powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Queen na Targówku

"Rapsodia z demonem" inspirowana utworami zespołu Queen w reż. Michela Driesse w Teatrze Rampa w Warszawie. Pisze Tomasz Miłkowski w Przeglądzie.

W swoje nowe 40-lecie Teatr Rampa w Warszawie wchodzi imponującą "Rapsodią z Demonem" stworzoną z przebojów grupy Queen i Freddiego Mercury'ego. Widowisko przygotowane z rozmachem, z muzyką na żywo pod kierunkiem Jana Stokłosy, wieńczy brawurowy finał złożony z evergeenów, które wszyscy znamy i które nawet razem z aktorami podśpiewujemy: "We Are The Champions!". Nienatrętne ramy narracyjne i dialogi inteligentnie skroiła Katarzyna Kraińska. Całość jest skomponowana zgodnie z niezawodnymi zasadami: napięcie rośnie, emocje falują między wybuchami energii i oddechem lirycznym. Dominuje mocny, rockowy rytm. Światło i taniec wzmacniają energię. Na tym wyrównanym tle błyszczą solistki: Natalia Piotrowska (Idalia), Basia Gąsienica-Giewont (Królowa) i soliści: Kuba Molęda (Erwin), Jakub Wocial (Mistrz Balamis), Sebastian Machalski (Kacper).

W efekcie powstaje widowisko, które potwierdza, że Rampa dzisiaj dołącza do czołówki polskich scen muzycznych. Teatr dysponuje mocnym zespołem, a przygotowanie wokalne i taneczne artystów gwarantuje poziom wykonania.