powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Pokaz "Balladyny" w CSW

Dziś, 28 września o g. 20.15 w Kino.Lab w Centrum Sztuki Współczesnej pokaz filmu "Balladyna" wg Juliusza Słowackiego.

EKRAN OTWARTY 9/2015 - "Balladyna"/"The Bait"

Polska, USA 2009

Reż. Dariusz Zawiślak

90'

Nie zgadzasz się z wyborami programerów festiwali filmowych? Repertuar kin wydaje Ci się przewidywalny? EKRAN OTWARTY w Kino.Lab pokazuje to, co zgłaszają twórcy - bez cenzury, bez oceny, bez selekcji. Być może są to najbardziej bezkompromisowe seanse w Polsce, które oferują wszystkie emocje towarzyszące rollercoasterowi, jakim jest poszukiwanie nowych talentów.

Jeśli jesteś reżyserem, twórcą - przynieś swój film i skonfrontuj go z odbiorem publiczności. Jeśli zajmujesz się filmem zawodowo - przyjdź znaleźć nowego, utalentowanego współpracownika. Jeśli jesteś krytykiem filmowym lub widzem, który ma wrażenie. We wrześniu swój film zgłosił do nas Dariusz Zawiślak, reżyser "Balladyny".

O FILMIE:

Dwie siostry walczą ze sobą o wpływowego mężczyznę (Kirka), Balladyna zabija w afekcie swoją siostrę bliźniaczkę (Alinę). Nie jest to koniec morderstw zaplanowanych przez okrutną Balladynę. Giną również mąż, kochanek, ojciec - każdy, kto stanie Balladynie na drodze do władzy. Ostatecznie Balladynę dosięga sprawiedliwość.

Jest to pierwszy film, który powstał z inspiracji "Balladyną" Juliusza Słowackiego. Zrealizowany w Warszawie i Nowym Jorku. Zdjęcia do filmu reżyser, Dariusz Zawiślak, rozpoczął w roku 2008, a zakończył w 2009. Premiera filmu odbyła się w dniu jubileuszu 200. urodzin Juliusza Słowackiego 4 września 2009 we Wrocławiu i ponad 30 krajach na całym świecie.

Film otrzymał 3 nominacje do Złotych Kaczek:

Najlepszy film sezonu 2008/2009 - Dariusz Zawiślak

Najlepsza rola męska sezonu 2008/2009 - Mirosław Baka

Najlepszy scenariusz sezonu 2008/2009 - Dariusz Zawiślak

Kopia filmu: DVD

Język: polski Czas: 90'