powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Spektakle dla dzieci w Forcie Sokolnickiego

W listopadzie w Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego odbędą się spektakle dla dzieci w reż. Anny Seniuk "Hops oto Drops" oraz "Podróż z Pchłą Szachrajką" oraz musical w reż. Romy Gąsiorowskiej pt. "Dorotka".

"Podróż z Pchłą Szachrajką" reż. Anna Seniuk, spektakl dla dzieci

22 listopada, godz. 14:00, bilety 25 zł

W spektaklu "Podróż z Pchłą Szachrajką", w reżyserii Anny Seniuk, wiersze Juliana Tuwima i Jana Brzechwy w zabawny sposób zostały połączone w jedną historię. To opowieść o podróży Pchły Szachrajki, która na swojej drodze spotyka postaci z innych bajek, w tym Samochwałę, Skarżypytę oraz zwierzęta z "ZOO" Jana Brzechwy. Przygody Pchły Szachrajki wspaniale pobudzają wyobraźnię małych widzów, przenosząc ich w bajkowy świat. Mała, krnąbrna i psotna Pchła sprawia dużo frajdy, a taka forma prezentacji klasyki literatury dziecięcej uwrażliwia najmłodszych na jej piękno oraz na niezwykłe możliwości języka polskiego.

Obsada: Kinga Ilgner i Maciej Wojdyła

***

"Hops oto Drops" reż. Anna Seniuk, spektakl dla dzieci

28 listopada, godz. 14:00, bilety 25 zł

Anna Seniuk połączyła teatr konwencjonalny z teatrem lalkowym. Wszystko odbywa się w prostej scenografii, a lalki powstają na oczach dziecka. Muzyka do spektaklu jest grana na żywo. Tytułowy Drops opuszcza dom rodzinny i idzie w świat, gdzie tworzy trupę teatralną składającą się z bociana, wiewiórki, ślimaka, myszki i stonogi. Grupa odnosi wielki sukces, a Drops z biednego chłopca, staje się ważnym i wielce szanowanym obywatelem. Spektakl opowiada o tym, że życie daje różne możliwości i należy działać, a nie poddawać się.

Obsada: Kinga Ilgner, Adam Serowaniec, Kacper Matuła, Piotr Michalski, Adam Wnuczko

***

"Dorotka" reż. Roma Gąsiorowska musical dla dzieci

29 listopada, godz.13:00, bilety 25 zł

Musical adresowany jest do dzieci od czwartego roku życia oraz ich opiekunów. Spektakl inspirowany jest opowieścią "Czarnoksiężnik z krainy Oz", jednakże narracja przesunięta jest na pieska Toto, który w niezwykle zabawny sposób zaskarbia sobie przyjaźń i uwagę młodych widzów. Musical opowiada o wartości, jaką jest przyjaźń, o odwadze, lękach, a także o wielkiej sile dziecięcej wyobraźni. Przede wszystkim jest rytmicznym przedstawieniem, w którym postaci obdarzone są wyrazistymi i wesołymi charakterami. Spektakl trwa 35 minut, całości towarzyszy muzyka na żywo.

Obsada - absolwenci elitarnej szkoły aktorskiej aktoRstudio Romy Gąsiorowskiej: Monika Gąsiorowska, Lena Pierga, Łukasz Gawroński, Mariusz Grzybowski, Antoni Podgórski, Agnieszka Grądziel. Pomysł i własność - Roma Gąsiorowska i spółka ZURA.