powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Studio Pantomimy rozpoczyna sezon

14 października Studio Pantomimy Bartłomieja Ostapczuka rozpoczyna sezon 2015/2016 r.

Zapraszamy na zajęcia teatralne odbywające się 3 razy w tygodniu.

Spotkania mające charakter warsztatowych opierają się na współczesnej formie sztuki mimu obejmując: sposoby myślenia o ciele i fizyczności w teatrze, pantomimę klasyczną, elementy techniki Étienne'a Decroux, komedię / dramat ciała, kompozycję, zadania aktorskie, improwizację oraz "Physical theatre" z punktu widzenia współczesnego teatru pantomimy.

Na zajęcia w studio składają się ćwiczenia podzielone na różne kategorie.

Od podstawowej gramatyki ciała poprzez różne jej formy pojawiające się na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat, aż po całkiem współczesną formę teatru pantomimy.

Podstawowa zasada, które powinna kierować teatrem pantomimy to umiejętne połączenie myśli, emocji i działania. Poprzez zgłębianie poszczególnych ćwiczeń staramy się tego doświadczyć, poczuć i dzięki temu zrozumieć.

Praca podczas zajęć polega między innymi na analizie ruchu, naszych stanów emocjonalnych oraz sposobu ich ukazywania.

Sztuka teatru pantomimy nie jest teatrem bez słów jest to teatr funkcjonujący poza słowami dając tym samym aktorowi nieograniczone możliwości wypowiedzi.

Studio Pantomimy pozwala zgłębić tajniki sztuki teatru pantomimy oraz doświadczyć sztuki, w której wypowiadamy się za pomocą ciała. Osoby najbardziej zaangażowane w zajęcia Studia zapraszane są do udziału w projektach realizowanych przez Warszawskie Centrum Pantomimy.

Wybrane osoby mają również szanse znaleźć się w Teatrze działającym przy Warszawskim Centrum Pantomimy lub zostać zaproszone do udziału w międzynarodowych projektach teatralnych.

W Studio Pantomimy odbywają się zajęcia dla osób o różnym stopniu zaawansowania.

Zapraszamy również osoby, które nie miały wcześniej styczności z teatrem pantomimy.

Sezon 2015/2016 zaczynamy 14 i 15 października 2015 o godz.19.00

14.10 (środa) grupa ogólna, 15.10 (czwartek) grupa początkująca

Regularne zajęcia do wyboru: Poniedziałki, Środy, Czwartki w godz. 19.00-21.00

Dla osób początkujących pierwszy tydzień zajęć zwolniony z opłat.

Zajęcia odbywają się na terenie Warszawskiego Centrum Pantomimy / Scena Na Woli Teatru Dramatycznego ul. Kasprzaka 22 (wejście od ul. Skierniewickiej)

Zapisy, dodatkowe informacje: centrum@mimowie.pl

tel. 793 019 736