powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Częstochowa. Nie żyje Tadeusz Morawski

5 grudnia zmarł wieloletni aktor Teatru im. Mickiewicza - Tadeusz Morawski. Pogrzeb odbędzie się w najbliższy piątek 11 XII o godz. 14.00 w Kaplicy na Cmentarzu Kule.

Tadeusz Morawski (ur. 1938 r.) ukończył PWSFTviT w Łodzi. Po studiach związał się z Bałtyckim Teatrem Dramatycznym im. J. Słowackiego - Koszalin- Słupsk (1960 - 1963, 1965 - 1969). Następnie z Teatrami: Polskim w Bydgoszczy (1963 - 1965), Współczesnym we Wrocławiu (1969 - 1972), Polskim w Poznaniu (1972 - 1975), J. Kochanowskiego w Opolu (1975-1984), Teatrem im. A. Mickiewicza w Częstochowie (1984- 2002).

Na scenie częstochowskiego Teatru stworzył blisko pięćdziesiąt ról. Zadebiutował Papkinem w "Zemście" w reż. Bogdana Michalika. Zagrał Senatora w "Dziadach" w reż. Stanisława Nosowicza, Pułkownika Redferna w "Miłości i gniewie" John Osborne'a w reż. Alicji Choińskiej, Gnębona Puczymordę w "Szewcach" Witkacego w reż. Ryszarda Krzyszychy, Ojca w "Kartotece T. Różewicza w reż. Wandy Laskowskiej, Tejrezjasza w Bachantkach Eurypidesa w reż. Pawła Łysaka, Sokratesa w "Obronie Sokratesa" Platona w reż. Michała Pawlickiego, Kupca w "Bestii i Pięknej" S. Grochowiaka w reż. Jarosława Kiljana, Kanclerza w "Balladynie" w reż. Adama Hanuszkiewicza, Doktora Spivey'a w "Locie nad kukułczym gniazdem" w reż. Łukasza Wylężałka, Reportera w "Mayday' u" w reż. Wojciecha Pokory, Rembo w "Damach i huzarach" Fredry w reż. Marka Perepeczki ,Wojskiego w "Panu Tadeuszu" w reż. Adama Hanuszkiewicza, Hetmana w "Weselu" w reż. Adama Hanuszkiewicza, Szpiekina w "Rewizorze" w reż. Marka Mokrowieckiego, Jana (na zdjęciu) w "Ślubach panieńskich" Fredry w reż. Andrzeja Łapickiego.