Żelaznym
Teatr Żelazny zaprasza 17 grudnia na Koncert Świąteczny i czytanie "Dziadka do orzechów". Podczas tego wydarzenia odbędzie się zbiórka karmy dla schroniska.
08-12-2017
Poznań. Mikołaj z Rovaniemi w Teatrze Muzycznym
Już po raz trzeci Teatr Muzyczny w Poznaniu zaprasza najmłodszych widzów na specjalny Mikołajkowy Spektakl Charytatywny. W tym roku będzie nim roztańczony musical dla dzieci i rodzin "Madagaskar - musicalowa przygoda".
07-12-2017
Poznań. Te prezenty pomagają. Ty też możesz
6. edycja Studenckich Targów Sztuki już w tę sobotę. Znajdziecie tam nie tylko pomysły na oryginalny prezent, ale też przedmioty, dzięki którym możecie nieść pomoc innym.
05-12-2017
Częstochowa. Podziel się ciepłem z bezdomnymi
Do pomocy znów wzywa aktorka Teatru im. Mickiewicza Sylwia Oksiuta-Warmus. Tym razem zbierane są ciepłe ubrania, buty, śpiwory, termosy... Wszystko, co może pomóc przetrwać osobom bezdomnym zimowe miesiące.
04-12-2017
Poznań. Jacek Wójcicki śpiewał dla chorych dzieci
Jacek Wójcicki był w sobotę w gwiazdą koncertu z okazji 25-lecia Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi.
30-11-2017
Słynny tenor zaśpiewał dla chorych dzieci i rozpalił publiczność do czerwoności
W środowy wieczór Juan Diego Florez - najsłynniejszy tenor liryczny na świecie - zaśpiewał w Filharmonii Bałtyckiej podczas koncertu charytatywnego "Muzyka Czyni Cuda", nie pozostawiając wątpliwości, że w jego przypadku sława idzie w parze z talentem - pisze Ewa Palińska w portalu Trójmiasto.pl.
17-11-2017
Sosnowiec. "Podaj łapkę" - akcja Teatru Zagłębia
Teatr Zagłębia organizuje akcję dla sosnowieckiego schroniska pod nazwą "Podaj łapkę", polegającą na zbiórce rzeczy, które pomogą psom ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Sosnowcu przetrwać zimę.
16-11-2017
Częstochowa. Podaruj misia osieroconym dzieciom
W sobotę, 25 listopada przypada Dzień Pluszowego Misia. To właśnie wydarzenie dało impuls do stworzenia akcji "Podaruj misia osieroconym dzieciom". Jej pomysłodawczynią jest Sylwia Oksiuta-Warmus, aktorka Teatru im. Mickiewicza i organizatorka licznych charytatywnych przedsięwzięć (ostatnim była czytelnicza akcja "Do zaczytania").
14-11-2017
Płock. Dramatyczny pomaga Świętemu Mikołajowi
Prezenty dla dzieci szykują już w Teatrze Dramatycznym i czekają na wsparcie. Coroczną akcję rozpoczęli też płoccy Moto Mikołaje, którzy zrobili długą listę wymarzonych prezentów.
03-10-2017
Czasem trzeba dać kopa
- Chciałbym pracować z ludźmi wykluczonymi w szerokim znaczeniu tego słowa. Nie tylko z więźniami, bezdomnymi, ale też z chorymi na AIDS, bo oni są szczególnie odrzuceni - z aktorem Dariuszem Jeżem rozmawia Kornelia Kurach w Lubelskiej Gazecie Teatralnej Proscenium.
26-09-2017
Gdańsk. Koncert charytatywny dla Dziemian
W sobotę w Teatrze Miniatura odbędzie się koncert charytatywny na rzecz poszkodowanych przez sierpniową nawałnicę. Pomoc przeznaczona jest dla mieszkańców gminy Dziemiany.
25-09-2017
Artur Żmijewski: Byłem tam! Polska powinna przyjąć uchodźców z Syrii
Artur Żmijewski - odtwórca głównej roli w wielu filmach, m.in. w serialu "Ojciec Mateusz" - jest jednocześnie ambasadorem Dobrej Woli UNICEF. W piątek, 22 września, gościł w Gdańsku jako uczestnik zorganizowanej przez Muzeum Historyczne Miasta Gdańska debaty "Wrzesień - czy wszystkie dzieci idą do szkoły? O dzieciach pozostających w trudnej sytuacji życiowej". Portalowi Gdańsk.pl udzielił wywiadu, w którym apeluje do naszych sumień: - Życie Syryjczyków w obozach dla uchodźców to wegetacja. Ich sytuacja jest beznadziejna. Mamy obowiązek im pomóc.
21-09-2017
Warszawa. Ostry Dyżur Poetycki w Narodowym
Teatr Narodowy i Duszpasterstwo Środowisk Twórczych zapraszają na Ostry Dyżur Poetycki z honorowym udziałem aktorów dobrodziejów. Wydarzenie odbędzie się 1 października o godz. 12.00.
19-09-2017
Bydgoszcz. Opera i balet w prezencie
Na dwa wrześniowe przedstawienia "Jasia i Małgosi" oraz balet "Kopciuszek" w październiku Opera Nova zaprosiła grupy dzieci z Rytla, miejscowości poszkodowanej podczas sierpniowej nawałnicy.
16-09-2017
Marzena Sadocha: Rozumiem kobiety, ale nie rozumiem państwa
- Słysząc o kolejnym katowaniu kobiety, zadaję sobie pytanie o relacje, w jakich wychowywani są mężczyźni. Co mówi polska szkoła, Kościół i dom o pozycji kobiety? - mówi Marzena Sadocha, reżyserka spektaklu "Tu mówi Elektra" we wrocławskim Capitolu.
04-09-2017
Płońsk. Spektakl charytatywny "Pomoc sąsiedzka"
Cały dochód z biletów zostanie przekazany na rzecz stowarzyszenia Idziemy na Spacer, które przeznaczy go na wyposażenie salki rehabilitacyjnej dla ciężko chorych dzieci.
17-08-2017
Kielce. Aktorki zachęcają do badań
Aktorki z Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach twarzami nowej kampanii zachęcającej kobiety do cytologii i mammografii. - Nie chcemy straszyć rakiem, ale pokazać, że badanie może być czymś przyjemnym, ważnym - podkreśla dr Leszek Smorąg, ginekolog onkologiczny z ŚCO.
05-08-2017
Lublin. Spektakl "Zły" charytatywnie w CK
Po raz kolejny w Centrum Kultury będzie można zobaczyć znakomity spektakl Łukasza Witta-Michałowskiego "Zły". Widzowie, którzy dotychczas nie oglądali przedstawiania, będą mieli doskonałą okazję by połączyć przyjemne z pożytecznym - dochód ze spektaklu przeznaczony zostanie na cele charytatywne.
21-07-2017
Katarzyna Michalska: czuję strach, że jutro obudzę się w innym państwie
- Mamy to szczęście - i w tym jest też nasza siła - żyjemy w specyficznym punkcie geograficznym. Gdańsk zawsze jest, był, i mam nadzieję, będzie miastem opozycyjnym, silnie wolnościowym. Tym samym nasz teatr ma to wyryte w swoich fundamentach i murach - mówi Katarzyna Michalska, aktorka Teatru Wybrzeże.
19-07-2017
Katarzyna Z. Michalska: Musimy dziś mówić ze sceny własnym głosem
- Nie chciałabym żyć w czasach, gdy teatr jest sprowadzony tylko i wyłącznie do miejsca rozrywki. Zygmunt Hübner mówił, że teatr musi się wtrącać. Też tak uważam - z Katarzyną Z. Michalską, aktorką, inicjatorką oświadczenia zespołu Teatru Wybrzeże, ws. planowanej w Polsce reformy sądownictwa, rozmawia Jarosław Zalesiński z Polski Dziennika Bałtyckiego.
19-07-2017
Kraj. List ludzi kultury do prezydenta Andrzeja Dudy
Maria Janion i Jakub Kornhauser, Jerzy Bralczyk i Katarzyna Grochola, Kira Gałczyńska i Karolina Korwin-Piotrowska, Janusz Gajos i Wojciech Smarzowski, Piotr Rogucki i Krzysztof Penderecki - 313 ludzi kultury apeluje w liście otwartym do Andrzeja Dudy o zawetowanie ustaw zmieniających polskie sądownictwo.
18-07-2017
Aktorzy protestują przeciwko planowanej reformie sądownictwa
16 lipca po spektaklu "Mary Page Marlowe" na Dużej Scenie Teatru Wybrzeże Katarzyna Z. Michalska odczytała oświadczenie dyrekcji i aktorów teatru odnośnie do planowanej w Polsce reformy sądownictwa. - Uważam, że artysta, mający przywilej mówienia o rzeczach ważnych ze sceny, ma też obowiązek skorzystania z tego przywileju, żeby odnieść się do bieżących wydarzeń politycznych, zwłaszcza jeśli zagrażają one naszej wolności - mówi aktorka.
17-07-2017
Gdańsk. Aktorzy też protestowali w obronie sądów
Ponad tysiąc osób w Gdańsku i ok. 500 w Gdyni wzięło udział w "łańcuchu światła" przeciwko rewolucji PiS w sądownictwie. Do protestów przyłączyli się też aktorzy i dyrekcja Teatru Wybrzeże, którzy przeczytali ze sceny oświadczenie.
07-07-2017
Poznań. Aktorzy Teatru Ósmego Dnia solidarni z imamem
Około 300 osób demonstrowało w czwartek w milczeniu na placu Wolności w obronie poznańskiego imama Youssefa Chadida, który znów dostaje pogróżki. Protest zorganizował aktor i happener Kuba Kapral.
19-06-2017
Poznań. Wyprzedaż na rzecz Syrii przyciągnęła tłumy
Polsko-Syryjska Wyprzedaż Garażowa to wspólna inicjatywa poznańskich organizacji i stowarzyszeń działających na rzecz uchodźców. Ruszyła w sobotę w samo południe, w ramach trzeciego dnia festiwalu Malta.
10-06-2017
Poznań. Wyprzedaż Garażowa podczas tegorocznej Malty
Będą tartaletki od Meskaliny, brownie z kawiarni Dobra, płyty od poznańskich artystów, rzeczy do kupienia przyniesione przez poznaniaków. I nie tylko. W przyszłą niedzielę na placu Wolności odbędzie się Polsko-Syryjska Wyprzedaż Garażowa. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na potrzeby uchodźców w Libanie. Wyprzedaż odbędzie się w trzecim dniu festiwalu Malta.
15-05-2017
Sosnowiec. Aktorzy Teatru Zagłębia dla Hospicjum
W poniedziałek 22 maja o godz. 18 aktorki i aktorzy Teatru Zagłębia wystąpią dla Hospicjum Sosnowieckiego im. św. Tomasza Apostoła.
28-03-2017
Częstochowa. Wielkanocny koszyk pomocy
W Częstochowie ruszyła właśnie przedświąteczna zbiórka żywności dla osób ubogich i bezdomnych z Częstochowy i okolic. Dary można dostarczać do siedziby Stowarzyszenia Wzajemnej Pomocy "Agape" do 14 kwietnia.
09-03-2017
Szczecin. Prawdziwe życie uchodźczyń
Odważne kobiety uciekające od wojny, ubóstwa, od relacji patriarchalnych. Opisały doświadczenia swojego życia, a ich wspomnienia czytają inspirujące kobiety ze Szczecina.
04-03-2017
Legnica. Dziś koncert "Teatr przeciw rasizmowi"
Piosenki Kultu, Obywatela G.C., Siekiery, Bielizny i Czesława Niemena będą wśród kilkunastu utworów, które (4 marca) złożą się na teatralny koncert artystów sprzeciwiających się narastającej w Polsce fali agresji na tle rasistowskim.
02-03-2017
Słupsk. "Las Villas" dla Michała Maleckiego
Aktorzy Nowego Teatru im. Witkacego zagrają dla Michała Maleckiego, chorującego na stwardnienie rozsiane. - 12 marca o godz. 18 zagramy spektakl "Las Villas", z którego przychód zostanie przeznaczony na rehabilitację Michała - informuje słupski zespół.
27-02-2017
Berlin. Solidarność z Teatrem Powszechnym
Jesteśmy poważnie zaniepokojeni informacjami o atakach wymierzonych przeciwko twórcom "Klątwy" wg Olivera Frljicia na podstawie dramatu Stanisława Wyspiańskiego o tej samej nazwie - pisze w liście otwartym Shermin Langhoff, dyrektor artystyczny Maxim Gorki Theater w Berlinie.
14-02-2017
Legnica. Artyści przeciw rasizmowi u Modrzejewskiej
Piosenki Siekiery, Kultu i Lecha Janerki usłyszy publiczność wyjątkowego koncertu w Legnicy. Renata Przemyk, Jarek Janiszewski, Mamadou Diouf oraz aktorzy Teatru Modrzejewskiej zaśpiewają je, żeby przeciwstawić się rasizmowi.
10-02-2017
Poznań. Idź do Teatru Polskiego, wesprzyj uchodźców z Syrii
Akcją #TeatrDlaSyrii Teatr Polski w Poznaniu chce pomóc syryjskim uchodźcom w Libanie. W niedzielę bilety na spektakl "Krakowiacy i Górale" będą kosztować mniej, a Stowarzyszenie Lepszy Świat zbierze pieniądze dla potrzebujących.
09-02-2017
Poznań. Teatr Polski dla Syrii
Teatr Polski w Poznaniu zaprasza 12 lutego o godz. 20 na spektakl "Krakowiacy i Górale" w reż. Michała Kmiecika. - Tego dnia zapłacicie za bilet 20 zł. Będziemy wdzięczni, jeżeli pozostałą część ceny biletu zechcecie wrzucić do puszek, do których Stowarzyszenie "Lepszy Świat" będzie zbierać fundusze na pomoc uchodźcom z Syrii - informuje teatr.
08-02-2017
Warszawa. Zbiórka na rzecz ofiar pedofilii i debata w Powszechnym
Podczas premierowego spektaklu "Klątwa" w reżyserii Olivera Frljicia - 18 lutego w Teatrze Powszechnym - odbędzie się zbiórka pieniędzy prowadzona przez Fundację Nie Lękajcie Się, która niesie pomoc ofiarom księży-pedofilów, zapewnia im wsparcie prawne i psychologiczne.
01-02-2017
Poznań. Artyści solidarni ze zwolnionymi pracownikami wrocławskiego teatru
- Nie zaciskaj pasa. Zaciskaj pięść - to jedno z haseł poznańskiej pikiety. Tę w Poznaniu zorganizowali artyści w ramach poparcia dla pracowników Teatru Polskiego z Wrocławia.
01-02-2017
Rzeszów. Koncert charytatywny dla aktora Siemaszki
W niedzielę, 5 lutego, w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie odbędzie się charytatywny koncert organizowany dla Grzegorza Pawłowskiego, cenionego i lubianego przez rzeszowską publiczność aktora "Siemaszki".
01-02-2017
Warszawa. Pikieta ws. Teatru Polskiego pod siedzibą PSL
Około pięćdziesięciu osób - w tym związkowcy z Inicjatywy Pracowniczej, przedstawiciele Instytutu Teatralnego, aktorzy z Teatru Polskiego w Bydgoszczy, Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu, byli i obecni pracownicy wrocławskiego Polskiego (Halina Rasiakówna, Bartosz Porczyk i Marcin Pempuś), TR Warszawa oraz przedstawiciele publiczności, a także Partii Razem - wzięło udział w pikiecie pod warszawską siedzibą Polskiego Stronnictwa Ludowego.
31-01-2017
Warszawa. Koncert charytatywny w Teatrze Ochoty
Teatr Ochoty zaprasza na koncert charytatywny "Sodoma Gomora - Hotel" w reż. Marcina Przybylskiego. Wydarzenie odbędzie się 3 lutego o godzinie 22.00 w ramach cyklu "Straszny sezon" autorstwa Marcina Hycnara.
30-01-2017
Poznań. Teatr Polski solidarny z uchodźcami
Teatr Polski w Poznaniu przystąpił do dwóch akcji, których zadaniem jest zwrócenie uwagi na trwający w Europie kryzys migracyjny: #TeatrDlaSyrii oraz Zaadoptuj kamizelkę.
26-01-2017
Warszawa. Studio wspiera projekt "Wymiana ciepła"
STUDIO teatrgaleria włączył się do projektu "Wymiana ciepła".
26-01-2017
Warszawa. Teatr Baj zbiera pieniądze dla Aleppo
Teatr Baj włącza się w akcję "Warszawa dla Aleppo". Od 20 do 29 stycznia we foyer teatru zostaną wystawione puszki UNICEF Polska, w których będą zbierane środki na pomoc syryjskim rodzinom.
