powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Kalisz. "Klęski w dziejach miasta" jadą do Rzeszowa

"Klęski w dziejach miasta" Agnieszki Jakimiak w reż. Weroniki Szczawińskiej zostały zaproszone do udziału w 54. Rzeszowskich Spotkaniach Teatralnych - Festiwalu Nowego Teatru.

Na festiwalowej scenie spektakl Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu pokazany zostanie w zestawieniu m.in. z propozycjami Narodowego Starego Teatru w Krakowie, Teatru Polskiego we Wrocławiu czy Teatru Wybrzeże z Gdańska.

Konkurs odbywa się w dniach 22-30 października 2015r. Nasz spektakl widzowie i jury festiwalu zobaczą w poniedziałek 26 października o godzinie 18:00.

Festiwal Nowego Teatru, organizowany przez Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, promuje działania artystyczne, których istotą jest poszerzanie granic dramatu i teatru, dokonujące się między innymi za sprawą ekspansji nowych mediów, odpowiedzialnych za proces "zanikania rzeczywistości".

Warto przypomnieć, że "Klęski w dziejach miasta" zostały zaliczone do najlepszych spektakli sezonu 2014/2015 przez krytyków teatralnych, biorących udział w corocznej ankiecie "Najlepsza, Najlepszy, Najlepsi" miesięcznika "Teatr" (nominacje za tekst oraz muzykę).