powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Jelenia Góra. Ostatni pokaz "Chopina bez fortepianu" przed amerykańskim tournée

W najbliższą niedzielę Centrala zagra swój najczęściej nagradzany spektakl na Jeleniogórskich Spotkaniach Teatralnych. W październiku i listopadzie "Chopin bez fortepianu" będzie prezentowany w Filadelfii i Bostonie.

Spektakl zostanie zaprezentowany na dużej scenie Teatru im. Norwida o godzinie 19.00. Po spektaklu widzowie będą mieli okazję spotkać się z twórcami przedstawienia - reżyserem Michałem Zadarą oraz aktorką Barbarą Wysocką, którzy są też autorami scenariusza. W spektaklu "Chopin bez fortepianu" Barbara Wysocka wykonuje aktorski ekwiwalent partii fortepianu w obu Koncertach fortepianowych Fryderyka Chopina. W Jeleniej Górze na scenie towarzyszyć jej będą muzycy Sinfonietty Cracovii.

W październiku i listopadzie "Chopin bez fortepianu" będzie grany w Filadelfii i Bostonie, z towarzyszeniem tamtejszych orkiestr, którymi dyrygować będą Franck Ollu i Bassem Akiki. Tournée spektaklu po Stanach Zjednoczonych - w sumie dziesięć pokazów - CENTRALA przygotowuje we współpracy m.in. ze Swarthmore College, Arts Emerson w Bostonie, Philadelphia Chamber Orchestra, Philadelphia Live Arts, Pew Charitable Trust z Pennsywalnii oraz Instytutem Adama Mickiewicza.