24-01-2017
Częstochowa. Teatr w prosi o pomoc dla bezdomnych zwierząt
Teatr im. Mickiewicza po raz kolejny angażuje się w zbiórkę na rzecz pokrzywdzonych zwierząt, a także namawia do adopcji. Pomóc czworonożnym podopiecznym Fundacji Psia Duszka może każdy!
24-01-2017
Warszawa. Ponad 58 tys. zł na WOŚP dzięki filmowcom
Ponad 58 tys. zł na WOŚP zebrano dzięki sprzedaży na aukcjach przedmiotów przekazanych przez polskich filmowców - poinformował w poniedziałek PISF. Najwyższe ceny w licytacji osiągnęły: kolacja z Agnieszką Holland oraz klaps i album od Wojciecha Smarzowskiego.
17-01-2017
Kielce. Wieczór charytatywny w Teatrze Żeromskiego
Ponad 16 tys. zł udało się zebrać w poniedziałkowy wieczór w Teatrze Żeromskiego podczas koncertu charytatywnego "KarnawaLOWE dla Magdy". Pieniądze trafią do ciężko chorej córki aktora Andrzeja Cempury.
13-01-2017
Sopot. Aktorzy zaśpiewają dla WOŚP
Z okazji 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Fundacja Pomysłodalnia wraz z Teatrem Wybrzeże zapraszają na kolejną edycję charytatywnego koncertu "Śpiewający aktorzy".
13-01-2017
Sosnowiec. Wesprzyj WOŚP z Teatrem Zagłębia
Zobaczyć spektakl ze sceny lub zostać aktorem na jeden wieczór - Teatr Zagłębia włącza się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, przekazując na aukcję dwa wydarzenia. Licytacje odbędą się podczas 25. finału WOŚP w Sosnowcu oraz na portalu Allegro.
11-01-2017
Kielce. Licytacja lalki Wilczycy dla WOŚP
W najbliższą niedzielę już po raz 25 zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która będzie zbierać pieniądze z przeznaczeniem na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz na zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom. Teatr Lalki i Aktora Kubuś przyłączy się do Orkiestry Jurka Owsiaka już dzień wcześniej, tj. 14 stycznia.
11-01-2017
Słupsk. Zespół Tęczy zagra dla WOŚP
Tęcza w ten weekend Gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. 14 stycznia o godz. 11 aktorzy zagrają "Pana Kotowskiego" - historię nobliwego kocura, która zachodzi w głowę, gdzie podziały się jego buty...? A tu przecież zima i śnieg... Po spektaklu licytacje teatralnych lalek i zaproszeń na spektakle.
10-01-2017
Wrocław. Pantomima gra z WOŚP
Wrocławski Teatr Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Na aukcji internetowej można wylicytować m.in. publikacje jubileuszową "Teatr swój widzę kuliście" z autografami Zespołu WTP.
10-01-2017
Zielona Góra. Finał WOŚP z rozmachem
- Będziemy chyba jedynym miastem w Polsce, gdzie podczas WOŚP zagrają dwie sceny - chwali się zielonogórski sztab Wielkiej Orkiestry. Do imprezy włącza się także Lubuski Teatr, który zorganizuje korowód i przekaże na licytację ciekawe rekwizyty i nagrody, m.in. przejażdżkę u boku Bachusa i prezydenta Janusza Kubickiego podczas Winobrania.
04-01-2017
Warszawa. Kolacja z Agnieszką Holland wśród filmowych aukcji na rzecz WOŚP
Kolacja z Agnieszką Holland, pamiątkowy klaps Allana Starskiego, krzesło reżyserskie Jerzego Skolimowskiego to niektóre rzeczy, które można licytować podczas aukcji filmowych na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy - podał PISF.
02-01-2017
Warszawa. Teatr Lalka solidarny z Aleppo
6 stycznia o godz. 12.00 w Teatrze Lalka odbędzie się specjalny spektakl "Szopki krakowskiej", z którego dochód będzie przeznaczony dla dzieci z Aleppo.
30-12-2016
Warszawa. Koncert charytatywny w Muzeum POLIN
Koncert charytatywny "Gramy dla Syrii", zorganizowany przez Polską Akcję Humanitarną (PAH) i Muzeum Historii Żydów Polskich, odbędzie się 6 stycznia w Audytorium Muzeum POLIN w Warszawie.
28-12-2016
Warszawa. Artyści Teatru Roma w 25. Finale WOŚP
Artyści Teatru Muzycznego ROMA w Warszawie przyłączają się do 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się w dniu 15 stycznia. Na dwóch aukcjach będzie można wylicytować podwójną platynową płytę za polską wersję albumu z musicalu "Mamma Mia!" oraz 20 miejsc w loży VIP na jeden ze spektakli.
19-12-2016
Toruń. Cały zespół Horzycy na scenie, by ratować dzieci
14 450 zł udało się zebrać na leczenie i rehabilitację dwójki chorych dzieci: 3-letniej Niny i 6-letniego Stasia. Te pieniądze to dochód ze sprzedaży biletów na charytatywną premierę w Teatrze Horzycy.
16-12-2016
Bydgoszcz. Można pomóc cywilom w Syrii
Teatr Polski w Bydgoszczy organizuje zbiórkę dla ofiar wojny w Syrii.
16-12-2016
Toruń. Dobroczynny spektakl Teatru Horzycy dla małych widzów
W sobotę premiera "Dwunastu miesięcy" Samuela Marszaka w reżyserii Bartosza Zaczykiewicza. Całkowity dochód z tego przedstawienia Teatr Horzycy przeznaczy na pomoc chorym dzieciom.
12-12-2016
Poznań. Pchła i Święty Mikołaj w Teatrze Muzycznym
Spektakl "Pchła Szachrajka" to tegoroczna propozycja Teatru Muzycznego w Poznaniu jako Mikołajkowego Spektaklu Charytatywnego. Spektakle organizowane 13 grudnia zwieńczy pojawienie się na scenie prawdziwego św. Mikołaja z Rovaniemi, w ramach jego oficjalnej wizyty w Polsce.
06-12-2016
Częstochowa. Akcja świątecznej pomocy
Potrzebna jest ciepła odzież, koce, żywność z długim terminem ważności, środki czystości... Wszystko trafi do osób bezdomnych. Zbiórka "BezDOMNE Święta" trwa do 23 grudnia. Każdy możne się przyłączyć.
06-12-2016
Łódź. Szwalnia listy pisze
Teatr Szwalnia od 9 do 11 grudnia weźmie udział w Maratonie Pisania Listów 2016, który odbywa się co roku w ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10 grudnia).
05-12-2016
Toruń. Charytatywna premiera "Dwunastu miesięcy" u Horzycy
w Teatrze Horzycy zbliża się kolejna premiera. Wyjątkowa z dwóch powodów, jest to propozycja skierowana do najmłodszych widzów oraz premiera charytatywna. Dochód ze sprzedaży biletów na premierowy spektakl bajki "Dwanaście miesięcy" zostanie przekazany dwójce dzieci pracowników Teatru Horzycy - Ninie Spirewskiej oraz Stasiowi Nowakowi.
02-12-2016
Wrocław. Koncert dla Pana Szewca w Capitolu
Pan Zbyszek miał mały zakład szewski przy ul. Piłsudskiego, ale musiał go zamknąć. Jego córka bardzo poważnie zachorowała, a pan Zbyszek musi zająć się wnuczkiem. Nie może już naprawiać butów i nie będzie mógł zarobić. Teatr Muzyczny Capitol zaprasza na koncert charytatywny "Capitol dla Pana Szewca" w piątek, 2 grudnia, o godz. 19 na Dużej Scenie.
01-12-2016
Poznań. Wójciak i Raczak demonstrowali przed prokuraturą
Kilkadziesiąt osób demonstrowało w środę przed poznańskim wydziałem Prokuratury Krajowej w geście solidarności z zatrzymanym we wtorek byłym senatorem Józefem Piniorem.
25-11-2016
Puck. Więdłocha, Olszówka i Pawlicki zaśpiewają dla hospicjum
Co przypomina nam, że święta tuż-tuż? Reklamy telewizyjne, wystawy sklepowe i... Fala Dobra! To już szósta edycja płyty z kolędami, którą od 2011 roku przygotowują dzieci uczące się w szkołach związanych z Fundacją Pozytywne Inicjatywy. Idea, którą silnie wspierał ks. Jan Kaczkowski - założyciel Puckiego Hospicjum, jest kontynuowana.
23-11-2016
Wrocław. Capitol pomaga szewcowi
- Pan Zbyszek miał mały zakład szewski przy ulicy Piłsudskiego. Miał, ale musiał go zamknąć. Jego córka bardzo poważnie zachorowała, a pan Zbyszek musi zająć się wnuczkiem - mówi Joanna Kiszkis, rzeczniczka Capitolu. Teatr postanowił pomóc szewcowi.
15-11-2016
Warszawa. Uruchomienie platformy internetowej Refugee Atlas
16 listopada o godzinie 19.00 w Teatrze Powszechnym im. Zygmunta Hübnera odbędzie się prezentacja atlasu internetowego "Refugee Atlas", którą organizuje Fundacja Strefa WolnoSłowa. Wstęp wolny.
05-11-2016
Wrocław. Artyści zagrają dla chorych dzieci
- Popularność walki o demokrację postanowiliśmy przekuć w coś realnego - mówi Maciej Wiśniewski, współorganizator charytatywnego koncertu "Nie oddamy wam kultury". Artyści zagrają w niedzielę dla chorych dzieci.
02-11-2016
Olsztyn. Ewa Błaszczyk zaśpiewa recital
Aktorka i założycielka fundacji "Akogo?" Ewa Błaszczyk zaśpiewa 28 listopada w Teatrze im. Jaracza w Olsztynie recital, z którego dochód zostanie przeznaczony na zakup stymulatorów dla osób pozostających w śpiączce.
24-10-2016
Katowice. Udana aukcja "Krzesła dla Iskierki"
Aż 106 tysięcy złotych udało się zebrać podczas licytacji w czasie uroczystej gali "Krzeseł dla Iskierki", która zakończyła w sobotni wieczór obchody 45-lecia Spodka.
21-10-2016
Katowice. Trzynaście krzeseł dla Iskierki
Trzynaście krzeseł, podarowanych na akcję "Krzesła dla Iskierki" przez postaci ze świata sztuki, kultury, sportu, nauki, polityki i nie tylko, zmieniło się w rękach artystów w niezwykłe dzieła. Już wkrótce będzie je można licytować podczas bankietu z okazji 45. urodzin Spodka.
17-10-2016
Katowice. Arlekin Barbary Ptak gotowy dla "Iskierki"
Krzesło od Wojciecha Saługi, marszałka województwa śląskiego, zamówione na cel akcji w gliwickiej pracowni SOKKA zmieniło się nie do poznania. W teatralnego arlekina przerobiła go kostiumolożka Barbara Ptak.
14-10-2016
Warszawa. Przeczytają dramat Pałygi w Powszechnym
Dziś o godz. 19.30 w Teatrze Powszechnym odbędzie się czytanie performatywne nowej sztuki autorstwa Artura Pałygi "Przywitajcie go! Przecież już wiecie jak".
13-10-2016
Katowice. Hollyłódzkie krzesło dla Iskierki zyskało wzorki
Wysoki, stylowy mebel podarowany przez Krystynę Jandę na cel akcji "Krzesła dla Iskierki" uatrakcyjnił Marek Kuś, dyrektor Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach.
13-10-2016
Warszawa. Czytanie performatywne w Powszechnym
W piątek w Warszawie dzień solidarności z uchodźcami. Teatr Powszechny oraz Dom Spotkań z Historią organizują z tej okazji performatywne czytanie sztuki Artura Pałygi.
06-10-2016
Bydgoszcz. Tomasz Karolak na Balu Prezesa
Sto par z regionu będzie się w połowie października bawiło na hucznym Balu Prezesa. Nie tylko potańczą. Pomogą w leczeniu Huberta, który zbiera pieniądze na operację w USA.
30-09-2016
Warszawa. Teatry Krystyny Jandy odwołują spektakle
"Czarny protest" kobiet w poniedziałek w całej Polsce, m.in. przed Sejmem w Warszawie. Zryw przeciwko zaostrzeniu przepisów aborcyjnych zainicjowała na Facebooku aktorka i reżyserka Krystyna Janda.
29-09-2016
Katowice. Zlicytują krzesło Barbary Ptak dla "Iskierki"
Dębowe krzesło podarowane przez marszałka województwa śląskiego Wojciecha Saługę, w rękach słynnej scenografki i kostiumolożki Barbary Ptak zamieni się w teatralnego Arlekina.
29-09-2016
Lublin. Terapia muzyką
W środę dla pacjentów ze Szpitala Neuropsychiatrycznego w Abramowicach zagrali artyści Teatru Muzycznego w Lublinie i Filharmonii Lubelskiej.
29-09-2016
Warszawa. Krystyna Janda o proteście kobiet i zakazie aborcji
Krystyna Janda zapowiedziała, że w poniedziałek nie wystąpi na scenie. - Dwa razy w życiu byłam w takiej sytuacji, że gdyby lekarze nie pomogli mi z ciążą, to bym nie żyła. Podejmowałam bardzo dramatyczną decyzję - powiedziała aktorka.
22-09-2016
Kraków. Sceny z życia cyganerii
Pierwszym spektaklem, który zobaczymy w teatrze przy Lubicz jest "Cyganeria" Giacoma Pucciniego w inscenizacji Laco Adamika i Barbary Kędzierskiej.
19-09-2016
Katowice. Zlicytują krzesło Jandy w szczytnym celu
Hollyłódzkie krzesło z warszawskiego Teatru Polonia, podarowane nam przez Krystynę Jandę, trafiło do Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach. Do licytacji przygotuje je Marek Kuś, dyrektor tej instytucji. Czy zmieni się w awangardowe dzieło sztuki?
12-09-2016
Sopot. Boto solidarne z Osobami Chorującymi Psychicznie
18 września, w Teatrze Boto, w ramach Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie, obejrzeć będzie można trzy spektakle.
24-06-2016
Warszawa. Aktorzy Teatru Studio wspierają Żydowski
Aktorzy Teatru Studio wystosowali list otwarty do twórców Teatru Żydowskiego, w którym odnieśli się do obecnej sytuacji placówki.
23-06-2016
Wrocław. Artyści na ratunek koniom
Aktorzy Teatru Polskiego we Wrocławiu protestują przeciwko porozumieniu, jakie Polska planuje zawrzeć z Japonią na wywóz koni na rzeź. Do rozpoczętej przez nich akcji przyłączyli się artyści z całej Polski - m.in. Krystyna Janda, Krystian Lupa i Piotr Polk.
16-06-2016
Warszawa. Gwiazda opery zaśpiewa dla śpiewaka, który stracił głos
Bas zaśpiewa dla basa - Tomasz Konieczny, wybitny, ale prawie nieznany w Polsce wykonawca ról wagnerowskich, zadedykuje swój pierwszy koncert w warszawskiej Operze Narodowej choremu na raka koledze Jackowi Janiszewskiemu. To już w czwartek 16 czerwca.
07-06-2016
Warszawa. Recital Ewy Błaszczyk w szczytnym celu
13 czerwca w Teatrze Studio odbędzie się recital Ewy Błaszczyk "Pozwól mi spróbować jeszcze raz". Bilety po obniżonej scenie można otrzymać dzięki wpłacie na konto Fundacji "Akogo?".
20-05-2016
W. Brytania. Przedstawiciele świata kultury za pozostaniem w UE
250 osobistości brytyjskiego świata kultury opowiedziało się w piątkowym liście otwartym za pozostaniem W. Brytanii w UE i wezwało Brytyjczyków do głosowania przeciwko Brexitowi. Wśród sygnatariuszy listu są aktorzy Keira Knightley i Benedict Cumberbatch.
18-04-2016
Kraków. Trzeci Tor przywraca życie radiowemu słuchowisku
Krakowscy aktorzy i dzieci z nowohuckiego zespołu Nutka nagrali serię słuchowisk o tematyce historycznej. Są bezpłatnie dostępne w internecie.
08-04-2016
Warszawa. "Moja krew - Twoja krew" - charytatywna akcja w Teatrze Buffo
W sobotę, 9 kwietnia, pod Teatrem Studio Buffo będzie można oddać krew w autobusie i stać się potencjalnym dawcą szpiku.
07-04-2016
Warszawa. Aktorzy śpiewają kołysankę dla dzieci
Fundacja Serce Dziecka wraz z Julią Kamińską, Anną Czartoryską-Niemczycką i Marcinem Januszkiewiczem przygotowali kołysankę "Baśniowe okruszki".
23-03-2016
Poznań. Fasada Teatru Polskiego w barwach belgijskiej flagi
Teatr Polski w Poznaniu solidaryzuje się z ofiarami ataku terrorystycznego w Brukseli. 22 marca wieczorem fasadę Teatru Polskiego w Poznaniu rozświetliła iluminacja w kolorach belgijskiej flagi.
