powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Łódź. Musical "Cyrano" prapremierowo w Teatrze Muzycznym

Autorem napisanego specjalnie dla Teatru Muzycznego libretta musicalu "Cyrano" jest znany z licznych realizacji teatralnych i telewizyjnych Jacek Bończyk, zaś autorem muzyki znakomity kompozytor, twórca wielu przebojów Krzysztof Herdzin. Powieść Edmonda Rostanda "Cyrano de Bergerac" to jeden z symboli kultury francuskiej. Polska prapremiera 18 grudnia.

Cyrano jest odważny, poetycki, dowcipny i elokwentny. Jest niezwykłym wojownikiem, poetą, muzykiem, filozofem, a także miłośnikiem piękna, ideałów i wartości. Nigdy nie został przedstawiony w złym świetle lub w niepochlebny sposób. Cyrana trudno nie lubić. W całym swoim życiu, Cyrano działa według swego bezkompromisowego poczucia wartości i moralności. Pozostaje wierny w swoim dążeniu, aby stać się człowiekiem honoru.

Cyrano jest zarówno zuchwały jak i niepewny siebie. Jego największą udręką w życiu jest jego nos, który wręcz uniemożliwia mu osiągnięcie tego co ceni najbardziej - miłości.

Jego wewnętrzne piękno zwycięża nad wszystkim, ale on i tylko on, nie zapomni nigdy o swoim wielkim nosie. Publicznie, Cyrano często pojawia się jako heroiczny obdarzony niezwykłym humorem i oszałamiającym wachlarzem umiejętności bohater.

Narracja spektaklu jest pełna humoru, Cyrano de Bergerac jest sztuką wciągającą która wspaniale ukazuje cechy heroicznego bohatera, łącząc je z miłością i pięknem.

Ten spektakl jest ponadczasowy i od lat cieszy się na całym świecie dużą popularnością. Cyrano de Bergerac jest epickim dziełem, a zarazem jednym z najlepszych dramatów teatralnych świata.

Honorowy Patronat nad przedstawieniem objął Ambasador Republiki Francuskiej, Pierre Buhler. Przedstawienie wpisane jest również w obchody jubileuszu 70 lecia Teatru Muzycznego w Łodzi.