powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Kielce. Familijny "Kot w butach" w Kubusiu

Teatr Lalki i Aktora Kubuś zaprasza 5 marca na premierę spektaklu "W butach. Kot w butach", na motywach baśni Charlesa Perraulta, w adaptacji i reżyserii Piotra Ziniewicza.

Jak z biedaka zrobić bogacza? Jak bez magicznej mocy pokonać okrutnego Czarnoksiężnika? Albo bez majątku, szlachetnego urodzenia i władzy zdobyć serce królewny?

O tym właśnie opowiada bajka o niezwykle sprytnym i przedsiębiorczym Kocie... w butach, którego w spadku po ojcu młynarzu otrzymał najmłodszy z trzech braci - Jaś.

Młynarczyk miał dobre serce, ale był niezaradny, dlatego Kot postanowił swemu panu, i sobie przy okazji, trochę w życiu dopomóc. Wymyślił dość karkołomny plan uczynienia Jasia w krótkim czasie zamożnym i szczęśliwym. I zrealizował go! Dzięki sprytowi, inteligencji, urokowi osobistemu i kłamstwom niestety!

Ten "czarujący łobuz" nie jest więc, co prawda, najlepszym przykładem do naśladowania, ale pokazuje, że odwaga, bystry umysł i wiara w siebie mogą zdziałać więcej, niż siła, bogactwo i władza.

Opowiedziana wierszem, dowcipna historia Kota w butach zrealizowana została w bardzo efektownym stylu Adventure - wielkiej przygody. Jest to więc spektakl dla całych rodzin, na którym będą się świetnie bawić i dzieci, i dorośli.

Spektakl familijny.

Premiera - 5 marca 2016