18-03-2016
Warszawa. "Jajeczko dla Bezdomnych" w Kamienicy
22 marca o godz. 11 Fundacja ATUT działająca przy Teatrze Kamienica po raz kolejny organizuje "Jajeczko dla Bezdomnych". - W tym dniu będziemy spożywać wspólnie śniadanie wielkanocne - mówi Emilian Kamiński.
16-03-2016
Częstochowa. Aktorka współorganizatorką akcji "Podziel się jajkiem"
Ruszyła właśnie akcja "Podziel się jajkiem z bezdomnymi". Świąteczne życzenia i surowe jaja można przynosić do 25 marca do Domu Księcia. Zebrane dary zostaną przekazane podopiecznym ośrodków Stowarzyszenia Wzajemnej Pomocy "Agape" w Lubojence i Mariance Rędzińskiej.
10-03-2016
Białystok. Koncert charytatywny dla hospicjum
Podczas Wielkiego Tygodnia w środę 23 marca o godz. 19.00 odbędzie się Koncert pasyjny Chóru Dziecięcego OiFP pod batutą Ewy Barbary Rafałko. Będzie on wsparciem dla Hospicjum stacjonarnego "Dom Opatrzności Bożej" prowadzonego przez doktora Tadeusza Borowskiego-Besztę. Aukcję poprowadzi Ryszard Doliński z Białostockiego Teatru Lalek.
08-03-2016
Wisła. 8. PZU Bieg po Nowe Życie
Gwiazdy kina, teatru i estrady, dziennikarze i sportowcy, a przede wszystkim osoby po przeszczepach, będą promowali ideę transplantacji uczestnicząc w 8. PZU Biegu po Nowe Życie w Wiśle - poinformował we wtorek rzecznik imprezy Tomasz Furtak.
05-03-2016
Białystok. Projekt dla podopiecznych hospicjum
Kilka lat temu powstał projekt Modny Białystok Pomaga i właśnie - już 20 marca - szykuje się kolejne działanie grupy kreatywnych osób, które chcą wesprzeć małych podopiecznych Fundacji Pomóż Im.
01-03-2016
Warszawa. Spotkanie na Dworcu Gdańskim w rocznicę wydarzeń Marca '68
8 marca o godzinie 12.00 w 48. rocznicę wydarzeń marcowych 1968 roku Fundacja Shalom zaprasza na spotkanie pod tablicą pamiątkową na Dworcu Gdańskim z cytatem Henryka Grynberga "tu więcej zostawili po sobie niż mieli".
29-02-2016
Warszawa. Przyjaciele pomogą Bohdanowi Smoleniowi
W poniedziałek w Teatrze Kamienica w Warszawie odbędzie się koncert na rzecz Bohdana Smolenia.
26-02-2016
Warszawa. Pierwsze efekty pomocy dla Jacka Janiszewskiego
Prawie 13 tysięcy złotych udało się już zebrać dla wybitnego basa, Jacka Janiszewskiego. Opera Narodowa rozpoczęła pracę nad specjalnym koncertem.
19-02-2016
Jelenia Góra. Spektakl charytatywny u Norwida
Teatr im. Norwida zaprasza na spektakl charytatywny "Każdemu Everest" Radosława Paczochy w reż. Piotra Jędrzejasa, który odbędzie się 21 lutego (niedziela) o godz. 19.30 na Scenie Studyjnej.
19-02-2016
Olsztyn. Nietypowa akcja Teatru Jaracza w Poliklinice
Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie postanowił w niecodzienny sposób umilić pacjentom placówki onkologicznej pobyt na oddziałach. Będą mogli oglądać nagrania spektakli z archiwum instytucji.
19-02-2016
Płock. Charytatywna Szopka Noworoczna u Szaniawskiego
Już w niedzielę płocczanie będą mogli obejrzeć lokalnych polityków, biznesmenów, dziennikarzy, społeczników, a być może po prostu swoich znajomych na scenie Teatru Dramatycznego w rolach zaskakujących nawet dla samych odtwórców. Niejeden z widzów uśmieje się do łez.
17-02-2016
Białystok. 50 tys. zł na 50. urodziny
Chodzi o pomoc w uzbieraniu 50 tysięcy złotych na leczenie aktorki Doroty Radomskiej. Zaplanowano trzy koncerty, połączone z aukcjami charytatywnymi. Pierwszy z nich już 20 lutego.
16-02-2016
Płock. Szopka Noworoczna w szczytnym celu
To jedyne takie wydarzenie w Płocku. W niedzielę, 21 lutego na scenie Teatru Dramatycznego zagrają osoby, które na co dzień z aktorstwem nie mają nic wspólnego - prezydent miasta, radni, dyrektorzy miejskich instytucji czy dziennikarze. To znak, że znów rusza Szopka Noworoczna. Będzie dużo dobrej zabawy. Przede wszystkim chodzi jednak o pomoc.
15-02-2016
Warszawa. O problemie przemocy seksualnej w Teatrze WARSawy
Teatr Warsawy zaprasza 15 lutego na czytanie performatywne sztuki "Malanova" w adaptacji i reżyserii Karoliny Kirsz. Tekst powstał na podstawie książki "Napiętnowana", opowieści Anny Marii Scarfo spisanej przez Christinę Zagarla dziennikarkę "La Reppublica".
13-02-2016
Warszawa. Zbierają fundusze na rehabilitację Bohdana Smolenia
W warszawskim Teatrze "Kamienica" odbędzie się charytatywny koncert, z którego dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację znanego satyryka.
12-02-2016
Warszawa. Bilet dla par jednopłciowych w Powszechnym
Przed Dniem Zakochanych Teatr Powszechny wprowadza do stałej oferty nowy rodzaj biletu. Jest to skierowany szczególnie do par jednopłciowych bilet dla dwóch. Umożliwia on obejrzenie wybranego spektaklu w dowolnym terminie wraz z bliską osobą. Poprzez swoją propozycję Teatr Powszechny pragnie wyrazić szacunek dla praw mniejszości seksualnych w Polsce.
09-02-2016
Płock. Znani robią szopkę
Scenariusz napisany, role rozdane, lada dzień zaczną się próby, a w kasie teatru już sprzedają bilety-cegiełki na 3. płocką Szopkę Noworoczną. Dwie chore dziewczyny bardzo liczą na dużą frekwencję, dochód bowiem zostanie przeznaczony właśnie dla nich.
23-01-2016
Białystok. Zbierają fundusze na leczenie Doroty Radomskiej
Wystarczył jeden mały odzew na portalu społecznościowym, a zadziało się tak wiele. Chodzi o pomoc w uzbieraniu 50 tysięcy złotych na leczenie onkologiczne znanej białostockiej aktorki Doroty Radomskiej. Akcję charytatywną organizują jej przyjaciele z teatru, widzowie i wiele osób, które jak widać pomaganie mają we krwi.
19-01-2016
Warszawa. Koncert charytatywny dla Bohdana Smolenia w Kamienicy
29 lutego o 20.00 w Teatrze Kamienica odbędzie się charytatywny koncert dla Bohdana Smolenia "A tam cicho być!".
18-01-2016
Poznań. Po pobiciu Palestyńczyka koncert w Teatrze Polskim
Nidal Kalboneh, muzyk z Palestyny, pod koniec roku został pobity na Starym Rynku. - Nie chcę mieszkać w mieście, na którego ulicach panuje agresja - mówi Maciej Nowak, dyrektor Teatru Polskiego i organizuje koncert z udziałem Palestyńczyka.
18-01-2016
Warszawa. Ostry Dyżur Poetycki w szczytnym celu
24 stycznia o godz. 12.00 Teatr Narodowy i Duszpasterstwo Środowisk Twórczych zapraszają na Ostry Dyżur Poetycki.
14-01-2016
Warszawa. Aktorzy razem w szczytnym celu
Fundacja im. Darii Trafankowskiej, która od dziesięciu lat pomaga ratować życie i zdrowie osób związanych ze sceną, skończyła właśnie prace nad nowym projektem - kalendarzem, z którego dochód zostanie przeznaczony na pomoc najbardziej potrzebującym podopiecznym.
12-01-2016
Łódź. Arlekin zbiera dary dla zwierząt
Zimową pomoc dla czworonogów organizuje w swojej siedzibie Teatr Arlekin.
11-01-2016
Łódź. Oddaj krew po spektaklu w Muzycznym
W najbliższy czwartek (14 stycznia br.), po odbywającym się tego dnia przedstawieniu "Łajza", w godzinach od 13.30 do 17.00 na parkingu przed Teatrem Muzycznym w Łodzi w specjalnym autobusie odbędzie się zbiórka krwi.
09-01-2016
Bielsko-Biała. Marian Opania w Teatrze Polskim
11 stycznia w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej wystąpi Marian Opania. Dochód z koncertu zostanie przeznaczony na budowę Teatru Integracyjnego.
09-01-2016
Sopot. Aktorzy zaśpiewają dla WOŚP
Z okazji 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w najbliższą niedzielę o godz. 12 na Scenie Kameralnej Teatru Wybrzeże w Sopocie, odbędzie się koncert "Śpiewający aktorzy".
04-01-2016
Wrocław. Wrocławski Teatr Współczesny zgra dla WOŚP
Spektakl "Radio Armageddon.Transmisja" Wrocławskiego Teatru Współczesnego wg powieści Jakuba Żulczyka zostanie zagrany 10 stycznia na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Bilety w tym dniu będą kosztować tylko 17 zł.
15-12-2015
Poznań. Gala fundacji Mam Marzenie z aktorami
- Poznań nie zawodzi - mówiła Małgorzata Kożuchowska. W auli UAM aktorka wraz z Tomaszem Karolakiem poprowadziła wielką galę fundacji Mam Marzenie, spełniającą życzenia chorych dzieci: od nowego laptopa poprzez pływanie z delfinami, na spotkaniu ze sławnymi piłkarzami kończąc.
07-12-2015
Warszawa. "Gwałt. Głosy" dziś w Powszechnym
Dziś w Teatrze Powszechnym spektakl "Gwałt. Głosy" w reż. Agnieszki Błońskiej.
20-11-2015
Warszawa. List otwarty Daniela Olbrychskiego do Nikity Michałkowa
List otwarty członka Polskiej Akademii Filmowej, Daniela Olbrychskiego ws. reżysera Olega Sencowa, do znanego rosyjskiego reżysera, Nikity Michałkowa.
14-11-2015
Minuta ciszy dla ofiar zamachów
Francuski teatr to starszy brat polskiej sceny. Francuski repertuar, francuscy artyści zawsze stanowili inspirację i wyzwanie dla naszego teatru. W chwili niewyobrażalnej tragedii, jaka dotknęła naszych przyjaciół znad Sekwany, w dniu żałoby i przerażenia, apelujemy do polskich teatrów, by przed dzisiejszymi przedstawieniami minutą ciszy oddać hołd niewinnym ofiarom i dać wyraz polskiej solidarności z narodem Francji - Dorota Buchwald, Maciej Nowak - założyciele Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego.
14-11-2015
Poznań. Fasada Teatru Polskiego w barwach francuskiej flagi
Jako instytucja kultury nie możemy przejść obojętnie wobec wydarzeń, jakie miały miejsce wczorajszego wieczoru w Paryżu - informuje naszą redakcję Teatr Polski w Poznaniu.
09-11-2015
Koszalin. Aktorzy BTD charytatywnie
W sprzedaży są jeszcze cegiełki-bilety na jutrzejszy spektakl "Cafe Sax", który rozpocznie się o godz. 19 w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym. Całkowity dochód z cegiełek, wycenionych na 30 zł, zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację Krzysztofa Czerwińskiego, syna jednego z aktorów.
06-11-2015
Wrocław. Pokaz dedykowany Marcie Steiner
14 listopada Instytut Grotowskiego organizuje nadzwyczajny pokaz "Odklejania" dedykowany Marcie Steiner, antropolożce teatru, która w grudniu 2012 zapadła na zespół Guillaina-Barrégo.
04-11-2015
Koszalin. Spektakl dla Krzysztofa Czerwińskiego w BTD
Przyjaciele z Bałtyckiego Teatru Dramatycznego, Fundacja "Pokoloruj Świat" oraz Przyjaciele z Urzędu Miasta w Koszalinie zapraszają 10 listopada na charytatywny spektakl muzyczny "Cafe Sax", podczas którego będzie można usłyszeć, w nowej aranżacji, najbardziej znane piosenki Agnieszki Osieckiej.
29-10-2015
Warszawa. Bałkańska rzeczywistość uchodźców na wystawie w XS
30 października o godz. 18.00 w przestrzeni XS przy ul. Narbutta 27a zostanie otwarta wystawa "Jesteśmy tam teraz: relacja z bałkańskiego szlaku uchodźczego".
16-10-2015
Legnica. Jacek Głomb solidarny z Olgą Tokarczuk
Apelujemy do wszystkich mieszkańców Dolnego Śląska - w tym ludzi organizacji pozarządowych i kultury - do polityków: posłów i senatorów, do radnych wszelkich samorządów, do wójtów, burmistrzów, prezydentów, marszałka dolnośląskiego - o wsparcie naszego apelu albo tworzenie własnych. Najwyższy na to czas - pisze Jacek Głomb, Prezes Fundacji "Naprawiacze Świata", dyrektor Teatru im. Modrzejewskiej.
15-10-2015
Teatr Polski w Bydgoszczy w Dniu Solidarności z Uchodźcami
15 października jest Dniem Solidarności z Uchodźcami. Bierzemy udział w akcji, ponieważ jako teatr publiczny zobowiązani jesteśmy do zajmowania stanowiska w sprawie dramatycznej sytuacji ludzi uciekających przed wojną. Zapraszamy do lektury tekstu Marii Wodzińskiej i Filipa Wesołowskiego, wolontariuszy w obozie dla uchodźców w Tabanovcach (w Macedonii).
06-10-2015
Tuwim nie był magnesem
W niedzielne popołudnie Bałtycki Teatr Dramatyczny zaprosił na spektakl, który gwarantował rozrywkę na wysokim poziomie - "Tuwim liryczny i nie tylko". Zacni aktorzy, wyśmienita poezja, czasem nastrojowa, czasem z humorem. Choć mieszanka to wspaniała, na spektakl charytatywny do BTD nie przyszło wielu widzów - pisze Joanna Krężelewska w Głosie Koszalińskim.
01-10-2015
Kraj. 15 października - Dzień Solidarności z Uchodźcami
Są takie chwile, kiedy trzeba głośno i wyraźnie wypowiedzieć swoje zdanie. Powiedzieć o wartościach, które łączą, a nie dzielą. Porozmawiać o lękach, które można przezwyciężyć i nazwać zło, któremu trzeba się sprzeciwić. Dziś jest właśnie ta chwila.
29-09-2015
Koszalin. Poetycki spektakl dla pacjentów Hospicjum
Nowy sezon artystyczny Bałtycki Teatr Dramatyczny rozpoczyna nie tylko spektaklami znanymi już koszalińskiej publiczności i pracą nad premierami, ale też inicjatywą charytatywną na rzecz chorych.
28-09-2015
Berlin. Uchodźcy w Deutsches Theater
- Pomysłowość obywateli nie zna granic. Aktorzy Deutsches Theater - czołowej berlińskiej sceny - wygospodarowali osiem miejsc do spania w pomieszczeniach teatru. Mają ciasno, ale przynajmniej nie pada im na głowę - mówi dyrektor DT Ulrich Khuon.
16-09-2015
Tarnów. Talia 2015 pomaga Leonkowi
Jedną z tradycji Festiwalu Komedii Talia organizowanego przez Teatr Solskiego jest wsparcie dla osób, które z powodu choroby znalazły się w potrzebie. W tym roku na cele charytatywne zostały przekazane 2 karnety na Festiwal Komedii Talia 2015. Środki uzyskane z licytacji pomogą w rehabilitacji 3 letniego Leonka z Tarnowa.
11-09-2015
Stanowisko Teatru Polskiego w Bydgoszczy ws. fali rasistowskich komentarzy dotyczących uchodźców
W związku z nasilającą się falą rasistowskich komentarzy dotyczących uchodźców publikujemy napisany na nasze zamówienie tekst Moniki Bobako "Konieczność walki z cieniem. Europejska nowoczesność i rasizm" - informuje na swojej stronie internetowej Teatr Polski w Bydgoszczy.
03-09-2015
Toruń. Jacek Bończyk zaśpiewa charytatywnie
Działająca przy Fundacji Światło Akademia Walki z Rakiem obchodzi w tym roku 10. urodziny. Z tej okazji organizacja zaprasza na koncert charytatywny podczas którego wystąpi m.in. Jacek Bończyk.
10-07-2015
Wrocław. Szekspir wykluczonych w parku Leśnickim
W tej sztuce Mela Koteluk, Małgorzata Bogdańska oraz Marek i Michał Koterscy spotkają się z reprezentantami mniejszości etnicznych. Dołączy się do nich także młodzież i seniorzy. Pośród drzew przedstawią nową wersję historii Demetriusza, Heleny, Tezeusza i Hipolity.
