powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Kraków. Walentynkowy bilet - 50 zł dla pary w Teatrze Słowackiego

Wszystkich zakochanych i jednocześnie kochających teatr zapraszamy w walentynki na znakomite spektakle, na które bilet dla pary kosztuje jedyne 50 zł!

Do wyboru niezwykle atrakcyjne tytuły - zakochani "Opętani", którzy swoją premierę będą mieli na dzień przed walentynkami - 13 lutego na Dużej Scenie oraz "Rytuał"[na zdjęciu] miłości - ostatnia premiera ze Sceny Miniatura.

"Opętani" pisani przez Gombrowicza pod pseudonimem, w odcinkach ukazujących się w prasie codziennej, mieli być niskiej klasy pastiszem gatunkowym, w którym gotycki romans spotyka się z kryminałem i horrorem. Mamy tutaj wielką miłość, nawiedzony zamek, opętanie, zbrodnię wszystko to w klimacie lat 30-tych XX wieku i z widmem nadciągającej wojny w tle. Chociaż sam Gombrowicz pogardliwie nazywał swoje dzieło "powieścią dla kucharek" i przyznał się do jego autorstwa dopiero na łożu śmierci, "Opętani" zyskali wielką popularność i uznanie krytyków. Doceniono parodystyczną żonglerkę gatunkami, przerysowanie postaci i przykuwającą uwagę wielowątkowość. Spektakl przygotowuje uznany duet twórców - Tadeusz Bradecki i Jan Polewka.

"Rytuał" Ingmara Bergmana w reżyserii Iwony Kempy to niezwykle wciągający psychologiczny seans na czworo aktorów, wymieniany przez krytyków w gronie najlepszych krakowskich spektakli ubiegłego roku. Przed sędzią staje trójka aktorów oskarżona o prowokację teatralną. Przesłuchanie wyciąga na jaw zawiłe relacje pomiędzy aktorami, ale także słabości sędziego. Kto zwycięży w tej konfrontacji - sztuka, czy władza?

Obydwa spektakle grane są w walentynkową niedzielę, 14 lutego.

"Opętani" o godz. 17.00 na Dużej Scenie, "Rytuał" o godz. 19.00 na Scenie Miniatura.

Bilety w promocji walentynkowej dostępne są w sprzedaży bezpośredniej w kasie Teatru, w rezerwacji pod numerami telefonów: 12 424 45 25/26/28 oraz w sprzedaży online na www.slowacki.krakow.pl.