powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Wrocław. Zmiana statusu prawnego Integracyjnego Teatru Arka

Integracyjny Teatr Arka, nie mający osobowości prawnej i będący nieformalną grupą artystów od 3 lutego jest prowadzony prawnie i finansowo przez Fundację Artystów Niepełnosprawnych i Pełnosprawnych - Jesteś My.

Dnia 14 grudnia 2015 roku została zarejestrowana we Wrocławiu Fundacja Artystów Niepełnosprawnych i Pełnosprawnych - Jesteś My.

3 lutego decyzją uchwały walnego zebrania członków zamknięto Stowarzyszenie Przyjaciół Teatru Arka. Spowodowały to różne okoliczności. Od dnia 4 lutego pracownicy i artyści Teatru Arka współpracują z Fundacją. Do Rady Fundacji należą Andrzej Nowak, Dorota Zawieja oraz Tomasz Żytka, natomiast Zarząd Fundacji tworzą Henryk Brudło, Gabriela Kociszewska i Alexandre Marquezy. Osoby te będące we władzach Fundacji maja ogromne doświadczenie w zarządzaniu instytucjami kulturalnymi.

Przewodniczący Rady Fundacji Andrzej Nowak był wiele lat zastępcą dyrektora naczelnego i artystycznego Państwowego Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze. Prezes Fundacji Henryk Brudło był wieloletnim dyrektorem kilku domów kultury w Lubuskim. Za stronę artystyczną Integracyjnego Teatru Arka jako dyrektor artystyczny Teatru Arka odpowiedzialna jest Renata Jasińska.