06-07-2015
Wrocław. Wkrótce Brave Festival
Spektakle i koncerty prezentujące tradycje kulturowe społeczności z różnych krajów Afryki znalazły się w programie 11. edycji Brave Festivalu, który rozpocznie się 10 lipca.
26-06-2015
Częstochowa. Teatr im. Mickiewicza kończy sezon
W sobotę 27 czerwca częstochowski teatr zaprasza na ostatnie przedstawienie sezonu 2014/2015. O godz. 18 pokaże spektakl "Życie: trzy wersje".
03-06-2015
Szczecin. Pleciuga pomoże zwierzętom w schronisku
Prosta historia o sympatycznym małym misiu i jego nowo poznanym czworonożnym przyjacielu to najnowsze przedstawienie szczecińskiej "Pleciugi". Spektakl miły, zabawny, okraszony wieloma piosenkami spodoba się dwulatkowi i siedmiolatkowi, wywoła uśmiech na twarzy także u rodziców i dziadków.
18-05-2015
Warszawa. Tomasz Karolak wspiera Teatr Horzycy w Toruniu
Reżyserzy, dyrektorzy polskich teatrów - róbcie zdjęcia, nagrywajcie filmiki, przysyłajcie słitfocie, mówcie po spektaklu ze sceny, że popieracie Horzycę! - apelują inicjatorzy grupy Teatr jest Nasz, stworzonej na Facebooku.
05-05-2015
Gniezno. "Niech nigdy w tym dniu słońce nie świeci" u Fredry
Z okazji Europejskiego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych, Teatr Fredry poleca spektakl "Niech nigdy w tym dniu słońce nie świeci" w reż. Rafała Urbackiego.
29-04-2015
Gorzów Wlkp. Teatr dla małych pacjentów
Teatr to nie tylko budynek. Teatr to aktorzy i widzowie. Autorski projekt gorzowskiego Teatru im J. Osterwy "... przy łóżku?" jest już dokładnie zaplanowany. Za kilka miesięcy zaczną się pierwsze spotkania z małymi pacjentami gorzowskiego szpitala. Tym razem to nie widzowie przyjdą do teatru, a teatr przyjdzie do nich.
16-04-2015
Częstochowa. Zobacz "Trenera życia" i pomóż Fundacji Oczami Brata
Dziś o godz. 19 Teatr im. Mickiewicza zaprosi na specjalny charytatywny spektakl "Trener życia". Dochód z wejściówek-cegiełek wesprze działalność częstochowskiej Fundacji Oczami Brata. Zostały już ostatnie bilety.
20-03-2015
Częstochowa. "Trener życia"dla Fundacji Oczami Brata
16 kwietnia, czyli kilka dni po oficjalnej premierze, Teatr im. Mickiewicza zaprosi na specjalny charytatywny spektakl "Trener życia". Dochód z wejściówek-cegiełek wesprze działalność częstochowskiej Fundacji Oczami Brata.
17-03-2015
Poznań. Artyści będą czytać bajki i pomogą hospicjum
Gwiazdy sceny i estrady, a także sportowcy i dziennikarze, czytać będą we wtorek w Sali Wielkiej CK Zamek bajki. Wszystko po to, aby pomóc poznańskiemu hospicjum. W Bajkowisku udział wezmą między innymi Mieczysław Hryniewicz, Daniela Popławska, reżyser Jerzy Moszkowicz. Nie będzie Anny Dymnej, ale przygotowała niespodziankę.
17-03-2015
Poznań. Charytatywne "Listy miłosne" w Polskim
23 marca o godz. 19 w Teatrze Polskim w Poznaniu odbędzie się charytatywny spektakl "Listy miłosne", w wykonaniu Grażyny Wolszczak i Piotra Machalicy. Współorganizatorem wydarzenia jest Lions Club Poznań Patria.
16-03-2015
Kraków. "Patryk K." w słusznej sprawie
Teatr Praska 52 w Krakowie zaprasza na monodram "Patryk K.", który tym razem grany jest, by pomóc w rehabilitacji Marka, członka ekipy RMF MAXXX.
10-03-2015
Kraków. Charytatywny "Patryk K." w Teatrze Praska 52
RMF MAXXX zaprasza 16 marca o godz. 19 na spektakl charytatywny pt. "Patryk K." wg Jerzego Pilcha, który odbędzie się w Teatrze Praska 52. Dochód ze spektaklu przeznaczony będzie na rehabilitację kolegi z radiowej ekipy RMF MAXXX - Marka Zielińskiego.
10-03-2015
Warszawa. "Ostry dyżur poetycki" w Narodowym
Teatr Narodowy i Duszpasterstwo Środowisk Twórczych zapraszają 15 marca o godz. 12 na "Ostry dyżur poetycki" z honorowym udziałem aktorów dobrodziejów.
02-03-2015
Wrocław. 140 tys. złotych od Brave Festival dla dzieci Tybetu
Jubileuszowa odsłona Brave Festival przyniosła rekordową sumę ze sprzedaży biletów - 140 tys. złotych. Jak co roku, dochód w całości został przeznaczony na rzecz Organizacji Charytatywnej ROKPA International, która wspiera młodych Tybetańczyków. Dzięki tym pieniądzom do szkoły chodzi 200 dzieci z prowincji Qinghai.
20-02-2015
Lublin. Przyjacie dla Ani
Ania Adamczyk jest tancerką lubelskiego Teatru Muzycznego. Na próbie przed premierą do kolejnego spektaklu upadła i zerwała więzadło w kolanie. Lekarze wyznaczyli termin operacji na 2017 rok. Może udać się wcześniej, ale to kosztuje. Z pomocą przychodzą przyjaciele, którzy organizują koncert, by zebrać pieniądze na wcześniejszą operację.
20-02-2015
Warszawa. "Dobry Wieczór w AT"
Zbliża się kolejna edycja "Dobry Wieczór w AT" - trzydniowego cyklu prezentacji wybranych pokazów egzaminów studentów I, II i III roku Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza. Dochód w całości zostanie przeznaczony na rehabilitację wybitnego aktora, profesora PWST w Krakowie - Krzysztofa Globisza, który od lipca ubiegłego roku po udarze mózgu szczęśliwie wraca powoli do zdrowia.
17-02-2015
Kraków. Emocjonująca licytacja na koncercie "Nasz Anioł w Krakowie"
Największą atrakcją aukcji, na którą zebrano ponad 60 przedmiotów, były przekazane przez papieża Franciszka pióro z jego wizerunkiem. Emocje wzbudzały za to inne przedmioty, jak pióro Waterman Kazimierza Kutza, z karteczką "Krzysiu pisz!".
17-02-2015
Kraków. Zebrali fundusze na leczenie Krzysztofa Globisza
Ponad 150 tysięcy złotych udało się zebrać na dalsze leczenie oraz rehabilitację Krzysztofa Globisza, w trakcie niedzielnego koncertu i licytacji w Filharmonii Krakowskiej.
17-02-2015
Toruń. Aktorzy wspierają Fundacją Światło
Kilka tygodni temu pisaliśmy o Oldze Bołądź, która została ambasadorką Niepublicznego Przedszkola Terapeutycznego "Mały Książa". Z kolei dziś przedstawiamy nowych Ambasadorów Śpiochów - Edytę Jungowską i Włodzimierza Matuszaka.
16-02-2015
Kraków. Anielskie dźwięki dla Krzysztofa Globisza
W blasku świecącego anioła na scenie Filharmonii w Krakowie oraz wyświetlanych zdjęć archiwalnych odbył się niedzielny koncert charytatywny "Nasz Anioł w Krakowie", a po nim licytacja piór wiecznych i zegarków przekazanych przez darczyńców. Goście, których przybyło mnóstwo, wsparli w ten sposób rehabilitację wybitnego aktora Krzysztofa Globisza.
14-02-2015
Koncert i aukcja dla Globisza. Z przesyłką z Watykanu
Czekają na niego w szkole, w teatrze. - Czeka jego garderoba, czekają jego spektakle, czekamy i trzymamy kciuki. On jest potwornie mocny w tym wszystkim. Odliczamy dni do powrotu - mówi Jan Klata, dyrektor Starego Teatru.
13-02-2015
Kraków. Polska z pomocą Krzysztofowi Globiszowi
Pomóc Aniołowi? Choć może brzmieć to niewiarygodnie, to jak najbardziej możliwe! W niedzielę o godz. 17 w Filharmonii Krakowskiej odbędzie się charytatywny koncert "Nasz Anioł w Krakowie".
12-02-2015
Kraków. Koncert "Nasz Anioł w Krakowie"
Na leczenie aktora Krzysztofa Globisza, który w lipcu ub. r. doznał udaru mózgu, przeznaczony zostanie dochód z niedzielnego koncertu "Nasz Anioł w Krakowie". Podczas wieczoru w Filharmonii Krakowskiej licytowane będą m.in. pióro i zegarek papieża Franciszka.
11-02-2015
Gdynia. "Śpiąca Królewna" charytatywnie dla Alicji
Scena 138 zaprasza 12 lutego o godz. 18 do Centrum Kultury w Gdyni na spektakl charytatywny "Śpiąca Królewna". Dochód ze sprzedaży cegiełek przekazany zostanie na leczenie Alicji, która od czterech lat zmaga się z poważnymi kłopotami zdrowotnymi.
09-02-2015
Poznań. Lekarze na scenie Nowego
Teatr Nowy zaprasza na bezprecedensowe wydarzenie - 24 lutego o godz. 20 na Dużej Scenie odbędzie się charytatywne przedstawienie "Lekarze w teatrze", z którego dochód przeznaczony zostanie na rzecz Hospicjum Palium i Oddziału Chemioterapii Szpitala Przemienienia Pańskiego w Poznaniu.
04-02-2015
Słupsk. Charytatywny "Tomcio Paluch" w Tęczy
W sobotę widzowie Teatru Tęcza będą mogli pomóc dzieciom, ofiarom pożaru w Daliowej na Podkarpaciu, w którym zginęła ich matka.
27-01-2015
Słupsk. Bilet ulgowy do Tęczy za karmę
Teatr Lalki Tęcza wraz ze słupskim oddziałem Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami rusza z akcją "Dokarmiamy zwierzaczki".
09-01-2015
Sopot. Aktorzy zaśpiewają dla WOŚP
Z okazji 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w niedzielę 11 stycznia o godz. 12 na Scenie Kameralnej w Sopocie odbędzie się koncert "Śpiewający aktorzy".
08-01-2015
Kraków. Krzysztof Globisz wraca do zdrowia, ale długa droga przed nim
15 lutego w krakowskiej filharmonii odbędzie się koncert charytatywny i aukcja na rzecz rehabilitacji aktora Krzysztofa Globisza.
05-01-2015
Bydgoszcz. Bezpłatny "Baron cygański" dla instytucji i organizacji
9 stycznia 2015 roku o godz. 18 odbędzie się w Operze Nova spektakl "Baron cygański", zorganizowany dla podopiecznych Ośrodków Opieki Społecznej, organizacji pozarządowych i innych instytucji z terenu Województwa Kujawsko-Pomorskiego zajmujących się pomocą społeczną.
23-12-2014
Wierzę że Krzysztof wróci na scenę
Anna Dymna organizuje wyjątkowy koncert, z którego dochód przeznaczony będzie na leczenie Krzysztofa Globisza. - Co roku, od siedmiu lat, wraz z Filharmonią Krakowską robimy koncert i aukcję dla artysty, który znalazł się w trudnej sytuacji i potrzebuje pomocy. W tym roku rzeczą oczywistą jest to, że robimy to dla Krzysia Globisza - mówi w Super Expressie.
16-12-2014
Wrocław. Charytatywny koncert kolęd i pastorałek
Szczególny koncert w szczególnym czasie dla ośmioletniej Julii Rozłąkowskiej, podopiecznej Dolnośląskiej Fundacji Rozwoju Ochrony Zdrowia.
15-12-2014
Częstochowa. Trwa zbiórka dla osób bezdomnych
Potrzebna jest żywność z długą datą ważności, środki czystości, odzież. Dary można dostarczać do 22 grudnia. Bezdomni dostaną je tuż przed wigilią. Pomysł akcji zrodził się w głowie aktorki częstochowskiego teatru - Sylwii Oksiuty.
15-12-2014
Wrocław. "Pokolenie P: Prokofiew" wraca na scenę
Fundacja Jutropera i Biuro Festiwalowe Impart 2016 zaprezentuje spektakl "Pokolenie P: Prokofiew" w wersji scenicznej. Plenerowa premiera przedstawienia wyreżyserowanego przez Michała Znanieckiego, w ramach cyklu "Głos wykluczonych", odbyła się w lipcu.
12-12-2014
Wrocław. "Piotruś i wilk" głosem wykluczonych
Reżyser teatralny i operowy Michał Znaniecki wraca do nas, aby znów spotkać się z podopiecznymi Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania i niepełnosprawnymi seniorami z Miejskiego Centrum Usług Socjalnych. Artyści amatorzy ponownie wystawią baśń Sergiusza Prokofiewa "Piotruś i wilk".
29-11-2014
Kraków. Dla Krzysztofa Globisza
Dziś w PWST spektakl muzyczny "Szpilki" z przebojami lat 50. i 60. XX wieku. W lutym Anna Dymna zaprasza na koncert "Nasz Anioł w Krakowie" oraz aukcję piór i zegarków.
27-11-2014
Kraków. Wyjątkowy musical. Pomóż Krzysztofowi Globiszowi
To będzie muzyczna uczta i okazja, by pomóc doskonale znanemu słuchaczom Radia Kraków aktorowi Krzysztofowi Globiszowi. Krakowscy artyści organizują koncert charytatywny z przebojami z ery bigbendów, z którego dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację artysty.
18-10-2014
Wielka akcja pomocy po wypadku artysty. "Myślałem, że fani o mnie zapomną"
- Chciałbym znów stanąć na scenie i zaśpiewać. Ale w pionie. Nigdy na wózku - mówi Tomek Kowalski, który zagrał Ryśka Riedla w spektaklu "Skazany na bluesa" w Teatrze Śląskim w Katowicach.
15-10-2014
Wrocław. Koncert dla Grześka
Teatr Polski oraz Bartosz Porczyk włączyli się w akcję pomocy swojemu wiernemu widzowi Grześkowi, który choruje na stwardnienie rozsiane.
14-10-2014
Lublin. Spektakl dla małych pacjentów
Znani lublinianie zagrają w przedstawieniu i zatańczą. To wszystko w szczytnym celu. Chcą zebrać pieniądze na sprzęt potrzebny do operacji dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego.
10-10-2014
Wrocław. Aktorzy czytają bajki małym pacjentom
W czwartek na oddziale dziecięcym w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym przy ul. Borowskiej otwarto bibliotekę dla dzieci. Pacjenci mieli z tej okazji gości - klaunów i aktorów, którzy czytali im nowe książki na głos.
06-09-2014
Katowice. Przyjaciele zagrali koncert dla Tomka Kowalskiego
Na przyjaciół zawsze można liczyć. Prawdziwości tych słów dowiedli ci, którzy spotkali się w piątek w Teatrze Śląskim na koncercie charytatywnym poświęconym Tomaszowi Kowalskiemu, wokaliście FBB, grającemu Ryśka Riedla w spektaklu "Skazany na bluesa".
03-09-2014
Katowice. Jutro koncert dla Tomka Kowalskiego w Śląskim
5 września na dużej scenie Teatru Śląskiego odbędzie się koncert "Gramy dla Tomka Kowalskiego - Skazani na bluesa i skazani na przyjaźń!", podczas którego wystąpią m.in. Renata Przemyk, Arkadiusz Jakubik i jego zespół Dr Misio oraz aktorzy TŚ.
27-08-2014
Słupsk. Za wyprawkę szkolną na "Królewnę Śnieżkę"
Słupski teatr Tęcza gromadzi wyprawki szkolne. Każdy, kto pomoże je skompletować, dostanie wejściówkę na przedstawienie.
25-08-2014
Katowice. Koncert dla Tomka Kowalskiego w Śląskim
Byliście na spektaklu "Skazany na bluesa" zrealizowanym w ubiegłym sezonie w Teatrze Śląskim w Katowicach? Jeśli tak, na pewno pamiętacie wspaniałą kreację Tomasza "Kowala" Kowalskiego jako Ryśka Riedla. W wakacje artysta uległ poważnemu wypadkowi i został sparaliżowany od pasa w dół.
20-08-2014
Poznań. Artyści przyjaciołom Holendrom - koncert pamięci i przyjaźni
6 września o godz. 19 w poznańskiej Wadze Miejskiej odbędzie się koncert upamiętniający ofiary katastrofy samolotu zestrzelonego nad Ukrainą w dniu 17.07.2014 roku. Koncert przygotowują śpiewacy Tomasz Raczkiewicz i Paweł Posadzy.
