powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Toruń. O Teatrotece Szkolnej u Horzycy

Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu wraz z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, organizuje 14 listopada spotkanie dla nauczycieli dotyczące portalu Teatroteka Szkolna.

Podczas prezentacji i warsztatu, uczestnicy dowiedzą się jak działa nowy portal, jakie posiada zasoby oraz w jaki sposób może zostać wykorzystany podczas lekcji czy zajęć pozalekcyjnych w przedszkolach, szkołach podstawowych, gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych.

Spotkanie poprowadzą: Dorota Ogrodzka i Agnieszka Szymańska, pedagożki teatru, animatorki kultury oraz twórczynie wielu projektów teatralnych i kulturalno-społecznych.

***

Program spotkania:

11.00 - 12.00 - prezentacja portalu Teatroteka Szkolna (Scena na Zapleczu)

12.15 - 14.15 - warsztaty narzędziowe: Jak wykorzystać metody pedagogiczno-teatralne w praktyce szkolnej? (Scena na Zapleczu)

Informacje: marta.lewandowska@teatr.torun.pl

Portal Teatroteka Szkolna to miejsce, gdzie nauczyciele mogą znaleźć konspekty zajęć z elementami pedagogiki teatru dla różnych grup wiekowych, ale i materiały audiowizualne przydatne przy realizacji lekcji czy wszystkie aktualności dotyczące edukacji teatralnej w Polsce. Teatroteka Szkolna powstała w ramach obchodów 250 lat Teatru Publicznego w Polsce ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.