Tarnów. Królewna Śnieżka baletowo

Lwowski Narodowy Akademicki Teatr Opery i Baletu im. Salomei Kruszelnickiej 12 grudnia w Centrum Sztuki Mościce zatańczy "Królewnę Śnieżkę i siedmiu krasnoludków".

«Ludowa baśń niemiecka, opracowana i spisana przez braci Grimm początkiem XIX wieku, jest jednym z najbardziej znanych tekstów funkcjonujących w kulturze popularnej. Historię Śnieżki, złej macochy i krasnoludków opowiedziało swoim dzieciom kilka pokoleń dziadków i rodziców, doczekała się też wielu wersji różniących się detalami, a w XX wieku jedną z nich rozpowszechnił film Disneya.

Tę właśnie opowieść zaprezentują lwowscy artyści w Centrum Sztuki Mościce - libretto tanecznego przedstawienia w dwóch aktach, Sergeya Kachury i Nadii Kiptilovej, powstało w oparciu o tekst braci Grimm. Autorem muzyki do baletu jest polski kompozytor, dyrygent i aranżer Bogdan Pawłowski, zaś choreografię do spektaklu opracował Arthur Saint-Leon.

Losy pięknej Śnieżki i jej przyjaciół krasnoludków w baletowym przekazie tancerzy Lwowskiego Narodowego Teatru Opery i Baletu dostarczą niezapomnianych wrażeń publiczności w każdym wieku. Widowisko rozpocznie się 12 grudnia na Dużej Scenie CSM o godz. 18.»

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego