powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Ostrołęka. Wkrótce Festiwal Teatralny InQbator

Już 17 września rusza Festiwal Teatralny InQbator. Szósta już edycja Festiwalu Teatralnego InQbator, tradycyjnie, będzie trwała trzy dni (do 19 września).

Inkubator - urządzenie, za którego pomocą stwarza się kontrolowane warunki zewnętrzne w celu podtrzymania procesów życiowych, rozwoju i wzrostu. Zadaniem inkubatora jest wytworzenie mikroklimatu... (Wikipedia)

Już od sześciu lat "inkubujemy" teatr w Ostrołęce, zapraszając widzów do współuczestnictwa w sztuce a artystów do dyskusji o teatrze.

Szósta już edycja Festiwalu Teatralnego InQbator, tradycyjnie, będzie trwała trzy dni a jej tematem będzie nieustające zgłębianie tajemnic i meandrów szeroko pojętych sztuk performatywnych, tego czym jest teatr fizyczny i czym może być taniec. To czwarty InQbator poświęcony tej formie przekazu artystycznego i ciągle nie odpowiedzieliśmy na wiele pytań na przykład: czy Artysta występujący przed publicznością jest zarówno twórcą jak i materią sztuki? Próba odpowiedzi na to pytanie niech nas prowadzi od spektaklu do spektaklu.

W tym roku zaprezentujemy 16 wydarzeń artystycznych: spektakli teatralnych, tanecznych i cyrkowych, odbywających się w warunkach teatralnych i prawie teatralnych, na ulicy i w miejscach nie kojarzących się z teatrem wcale. Stu artystów z Polski i zagranicy zaprosi widzów w różnym wieku do rozważań na tematy poważne i zupełnie nie poważne.

Teatr KTO, Teatr Akt, Teatr A3, to wykonawcy, którzy już gościli na naszym Festiwalu zapraszamy, w ich imieniu, do porównań z poprzednimi spektaklami. Do udziału w Festiwalu Teatralnym InQbator zaprosiliśmy także gości, którzy przyjadą do nas po raz pierwszy z Ukrainy i Francji, aby pokazać nam ich spojrzenie na tradycję i współczesność pantomimy europejskiej.