Olsztyn. W Lalkach premiera "Psiakości"

Przedstawienie "Psiakość" jest skierowane zarówno do dzieci, jak i dorosłych widzów. - To ciepła, zabawna, pełna uroku, wzruszająca opowieść o wartościach uniwersalnych - mówią o spektaklu jego twórcy.

«Pies o osobliwym imieniu Psiakość, pozostawiony w lesie podczas grzybobrania, tęskni za swoim panem i postanawia wyruszyć w podróż powrotną do domu. W wędrówce przez las, łąkę, wieś, aż do miasta towarzyszy mu znudzona leśną codziennością i głodna przygód Wilczka. Między bohaterami rodzi się przyjaźń, a może nawet uczucie.

Podczas wspólnej wędrówki Psiakość i Wilczka spotykają wiele nietuzinkowych postaci.

Twórcy przedstawienia opisująje jako ciepłą, zabawną, pełną uroku, wzruszającą opowieść o wartościach uniwersalnych: przyjaźni, miłości, bliskości, nadziei i zaufaniu.

- Nasza najnowsza propozycjajest skierowana do bardzo szerokiej grupy wiekowej. Mogą go oglądać już czterolatki, ale i rodzice nie będą się nudzić - zapewnia Anna Ratkowska z Olsztyńskiego Teatru Lalek. Na szczególną uwagę zasługuje warstwa tekstowa spektaklu. Jak podkreślają twórcy, humorystyczne dialogi autorstwa Marty Guśniowskiej rozśmieszą miłośników Shreka.

Przedstawienie jest realizowane z dużym rozmachem. Postawiono na bogatą scenografię, widowiskową oprawę multimedialną, muzykę orkiestrową oraz lalki typu muppet.

- "Psiakość" ma charakter musicalowy. Aktorzy dużo tańczą i śpiewają - zauważa Anna Ratkowska.

Premiera 3 stycznia.»

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego