powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Legnica. Jacek Głomb solidarny z Olgą Tokarczuk

Apelujemy do wszystkich mieszkańców Dolnego Śląska - w tym ludzi organizacji pozarządowych i kultury - do polityków: posłów i senatorów, do radnych wszelkich samorządów, do wójtów, burmistrzów, prezydentów, marszałka dolnośląskiego - o wsparcie naszego apelu albo tworzenie własnych. Najwyższy na to czas - pisze Jacek Głomb, Prezes Fundacji "Naprawiacze Świata", dyrektor Teatru im. Modrzejewskiej.

Legnica, 16 października 2015 r.

Pani

Olga Tokarczuk

Nowa Ruda

Szanowna Pani Olgo,

to co się dzieje - wokół Pani wypowiedzi w TVP Info po otrzymaniu Nagrody Literackiej "Nike" za "Księgi Jakubowe" - w głowie się nie mieści. W sieci czytamy "żydowska szmata", "ukraińska k...", grozi się Pani śmiercią!

Spotkaliśmy się w Legnicy z innego powodu, żeby porozmawiać o Polsce obywatelskiej, ale chcemy wyrazić z Panią solidarność. Nie ma zgody na hejt wobec kogoś, kto pisze i mówi ważne rzeczy i jest jednym z nas, Dolnoślązaków. Nie ma zgody na hejt wobec kogoś, kto tworzy tożsamość Dolnego Śląska.

Nie ma zgody na mowę nienawiści i wrogości. Ci, którzy jej używają, nie czynią tego w imieniu wszystkich. Ryczą, ale nie są większością.

Apelujemy do wszystkich mieszkańców Dolnego Śląska - w tym ludzi organizacji pozarządowych i kultury - do polityków: posłów i senatorów, do radnych wszelkich samorządów, do wójtów, burmistrzów, prezydentów, marszałka dolnośląskiego - o wsparcie naszego apelu albo tworzenie własnych. Najwyższy na to czas.

Nie ma zgody na taki świat.

Z poważaniem

Józef Pinior

Jacek Głomb

Joanna Michalak

Maciej Kupaj

Grzegorz Żurawiński

Olgierd Łańcucki

Krystyna Czarna

Henryk Szydłowski

Ryszard Morawski

Lech Halicki

Monika Szpatowicz

Zbigniew Kraska

Robert Kropiwnicki