powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Kraków. Wkrótce Dni Komedii dell'Arte

Od 25 do 28 lutego Scena na Lwowskiej przeniesie widzów do szesnastowiecznych Włoch. W tych dniach odbędzie się VII edycja Dni Komedii dell'Arte.

Inauguracja Dni Komedii dell'Arte

Świętowanie rozpoczniemy spektaklem "Sąsiadka", komedia dell'arte stworzonym według wszelkich reguł włoskiej komedii, począwszy od prawdziwych skórzanych masek, po zapętloną, pełną zaskakujących zwrotów intrygę, stworzoną na ramowym scenariuszu, niby rusztowaniu dla improwizacji. Osią całej akcji jest postać Signory, młodej, pięknej i niezbyt bogatej wdówki, która wprowadza się do małego miasteczka. Jej intrygi w celu zdobycia bogatego i starego małżonka ubarwią nudne życie mieszkańców. Czy w finale każda z postaci osiągnie swój cel? Zachęcamy, by to sprawdzić!

Warsztaty

Zapraszamy do spróbowania własnych sił podczas dwugodzinnych, otwartych warsztatów. To doskonała okazja, aby w praktyce przekonać się, jak bardzo złożona jest praca komedianta. Połączenie pracy z maską, wyrazistości w ruchu i ekspresji fizycznej z improwizacją i interakcją z innymi - to wyzwanie dla każdego uczestnika.

"Dell'Arte Show", czyli spotkanie z szesnastowieczną sztuką improwizacji, gdzie artysta jest zarazem rzemieślnikiem. Maski, ożywione kunsztem aktorów, biorą na siebie ludzkie wady i problemy, tworząc galerię typów, potraktowanych lekko i z przymrużeniem oka. W tym szczególnym spektaklu można zobaczyć tradycyjne skórzane maski i rekwizyty dell'arte oraz poznać tajniki komedii.

"Gabrielliana": pokaz indywidualnych etiud dyplomowych uczestników Szkoły komedii dell'arte.

Grande Finale, czyli uroczyste zakończenie Szkoły komedii dell'arte połączone z pokazem finałowym dyplomu grupowego. Po części dla ducha, przewidziana jest też część dla ciała, czyli aperitif we włoskim stylu.

Finał Dni Komedii dell'Arte

"Pan i sługa, czyli kto pragnie wszystkiego, wszystko stracić musi"

Do miasteczka przybywają: Kapitano i Brighella - tytułowi pan i sługa, Pierwszy, pyszałkowaty żołnierz, stawia sobie za cel niewieście serca. Drugi, chciwy złodziejaszek - sakiewki. Ich przybycie staje się detonatorem awantur, które "podskórnie" zbierają się w małej społeczności od dawna. Jakie żniwo zbierze Kapitano? Co komu skradnie Brighella? Warto przekonać się o tym, uchylając rąbka szesnastowiecznej kurtyny, wziętej żywcem ze sceny komedii dell'arte.

***

Bilety i rezerwacje: rezerwacja@studiodono.pl, 606 356789 oraz na stronie Studio Dono.