Sztab antykryzysowy na rzecz poznańskiej kultury

04-01-2011
17-01-2012
Hinc składa dymisję
Konflikt środowiska kulturalnego z Hincem narastał. Po jego ponownej nominacji na wiceprezydenta, po ostatnich wyborach samorządowych, kilkudziesięciu cenionych w Poznaniu ludzi kultury i nauki oraz działacze społeczni i politycy napisali do prezydenta Grobelnego list otwarty z żądaniem dymisji Hinca - pisze Michał Wybieralski w Gazecie Wyborczej - Poznań.
07-12-2011
Poznań. Otwarte Forum Kultury zaprasza
8 grudnia Sztab antykryzysowy przestanie istnieć. Powstał równo rok temu jako oddolny ruch obywatelski skupiający przedstawicieli instytucji kultury, organizacji pozarządowych, środowisk naukowych, artystów i mieszkańców. Dalszą debatę oraz pracę nad wdrożeniem rekomendacji przenosimy do Otwartego Forum Kultury. Pierwsze spotkanie 17 grudnia o godz. 17 w Galerii Miejskiej Arsenał.
11-06-2011
Poznań. Nowa Gazownia - kosztowny pawilon
Koncert połączony z projekcjami wideo zainauguruje 16 czerwca działalność Pawilonu Nowej Gazowni. Zbudowany za 3 miliony złotych budynek miał służyć celom kultury i rewitalizacji, ale nie wiadomo nawet, kto i z czego go w przyszłości utrzyma.
03-06-2011
Poznań. Kuriozalny pomysł Hinca na pawilon Nowej Gazowni
Najpierw wiceprezydent Hinc zablokował pomysł Sceny Roboczej dla teatrów alternatywnych, na rzecz pawilonu Nowej Gazowni. Teraz oferuje tym samym teatrom zbudowany już pawilon - za zaporowy czynsz.
11-05-2011
Zamiast dyskusji o kulturze - "marudzenie o Szopenie"
Debatę, która nie miała żadnego sensu, zorganizował kulturalny sztab antykryzysowy. Nie było na niej wiceprezydenta ds. kultury Sławomira Hinca, nie było merytorycznej dyskusji. W nadmiarze reprezentowany był za to poznański wydział ds. prawienia banałów - komentują dziennikarze "Gazety Wyborczej - Poznań" Michał Danielewski i Michał Wybieralski.
10-05-2011
Debata o festiwalach: okręty flagowe czy łódeczki?
Wrocław - 11. Warszawa - 10. Kraków - 9. A Poznań... 1. Tyle imprez tygodnik "Polityka" wyszczególnił w swym letnim rankingu imprez kulturalnych. Cóż zatem - poza zauważoną teatralną Maltą - jest poznańskim okrętem flagowym? Na to pytanie próbowali wczoraj odpowiedzieć uczestnicy "Bitwy morskiej" - debaty Sztabu Antykryzysowego dla Poznańskiej Kultury.
09-05-2011
Poznań. Debata Sztabu Antykryzysowego
Dziś o godzinie 18 w Sali pod Zegarem CK Zamek odbędzie się druga otwarta debata organizowana przez Sztab Antykryzysowy na rzecz poznańskiej kultury. Tym razem rozmowa będzie dotyczyła największych wydarzeń kulturalnych w stolicy Wielkopolski
21-01-2011
Poznań. Rapowane szyderstwo z kryzysu w kulturze
Młodzi muzycy nagrali utwór, w którym wyśmiewają "stan wojenny" w poznańskiej kulturze i kulturalny sztab antykryzysowy. - My robimy muzykę, ktoś inny napisałby o tym skecz kabaretowy - mówi "Papa Musta".
15-01-2011
Poznań. Teledysk o stanie poznańskiej kultury
Wreszcie naprawdę ostry tekst o stanie poznańskiej kultury. "Poznański 13 grudnia 2010" może stać się hitem, jeśli nie muzycznym to na pewno słownym. Warto posłuchać co myślą muzycy o stanie naszej lokalnej kultury. Ale czy tylko oni tak myślą?
