powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Słupsk. Premiera mondoramu Iwo Bochata w Rondzie

W niedzielę 6 grudnia o godz. 19 w Teatrze Rondo odbędzie się premierowy pokaz monodramu Iwo Bochata "Grop" w reżyserii Magdaleny Płanety.

Dużo dyskutuje się ostatnio o tym gdzie przebiegają granice sztuki? Do czego ma prawo artysta? Jakie są i jakie być powinny kompetencje moralne twórcy? Dyskusja odbywa się głównie w okolicach relacji twórca-odbiorca, ale czy to jedyna droga, na której powinniśmy zadawać sobie pytanie o granice, morale, o sens? A jeśli nie? Jeśli istnieją wstydliwe mielizny i "trudne sprawy" na drodze od twórcy do twórcy, od ucznia do mistrza, od artysty do producenta...? Czy widz powinien o nich wiedzieć? Czy odbiorca jest w stanie zrozumieć, co czuje artysta gdy umniejsza się jego potencję twórczą? Czy to w ogóle jest jakaś sprawa? Czy to może boleć czy jest wyłącznie śmieszne? Sprawdźmy to.

Iwo Bochat, - aktor Teatru Planeta M, współpracuje z Teatrem Rondo, Teatrem Gdynia Główna, Teatrem Stacja Szamocin. Od 2013 r. mieszka i tworzy w Słupsku. Porzucił studia w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi, decydując się na samodzielną drogę artystyczną.

Bilety: 20 zł normalny, 15 zł ulgowy.