powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Gdynia. Nabór do międzynarodowego projektu "Ucieczka-Flucht"

Teatr Gdynia Główna ogłasza nabór do międzynarodowego projektu "Ucieczka-Flucht". Casting 16 grudnia o godz. 11.15. Poszukujemy aktorek, aktorów i muzyków!

Casting dla muzyków i aktorów odbędzie się 16 grudnia o godz. 11:15 w Teatrze Gdynia Główna, zapraszamy do nadsyłania CV po angielsku na adres teatr@teatrgdyniaglowna.pl lub kontakt pod numerem telefonu 600 306 632.

Aktorów i aktorki prosimy o przygotowanie na pamięć fragmentu tekstu po polsku oraz do przeczytania fragmentu tekstu po angielsku lub niemiecku.

Muzyków i kompozytorów prosimy o przyniesienie próbki twórczości, jesteśmy otwarci na wszystkie formy muzyczne.

Próby do spektaklu są planowane od 6.06.2016 do 30.06.2016, a prezentacje od 1.07.2016 do 29.08.2016.

Do projektu "Ucieczka-Flucht" poszukujemy także historii migracji

Teatr Gdynia Główna we współpracy z Das Letzte Kleinod poszukuje autentycznych historii migracji w trakcie i tuż po II Wojnie Światowej. Z zebranych opowieści powstanie spektakl teatralny, który nie tylko będzie pokazany w Gdyni, ale wyruszy również w tournée, które zacznie się w Kaliningradzie, a zakończy w Bremerhaven.

Serdecznie zapraszamy do dzielenia się z nami Państwa historiami, zainteresowanych prosimy o kontakt pod numerami 600 306 632 i 58 351 15 12 lub pod adresem mailowym: teatr@teatrgdyniaglowna.pl

OPIS PROJEKTU:

Teatr Gdynia Główna wraz z teatrem Das Letzte Kleinod latem 2016 roku planuje zrealizować dokumentalny projekt teatralny o wschodnioeuropejskich migracjach po II Wojnie Światowej. "Ucieczka - Flucht" to międzynarodowy projekt angażujący i łączący trzy kraje regionu Morza Bałtyckiego - Niemcy, Polskę i Rosję. Podczas wspólnej trasy na scenie na torach kolejowych prezentowany będzie spektakl teatralny opowiadający o losach mieszkańców obecnego Obwodu Kaliningradzkiego, Pomorza i Niemiec w czasie burzliwego dla tych krajów XX wieku, a szczególnie w trakcie II wojny światowej i w okresie tuż po jej zakończeniu. Przedstawienie będzie wynikiem polsko-niemieckiej kooperacji artystycznej i będzie bazować na autentycznych dokumentach i świadectwach ludzi, którzy w wyniku decyzji politycznych zostali zmuszeni do opuszczenia swoich domów. "Ucieczka - Flucht" to teatralne świadectwo losów pamięci zbiorowej mieszkańców jednego z najbardziej doświadczonych przez historię kawałka Europy.

***

Teatr Gdynia Główna

Plac Konstytucji 1, 81-354 Gdynia,

Dworzec PKP Gdynia Główna (peron -1)

www.teatrgdyniaglowna.pl

www.facebook.com/TeatrGdyniaGlowna

tel. 58 351 15 12

kom. 600 306 634; 600 306 632

teatr@teatrgdyniaglowna.pl

www.teatrgdyniaglowna.pl

www.das-letzte-kleinod.de