powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Sopot. Aktorzy zaśpiewają dla WOŚP

Z okazji 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w najbliższą niedzielę o godz. 12 na Scenie Kameralnej Teatru Wybrzeże w Sopocie, odbędzie się koncert "Śpiewający aktorzy".

Jak zawsze koncert będzie się składał z dwóch części. W pierwszej z nich hasłami wiodącymi będą w tym roku: tolerancja, pokój, wolność. W czasach ogromnych niepokojów, wzajemnej niechęci i nienawiści, chcemy powiedzieć STOP agresji oraz ignorancji społecznej.

W części pierwszej koncertu usłyszymy: Grace Gospel Choir z Sopotu, Agnieszkę Kaczor wraz zespołem: Agnieszką Brenzak, Tomaszem Gregorem i Maciejem Podgórzakiem, Agatę Bykowską, Edytę Janusz-Ehrlich, Karola Drozda, Tomasza Więcka, Magdalenę Boć, Szymona Sędrowskiego, Saszę Reznikowa z Galą Audzejenką, Macieja Konopińskiego, Agatę Walczak. Zespołem muzycznym będzie kierować Ignacy Jan Wiśniewski, aranżer wszystkich piosenek w tej części koncertu.

Skład zespołu:

Ignacy Jan Wiśniewski - instrumenty klawiszowe, aranżacje

Maja Miro Wiśniewska - flety

Maciej Sawczuk - gitary

Maciej Sadowski - kontrabas, gitara basowa

Antoni Wojnar - perkusja

Część druga, to tradycyjnie bogactwo artystycznych odsłon, z jakimi w piosence aktorskiej mieliśmy do czynienia w ostatnim sezonie/roku. W tej części zaprezentują się: Grace Gospel Choir z Sopotu, Michał Pasternak, Olga Barbara Długońska, Karol Drozd i Kaja Mianowana, soliści Opery Bałtyckiej, Teatr Teorikon, aktorzy Teatru Miniatura we fragmentach z "Odlotu. Szopki za 2014 rok", Słowiańska Dusza.

Koncert rozpocznie się o godz. 12.00. Część artystyczną zakończymy o godz. 15.00. Następnie, tradycyjnie, odbędzie się licytacja. Wstęp - za wrzutę do puszki. Ponadto będzie loteria fantowa i niespodziewane niespodzianki.

Nikogo nie może zabraknąć! Pieniądze zbierane są na szczytny cel: zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.

Organizatorami koncertu są: Teatr Wybrzeże i Fundacja Pomysłodalnia.

Więcej informacji na stronie www.koncert.pomyslodalnia.pl