powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. W Komunie// Warszawa zagoszczą "Arystokraci"

7 i 8 listopada Komuna// Warszawa zaprasza na premierę "Arystokratów" Łukasza Chotkowskiego, Magdy Hueckel, Tomasza Śliwińskiego oraz Stefana Węgłowskiego.

Bohaterami dwóch kolejnych pokazów - połączenia filmu dokumentalnego, instalacji muzycznej, sztuki performance i teatru - będą Krzysztof Niemczyk i Małga Kubiak, postaci wyjątkowe, odmieńcy, którzy mimo wykluczenia, w imię swoich wartości nie ugięli się pod społeczną presją. Twórcy "Arystokratów" postawią pytania o wolność artystyczną w dzisiejszym świecie, prawo do rebelii, do ekscesu, o prawo do przekroczenia. Wydarzenie realizowane jest w ramach cyklu Komuny// Warszawa - "Przyszłość ciała".

***

"Arystokraci"

Chotkowski / Hueckel / Śliwiński / Węgłowski

Konsultacja artystyczna: Maja Kleczewska

obsada: Monika Niemczyk, Małga Kubiak, Dawid Rafalski, Kim Lee

7-8 listopada 2015 (sobota-niedziela), g. 19.00

ceny biletów: ulgowy 15/ normalny 25 zł (do kupienia przed spektaklem), rezerwacje: rezerwacja@komuna.warszawa.pl (do odbioru pół godziny przed spektaklem), ul. Lubelska 30/32, Warszawa

"Arystokraci" to rezultat projektu badawczego poświęconego ludziom, którzy tak jak Krzysztof Niemczyk i Małga Kubiak nie ugięli się pod społeczną presją. Wykluczyli się lub zostali wykluczeni ze społeczeństwa w imię swoich wartości, pochodzenia, koloru skóry, narodowości, przekonań politycznych i religijnych. Ze swojej odmienności uczynili siłę. Według Diane Arbus, amerykańskiej fotografki, "odmieńcy urodzili się ze swoją traumą. Już zdali życiowy egzamin. To arystokraci".

Partner: Instytut Adama Mickiewicza

Projekt dofinansowany przez Urząd m.st. Warszawy oraz ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.