powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Rzeszów. W Siemaszkowej premiera na koniec miesiąca

27 lutego na Małej Scenie im. Zdzisława Kozienia premiera "Coś w rodzaju miłości" Arthura Millera w reż. Martyny Łyko.

Historia pewnej tajemnicy.

Spotkanie kobiety z przeszłością i mężczyzny bez przyszłości.

Ona tkwi w ciągłym pragnieniu afirmacji własnej atrakcyjności. Nie widzi, że mimo dojrzałego wieku wciąż jest piękna i by poczuć się atrakcyjnie jest w stanie zgodzić się na wszystko. Próby zawładnięcia drugim człowiekiem są jedynie próbą uświadomienia sobie swojej wartości.

On - niespełniony "samiec alfa" - walczy o pozycję w grupie i pragnie dominować. Od pięciu lat nieudolnie usiłuje rozwikłać sprawę, w której rozwiązanie nikt już nie wierzy.

Jego obecność daje jej nadzieję.

Zapraszamy na spektakl przepełniony mrocznym klimatem rodem z filmów noir, w którym bohaterowie są zdolni do wszystkiego, by pokazać światu wymarzoną wizję siebie.

***

MARTYNA ŁYKO (ur. 1988) stypendystka Rady Regionalnej Burgundii i Rządu Francuskiego, ukończyła ogólnokształcące liceum im. Charles de Gaulle'a w Dijon, interesując się literaturą i filozofią. Studiowała na uniwersytecie w Lille, Nafplio i w Londynie, gdzie w 2012 roku otrzymała dyplom z reżyserii, realizując prapremierę opery "No Exit" A. Vores'a na podstawie sztuki J. P. Sartre'a. Nie bez echa odbyły się prezentaje jej londyńskiego spektaklu niemego "Woyzeck" (site-specific), a także "Adult World" na podstawie opowiadań D. F. Wallace (Stratford Circus, Londyn) oraz adaptacja dramatu Witkacego "/Matka" na - Nafplion Festival, w Grecji.

Od czasu ukończenia studiów pracuje czynnie w teatrze i w operze, współpracując z organizacjami takimi jak Young Vic Theatre, Stratford Circus, English National Opera, a także Arcola Theatre, teatr, który otworzył jej drogę do tworzenia ekorealizacji teatralnych w Polsce.

DAVID KOLLAR (ur. 1983) wydał dziewięć albumów, stworzył muzykę do osiemnastu filmów, pracował przy wielu projektach multimedialnych. Jego nastrojowy, naładowany emocjonalnie album solowy "the Son", wydany w 2013 roku, został zauważony przez Guitar Moderne USA, francuski A Decovrir Absolument, a także czeskie i słowackie Radio Head Awards. Pracował z takimi twórcami jak Eivind Aarset, Gergo Borlai, Bjorn Charles Dreyer i Lenka Dusilová. Aktualnie współpracuje z Pat'em Mastelotto z King Crimson, tworząc Komara Project.

David jest jednym z najbardziej wiodących i innowacyjnych gitarzystów obecnej sceny. Wyjątkowe połączenie jazzu, ambientu, techno, IDM, trippy heavy blues rock zmieszane z wschodnio-europejskim folkiem. Tworząc wszystkie swoje kompozycje na autorsko zaprojektowanej gitarze, dzięki unikatowej kombinacji pedałów i efektów, osiąga niebywałe brzmienie.

Pat Mastelotto

PAULINA RZESZOWSKA (ur.1987) absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, wydziału Scenografii i Kostiumów. Obecnie pracuje w teatrze i filmie. Jest członkiem British Film Designers i Young Vic Theatre. Jej projekty teatralne: You are always with me, Aloff Theatre w reżyserii Filiz Ozcan; Six Characters in Search of an Author L. Pirandello; Macbeth w reżyserii Manueli Ruggiero, The Rose Theatre, Londyn; The Tempest, Opera - Henry Purcell, Teatr Collegium Nobilium w Warszawie. Pracowała przy wielu nagradzanych filmach m.in. Three Brothers nominacja do BAFTA, Beverley, nominacja za najlepszą scenografię na Sydney Indie Film Festival. Pracuje również przy sesjach fotograficznych ("Vogue") i teledyskach.