powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Nabór do młodzieżowej grupy teatru fizycznego

Stowarzyszenie Upowszechniania Inicjatyw Kulturalnych Sztuka Nowa zaprasza młodzież w wieku 15-19 lat na bezpłatne warsztaty teatru fizycznego organizowane w ramach projektu "PODAJ DALEJ 2016 - teatralna platforma wymiany technik". Początek 14 marca.

Warsztaty teatru fizycznego to połączenie teatru i praktyki ruchowej. Stawiamy na kreatywną pracę ruchową poprzez rozwijanie świadomości własnego ciała. Będziemy pracować z podłogą, odnajdywać w przestrzeni, improwizować solo i z partnerem. Grupa stworzy wspólny trening aktorski oparty na indywidualnych ćwiczeniach każdego z uczestników. Będziemy pracować techniką teatru fizycznego w oparciu o sztukę "Sen nocy letniej" Williama Sheakespeare'a. Opera jako synteza sztuk będzie formalną inspiracją tegorocznej edycji.

"PODAJ DALEJ - teatralna platforma wymiany technik" to innowacyjny projekt edukacji kulturalnej. Jego celem jest umożliwienie spotkania się grup młodzieżowych uczestniczących w stałych zajęciach teatralnych na terenie Warszawy. W trakcie pierwszego etapu dziesięcioosobowa grupa weźmie udział w warsztatach zakończonych pokazem pracy. Podczas drugiego etapu każda z grup będzie uczyć poznanych technik pracy teatralnej uczestników innych grup. Zakończeniem projektu PODAJ DALEJ będzie spektakl wykorzystujący wszystkie techniki przygotowany pod okiem reżysera przez wszystkich uczestników projektu.

***

Miejsce warsztatów: Lub/Lab, ul. Lubelska 30/32

Terminy zajęć:

Pierwszy etap - w każdy poniedziałek w g. 16:00-18:00 i środę w g. 17:00-19:00 od 14 marca do 18 maja (z wyłączaniem świąt),

Kolejne etapy projektu wg harmonogramu dostępnego na stronie www.sztukanowa.pl.

Pierwsze zajęcia: 14 marca (poniedziałek) g. 16:00. Udział w projekcie jest bezpłatny. Zgłoszenia przyjmujemy do 13 marca 2016, do godz. 23:00. Formularz zgłoszeniowy: (patrz link poniżej).

Więcej informacji pod adresem: stow.sn@gmail.com oraz na stronie www.sztukanowa.pl.

Projekt "PODAJ DALEJ 2014-2016 - młodzieżowa platforma wymiany technik" jest współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa