powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Pokazy w ramach Sceny TF

Scena Teatru Fizycznego zaprasza 24 i 25 października na "Work-in-progress/Badania solarystyczne".

"Work-in-progress / Badania solarystyczne" to pierwszy etap przygotowań do spektaklu na podstawie "Solaris" Stanisława Lema, którego premiera jest planowana w 2016 r.

Na pokładzie stacji badawczej S 2.0 spotykają się członkowie załogi wyruszającej w jednokierunkową misję kosmiczną. Ich celem jest planeta Solaris, a w przygotowaniach do misji szczególnie pomocne okazują się raporty uczestników poprzednich solarystycznych wypraw, zebrane w latach 1959-2002 przez znanych naukowców: Stanisława Lema, Andrieja Tarkowskiego i Stevena Soderbergha. Członkowie najnowszej misji odtwarzają zaistniałe podczas poprzednich wypraw sytuacje, sprawdzana jest ich odporność psychiczna oraz emocjonalna i fizyczna wytrzymałość. Zostają poddani testom osobowości i oddziaływaniu zmysłowych bodźców.

Pokaz odbędzie się w ramach SCENY TF.

Scena TF ma dać możliwość prezentowania spektakli teatru fizycznego w Warszawie. Scena TF jest otwarta dla eksperymentów, performansów, instalacji i spektakli powstałych z inspiracji różnorodnymi gatunkami i technikami performatywnymi. Chcemy, by Scena TF była okazją dla widowni do spotkania twórców teatru fizycznego młodego pokolenia.

***

Teatr Sztuka Nowa to zespół młodych performerów, pracujących razem od 2013 roku pod kierunkiem aktora i reżysera Dawida Żakowskiego. Dzięki ich działaniom powstaje w Warszawie nowa Scena Teatru Fizycznego. Od września 2015 r. zespół pracuje w stałej siedzibie Lub/Lab przy Lubelskiej 30/32.

Teatr Sztuka Nowa realizuje spektakle oraz projekty artystyczne i edukacyjne w Polsce i za granicą. Zespołu: Łukasz Adamczyk, Jan Borek, Carolina Kwiatuszewska, Karolina Dziełak, Piotr Piotrowicz, Kamil Polański, Klaudyna Statkiewicz, Małgorzata Suś, Maciej Tomaszewski, Dawid Żakowski zrealizował m. in. spektakl "Artysta. Mechanika ucieczki" pokazywany na wielu festiwalach w Polsce, międzypokoleniowy projekt "Mapy pamięci" w MHŻP w Warszawie, międzynarodowy projekt "If It Was My Street" w ramach festiwali Les Tombeés de la Nuit w Rennes (Francja), Imaginarius w Santa Maria da Feira (Portugalia), Festiwalu Sztuka Ulicy w Warszawie, Via Tea w Gorlitz (Niemcy) oraz IV edycje projektu edukacyjnego "Podaj Dalej".

***

"Work in progress/Badania solarystyczne"

24 października (sobota) godz. 20:00

25 października (niedziela) godz. 17:00 | w ramach Dnia Otwartego LUB/LAB

Miejsce: LUB/LAB, ul.Lubelska 30/32 (2 piętro)

Multimedialny eksperyment eksplorujący obszary teatru, filmu, literatury i nowych technologii.

Występują: Piotr Piotrowicz, Kamil Polański, Małgorzata Suś, Maciej Tomaszewski

Reżyseria: Dawid Żakowski

W pokazie może uczestniczyć maksymalnie 10 osób.

Bilety: 15 zł | rezerwacja: stow.sn@gmail.com