powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Rusza pracownia teatru fizycznego

Rusza program teatru fizycznego w LUB/LAB-ie. W końcu powstało w stolicy miejsce dla wielu otwartych działań z zakresu teatru fizycznego. Zaplanowaliśmy na ten sezon pokazy, działania performatywne, zajęcia dla tych, którzy mają doświadczenie ruchowe i dla tych, którzy nie mają go wcale.

Pierwsza propozycja w ramach Pracowni TF to dwuletni Kurs Teatru Fizycznego.

KURS TF

Kurs jest pomyślany jako 2-letnia całość.

Kurs umożliwia nabycie pogłębionych umiejętności z zakresu teatru fizycznego. Program kursu obejmuje zajęcia praktyczne i teoretyczne. Daje możliwość zapoznania się ze sposobem pracy oraz z podstawowym treningiem aktora teatru fizycznego, kształtuje niezbędne umiejętności ruchowe i warsztat aktora. Program teoretyczny pozwala zrozumieć teatr fizyczny jako zjawisko performatywne z pogranicza teatru i tańca, zakorzenione w antropologii i filozofii ciała.

Na zakończenie każdego roku kursu przewidziany jest pokaz pracy oparty na wybranym tekście literackim.

Grupa uczestników kursu, w celu zapewnienia wysokiej jakości pracy, to maksymalnie 7 osób.

***

Semestry

1 semestr - 3 października-30 stycznia

2 semestr - 12 lutego-30 czerwca

Terminy zajęć w pierwszym semestrze

Poniedziałki - 18:00-20:00 ; Środy -19-22; Soboty - 14-17

Profil uczestniczki i uczestnika

Kurs skierowany jest do osób zainteresowanych rozwijaniem umiejętności ruchowych i psychofizycznych, pragnących rozwinąć ekspresję cielesną. Chętni powinni posiadać już pierwsze doświadczenia teatralne lub ruchowe i chęć rozwijania się w tym kierunku. Szczególnie mile widziane doświadczenia związane z teatrem fizycznym (choć niekonieczne).

Rekrutacja

Prosimy o nadesłanie artystycznego CV i krótkiego opisu motywacji udziału w kursie. Wybrane osoby zostaną zaproszone na przesłuchanie w ustalonym indywidualnie terminie. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 30 września 2015.

Koszt kursu: 400 zł/miesiąc

Więcej informacji pod adresem: stow.sn@gmail.com oraz telefonicznie 505 476 863