powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Poznań. "Siddhartha" wg Hessego gościnnie w Wielkim

Spektakl "Siddhartha" niemieckiego Tanzcompagnie Giessen, obejrzeć będzie można 20 września w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Spektakl jest efektem współpracy Tarka Assama, dyrektora artystycznego Tanzcompagnie Giessen, z choreografem Mirko Hecktorem.

Inspiracją dla twórców stała się powieść Hermana Hessego "Siddhartha" - opowieść o odkrywaniu własnej drogi życiowej. Eksperymentalnym językiem tańca wyrażają oni rozterki bohatera, który poprzez różnorodne doświadczenia próbuje osiągnąć w życiu spełnienie. Jego poszukiwania kończą się odnalezieniem spokoju i wolności.

Temat odkrywania swojego przeznaczenia prowokuje choreografów jednocześnie do badania aktualności idei zawartych w powieści Hessego, jak i poszukiwania języka atrakcyjnego dla współczesnego widza.

Tak jak istotną rolę w literackim pierwowzorze odgrywa woda, nad którą Siddhartha poprzez medytację poszukuje wewnętrznego spokoju, tak i twórcy spektaklu w zaskakujący sposób wykorzystują ją na scenie. Płynność, niestałość, formowanie - stanowią inspirację i zarazem spore wyzwanie dla tancerzy zespołu.