powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Warsztaty z tańca współczesnego i klauniarstwa w LUB/LABie

LUB/LAB zaprasza na warsztaty łączące taniec współczesny i sztukę klauniarstwa prowadzone przez młodych portugalskich artystów Brunę Martins i Ruiego Paixao.

Warsztaty będą częścią rezydencji artystów w LUB/LABie, podczas której pracować będą nad swoim nowym spektaklem "Peste", inspirowanym rozdziałem "Teatr i dżuma" z książki Antonina Artauda "Teatr i jego sobowtór". Spektakl, łączący elementy tańca współczesnego i klauniarstwa, rozgrywa się na polu zabawy oraz procesu ciągłej kreacji, w którym artyści stawiają sobie kolejne wyzwania i wchodzą w żywy dialog ze sobą i z przestrzenią.

Rezydencja zakończy się pokazem spektaklu w formie work-in-progress.

***

Harmonogram:

7-9 stycznia, godz. 18:00-21:00 - warsztaty

10 stycznia, godz. 20:00 - otwarty pokaz pracy z udziałem uczestników warsztatów oraz pokaz work-in-progress spektaklu "Peste"

Zakres warsztatów:

- podstawowe elementy tańca współczesnego i sztuki klauniarstwa

- rozwijanie świadomości i wrażliwości ciała

- elementy kompozycji choreograficznej, improwizacji i procesu kreowania postaci

Miejsce:

LUB/LAB, ul. Lubelska 30/32, Warszawa

Wyślij aplikację z krótkim listem motywacyjnym i bio na adres:

stow.sn@gmail.com .

Kontakt: Klaudyna Statkiewicz, tel.: 505-602-782

Koszt uczestnictwa: 200 zł

*Wstęp na pokazy bezpłatny.

Zacznij Nowy Rok z Pracownią TF!

Rezydencja Bruny Martins i Ruiego Paixao jest drugą rezydencją w ramach Pracowni TF w LUB/LABie. W grudniu 2015 r. gościliśmy Paulinę Almeidę i Janice Zadrozynski.

***

Bruna Martins, ur. w 1994 w Portugalii. Ukończyła profesjonalną szkołę tańca współczesnego "Balleteatro" w Porto. Podczas warsztatów zgłębia niekonwencjonalne techniki teatru fizycznego oraz techniki tańców tradycyjnych, które wykorzystuje jako inspirację do dalszej pracy oraz jako narzędzia do kreowania postaci. Szczególny wpływ na jej rozwój artystyczny miała współpraca z Pauliną Almeida podczas warsztatów we Francji oraz w Portugalii, a także praca z zespołem North Dance Company (Portugalia). Ostatnio dołączyła do galicyjskiego zespołu teatralnego "Limiar Teatro (SP)", gdzie debiutowała w teatralnym widowisku "Pangeia", z którym jest obecnie w trasie po Europie.

Rui Paixao ukończył akademię teatralną Academia Contemporanea do Espetaculo w Porto, w Portugalii (2011-2014). Regularny trening i intensywną pracę pogłębił o wiedzę oraz doświadczenie związane ze współczesną sztuką klauniarstwa. W wieku 20 lat zadebiutował solowym spektaklem na festiwalu sztuki ulicy "Imaginarius" w Portugalii oraz zdobył nagrodę "Off Circada Unia" na festiwalu współczesnej sztuki klauniarstwa "Circada" w Sewilli (czerwiec 2015, Hiszpania) w kategorii debiutujący artysta. Występował ze swoim programem na terytorium Portugalii oraz poza granicami państwa, kończąc sezon na Fringe Festival w Edynburgu. Ostatnio Rui dostał się do Cirque du Soleil, i stał się pierwszym portugalskim klaunem, który osiągnął taki sukces. Jednocześnie jest aktywnym performerem w portugalskiej grupie współczesnej sztuki cyrkowej oraz teatru fizycznego "Radar 360".