powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Włocławek. Teatr Ludzi Upartych wystawia Masłowską

Teatr Impresaryjny i Teatr Ludzi Upartych zapraszają na premierę spektaklu, który powstał na kanwie dramatu Doroty Masłowskiej pt. "Między nami dobrze jest". Premiera już w sobotę, 14 listopada.

"Między nami..." Dorota Masłowska napisała dla TR w Warszawie. Wystawił ten tekst Grzegorz Jarzyna, potem go sfilmował. Kilka innych polskich teatrów poszło w jego ślady. Od wielu lat staram się prowadzić zespół Teatru Ludzi Upartych po różnorodnych obszarach literackich i teatralnych, zatem wzięcie na warsztat dramatu Masłowskiej stało się naturalna konsekwencją tych poszukiwań. Tym razem owe poszukiwania dotyczyły przede wszystkim znalezienia własnego klucza do tego tekstu i pokonania różnych barier emocjonalnych, którymi otacza się człowiek, gdy spotyka Nieznane... - mówi Jan Polak, reżyser przedstawienia.

"Między nami..." to sztuka o słowach, o konfrontacji różnych języków, wszystkich tak samo bezradnych w opisywaniu świata. Akcja dzieje się w biednym mieszkaniu, w którym żyją przedstawicielki trzech pokoleń. Spokrewnione ze sobą kobiety co prawda mówią do siebie, lecz dialogiem w normalnym znaczeniu tego nazwać nie sposób. Brak rzeczywistej komunikacji sprawia, że mamy do czynienia jedynie z serią brawurowo zróżnicowanych monologów. Życie postaci upływa w permanentnym braku. W jaki sposób podsumować ten starannie zaplanowany chaos? Może po prostu nazywając go: "makabryczną komedią o Polakach, którzy nie wiedzą, kim są, a może ich w ogóle nie ma..."

Ceny Biletów:

Parter - Normalny 15 zł, Ulgowy 10 zł, Rząd XVIII 10 zł

Balkon - 10 zł