powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Nowe zajęcia dla młodzieży i dorosłych w Fundacji Atelier

Fundacja Atelier oferuje nowe interdyscyplinarne warsztaty skierowanie do młodzieży i dorosłych.

Przygotowanie na sztukę mediów

Podczas zajęć uczestnicy realizują prace w różnych mediach od fotografii po instalacje. Założeniem programu jest otwarcie na łączenie różnych środków wyrazu i eksperymentowanie z nimi. Zadania tematyczne rozwijają umiejętności abstrakcyjnego myślenia i używania środków wizualnych jako wypowiedzi artystycznej. Integralną częścią zadań praktycznych jest rozmowa o własnych pracach oraz dyskusje o sztuce współczesnej. Zajęcia przygotowują do egzaminów wstępnych na wydział Sztuki Mediów warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz innych uczelni artystycznych w Polsce i za granicą. Zajęcia odbywają się w czwartki w godzinach 17:30 - 20:00. Zajęcia prowadzi Alicja Bielawska.

***

Rzeźba w glinie

Zajęcia z rzeźby to nauka przestrzennego myślenia, analizy i poszukiwania formy, rozwija wrażliwość na materiały, faktury i struktury. Zadania rzeźbiarskie realizujemy od studium z natury (martwa natura, portret) po rzeźbiarskie przedstawienia abstrakcyjnych pojęć pobudzających do twórczego myślenia oraz własnych interpretacji. Podczas ćwiczeń uczymy świadomego wykorzystania materiałów oraz narzędzi rzeźbiarskich. Pracujemy w glinie, drewnie oraz w technice odlewu gipsowego. Zajęcia odbywają się w poniedziałki w godzinach 17:30-20:00.

***

Scenografia

Zajęcia ze scenografii polecamy wszystkim osobom zainteresowanym scenografią, przede wszystkim planującym naukę na wyższych uczelniach artystycznych, ale także twórcom scenografii do teatrów amatorskich. W czasie zajęć uczniowie tworzą makiety scenografii i kostiumów do wybranych sztuk teatralnych. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu: w środy i czwartki w godzinach 17:30-20:00. Zajęcia prowadzi Jan Ciecierski, wykładowca Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

***

Grafika warsztatowa

Na zajęciach z grafiki warsztatowej uczymy technik linorytu, suchej igły i monotypii. W programie zajęć w Fundacji Atelier jest nauka tworzenia matryc graficznych i uzyskiwania odbitek, omówienie podstawowych zasad projektowania i typografii, zapoznanie z najwybitniejszymi osiągnięciami twórców dawnych i współczesnych. Zapewniamy materiały i narzędzia oraz prasę graficzną. Zajęcia odbywają się w środy w godzinach 17:30 - 20:30. Zajęcia prowadzi Jarek Lustych, grafik z wieloletnim doświadczeniem pedagogicznym.

Zapisy i informacje o opłatach: tel. 22 826 8813, 22 826 95 89,

e-mail: fundacja@atelier.org.pl