powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Lublin. Premierowo o wirtualnym życiu nastolatków

Stowarzyszenie Artystów Bliski Wschód we współpracy z Centrum Kultury w Lublinie i PWST we Wrocławiu, zapraszają na 8 grudnia premierę spektaklu "#Enterorestes", przygotowanego przy wsparciu Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

#Enterorestes oparty jest na autentycznych wydarzeniach, lecz jego narracja zaczyna się tam, gdzie prawda i fikcja ulegają zatarciu. Opowieść powstaje na styku rzeczywistości zwanej realną i tej wirtualnej. Jeśli istnieje czasoprzestrzeń, w której mógłby powtórzyć się współcześnie mit ojco/matkobójstwa jest nią właśnie Internet. Tylko tutaj można poczuć się całkowicie wolnym i całkowicie bezkarnym.

Główną oś spektaklu stanowi relacja dwojga nastolatków: Apolla i Orestesa. Pod nickiem Apollo kryje się dziewczyna, która funkcjonuje w swoim panteonie bóstw złożonym z poetów przeklętych i ikon popkultury. W sieci Apollo żongluje cytatami i avatarami, jakby stwarzała własną kosmogonię.

***

8 i 9.12.2015

godz. 19:00, otwarty pokaz dla widzów, wstęp wolny

Centrum Kultury w Lublinie, sala nr 1

wymagana wcześniejsza telefoniczna rezerwacja miejsc: 504 958 252.

***

Spektakl powstaje w ramach Konkursu im. Jana Dormana organizowanego przez Instytut Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie i będzie prezentowany w placówkach oświatowych na terenie województw Dolnośląskiego i Lubelskiego.