06-08-2014
Gdańsk. Marta i Piotr Jankowscy dla Wspólnoty Burego Misia
8 sierpnia w restauracji Kawior w Gdańsku-Brzeźnie kelnerami będą Marta i Piotr Jankowscy. Zebrane napiwki i fundusze zostaną przekazane na budowę nowego domu dla osób niepełnosprawnych w Osadzie Burego Misia pod Kościerzyną.
15-07-2014
Baśniowy głos wykluczonych
Znaniecki burzy stereotypy i włącza ludzi starych i sieroty do świata sztuki z korzyścią dla nas wszystkich - Dorota Oczak pisze o spektaklu "Pokolenie P: Prokofiew" w reż. Michała Znanieckiego w ramach projektu "Głos wykluczonych".
04-07-2014
Warszawa-Katowice. Artyści wspierają Tomka Kowalskiego
Artyści Must Be The Music wspierają Tomka Kowalskiego, który miał poważny wypadek na motocyklu. Specjalnie dla niego nagrali utwór "Nie tracę wiary".
03-07-2014
Wrocław. Pomóżmy dr Marcie Steiner
Dotarły do nas niepokojące wieści na temat dr Marty Steiner, cenionej antropolożki teatru z Zakładu Teorii Kultury i Sztuk Widowiskowych Uniwersytetu Wrocławskiego. W grudniu 2012 dr Steiner zapadła na zespół Guillaina-Barrégo. Rodzina i przyjaciele dr Marty Steiner zwracają się z prośbą o pomoc w sfinansowaniu Jej rehabilitacji.
01-07-2014
Katowice. Tomasz Kowalski sparaliżowany po wypadku
Jest kolejna informacja na temat stanu zdrowia Tomasza Kowalskiego, wcielającego się w rolę Ryszarda Riedla w spektaklu "Skazany na bluesa" w Teatrze Śląskim. Artysta, oprócz licznych obrażeń, doznał w wypadku poważnego uszkodzenia rdzenia kręgowego i jest sparaliżowany od pasa w dół. Będzie musiał poruszać się na wózku inwalidzkim.
16-06-2014
Kraków. Koncert niewidomych artystów z Lwowa
26 czerwca o godz. 19 w Teatrze Groteska odbędzie się unikalny koncert "Otworzyło się życie" w wykonaniu niewidomych wokalistów z Ukrainy i orkiestry Teatru Narodowego im. M. Zańkowieckiej.
14-06-2014
Łódź. Bajka dla dzieci dotkniętych przez los
Prapremierę bajki "Mój tata chce latać jak ptak" Davida Almonda pokaże w niedzielę Teatr Powszechny. Spektakl powstał w ramach edukacyjnej akcji "Dziecko w sytuacji", a na widowni zasiądą dzieci z rodzin dotkniętych bezrobociem.
14-06-2014
Warszawa. Spektakl dla Małgorzaty Braunek
We środę 23 lipca w Teatrze Dramatycznym odbędzie się spektakl "Persona. Marilyn" w reż. Krystiana Lupy, z którego całkowity dochód zostanie przekazany na leczenie chorej na nowotwór Małgorzaty Braunek. Aktorka zagrała w drugiej części tryptyku Lupy "Persona. Ciało Simone". Twórcy biorący udział w spektaklu zgodzili się zagrać tego dnia bez honorarium.
27-05-2014
Warszawa. Charytatywne "Metro" w obsadzie sprzed 23 lat
4 czerwca o godzinie 19:00, na deskach Teatru Studio Buffo, legendarny musical "Metro" w obsadzie sprzed 23 lat.
24-05-2014
Łódź. Maciej Stuhr przekaże 100 tys. zł na hospicjum
Pieniądze, które aktor przekaże Stowarzyszeniu "Łódzkie Hospicjum dla Dzieci", są formą zadośćuczynienia otrzymanego po wygranym procesie o ochronę dóbr osobistych.
14-05-2014
Walczą o uwolnienie Pavla Jurowa i Denisa Hryszczuka - podpisz ape
O więzionych w Słowiańsku artystów Pavla Jurowa i Denisa Hryszczuka upominają się zasłużeni rosyjscy twórcy i międzynarodowe grono działaczy kultury.
09-05-2014
Olsztyn. Ukraiński teatr gościnnie u Jaracza
W najbliższy poniedziałek, 12 maja spektakl Narodowego Akademickiego Teatru Dramatycznego im. Marii Zańkowieckiej z Kijowa na spektakl "Przypowieści o Iwanie, znalezione w malowanej skrzyni z napisami".
09-05-2014
Ukraina. Los młodego reżysera nadal nieznany
Ukraiński reżyser teatralny Pavel Yurov od dwóch tygodni jest przetrzymywany w Słowiańsku przez tzw. separatystów. Od 25 kwietnia nie ma z nim kontaktu. Nie wiadomo, w jakim jest stanie. W tej samej sytuacji jest Denis Hryszczuk, kurator, wolontariusz, z wykształcenia lekarz. Pomóżmy w ich uwolnieniu.
14-04-2014
Gdynia. Zaśpiewają dla Marka Pacuły
14 kwietnia o godz. 18 w Teatrze Miejskim w Gdyni odbędzie się koncert charytatywny dla Marka Pacuły pt. "Jak linoskoczek". Cały dochód z koncertu zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację Marka Pacuły, który od roku pozostaje w stanie śpiączki po rozległym udarze mózgu.
09-04-2014
Wrocław. Spektakl Znanieckiego z dziećmi
Trwają próby do muzycznego widowiska "Generation P: Prokofiew", który reżyser teatralny i operowy Michał Znaniecki przygotowuje wraz z dziećmi z Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania.
07-04-2014
Gdynia. Koncert dla Marka Pacuły
14 kwietnia o godz. 18 w Teatrze Miejskim w Gdyni odbędzie się koncert charytatywny dla Marka Pacuły pt. "Jak linoskoczek...", pod patronatem prezydenta Gdyni. Cały dochód z koncertu zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację Marka Pacuły, który uległ wypadkowi i pozostaje w śpiączce.
01-04-2014
Warszawa. Baj solidarny z osobami chorymi na autyzm
Teatr Baj na zaproszenie Fundacji SYNAPSIS przyłączył się do akcji Światowego Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu obchodzonego 2 kwietnia, a który rozpoczyna obchody Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu, jakim został ogłoszony kwiecień 2014 r.
31-03-2014
Kraków. Łaźnia Nowa blisko problemów Ukrainy
W teatrze Łaźnia Nowa można było poczuć atmosferę gorących wydarzeń na Ukrainie. W czasie koncertu "Solidarni z Ukrainą" wystąpił zespół Dakh Daughters Band. Tworzy go siedem ukraińskich aktorek, które były mocno zaangażowane w niedawne protesty przeciwko władzy na kijowskim Majdanie.
29-03-2014
Kraków. Wystąpią artystki Dakh Daughters Band
Artystki Dakh Daughters Band i zarazem aktorki teatru Dakh z Kijowa wystąpią w Krakowie. "Gazecie Wyborczej" opowiadają o występach na Euromajdanie oraz jak możemy pomóc Ukrainie.
28-03-2014
Kraków. Aktywistki z Majdanu wystąpią w sobotę w Nowej Hucie
Łaźnia Nowa chce przybliżyć krakowianom kulturę, tradycję i poglądy Ukraińców, a przy okazji pomóc tym, którzy zostali poszkodowani podczas niedawnych walk w Kijowie. Oprócz koncertu Dakh Daughters Band odbędzie się dyskusja na temat obecnej sytuacji na Ukrainie. Organizacje charytatywne będą jednak zbierać wolne datki na rzecz poszkodowanych na Majdanie
28-03-2014
Rzeszów. Artyści solidarni z Ukrainą
W niedzielę o godz. 19 w teatrze Maska w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru odbędzie się wieczór poezji ukraińskiej poetki Łesi Ukrainki. Wieczorne spotkanie ma być gestem solidarności z narodem ukraińskim.
27-03-2014
Kraków. Młode ukraińskie aktorki w Łaźni Nowej
Siedem młodych ukraińskich aktorek tworzących zespół muzyczno-kabaretowy Dakh Daughters Band wystąpi w sobotę w krakowskim Teatrze Łaźnia Nowa. Dochód z koncertu przeznaczony będzie dla poszkodowanych na Majdanie.
21-03-2014
Łódź. Arlekin dla chorych dzieci w akcji "Dotknij teatru"
Projekt z myślą o chorych dzieciach przygotował Teatr Arlekin z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru - Klinika Teatralna to zestaw czterech małych form teatralnych. Spektakle będą prezentowane dzieciom przebywającym aktualnie w szpitalach i ośrodkach opieki.
21-03-2014
Warszawa. Olbrychski odmawia grania w Moskwie
Piękny język Puszkina, Tołstoja, Czechowa i moich przyjaciół Okudżawy i Wysockiego zaczyna się kojarzyć z agresywną wojenną retoryką Pana Putina - pisze Daniel Olbrychski do Eugeniusza Ławreńczuka, dyrektora Polskiego Teatru w Moskwie. I odmawia grania głównej roli w spektaklu "Porwanie Europy", którego premiera jest planowana na maj.
18-03-2014
Warszawa. Grali i śpiewali dla Ukrainy
Artyści teatrów warszawskich, m.in. Urszula Dudziak, Daniel Olbrychski, Michał Urbaniak i Borys Szyc, wystąpili w poniedziałek na koncercie "Solidarni z Ukrainą". Impreza odbyła się w Teatrze Żydowskim.
18-03-2014
Gdańsk. "Zapiski z Majdanu" w Wybrzeżu
24 marca o godz. 19 w Teatr Wybrzeże odbędzie się czytanie sztuki dokumentalnej ukraińskich twórców teatralnych, dotyczącej wydarzeń, jakie miały miejsce na Majdanie w 2013 roku i na początku 2014. Twórcy byli nie tylko świadkami, ale i aktywnymi uczestnikami tych zdarzeń. Czytanie odbędzie się z wyświetlonym polskim tłumaczeniem.
17-03-2014
Bydgoszcz. Studenci Wydziału Wokalno-Aktorskiego AM bohaterom Majdanu
29 marca o godz. 24.00 w Katedrze Bydgoskiej pw. św. św. Marcina i Mikołaja odbędzie się koncert "Bohaterom Majdanu - Niebiańskiej Sotni".
17-03-2014
Warszawa. Znani artyści zaśpiewają dziś wieczorem dla Majdanu
Artyści i aktorzy warszawscy, m.in. Ewa Błaszczyk, Stanisława Celińska, Maryla Rodowicz, Urszula Dudziak, wystąpią dziś na koncercie charytatywnym, z którego dochód zostanie przekazany na pomoc medyczną dla ofiar starć na kijowskim Majdanie.
17-03-2014
Apel dramaturgów ukraińskich
15-03-2014
Warszawa. Wieczór poezji ukraińskiej w 200-lecie urodzin Tarasa Szewczenki
Słowa Szewczenki to słowa wolności - mówił ambasador Ukrainy w Polsce Markijan Malskyj w trakcie wieczoru poezji ukraińskiej w 200. rocznicę urodzin Tarasa Szewczenki. Przypomniał, że wiersze ukraińskiego wieszcza odczytywano na kijowskim Majdanie.
15-03-2014
Wrocław. Teatr Polski z Ukrainą
17 marca w Teatrze Polskim aktorzy przeczytają sztukę Marzeny Sadochy "Ptaki które jem" - to wydarzenie specjalne zorganizowane w ramach solidarności z narodem ukraińskim. To protest przeciw bezradności Europy wobec dramatycznych wydarzeń u naszych sąsiadów.
14-03-2014
Wrocław. Spektakl dla Ukrainy
Aktorzy z Teatru Arka podjęli decyzję, że wpływy z piątkowego spektaklu "Ucisz serce" przekażą Ukrainie.
11-03-2014
Warszawa. Artyści teatrów warszawskich "Solidarni z Ukrainą"
W poniedziałek 17 marca br. o 19.00 w Teatrze Żydowskim w Warszawie odbędzie się charytatywny koncert "Solidarni z Ukrainą". Cały przychód z koncertu zostanie przekazany na pomoc medyczną dla ofiar starć na Majdanie.
07-03-2014
Kraj. List otwarty polskich środowisk twórczych ws. Ukrainy
Zwracamy się do Pana, by w imieniu polskiego rządu zadeklarował pierwszy miliard euro na międzynarodowy fundusz pilnej pomocy dla nowej Ukrainy, oraz by polski rząd zachęcił naszych sojuszników do udziału w tym funduszu - twórcy do premiera Donalda Tuska.
05-03-2014
Kraj. Artyści razem z Ukrainą
Polscy filmowcy, pisarze i muzycy wysłali pismo do premiera Donalda Tuska, w którym apelują o finansowe wsparcie Ukrainy. Pod apelem podpisali się między innymi Jacek Bromski, Joanna Kos-Krauze i Maciej Stuhr.
04-03-2014
Warszawa. Artyści dla Ukrainy
Aktorzy i artyści estradowi m.in. Olgierd Łukaszewicz, Joanna Szczepkowska i Maryla Rodowicz wezmą udział w koncercie, z którego dochód zostanie przekazany na pomoc medyczną dla ofiar starć na kijowskim Majdanie. Koncert odbędzie się 17 marca w Teatrze Żydowskim.
03-03-2014
Wrocław. Artystycznie solidaryzowali się z Ukrainą
Bez przemówień, wielkich słów, za to z artystycznym zacięciem i ukraińską muzyką - tak w niedzielę Wrocławianie solidaryzowali się z narodem ukraińskim.
28-02-2014
Gniezno. "Ukrainna" artystycznie i solidarnie
W ramach akcji "Ukrainna" w środę (26 stycznia) przed Teatrem Fredry pokazano instalację artystyczną - performatywny pokaz dramatu współczensej ukraińskiej dramatopisarki Nedy Neżdany pt. "Kto otworzy drzwi?".
28-02-2014
Poznań. "Pojedynek" Peszków, który pomoże dzieciom
Jana i Błażeja Peszków zobaczymy w poniedziałek w Teatrze Polskim w spektaklu "Pojedynek -zabawa w detektywa". Ma on cel charytatywny - zebranie środków na pomoc dzieciom z Zespołu Szkół przy Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym Szpitalu Uniwersyteckim im. Wiktora Degi.
28-02-2014
Szczecin. Ukraińcy dziękują Polakom
Wystawa fotografii, występ chóru i spektakl "Śmierć Szewczenki" to atrakcje, jakie przygotował Związek Ukraińców w Polsce Oddział w Szczecinie, w ramach ogólnopolskiej akcji "Solidarnym z Ukrainą - dziękujemy".
27-02-2014
Mistrzowskie sztuki przyjemne i nieprzyjemne
"Mistrzowie"- taki jest temat dwudziestej, jubileuszowej edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych. Przygotowując ją, oczywiście jak każdy człowiek tworzący pod presją - a jubileusz jest przecież taką swoistą presją - z jednej strony bardzo chciałam, aby pojawiło się na nim coś wyjątkowego, z drugiej natomiast chciałam uciec od przeglądu, retrospekcji mistrzów, starając się, by nie wpaść w pułapkę banału. Rozwiązanie, jak to bywa, przyszło samo - dyrektor Ewa Pilawska zaprasza na festiwal.
26-02-2014
Bielsko-Biała. Artyści dla kijowskiego Majdanu
W Teatrze Polskim odbył się koncert "Artyści dla Majdanu". Zbiórka pieniędzy trwa, można wrzucać datki do puszek. Na scenie wystąpili m.in. aktorzy Teatru Polskiego, muzycy, artyści sceny kabaretowej.
26-02-2014
Gniezno. Teatr dla Ukrainy
Dziś o godzinie 17:30 Teatr Fredry zaprasza mieszkańców do uczestnictwa w instalacji teatralnej sztuki Nedy Neżdany pt. "Kto otworzy drzwi?".
22-02-2014
Bielsko-Biała. Koncert i pomoc dla kijowskiego Majdanu
Aktorzy Teatru Polskiego wystąpią 24 lutego w specjalnym koncercie poparcia dla kijowskiego protestu. Teatr organizuje też akcję zbierania datków. Dochód z koncertu oraz datki zostaną przekazane na Ukrainę za pośrednictwem Caritas Polska i przeznaczone na zakup leków i żywności.
22-02-2014
Kraków. Akcja dla Ukrainy
W sobotę o godz. 17 na Placu Szczepańskim aktorzy Starego Teatru odczytają świadectwa uczestników dramatycznych zdarzeń z Kijowa. Zgromadzeni będą mogli wyrazić solidarność z ukraińskim protestem.
