powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Lublin. Skandalizująca "Lulu" z MET live

Kontrowersyjną operę Albana Berga "Lulu" w reż. Williama Kentridge'a zobaczymy w Teatrze Starym 21 listopada w ramach cyklu The Metropolitan Opera. Dyryguje James Levine.

Wyjątkowe, mocno skandalizujące dzieło Albana Berga. "Lulu", podobnie jak "Turandot" Pucciniego, należy do oper dokończonych po śmierci kompozytora przez kogoś innego - w tym przypadku przez Friedricha Cerhę i to dopiero 44 lata po śmierci Berga. Skomplikowana historia Lulu - "modliszki idealnej" - sprowadza się do korowodu mężczyzn, z których żaden nie potrafi się oprzeć zmysłowej kobiecie o podejrzanej przeszłości. Przez swoje szaleństwa Lulu popada w kłopoty, które ze szczytu powodzenia strącają ją na samo dno, aż do finałowego spotkania z Kubą Rozpruwaczem. W postać rozpustnej Lulu wcieli się Marlis Petersen, znana widzom z występu w roli Zuzanny w "Weselu Figara". Dyryguje legendarny szef muzyczny Met, reżyseruje artysta multidyscyplinarny, którego inscenizację "Nosa" Szostakowicza niedawno podziwialiśmy.

THE MET: LIVE IN HD Alban Berg "Lulu"

21.11.2015 sobota / 18:30

PREMIERA SEZONU 2015-16

dyrygent: James Levine

reżyseria: William Kentridge

współpraca reżyserska: Luc De Wit

projekcje wideo: Catherine Meyburgh

scenografia: Sabine Theunissen

kostiumy: Greta Goiris

światło: Urs Schönebaum

w rolach głównych: Marlis Petersen, Susan Graham, Daniel Brenna, Paul Groves, Johan Reuter, Franz Grundheber

Przedstawienie trwa około 4 godziny i 30 minut (w tym 2 przerwy).

***

21 listopada, godz. 18.30

Bilety: normalne: 50 PLN, ulgowe: 40 PLN

Istnieje możliwość kupienia biletów w karnecie na 10 transmisji. Cena karnetu wynosi - normalny: 400PLN (10 x 40 PLN), ulgowy: 300 PLN (10 x 30 PLN). Karnety można wykupić tylko w kasie teatru. Przy zakupie karnetu brak możliwości zwrotu biletów na pojedyncze transmisje.

Spektakl trwa około 4,5 godziny (z dwoma przerwami).