10-01-2011
Poznań. Apel o dymisję Sławomira Hinca
List otwarty do prezydenta Ryszarda Grobelnego w sprawie nominacji Sławomira Hinca na wiceprezydenta ds. kultury.
04-01-2011
Nie tylko jest ważny stadion, kultura także
Chcemy, by statystyczny poznaniak miał wybór, by poza odwiedzeniem stadionu mógł również wybrać się do świetnego centrum kultury. Żeby mógł tam przyjść ze swoimi dziećmi - mówią "Gazecie Wyborczej - Poznań" członkowie Sztabu Antykryzysowego na rzecz poznańskiej kultury.
03-01-2011
Siedem grzechów poznańskiej kultury
Rok temu pisałem w tym miejscu, że w Poznaniu model dworski w zarządzaniu kulturą trzyma się mocno. Wydawało mi się wtedy, że starania miasta o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury i wybory samorządowe zaowocują wielką zmianą - pisze Stefan Drajewski w Polsce Głosie Wielkopolskim.
20-12-2010
Kryzys kulturalny dla mało zaawansowanych
W poznańskim życiu kulturalnym wrze. Zaczyna się ożywiona debata, powstał Sztab Antykryzysowy oraz list otwarty w sprawie odwołania wiceprezydenta Sławomira Hinca. Łatwo się w tym wszystkim pogubić. Spróbujmy więc uporządkować sytuację i zastanowić się, co będzie dalej - pisze Michał Danielewski w Gazecie Wyborczej - Poznań.
18-12-2010
Poznań. Grobelny: zapraszam przeciwników Hinca
Prezydent Ryszard Grobelny chce się spotkać po Nowym Roku z naukowcami, artystami i politykami, którzy wysłali do niego list z żądaniem dymisji odpowiedzialnego za kulturę wiceprezydenta Sławomira Hinca. Pod apelem wciąż podpisują się kolejne osoby.
17-12-2010
Poznań. Artyści i naukowcy żądają dymisji wiceprezydenta Hinca
- Efekty działalności Sławomira Hinca to emigracja artystów, zamykanie kin studyjnych i księgarni, porażka Poznania w walce o tytuł ESK - napisało w liście otwartym do prezydenta Ryszarda Grobelnego 27 naukowców, artystów i polityków. Domagają się dymisji Hinca.
15-12-2010
Pakt i sztab dla kultury
- Trzeba przyspieszyć stworzenie propozycji paktu dla kultury Poznania. Nie raportu o stanie poznańskiej kultury! - rozmowa z SERGIUSZEM STERNĄ-WACHOWIAKIEM, prezesem Zarządu Głównego Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, o Pakcie dla Kultury i Sztabie Antykryzysowym na rzecz poznańskiej kultury.
10-12-2010
Ewa Wójciak: Nie będę w sztabie razem z Hincem
- Kultura w Poznaniu jest w głębokim kryzysie. Ale czy ci, którzy ten kryzys spowodowali, mają nas teraz z niego wyciągać? - pyta Ewa Wójciak, szefowa Teatru Ósmego Dnia.
09-12-2010
Powstał kulturalny Sztab Antykryzysowy
Rzecz bezprecedensowa - ludzie kultury z Poznania stworzyli Sztab Antykryzysowy. Do paktu przystąpiło 130 osób - nie tylko artyści, ale także anarchiści czy też dziennikarze. Cel: ratowanie kultury w mieście, której - jak mówią - stan nie napawa optymizmem. A wyraźnym tego sygnałem była przegrana w walce o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury.
09-12-2010
Poznań. Sztab na kryzys w kulturze
Aż 130 osób poparło w środę sztab antykryzysowy na rzecz poznańskiej kultury. Cele? Poznański Kongres Kultury i uspołecznienie zarządzania kulturą.
04-12-2010
Poznań. Ludzie kultury ogłaszają alert
Poznańskie środowisko kulturalne zwiera szyki i zapowiada powołanie sztabu kryzysowego. - Już dość feudalnych stosunków w kulturze! - mówią artyści.