22-02-2014
Kraków. Arie w umiarkowanym tempie
Minutą ciszy rozpoczęła się w czwartek w Teatrze im. Słowackiego pierwsza w tym roku odsłona Opera Rara, podczas której zaprezentowano "Admeto" Georga Friedricha Händla. W ten sposób uczczono pamięć ofiar starć w Kijowie.
22-02-2014
Zielona Góra. Teatr solidarny z Ukrainą
W piątek o godz. 20 Teatr Lubuski się zabarykadował. Instalacja ułożona z opon to znak solidarności z Ukraińcami. Zapłonęły świeczki. - Życzymy naszym przyjaciołom z Ukrainy, żeby wreszcie mieli normalny kraj - powiedział Robert Czechowski, dyrektor zielonogórskiej sceny. Pod teatr przyszło blisko 200 osób.
21-02-2014
Bielsko-Biała. Pomagają Ukrainie
W najbliższą sobotę w Teatrze Polskim wystawione zostaną puszki, do których zbierane będą pieniądze dla poszkodowanych w starciach na Ukrainie. Zbiórka publiczna potrwa tydzień.
21-02-2014
Olsztyn. Artyści z Teatru Jaracza będą wspierać kijowski Majdan
Olsztyńscy aktorzy nie chcą pozostawać obojętni wobec tego, co się dzieje na Ukrainie. Poniedziałkowe wydanie "Czytanek Marginesu" poświęcą twórczości ukraińskich i polskich pisarzy, która jest związana z przemianami za wschodnią granicą.
21-02-2014
Wrocław. Akcja dla kijowskiego Majdanu
2 marca odbędzie się happening upamiętniający pierwsze ofiary ukraińskiego protestu.
21-02-2014
Zielona Góra. Artyści solidarni z Ukrainą!
Lubuski Teatr w geście solidarności z Euromajdanem dziś o godz. 20 (piątek 21 lutego) organizuje wyjątkową akcję artystyczną.
20-02-2014
Warszawa. Salon Poezji Ukraińskiej
23 lutego o godz. 12.00 Teatr Polski organizuje specjalny Salon poezji poświęcony poezji ukraińskiej. Pretekstem do jego organizacji są oczywiście wydarzenia na Ukrainie.
19-02-2014
Olsztyn. Solidarni z Ukrainą
Zapraszamy na konferencję prasową, na której opowiemy o specjalnym wydaniu "Czytanek Marginesu" poświęconych wydarzeniom ostatnich dni na Ukrainie.
19-02-2014
Kraj. Zbiórka na rzecz protestujących na Ukrainie
Leki, środki opatrunkowe, żywność, ciepła odzież, śpiwory i koce, a także pieniądze - w całym kraju prowadzone są zbiórki pomocowe na rzecz Ukrainy. Dary na bieżąco wysyłane są m.in. na kijowski Majdan. Na Ukrainie są też polscy wolontariusze.
18-02-2014
Łódź. Koncert charytatywny w Teatrze Muzycznym
25 lutego koncert charytatywny "Znani Łodzianie - rodzinnie". W programie pokazy mody z udziałem znanych Łodzian oraz spektakl Hity Buffo z Nataszą Urbańską, Januszem Józefowiczem oraz Januszem Stokłosą i jego orkiestrą.
03-02-2014
Elbląg. Dary pojechały na Ukrainę
Dziś pierwszy transport darów od elblążan dla protestujących Ukraińców pojechał z wolontariuszami do Koszalina, tam zostanie wszystko przepakowane do większego samochodu i dostarczone z pozdrowieniami od wolnej Polski. Nadal, przez całą dobę dary serca można przynosić na portiernię Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu przy ul. Teatralnej 11.
03-02-2014
Kraków. Aukcja wiecznych piór i koncert charytatywny dla artystów
Wieczne pióra i zegarki należące do znanych osób będzie można wylicytować 16 lutego, podczas koncertu charytatywnego "Kocham, więc jestem", zorganizowanego przez Fundację Anny Dymnej "Mimo wszystko" i Filharmonię Krakowską.
03-02-2014
Szczecin. Offensywa Teatralna dla Ukrainy
Koncertem na zamkowym dziedzińcu zakończyła się w niedzielę akcja "Zachodnie Pomorze Ukrainie". Przez cały weekend szczecinianie mogli wspierać protestujących Ukraińców, także datkami i darami. Akcję współorganizowała Zachodniopomorska Offensywa Teatralna wraz ze Związkiem Ukraińców Polskich, Urzędem Marszałkowskim, Caritasem oraz lokalnymi samorządami.
01-02-2014
Szczecin. Finał akcji "Pomorze Zachodnie pomaga Ukrainie"
Koncerty, marsz przeciwko łamaniu praw człowieka, zbiórki darów - w weekend mieszkańcy Zachodniopomorskiego mogą wesprzeć Ukraińców. Finał akcji w niedzielę na Zamku. Po co to? Organizatorzy: - Kiedyś Europa pomagała nam, dziś my pomagamy innym. To naturalne, zwyczajnie ludzkie.
30-01-2014
Słupsk. Do Teatru Tęcza za karmę dla psa lub kota
Zima w pełni, mróz daje się odczuć nie tylko nam, ale i zwierzaczkom. Teatr Tęcza wraz z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami - Oddział w Słupsku organizuje kolejną akcję "Wejściówka za karmę".
29-01-2014
Elbląg. Teatr Sewruka solidarny z Ukrainą
Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu wspólnie z elbląskim Zarządem Oddziału Związku Ukraińców w Polsce organizują zbiórki leków i innych potrzebnych rzeczy, które zostaną przekazane uczestnikom protestów na Euromajdanie w Kijowie.
29-01-2014
Rusza akcja "Zachodnie Pomorze Ukrainie"
Ludzie sztuki, społecznicy, dziennikarze, osoby publiczne i przede wszystkim mieszkańcy ziem zachodnich, zjednoczmy się we wspólnej akcji "Zachodnie Pomorze Ukrainie". Nasze działania rozpoczynamy dzisiaj w kilkunastu miejscach województwa, a finał odbędzie się 2 lutego w Szczecinie w godz. 12.00 - 18.00. Inicjatorem akcji jest Zachodniopomorska OFFensywa Teatralna.
28-01-2014
Elbląg. Możesz pomóc protestującym Ukraińcom
Teatr im. Aleksandra Sewruka wraz z elbląskim oddziałem Związku Ukraińców w Polsce organizują zbiórkę darów, które trafią na Majdan. Potrzebne są leki, koce, śpiwory, kurtki i obuwie zimowe.
25-01-2014
Ukraiński teatr w areszcie
Majdan zamienił się w papierek lakmusowy. Jesteś związany z Majdanem? A może jest ci z nim nie po drodze, bo tu zbiera się tylko bydło? - w dwutygodniku.com relacje reżyserów, kuratorów i krytyków z ostatnich dni na Ukrainie
24-01-2014
Pomóż Ukrainie!
Inicjatywa Lubelskiego EuroMajdanu Kulturalnego spotkała się z szerokim odzewem w mieście, Polsce i Europie. W 24 godziny od podjęcia decyzji o organizacji Lubelskiego EuroMajdanu Kulturalnego swój akces do inicjatywy zgłosiło kilkudziesięciu twórców. Organizatorzy zapraszają w niedzielę, 26 stycznia od godz 12, pod Centrum Kultury. Zgłoś się i Ty. Pomóż Ukrainie!
24-01-2014
Apel Jurija Andruchowycza: Zbrodnia przeciw ludzkości
Po zapadnięciu zmroku po Kijowie zaczynają przemieszczać się nieznane grupy "ludzi po cywilnemu", które wyłapują przede wszystkim młodzież, szczególnie z symbolami Euromajdanu i Unii Europejskiej. Porywają ich, wywożą do lasów, gdzie rozbierają i katują na srogim mrozie. Dziwnym trafem, ofiarami takich zatrzymań najczęściej są młodzi artyści - aktorzy, malarze, poeci - pisarz Jurij Andruchowycz o sytuacji na Ukrainie.
23-01-2014
Bądźmy solidarni z Ukrainą!
Zaniepokojeni tragiczną sytuacją panującą na EuroMajdanie w Kijowie, przepełnieni lękiem o eskalację konfliktu chcemy, aby Lublin dał sygnał wsparcia dla działań demokratycznych naszych wschodnich sąsiadów. Środowisko artystyczne i kulturalne naszego miasta podjęło wspólną decyzję o charytatywnej organizacji Lubelskiego EuroMajdanu Kulturalnego "LEK".
16-01-2014
Łódź-Szczecin. Akcja teatralna Szwalni i Kany
Od 31 stycznia do 2 lutego akcja "Pobyt tolerowany" realizowana w Szczecinie przez Teatr Szwalnia i Ośrodek Teatralny Kana. To sugestywny projekt Weroniki Fibich, opisujący losy uchodźców w Polsce.
15-01-2014
Gniezno. Teatr dla WOŚP
Teatr Fredry włączył się w akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - aktorzy i pracownicy w kostiumach teatralnych przez weekend przebiegli ponad 20 km.
15-01-2014
Wrocław. "Dziady" na aukcji WOŚP
Teatr Polski włączył się w tegoroczne działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekazując na aukcję internetową podwójne VIP-owskie zaproszenie na premierę "Dziadów" w reż. Michała Zadary, która odbędzie się 15 lutego
10-01-2014
Legnica. Aktorskie małżeństwa zagrają dla Owsiaka
Dwie małżeńskie pary w zespole Teatru Modrzejewskiej: Katarzyna Dworak i Paweł Wolak oraz Magdalena Drab i Albert Pyśk, uczestniczyć będą w niedzielnym legnickim 22. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
10-01-2014
Sopot. Aktorzy zaśpiewają dla WOŚP
Z okazji 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Teatr Wybrzeże i Fundacja Pomysłodalnia zapraszają na koncert "Śpiewający aktorzy", który odbędzie się w niedzielę, 12 stycznia o godz. 12 na Scenie Kameralnej w Sopocie.
08-01-2014
Kraków. Charytatywny Koncert Wiedeński
Piąty i prawdopodobnie ostatni charytatywny Koncert Wiedeński dla Małych Serc odbędzie się w niedzielę w Teatrze im. Słowackiego. Austriacka orkiestra Camerata Salzburg zagra z myślą o pacjentach Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej w Prokocimiu.
30-12-2013
Sopot. Aktorzy zaśpiewają dla WOŚP
Czwarty już z kolei koncert charytatywny w wykonaniu aktorów trójmiejskich scen odbędzie się 12 stycznia na Scenie Kameralnej Teatru Wybrzeże w Sopocie.
16-12-2013
Poznań. Aktorzy Teatru Nowego pomagają Soni
Aby pomóc dwuletniej Soni chorej na zespół Retta, aktorzy Teatru Nowego pomalowali bombki choinkowe, które nabyć może każdy.
28-11-2013
Tarnów. Akcja z Mikołajem u Solskiego
Teatr im. Ludwika Solskiego zachęca ludzi dobrego serca do gestu serdeczności wobec najmłodszych i potrzebujących. Proponujemy objęcie mecenatem wydarzenia "Mikołajem Być", poprzez zakup biletów dla podopiecznych Domów Dziecka czy Warsztatów Terapii Zajęciowych w regionie tarnowskim.
11-10-2013
Warszawa. Oswoić raka w teatrze
Teatr Dramatyczny oraz fundacje Rak'n'Roll i Chustka przygotowały projekt, którego celem jest przełamanie stereotypów na temat choroby nowotworowej.
26-09-2013
Kielce. Teatr Tańca dla chorych dzieci
Tancerze zapoczątkowali akcję pomocy dla ciężko chorego Frania Filiżanka, imbryk, cukierek i lód na patyku - czyli tancerze Kieleckiego Teatru Tańca odwiedzili w środę w Szpitalu Dziecięcym w Kielcach dzieci cierpiące na schorzenia nowotworowe. To początek akcji dla ciężko chorego Frania.
26-09-2013
Tarnów-Ładna. Idąc na spektakl Talii można wspomóc Maję
2,5-latka walczy z nowotworem złośliwym oka. Przy okazji tarnowskiego festiwalu komedii trwa zbiórka na jej leczenie.
19-08-2013
Słupsk. Wejściówka do Tęczy za wyprawkę szkolną
Teatr Lalki Tęcza organizuje czwartą już edycję akcji "Tęczowa wyprawka szkolna". To już 27 akcja charytatywna Teatru Tęcza.
23-07-2013
Znaniecki szuka Leara
"Szukając Leara: Verdi" w reż. Michała Znanieckiego w Imparcie we Wrocławiu. Pisze Magda Piekarska w Gazecie Wyborczej - Wrocław.
22-07-2013
Szczecin. Opera na The Tall Ships Races pamięci ludzi morza
Koncerty Opery na Zamku na Cmentarzu Centralnym mają swoją niepowtarzalną atmosferę. W tym roku dochodzi jeszcze nietuzinkowy wybór repertuarowy - "Requiem" Alfreda Schnittkego i "Holzwege" Tomasza Sikorskiego. Wyjątkowy koncert "Tym, co nie powrócili z morza" 4 sierpnia.
19-07-2013
Opera jutra myśli o wczoraj
Współczesna kultura to nie raj dla starych ludzi. Barier jest wiele - to i ekonomia, i fizyczna niesprawność, i strach przed nowym, więc niezrozumiałym. Z ciekawością przyglądam się, jak Michał Znaniecki widowiskowo je burzy. I wciąga seniorów z wrocławskich Domów Pomocy Społecznej na operową scenę - pisze Magda Piekarska w Gazecie Wyborczej - Wrocław.
19-07-2013
Wrocław. Teatralne poszukiwanie Leara w domach spokojnej starości
Prapremiera "Szukając Leara: Verdi"w Imparcie to wieczór spotkań. Profesjonalni aktorzy spotykają się amatorami z domów opieki społecznej, Szekspir spotyka Verdiego, a publiczność spotyka się tematem starości.
15-07-2013
Wrocław. "Szukając Leara: Verdi" z mieszkańcami domów opieki
Blisko 40 mieszkańców domów opieki w podeszłym wieku wystąpi w sztuce "Szukając Leara: Verdi", której prapremiera odbędzie się w sobotę we wrocławskim Imparcie. Przedstawienie wpisuje się w przygotowania Wrocławia do objęcia tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 r.
05-07-2013
Drzemlikowice. Letnie warsztaty Teatru Formy
Integra-Letni Plener Twórców to integracyjne warsztaty teatralno-ceramiczne organizowane przez wrocławski Teatr Formy 14 do 21 lipca.
04-07-2013
Wrocław. Lear, Verdi i Znaniecki w domu pomocy
Trwają próby do najnowszej realizacji Michała Znanieckiego. "Szukając Leara: Verdi" to spektakl angażujący mieszkańców domów opieki społecznej podległych Miejskiemu Centrum Usług Socjalnych we Wrocławiu.
28-06-2013
Łódź. "Teatru (S)tworzenie" z dziećmi z domów dziecka
To projekt teatralno - edukacyjny realizowany przez Fundację - ależ Gustawie!, skierowany do dzieci i młodzieży z domów dziecka na terenie miasta.
20-06-2013
Kłodzko. "Daszeńka, czyli żywot szczeniaka" charytatywnie
30 czerwca, o godz. 16.00 na scenie Kłodzkiego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji odbędzie się spektakl dla dzieci pt "Daszeńka, czyli żywot szczeniaka. Spektakl połączony będzie ze zbiórką darów dla czworonogów.
17-06-2013
Gdańsk. Performance o przemocy
22 i 23 czerwca o godz. 20 w Domu Angielskim w Gdańsku odbędzie się performance Aurory Lubos "Akty".
15-06-2013
Toruń. "Pippi Pończoszanka" na leczenie Damiana
"Pippi Pończoszanka" - adaptacja klasycznej książki Astrid Lindgren była w sobotę ostatnia premierą sezonu 2012/13 w toruńskim teatrze im. Wilama Horzycy. Spektakl miał wyjątkowo charakter charytatywny - dochód przeznaczono na leczenie 17-letniego Damiana.
14-06-2013
Toruń. "Pippi" na zakończenie sezonu u Horzycy
W sobotę, 15 czerwca na scenie Teatru Wilama Horzycy w Toruniu odbędzie się premiera nowej adaptacji powieści Astrid Lindgren "Pippi Pończoszanka" wyreżyserowana przez Adama Biernackiego. Premierowy spektakl będzie miał charakter charytatywny.
10-06-2013
Toruń. Charytatywna premiera u Horzycy
Sobotnia premiera "Pippi Pończoszanki" w Teatrze Wilama Horzycy będzie miała wyjątkowy charakter. Całkowity dochód z premiery przeznaczony zostanie na rzecz Damiana Kwarcianego, podopiecznego Fundacji "Zdążyć z pomocą".
