Poznań. Premiera "Zmyślanki" w Animacji

10 listopada o godz. 17 w Teatrze Animacji odbędzie się premiera "Zmyślanki". Będzie to już druga propozycja adresowana do dzieci najnajmłodszych (od 1. roku życia).

Aktor, wcielając się w rolę, "przymierza cudzą duszę". Słowa Anny Augustynowicz stały się punktem wyjścia do stworzenia postaci Oli, bohaterki "Zmyślanki". Tytuł nawiązuje do wyobraźni dziecka. Małe dziecko, jeśli nie zna żadnej piosenki lub ją zapomni, wymyśla - na potrzebę chwili - swoją własną ZMYŚLANKĘ. Każdy, kto pracował z małymi dziećmi był świadkiem takich spontanicznych kreacji.

Co się dzieje, kiedy rodzice zostawiają maleństwo w kołysce i wychodzą do innego pokoju? Jak wyobraźnia dziecka zapełnia czas i przestrzeń wokół siebie? W naszym przedstawieniu próbujemy odpowiedzieć na to pytanie. Staramy się zainspirować widzów kolorem, muzyką, metamorfozą form. Może też skłonimy niektórych rodziców, by pobawili się z dzieckiem na dywanie tak, jak postaci w naszym przedstawieniu...

Treść baśni jest prosta. Mała Ola rośnie na oczach dzieci, znajduje magiczny pędzel i maluje nim swój własny świat. Wymyśla Leśne Duszki i przy ich pomocy zamienia zwykłe przedmioty w mieszkańców lasu, przeżywających swoje przygody.

Precyzyjna animacja nietypowych lalek, barwne, radosne formy plastyczne, pełna ciepła i humoru muzyka tworzą nastrój naszego przedstawienia. Brak słów intensyfikuje skupienie. Na koniec spektaklu zapraszamy małych widzów do wspólnej zabawy.

Mariola Fajak - Słomińska i Janusz Słomiński

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego