powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Inauguracja warsztatów Teatru Fizycznego

W sobotę, 17 października w godz. 16:00-18:00 w LUB/LABie, ul. Lubelska 30/32 odbędą się pierwsze Warsztaty Teatru Fizycznego.

Stałe warsztaty teatru fizycznego otwarte dla wszystkich, bez względu na poziom zaawansowania i wiek. Podczas warsztatów prowadzona będzie praca nad podstawowymi formami teatru fizycznego.

Podstawą warsztatu jest technika teatru fizycznego, polegająca na intensywnym treningu ciała rozumianego jako psychofizyczna całość. Do podstawowego treningu teatru fizycznego włączane są elementy tańca współczesnego, kontakt improwizacji, jogi oraz innych technik ruchowych. W treningu bardzo ważna jest zespołowość, umiejętność pracy z partnerem i gotowość do reakcji na impuls.

Warsztaty ruszają 17 października.

Spotkania: SOBOTY 16:00-18:00

Miejsce: LUB/LAB, ul. Lubelska 30/32

Koszt: 100 zł/miesiąc (27 zł/pojedyncze zajęcia | W październiku przy płatności z góry za miesiąc: 40 zł)

KURS TF - zgłoszenia niedzieli 18.10. do końca dnia.

Kurs TF pomyślany jest jako 2-letnia całość. Skierowany jest do osób zainteresowanych rozwijaniem umiejętności ruchowych i psychofizycznych, pragnących rozwinąć ekspresję cielesną. Chętni powinni posiadać już pierwsze doświadczenia teatralne lub ruchowe i chęć rozwijania się w tym kierunku. Szczególnie mile widziane doświadczenia związane z teatrem fizycznym (choć niekonieczne).

Kurs TF umożliwia nabycie pogłębionych umiejętności z zakresu teatru fizycznego. Program kursu obejmuje zajęcia praktyczne i teoretyczne. Daje możliwość zapoznania się ze sposobem pracy oraz z podstawowym treningiem aktora teatru fizycznego, kształtuje niezbędne umiejętności ruchowe i warsztat aktora. Program teoretyczny pozwala zrozumieć teatr fizyczny jako zjawisko performatywne z pogranicza teatru i tańca, zakorzenione w antropologii i filozofii ciała. Na zakończenie każdego roku kursu przewidziany jest pokaz pracy oparty na wybranym tekście literackim.

Grupa uczestników kursu, w celu zapewnienia wysokiej jakości pracy, to maksymalnie 7 osób.

Zajęcia rozpoczynają się 2 listopada.

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 18 października 2015. Osoby zainteresowane proszone są o nadesłanie artystycznego CV i krótkiego opisu motywacji udziału w kursie na adres stow.sn@gmail.com.