04-06-2013
Dolny Śląsk. Teatr dla ofiar nazizmu
Spektakl "Ludzie poza pamięcią/People out of memory", upamiętniający ofiary nazistowskich obozów pracy przymusowej w Twierdzy Kłodzkiej oraz w innych miejscach na Dolnym Śląsku pokazali 1 czerwca młodzi aktorzy Polski, Słowacji, Czech i Niemiec. W planie pokaz jeszcze dwóch spektakli.
04-06-2013
Wrocław. Piosenki z "Hair" na Wyspie Słodowej
Aktorzy Capitolu zaśpiewają 7 czerwca 2013 na Wyspie Słodowej w koncercie charytatywnym, wieńczącym wrocławski projekt edukacyjny "Kropla Afryki".
27-05-2013
Toruń. Charytatywna premiera "Pippi" u Horzycy
15 czerwca na honorowym miejscu w Teatrze im. Wilama Horzycy zasiądzie Damian Kwarciany. Niepełnosprawny chłopiec nigdy nie widział spektaklu na żywo. "Pippi Pończoszanka" będzie specjalnie dla niego.
09-05-2013
Słupsk. Charytatywny "Tomcio Paluch" w Tęczy
Solidaryzując się z 25 mieszkańcami naszego miasta, którzy kilka dni temu na skutek wybuchu gazu i pożaru straciły dach nad głową i dorobek całego życia, Teatr Lalki "Tęcza" zaprasza w najbliższą sobotę 11 maja o godz. 11 na spektakl charytatywny "Tomcio Paluch".
07-05-2013
Kraków. MOPS i Stary Teatr przeciwko wykluczeniu z kultury
Zanim wydadzą każdą złotówkę, długo ją oglądają. A mają na co - jedzenie, ubranie, proszek do prania... Ale wolą wydać na teatr. Są podopiecznymi MOPS-u i nie chcą być wykluczonymi z kultury - pisze Renata Radłowska w Gazecie Wyborczej - Kraków.
07-05-2013
Słupsk. "Tomcio" w Tęczy dla pogorzelców
W sobotę 11 maja o godz. 11 w Teatrze Lalki "Tęcza" odbędzie się spektakl charytatywny ("Tomcio Paluch") z którego 100 % dochodu z biletów zostanie przeznaczonych na pomoc pogorzelcom słupskiej kamienicy.
08-04-2013
Wrocław. Marek Torzewski zaśpiewa dla Przylądka Nadziei
W Operze Wrocławskiej na koncercie charytatywnym zaśpiewa dziś Marek Torzewski wraz z grupą taneczno-akrobatyczną FlyCube.
25-03-2013
Wrocław. Marek Torzewski zaśpiewa dla dzieci chorych na raka
Torzewski będzie gwiazdą gali charytatywnej, z której dochód zostanie przeznaczony dla podopiecznych fundacji "Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową".
13-03-2013
Poznań. Kleyff i "Słoma" w Ósemkach
14 marca o godz. 19 w Teatrze Ósmego Dnia odbędzie się koncert Jacka Kleyffa i Jerzego "Słomy" Słomińskiego. W trakcie koncertu prowadzona będzie publiczna zbiórka funduszy przeznaczonych na obronę i pomoc prawną dla ofiar "czyścicieli" poznańskich kamienic, w ramach akcji "Solidarni z lokatorami".
12-03-2013
Gorzów Wlkp. Dni Kultury z Bratem Albertem od piątku
Koło Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta zaprasza na szóstą edycję Dni Kultury z Bratem Albertem. To autorski pomysł pracowników i członków gorzowskiego Koła Towarzystwa mający na celu integrację bezdomnych ze społeczeństwem. W programie sprzedaż książek, film i teatr.
08-03-2013
Poznań. Środowiska kultury "solidarne z lokatorami"
W tegoroczną akcję "Solidarni z lokatorami" w dniach 14-17 marca włączą się poznańskie środowiska kultury. Będą one zbierać pieniądze na wsparcie lokatorów usuniętych z mieszkań przez "czyścicieli" kamienic, czyli wyspecjalizowane firmy, działające na zlecenie ich właścicieli.
07-03-2013
Poznań. Wesprzyj inicjatywę "Solidarni z lokatorami"
W dniach od 14 do 17 marca odbędzie się pierwsza odsłona "Solidarnych z lokatorami" - inicjatywy poznańskiego środowiska kultury skupionego wokół Otwartego Forum Kultury. W zbiórkę funduszy na pomoc prawną dla lokatorów zaangażować może się każda poznańska instytucja i organizacja kulturalna, każdy/a artysta/ka, animator/ka, czy uczestnik/czka kultury.
16-02-2013
Kraków. Licytacja cennych piór
Jutro o godz. 17 odbędzie się w Filharmonii Krakowskiej licytacja piór należących m.in. do reżysera Andrzeja Wajdy, prezydenta Bronisława Komorowskiego i aktora Janusza Gajosa. Pieniądze zebrane z charytatywnej aukcji zostaną przeznaczone dla potrzebujących artystów.
08-02-2013
Kielce. Artyści dla chorego Pawła
Kilkunastu artystów, muzyków, aktorów i kabareciarzy przez trzy dni będzie występowało w kieleckim klubie Pooder, by uzbierać pieniądze dla chorego na białaczkę Pawła.
05-02-2013
Wrocław. Fotografia teatralna na dobroczynnej aukcji
5 lutego w klubie Firlej odbędzie się koncert organizowany przez Natalię Grosiak z Mikromusic oraz aukcja "Panny z dobrych domów na rzecz bezdomnych zwierząt". Na aukcji znajdzie się zdjęcie Krzysztofa Bielińskiego z nowego spektaklu w Teatrze Współczesnym.
02-02-2013
To był sentymentalny powrót nas deski
- "Honeymoon" to historia trzech współczesnych kobiet i opis ich relacji z mężczyznami. Akcja "Piękna, bo zdrowa" namawia kobiety do badania się pod kątem raka szyjki macicy i raka jajników. To ważne, by kobiety się badały. Część dochodu ze sprzedaży biletów naszego spektaklu zostanie przeznaczona na cele statutowe Organizacji Kwiat Kobiecości, której jestem ambasadorką - mówi aktorka NATALIA LESZ.
01-02-2013
Kraków. Koncert charytatywny w filharmonii
PAP oraz Fundacja Anny Dymnej "Mimo Wszystko" mają zaszczyt zaprosić Państwa na muzyczne wydarzenie, które odbędzie się już 17 lutego w Filharmonii Krakowskiej.˙
31-01-2013
Kraków. Pióra Jandy, Preisnera i Wajdy na aukcji u Dymnej
Krystyna Janda, Andrzej Wajda, Zbigniew Preisner, ks. kardynał Stanisław Dziwisz, Andrzej Sapkowski, Bronisław Komorowski, Donald Tusk i wielu innych znanych ludzi podarowało swoje wieczne pióra na rzecz aukcji charytatywnej zorganizowanej przez Fundację Anny Dymnej "Mimo Wszystko".
29-01-2013
Kraków. Aukcja i koncert charytatywny
Wieczne pióra ofiarowane m.in. przez prezydenta Bronisława Komorowskiego, aktorkę Krystynę Jandę i metropolitę krakowskiego kard. Stanisława Dziwisza będzie można kupić 17 lutego na akcji towarzyszącej koncertowi charytatywnemu "Miłość rodzi miłość" w Filharmonii Krakowskiej.
21-01-2013
Słupsk. Wejściówka na spektakl Tęczy za karmę
Teatr Lalki Tęcza od wielu lat współpracuje ze słupskim oddziałem Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. W dniach 21 stycznia - 1 lutego teatr, któremu nie jest obojętny los zwierząt, organizuje kolejną akcję "Pomagamy zwierzętom".
12-01-2013
Sopot. Aktorzy i dzieci zaśpiewają dla WOŚP
Z okazji 21. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy stowarzyszenie In gremio i Teatr Wybrzeże zapraszają na charytatywny koncert "Śpiewający aktorzy. Piosenka francuska", który odbędzie się w najbliższą niedzielę o godzinie 12 na Scenie Kameralnej w Sopocie. Wstęp za wrzutę do puszki.
10-01-2013
Łódź. WOŚP z lalkami Arlekina
13 stycznia w Publicznym Gimnazjum nr 37 przy ul. Jarosławskiej 29 po raz 21. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Z tej okazji Teatr Arlekin przygotował wystawę lalek teatralnych, która wypełni jedną z klas gimnazjum.
09-01-2013
Sopot. Aktorzy zaśpiewają dla WOŚP
Z okazji 21. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy stowarzyszenie In gremio i Teatr Wybrzeże zapraszają na charytatywny koncert "Śpiewający aktorzy. Piosenka francuska", który odbędzie się 13 stycznia o godz. 12 na Scenie Kameralnej w Sopocie. Wstęp za wrzutę do puszki.
08-01-2013
Tarnów. Teatr zagra z Orkiestrą Owsiaka
Jak co roku, w drugą niedzielę stycznia, zagra w całej Polsce Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W działania Orkiestry włącza się Teatr im. Solskiego.
14-12-2012
Solidarność aktorów
- Fundacja to było jej marzenie. Daria zawsze powtarzała, że jak już wyzdrowieje, to będzie wiedziała co robić - wspomina Dorota Landowska, prezes Fundacji im. Darii Trafankowskiej. Nie wyzdrowiała. Fundacja od 5 lat pomaga aktorom, których rola na scenie dobiegła końca, a ich życie lub zdrowie są zagrożone.
05-12-2012
Warszawa. Artyści malują bombki na licytację
Kolejny raz Ważne Osoby własnoręcznie malują bombki choinkowe na licytację.
05-12-2012
Tarnów. Aktorzy czytają najmłodszym
Aktorzy Teatru im. Solskiego po raz kolejny włączyli się do kampanii "Cała Polska czyta dzieciom".
05-10-2012
Lublin. VIPy w spektaklu charytatywnym
"Jeżozwierze i inne osobliwości"- to spektakl, który zobaczymy już w piątek w Filharmonii Lubelskiej. Widowisko niecodzienne, gdyż w obsadzie aktorskiej pojawią się m.in. przedstawiciele władz samorządowych i wojewódzkich
14-06-2012
Toruń. Ewa Błaszczyk gwiazdą koncertu charytatywnego
Aktorka i piosenkarka Ewa Błaszczyk zaśpiewa w Toruniu na koncercie charytatywnym na rzecz Zuzanny Gorońskiej i Eweliny Świerad.
25-04-2012
Tarnów. Piosenki Gaertner w koncercie dla Gaertner
Są jeszcze bilety na zapowiadany koncert z cyklu "Solski o Aktorzy Śpiewają". Tym razem zespół zaśpiewa piosenki z muzyką Katarzyny Gaertner. A dochód zostanie przeznaczony dla artystki.
24-04-2012
Tarnów. Charytatywnie dla Katarzyny Gaertner
Z inicjatywy dyrekcji Tarnowskiego Teatru im. Ludwika Solskiego 29 kwietnia o godz. 19:00 na Dużej Scenie odbędzie się koncert z cyklu "Solski o..." Tym razem aktorzy teatru zaśpiewają piosenki z muzyką Katarzyny Gaertner. Dochód z koncertu przeznaczony zostanie dla Artystki, której dom w Komaszycach spłonął kilka tygodni temu.
23-04-2012
Kraków. Charytatywnie u Słowackiego
305 tys. zebrało stowarzyszenie "Tak, Kraków" na budowę domów dla rodzin Nowaków poszkodowanych w ubiegłorocznym wypadku awionetki. Kwotę ogłoszono podczas niedzielnego charytatywnego koncertu w Teatrze Słowackiego.
21-04-2012
Tarnów. Teatr im. Solskiego dla Katarzyny Gaertner
Z inicjatywy dyrekcji Teatru 29 kwietnia o g. 19 na Dużej Scenie odbędzie się koncert z cyklu "Solski o...". Tym razem aktorzy zaśpiewają piosenki z muzyką Katarzyny Gaertner. Dochód z koncertu przeznaczony zostanie dla Artystki.
18-04-2012
Łódź. Akcja charytatywna na rzecz bezdomnych zwierząt
22 kwietnia w Teatrze Piccolo odbędzie się impreza charytatywno-kulturalna "Adoptuj miłość, zamiast ją kupować", organizowana ze Strażą dla Zwierząt - Okręgiem Łódzkim oraz Stowarzyszeniem Robotników Chrześcijańskich.
16-04-2012
Gdynia. Koncert dla Ani Iwasiuty w Miejskim
16 kwietnia w Tea-tralnej odbędzie się wieczór charytatywny dedykowany Ani Iwasiucie, w którym na jednej scenie wystąpią śpiewający aktorzy trójmiejskich teatrów, muzycy oraz zespoły. Gorąco zachęcamy Państwa do wsparcia duchowego, a przede wszystkim finansowego zmagań Ani z ciężką chorobą.
14-04-2012
Kraków. Pomóżmy Nowakom! - koncert charytatywny w Teatrze Słowackiego
Serdecznie zapraszamy do udziału w wyjątkowym koncercie charytatywnym, z którego dochód jest przeznaczony na odbudowę domów, jakie w sierpniu ubiegłego roku utraciły dwie wieloosobowe rodziny Nowaków z Nowej Huty, w wyniku pożaru wywołanego katastrofą awionetki
14-04-2012
Gdynia. Aktorzy zaśpiewają dla koleżanki
W gdyńskiej Tea-tralnej w sobotę i poniedziałek (14 i 16 kwietnia) odbędą się dwa koncerty charytatywne, z których dochód przekazany zostanie Annie Iwasiucie, na leczenie i rehabilitację. Ania to młoda gdyńska aktorka, której karierę przerwała ciężka choroba.
12-04-2012
Katowice. Koncert operowy w szpitalu
Pacjenci Samodzielnego Szpitala Klinicznego nr 5 w Katowicach mogli wysłuchać, 11 kwietnia operowego koncertu w wykonaniu artystów z Katowickiej Akademii Muzycznej.
23-03-2012
Zielona Góra. Spektakl charytatywny w Lubuskim
W "Balladzie o Królu Zębobulu" grają nauczyciele z zielonogórskiego przedszkola "Chatka Puchatka", w następny przedstawieniu rodzice przedszkolaków. Cel szczytny, pomoc chorym dziewczynkom.
21-03-2012
Bydgoszcz. Znani aktorzy walczą o przyszłość dzieciaków
Aktorzy Daria Widawska, Tamara Arciuch, Bartłomiej Kasprzykowski i Piotr Grabowski spotkali się z podopiecznymi Akademii Przyszłości z Bydgoszczy. Opowiadali o swojej pracy, pasjach. Obiecali też pomóc podopiecznym Akademii.
21-03-2012
Lublin. Przebudzenie "Śpiącej królewny" dla kliniki Budzik
- Nie mam ambicji, żeby przekazywać dzieciom coś szczególnego tą historią. Lubię klasykę. Lubię opowieści, w których są zawarte uniwersalne prawdy - wyznaje Czesław Sieńko, reżyser "Śpiącej królewny". Premiera w Teatrze Andersena 24 marca. Zamiast kwiatów datki na klinikę dzieci w śpiączce.
08-03-2012
Kielce. Tancerze tancerzom
Ludowa wyszywanka, oprawione zdjęcia tancerzy, figurka baletnicy - m.in. te przedmioty znalazły wczoraj nowych właścicieli, którzy nie szczędzili grosza w charytatywnej aukcji, jaka odbyła się w Kieleckim Teatrze Tańca.
01-03-2012
Kielce. Tańcem pomogą niepełnosprawnym
Kielecki Teatr Tańca wystąpi w przyszłym tygodniu specjalnie dla niepełnosprawnym tancerzy. Pieniądze zebrane z charytatywnej imprezy, trafią na zakup wózków inwalidzkich.
23-02-2012
Polskie Radio. Koncert "Gdy aktor zachoruje"
26 lutego w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego odbędzie się wyjątkowy koncert charytatywny "Gdy aktor zachoruje", którego współorganizatorem jest Teatr Polskiego Radia. Radiowa Jedynka zaprasza na jego retransmisję 4 marca o godz. 21.05.
20-02-2012
Gdynia. Zaśpiewają dla Anny Iwasiuty
20 lutego o godz. 19 w Blues Clubie w Gdyni odbędzie się koncert charytatywny "Dla Ani", dedykowany młodej aktorce Annie Iwasiucie, zmagającej się obecnie z ciężką chorobą.
18-02-2012
Lublin. "Niedźwiedź" charytatywnie
W niedzielę warto wybrać się na spektakl "Niedźwiedź" Teatru Enigmatic. Każdy, kto kupi bilet, czyli cegiełkę będzie mógł pomóc chorym osobom w dostępie do leczenia i rehabilitacji.
30-01-2012
Gdańsk. Teatr Zielony Wiatrak zagra dla Roberta
W poniedziałek 30 stycznia w Teatrze w Blokowisku na Zaspie odbędzie się wyjątkowy spektakl "Kręgli" Teatru Zielony Wiatrak, zadedykowany Robertowi Paluchowskiemu, założycielowi i kierownikowi artystycznemu Teatru Realistycznego ze Skierniewic.
