powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Łódź. Premiera "Pomocy domowej" w Powszechnym

Dzisiaj na Dużej Scenie Teatru Powszechnego premiera "Pomocy domowej" w reżyserii Jakuba Przebindowskiego.

- Nowy rok otworzymy dużą dawką optymizmu. Komedię Marca Camolettiego przetłumaczył specjalnie dla nas znany z doskonałych przekładów Bartosz Wierzbięta. Coraz częściej pracuje on dla teatru, tłumacząc komedie francuskie i angielskie, których akcję w błyskotliwy sposób przenosi na polski grunt - mówi dyrektor Ewa Pilawska. Wierzbięta znany jest między innymi z przekładów "Shreka", "Madagaskaru" czy "Sezonu na misia". W Powszechnym można oglądać spektakl "Boeing, Boeing" w jego tłumaczeniu.

- "Pomoc domowa" to komedia opowiadająca o gosposi, która zostaje przypadkowo wplątana w romansową intrygę swoich gospodarzy. Próbując uratować swoją posadę i ich związek, wplątuje się w komiczne zdarzenia. Zaskakujące zwroty akcji oraz dowcip sytuacyjny posłużą próbie pokazania współczesnych portretów kobiet i mężczyzn oraz ich głęboko skrywanych potrzeb oraz fantazji. Na potrzeby obecnej inscenizacji akcja sztuki rozgrywa się w Łodzi. Lokalne smaczki odnajdziemy nie tylko w przywoływanych miejscach, ale także w scenografii oraz kostiumach odwołujących się do artystycznej i modowej tożsamości tego miasta. Po raz pierwszy w komedii pojawią się tak silne akcenty związane ze sztuką, która od lat jest wizytówką Łodzi - mówi Jakub Przebindowski, reżyser spektaklu.

- "Pomoc domowa" to klasyczna komedia. W tym sezonie zaprezentujemy także inne sztuki tego gatunku. Czwartą już komedię pisze dla naszego teatru Juliusz Machulski. Nie zabraknie też sztuk obcojęzycznych - zapowiada dyrektor Ewa Pilawska.