powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Zakończył się festiwal "Korczak 2015"

Pozytywna dziecięca energia w samym centrum Warszawy, najlepsze polskie i zagraniczne spektakle dla dzieci i młodzieży, warsztaty, happeningi - to wszystko wydarzyło się za sprawą XIX edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży Korczak 2015.

Na uroczystości zakończenia Festiwalu KORCZAK 2015 w Teatrze Powszechnym Gości przywitali: Grażyna Karwowska-Winiarek, Dyrektor Festiwalu oraz Wojciech Faruga, Dyrektor Artystyczny Festiwalu oraz Pan Minister Marek Michalak - Rzecznik Praw Dziecka.

W otwarciu uczestniczyli nasi najważniejsi goście: dzieci i rodzice, ale także m.in.: aktorzy i twórcy tegorocznych spektakli, przedstawiciele teatrów, uczestnicy warsztatów, patroni i nasi partnerzy oraz przyjaciele Festiwalu KORCZAK. "Za nami kolejny XIX Festiwal Teatrów dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK 2015, ale dla nas to wcale nie koniec. Już rozpoczynamy pracę nad wyjątkową - bo XX przyszłoroczną edycją. Dzieci i młodzież to dla nas zawsze najważniejsi goście. To dla nich jest ten Festiwal i z roku na rok nasi milusińscy pokazują, że naprawdę warto organizować kolejne edycje. W tym roku skoncentrowaliśmy się na młodym dorastającym widzu. XIX edycja była przygotowana z myślą o nastolatkach. Wszystko co dobre szybko się kończy mimo iż tegoroczny Festiwal trwał aż dwa tygodnie.

Podczas Uroczystego Zakończenia Festiwalu, które odbyło się w Teatrze Powszechnym w Warszawie przy pełnej widowni młodych i dorosłych widzów, artystów, aktorów, przedstawicieli teatrów polskich i zagranicznych zaprezentowano produkcje filmowe podsumowujące zeszłoroczny Światowy Kongres ASSITEJ i specjalną edycję Festiwalu KORCZAK 2014. Także zaprezentowano i podsumowano w ciekawy sposób to, co miało miejsce na tegorocznym Festiwalu.

***

W tegorocznej XIX edycji Festiwalu KORCZAK Rada Artystyczna zaprosiła do udziału w Festiwalu Teatry z: Krakowa - Teatr Figur; Lublina - Centrum Kultury w Lublinie/neTTheatre - Teatr w Sieci Powiązań; Wrocławia - Wrocławski Teatr Lalek; Bydgoszczy - Teatr Polski; Gniezna - Teatr im. Aleksandra Fredry; Supraśla - Teatr Lalki i Ludzie; Poznania - Teatr AtoFri i Teatr Animacji oraz z Warszawy: Teatr Powszechny, Teatr Lalka, Teatr Baj, Teatr 6.piętro, Teatr Muzyczny Roma, Teatr Rampa, Teatr Studio. Zagraniczne produkcje wybrano z: Rosji/Włoch, Izraela, Rumuni oraz Hiszpanii. W tym roku Centrum Festiwalowe zorganizowane było w Teatrze Powszechnym, w którym odbyła się także większość z wydarzeń festiwalowych oraz cieszyła się ogromnym powodzeniem interaktywna Strefa Dziecka.