11-01-2012
Poznań. Licytacja na rzecz Fundacji Burego Misia
Fundacja Sceny na Piętrze Tespis w Poznaniu po raz 20. zaprosiła widzów na charytatywny Wieczór Pastorałkowy. Było to ostatnie spotkanie w tej formule.
09-01-2012
Pomorze. Orkiestra zagrała z pompą
Morsy, aktorzy, rekonstruktorzy historyczni, muzycy, fryzjerzy, marynarze, studenci i setki tysięcy mieszkańców Pomorza zagrały w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.
04-01-2012
Sopot. Koncert WOŚP na Scenie Kameralnej
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to pospolite ruszenie wszystkich ludzi dobrej woli. Kolejny rok z rzędu nie zabraknie wśród nich artystów praktycznie wszystkich trójmiejskich scen teatralnych, którzy wystąpią na wyjątkowym koncercie "Śpiewający aktorzy. Alternatywny śpiewnik patriotyczny".
02-01-2012
Sopot. Śpiewający aktorzy na Scenie Kameralnej
Z okazji 20. edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Pomysłodalnia, stowarzyszenie In gremio we współpracy z Teatrem Wybrzeże przygotowują się do wielkiego, muzycznego wydarzenia na Scenie Kameralnej w Sopocie.
14-12-2011
Kraków. Tytus, Romek i A'Tomek dla Siemachy
20 grudnia o godzinie 19.00 w Teatrze Ludowym w Krakowie odbędzie się premiera nietypowego przedstawienia. Tego dnia pracownicy Centrum BPO Capgemini wystawią spektakl pt. "Ychu-Dychu, czyli Tytus, Romek i A'Tomek", oparty na słynnych komiksach Papcia Chmiela, czyli Henryka Chmielewskiego.
12-12-2011
Bielsko-Biała. Politycy charytatywnie na scenie
Posłowie, radni, urzędnicy, politycy, wójtowie, eurodeputowana wystąpili w niedzielę na deskach Teatru Polskiego w premierze charytatywnego przedstawienia "Lady Robin Hood" w reżyserii Tomka Szulakowskiego.
10-12-2011
Częstochowa. Premiera "Tylko noc..." na Gali Wolontariatu
W poniedziałek 12 grudnia o godz. 17 odbędzie się w MDK przy ul. Łukasińskiego 68 VI Gala Częstochowskiego Wolontariatu. W programie najnowsze dzieło teatru integracyjnego ALA. Wstęp wolny.
05-12-2011
Częstochowa. Aktorzy z chorymi w kalendarzu
Na każdej karcie osoba, której życie naznaczyła choroba nowotworowa, oraz aktor częstochowskiej sceny. Kalendarz na 2012 r. "Gramy o życie" wydają wspólnie: Akademia Walki z Rakiem, Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej i Teatr im. Mickiewicza.
02-12-2011
Poznań. Ósemki zagrają dla Robka Paluchowskiego
Robek Paluchowski - najbarwniejsza postać Skierniewic, nasz teatralny przyjaciel, od wielu miesięcy walczy o zdrowie. W całym kraju mają miejsce wydarzenia teatralne w ramach akcji "Solidarni z Robkiem". Teatr Ósmego Dnia zaprasza 2 grudnia o godz. 19 na charytatywny spektakl "Teczki", grany dla Robka.
01-12-2011
Polkowice. Inauguracja akcji Konwój Muszkieterów
W sobotę 3 grudnia w Polkowicach wystąpi Teatr Wariaté ze spektaklem zatytułowanym "Zimowa Układanka". Trupa teatralna oprócz Polkowic zawita do Bolesławca i Świdnicy.
01-12-2011
Wrocław. Zatańczą dla Moniki
W Centrum Inicjatyw Artystycznych (ul. Sienkiewicza 8a) w sobotę o godz. 18.30 zaplanowano pierwszą odsłonę projektu "Wrocław tańczący". To impreza charytatywna na rzecz Moniki Hoczyk zorganizowana przez wrocławskie środowisko taneczne oraz Julię Hoczyk, córkę Moniki.
25-11-2011
Szczecin. "Koniec" Becketta dla Robka Paluchowskiego
Teatr ABANOIA i Centrum Kultury MANUARTEFAKTURA zapraszają na monodram "Koniec" na podstawie Samuela Becketta w wykonaniu Bartosza Mazurkiewicza (Teatr KOD, Dębno) w reż. Anatola Wierzchowskiego.
19-11-2011
Poznań. Teatr Ósmego Dnia solidarny z Robkiem Paluchowskim
2 grudnia o godz. 19 Teatr Ósmego Dnia zaprasza na spektakl "Teczki". Tym razem zagramy go w wyjątkowej sprawie - dla naszego teatralnego przyjaciela Robka Paluchowskiego z Teatru Realistycznego ze Skierniewic, który od wielu miesięcy walczy o zdrowie.
18-11-2011
Częstochowa. Dla Roberta Paluchowskiego
W piątek 18 listopada Teatr S. zaprasza na monodram "M" w wykonaniu Anny Biernackiej. Aktorka zapowiada, że spektakl będzie formą artystycznej i finansowej pomocy choremu Robertowi Paluchowskiemu z Teatru Realistycznego. Początek o godz. 20. Bilety: 15 zł.
18-11-2011
Wrocław. "Wrocław tańczący" charytatywnie
To pierwsza odsłona projektu, będąca jednocześnie imprezą charytatywną dla Julii Hoczyk. Impulsem do zorganizowania programu stała się choroba nowotworowa znanej warszawskiej nauczycielki Moniki Hoczyk.
16-11-2011
Częstochowa. Spektakl dla Robka
Robert Paluchowski, założyciel Teatru Realistycznego, zmaga się z ciężką chorobą. Anna Biernacka swoim spektaklem wspiera akcję "Solidarni z Robkiem".
30-08-2011
Wrocław. Koncert "Solidarni z Martą"
Marta Świątek, aktorka i wiolonczelistka, rok temu uległa groźnemu wypadkowi na scenie kaliskiego teatru podczas prób do spektaklu. Doznała poważnych obrażeń kręgosłupa i miednicy. Artyści teatrów polskich pod patronatem Teatru Muzycznego Capitol solidaryzują sie z Martą zapraszając na koncert.
13-05-2011
Gorzów. Wlkp. Teatr dla hospicjum
Tegoroczna edycja tej kampanii Pola Nadziei organizowanej przez Hospicjum św. Kamila odbywa się pod hasłem "Gorzów miastem wrażliwości". W akcję włącza się Teatr im. Osterwy.
11-05-2011
Gdańsk. Artyści wspierają Japonię
82 sprzedane bilety i ponad 2 tys. zł zebrane dla poszkodowanych podczas trzęsienia ziemi i tsunami w Japonii. To bilans niedzielnej imprezy "Gdańsk dla Japonii", zorganizowanej przez Teatr Amareya i Stowarzyszenie Amareya Art.
06-05-2011
Gdańsk. Artyści dla Japonii w synagodze
W niedzielę w Nowej Synagodze odbędzie się jednodniowa impreza charytatywna "Gdańsk dla Japonii", zorganizowana przez Teatr Amareya oraz trójmiejskich i japońskich artystów.
04-05-2011
Gdańsk. Taniec i muzyka dla Japonii
8 maja w Synagodze Nowej odbędzie się impreza charytatywna wspierająca poszkodowanych trzęsieniem ziemi w Japonii "Gdańsk dla Japonii".
02-05-2011
Toruń. Koncert charytatywny na rzecz Japonii
Symfoniczny koncert charytatywny na rzecz ofiar niedawnego trzęsienia ziemi w Japonii organizuje we wtorek marszałek województwa kujawsko-pomorskiego. W programie utwory współczesnego polskiego kompozytora Mieczysława Weinberga, wykonywane przez 130 muzyków.
14-04-2011
Kinga Preis zachęca do przekazywania 1 proc. podatku
- Polacy pomagają w sytuacjach nadzwyczajnej mobilizacji. Gorzej jest z pamiętaniem o potrzebujących na co dzień - mówi Kinga Preis, aktorka i ambasador Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci. Rozmowa z aktorką w Gazecie Wyborczej - Wrocław.
11-04-2011
Warszawa. W Teatrze Wielkim uczczono pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej
Uroczysty koncert poświęcony pamięci ofiar katastrofy pod Smoleńskiem odbył się w niedzielę w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej. Udział w nim wzięli prezydent Bronisław Komorowski z małżonką, przedstawiciele rodzin ofiar katastrofy, minister kultury Bogdan Zdrojewski.
05-04-2011
Kraków. Żuraw Jana Peszka dla Kesennumy
Jan Peszek podpisał w poniedziałek żurawia, który pofrunie do mieszkańców zniszczonej przez trzęsienie ziemi Japonii.
30-03-2011
Kraków. Żuraw Grabowskiego na pomoc dla Kesennumy
Zapuściliśmy wczoraj żurawia do garderoby teatralnej Andrzeja Grabowskiego. Papierowy ptak z podpisem aktora dołączył do stada żurawi, które od trzech tygodni zbieramy dla mieszkańców Kesennumy.
19-03-2011
Kraków. Specjalny spektakl z datkami dla Japonii
Wczoraj w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej "Manggha" odbył się specjalny spektakl. Całkowity dochód z biletów muzeum przeznaczyło na pomoc mieszkańcom miasteczka Kesennuma. Krakowianie wsparli wczoraj jej mieszkańców, tłumnie uczestnicząc w spektaklu w muzeum Manggha.
17-03-2011
Wrocław. Pomóżmy polskim artystom z Sendai
Dwoje grafików - Ewa Hadydoń i Nyogen Nowak - przed 20 laty wyjechali z Wrocławia do Japonii. W trzęsieniu ziemi stracili dom i dorobek życia. Ich przyjaciele z Polski chcą im pomóc, organizując aukcję dzieł artystów.
16-03-2011
Kraków. Spektakl dla Japonii
Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha przekaże dochód z piątkowego spektaklu japońskiej sztuki scenicznej Shinnai i Buyo na pomoc dla poszkodowanej w kataklizmie miejscowości Kesennuma.
10-02-2011
Kraków. Koncert charytatywny i aukcja przedmiotów na szczęście
Koncert charytatywny i aukcja przedmiotów na szczęście, z której dochód przeznaczony zostanie na leczenie krakowskich artystek, organizuje w niedzielę w Krakowie Fundacja Anny Dymnej "Mimo wszystko" i Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie.
10-12-2010
Kraków. Charytatywny Piotruś Pan na scenie Ludowego
Bajkowy świat Piotrusia Pana według Capgemini - czyli charytatywne przedstawienie grupy teatralnej pracowników BPO Capgemini w Teatrze Ludowym w Krakowie
02-12-2010
Bielsko-Biała. Banialuka dla chorych dzieci
Aktorzy Teatru Lalek Banialuka pod postacią radosnych aniołków i psotnych diabełków czterokrotnie odwiedzą Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej (pierwsze spotkanie odbyło się 1 grudnia).
27-09-2010
Słupsk. Charytatywny "Pan Kotowski" w Tęczy
2 października o godz. 11 w Teatrze Lalki Tęcza odbędzie się spektakl charytatywny ("Pan Kotowski"), z którego dochód przeznaczony będzie dla Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami Oddział w Słupsku.
27-09-2010
Słupsk. Charytatywny "Pan Kotowski" w Tęczy
2 października o godz. 11 w Teatrze Lalki Tęcza odbędzie się spektakl charytatywny ("Pan Kotowski"), z którego dochód przeznaczony będzie dla Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami Oddział w Słupsku.
20-05-2010
Wrocław. Koncert charytatywny solistów Opery
Najpiękniejsze arie i duety zaśpiewają soliści Opery Wrocławskiej na koncercie charytatywnym w Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego (pl. Uniwersytecki 1). Dochód z piątkowego koncertu (21 maja) będzie przeznaczony na leczenie dziedz wrodzonymi wadami serca.
05-01-2010
Warszawa. Orkiestra zagra dla dzieci chorych na raka
Arka Noego na scenie, złota kura Krystyny Jandy na Allegro i labradory na ulicach. W niedzielę XVIII finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
24-11-2009
Łódź. Aukcja na rzecz chorych dzieci u Pinokia
Teatr Pinokio i Fundacja Gajusz zapraszają na mikołajkową aukcję lalek połączoną z prezentacją spektaklu "Pinokio" w reżyserii Konrada Dworakowskiego.
14-04-2009
Słupsk. Tęcza zagra dla poszkodowanych w pożarze
W związku z ogłoszoną żałobą narodową dochód z jutrzejszego spektaklu "Nieznośne Słoniątko" (na zdjęciu) o godz. 10, zostanie przeznaczony na rzecz osób poszkodowanych w pożarze budynku w Kamieniu Pomorskim.
28-01-2009
Wigry. Charytatywny bal maskowy w klasztorze
7 lutego o g. 19 w klasztorze wigierskim odbędzie się charytatywny bal maskowy na który zapraszają dzieci z Domu Dziecka w Pawłówce i Dom Pracy Twórczej.
28-06-2008
Gdańsk. Edyta Jungowska u chorych dzieci
Karol narysował uśmiechniętego prosiaczka, Ania dziewczynkę, też z uśmiechem. W piątek dzieci z Kliniki Kardiologii Dziecięcej i Wrodzonych Wad Serca w Akademickim Centrum Klinicznym w Gdańsku rysowały uśmiechy na plakatach, które pojadą na wystawy do innych chorych dzieci. Do Gdańska na wspólne rysowanie przyjechała aktorka Edyta Jungowska [na zdjęciu], znana z roli Bożenki w serialu "Na dobre i na złe".
19-05-2008
Warszawa. Artyści malują podkoszulki dla chorych dzieci
14-08-2007
Warszawa. Małgorzata Foremniak dzieciom chorym na raka
Małgorzata Foremniak [na zdjęciu] jako znana i lubiana aktorka postanowiła wykorzystać swoją popularność w szczytnym celu: wzięła udział w przygotowaniu pierwszej w Europie olimpiady dla dzieci chorych na raka.
19-12-2006
Warszawa. Edyta Olszówka dla chorych dzieci
"Parafrazując słowa księdza Twardowskiego: Śpieszmy się kochać dzieci, tak szybko odchodzą" - tymi słowami rozpoczęła spotkanie ze zwycięzcami internetowej aukcji charytatywnej Edyta Olszówka [na zdjęciu], Marysia z serialu "Samo życie".
13-10-2006
Warszawa. Charytatywny "Ostry dyżur poetycki"
02-06-2006
Poznań. Aktorki czytały bajki chorym dzieciom
Buuum! Balon Dawida pękł właśnie wtedy, kiedy aktorka Antonina Choroszy powiadomiła dzieci z oddziału onkologicznego, że dwór Śpiącej Królewny zaśnie na 100 lat. Mali pacjenci zdębieli. - Spokojnie, wyśpią się i wstaną - uspokajała Krystyna Feldman [na zdjęciu].
11-02-2006
Bytom. Koncert charytatywny w Operze Śląskiej
Pamięci ofiar tragicznych wydarzeń na terenie Międzynarodowych Targów Katowickich będzie poświęcony koncert w Operze Śląskiej. Dochód z imprezy zostanie przekazany rodzinie bytomskiego policjanta, który zginął w katastrofie.
02-02-2006
Gdynia. Koncert charytatywny w Muzycznym
4 lutego o g. 19 w Teatrze Muzycznym w Gdyni odbędzie się koncert charytatywny "Błogosławieni... pieśni gospel" zadedykowany poszkodowanym katowickiej katastrofy i rodzinom ofiar.
29-09-2005
Łódź. Koncert dla chorych dzieci w Wielkim
Fundacja Gajusz organizuje koncert "Głosy dla hospicjów". Impreza odbędzie się w Teatrze Wielkim w Łodzi 8 października, a udział w niej zapowiedzieli m.in.: Krzysztof Krawczyk, Łódzki Chór Gospel i KG Band oraz Klara, dziewczyna, która ozdrowiała z choroby nowotworowej i dr Łukasz Przysło - lekarz hospicjum.
11-01-2005
Opole. Aktorzy dla chorych dzieci
Aktorzy opolskich lalek Barbara Lach, Agnieszka Zyskowska i Andrzej Mikosza [na zdjęciu] co tydzień czytają bajki najmłodszym pacjentom szpitala na Witosa. A raz do roku dają maluchom prawdziwe przedstawienie. W poniedziałek [10 stycznia] był to Czerwony Kapturek.
04-11-2004
Warszawa. Aktorzy malowali dla chorych dzieci
Warszawscy aktorzy malowali koszulki, które zlicytowano, a zebrane pieniądze zasiliły konto Fundacji TVN "Nie jesteś sam".